Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. nov. 18, 2017 1:37 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 165 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 21, 2010 1:17 pm 

Sziasztok!
Lehet ez is segít ! :!:
2001-es fábia sedánom van .
Nekem is a müszerfal halványan villágított .ha kihúztam a kulcsot kicsit erősebben ,ablak kapcsolók nem villágítotak,fűtés kapcsoló sem, elakadás kapcsoló se,rendszám villágítás se,csomagtaró nyitó kapcsoló néha működött működött, müszerfal vill,biztosítékot kivágta ! :evil:
Baj oka ! !
Csomagtartó ajtó vezeték szakadás,letestelése !
A rendszám világítás vezetéke volt a bűnös, gondolom a sok nyitogatástol eltört .
Vezeték javítása ,biztosíték csere után a hibák megszűntek ,a műszerfalon ismét lehetett állítani a világítást ! :D
Remélem valamennyit segítetem !

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd feb. 02, 2010 10:50 pm 

Goodman írta:
dombi7 írta:
Magasság állítót, mivel azon az oldalon van a bordnetz oda kötötték rá elvileg. Lehet nem rakták vissza rendesen a csatlakozót. Ha működik a magasság állítás, akkor valószínűleg jól van a csatlakoz.

Szia Dombi!

Köszi,megnézem majd hétfön este és irok :)

Megnéztem a magasság állitot nem megy,illetve pontositok a müszerfal világitással kapcsolatban,ha lekapcsolt állapotban van a kapcsolo akkor világit halványan ha felkapcsolom akkor semmi csak a kapcsolo világit fütésnél egyáltalán nem,illetve a müszerfalam fénye gyengébb ugyan ugy mit a tomitott fénye holnap megnézem a kapcsolokat!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. jan. 30, 2010 5:31 pm 

dombi7 írta:
Magasság állítót, mivel azon az oldalon van a bordnetz oda kötötték rá elvileg. Lehet nem rakták vissza rendesen a csatlakozót. Ha működik a magasság állítás, akkor valószínűleg jól van a csatlakoz.

Szia Dombi!

Köszi,megnézem majd hétfön este és irok :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. jan. 30, 2010 5:26 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. jan. 30, 2010 4:23 pm 

dombi7 írta:
Hello Goodman!
Nekem most, hogy szét volt szedve az autó, és kellett az autó csak a világítás kapcsolót kötöttem be, a magasság állítót nem. Akkor nekem gyengébben /jóval halványabban/ világított a műszerfal világítás, mint a tompított fény visszajelzője. Bár ez mellett nem volt bekötve az elakadás jelző kapcsolom, a szabályzó világítását nem néztem. Abba elvileg kis égők vannak lehet cserélni egyszer láttam valahol, hogy hogyan kéne cserélni, de nem találom.
Esetleg nézd meg, hogy a fényszóró magasság állító működik-e.

Szia Dombi!
Igen nekem is igy van,hogy, ha gyujtáson van vagy jár a motor akkor jóval halványabb a müszerfal világitásom mint a tompitott visszajelzö,ha leállitom a motort és kihuzom a kulcsot akkor a möszerfalam fénye visszajön. de a fütésnél egy esetben sem látomhogy világitana...
De szerintem valamit a kpzar villamoságisok kötöttek el mert azota nincsen legalabbis bekötés elött mentem este mikor bekötötték akkor jo volt aztan csak a héten szerdán este tünt fel a dolog
Most akkor szerinted mit nézzek a lámpa magasságot és az elakadás jelzöt? vagy mit mert nagyon nagyon idegesit hogy nem jó!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. jan. 30, 2010 4:00 pm 

Hello Goodman!
Nekem most, hogy szét volt szedve az autó, és kellett az autó csak a világítás kapcsolót kötöttem be, a magasság állítót nem. Akkor nekem gyengébben /jóval halványabban/ világított a műszerfal világítás, mint a tompított fény visszajelzője. Bár ez mellett nem volt bekötve az elakadás jelző kapcsolom, a szabályzó világítását nem néztem. Abba elvileg kis égők vannak lehet cserélni egyszer láttam valahol, hogy hogyan kéne cserélni, de nem találom.
Esetleg nézd meg, hogy a fényszóró magasság állító működik-e.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. jan. 30, 2010 12:42 pm 

helló!

nekem alapbol nincs csomagtár világitás classic felszereltség,komolyan tanácstalan vagyok egy hete került be központizár villamossági szerelö tette be,nem tudom honnan adta neki az áramot,de központizár betétel elött volt még müszerfal világitásom..majd megnézem a hátso ajtonál csak most ez a drága ho is itt eseget elég szépen mért ne idegesitsen :twisted: :falbav: :falbav:
Fonte írta:
Nincs mit.Biztos nálad is ez a gond.Esetleg más olyan helyen ahol gyakran mozog a vezeték.Pl.: bal első ajtó.Nem lehet,hogy ezért nincs csomagtér világításod?Majd írj légyszíves,hogy sikerült megoldani.Hagy tanuljunk.Üdv.
Idézet:
Köszi megnézem majd,nekem nincs csomagtér világításom de remélem be jön a tipped!!
:twisted:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. jan. 30, 2010 9:40 am 

Nincs mit.Biztos nálad is ez a gond.Esetleg más olyan helyen ahol gyakran mozog a vezeték.Pl.: bal első ajtó.Nem lehet,hogy ezért nincs csomagtér világításod?Majd írj légyszíves,hogy sikerült megoldani.Hagy tanuljunk.Üdv.
Idézet:
Köszi megnézem majd,nekem nincs csomagtér világításom de remélem be jön a tipped!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 29, 2010 7:48 pm 

Köszi megnézem majd,nekem nincs csomagtér vilagitasom de remélem be jön a tipped!!
Fonte írta:
Szia!
Elvittem egy autó villamosságihoz.Először megijedtem,aztán gondoltam valami zárlat lehet,de fogalmam se volt,hogy hol.A srác profi volt,elmondtam mi a gond,és tudta hova kell nyúlni.Azt ajánlotta,hogy vegyek szilikon szigetelésű vezetéket,mert az nem törik meg,de sajnos nem kaptam.Így maradt a hagyományos.Szépen megcsinálta,beletoldott egy darabot,hogy a forrasztás ne a törés pontnál legyen.
Bal oldalt a csomag tartónál a gumi védő csövet kell kipattintani,abban vannak a vezetékek.
Mi köze a műszerfalhoz?Pasz.
Biztosítékok nem szálltak el.
Egy ideje szórakozott a csomagtartó világításom,de nem tudtam miért.
Üdv.
Goodman írta:
Köszi!Nekem is 2002 1.4MPI!! Hogy csináltad meg?Mit kell megbontanom vagy leszednem?De miért van az müszerfal világitásnak köze a csomagtér ajtóhoz?Ha összeérnek a vezetékek akkor biztositéknak is el kell durranni nem?Mert nekem egy biztositék sem ment el.
Fonte írta:
Goodman írta:
Sziasztok!

Olyan problémám van,hogy mikor gyújtásra teszem a kocsit a műszerfal világítás nagyon lecsökken illetve a fűtéskapcsolók nem világítanak, és a világitáskapcsolonál sem ha kihuzom a kulcsot a müszerfal világitás vissza erösödik és a világitás kapcsolo is jo de a fütésnél nem világit..biztositék probléma? vagy mi lehet?

Szia.Nekem ugyan ezt csinálta.Hátul a csomagtartónál el vannak törve a vezetékek a gumicsőben.És összeérnek.Ott ahol a karosszériából átmegy a vezeték a csomagtartó tetőbe.Látszik a gumicsövön,hogy van egy pont ahol megtörik.Üdv.
2002 1.4 mpi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 29, 2010 7:16 pm 

Szia!
Elvittem egy autó villamosságihoz.Először megijedtem,aztán gondoltam valami zárlat lehet,de fogalmam se volt,hogy hol.A srác profi volt,elmondtam mi a gond,és tudta hova kell nyúlni.Azt ajánlotta,hogy vegyek szilikon szigetelésű vezetéket,mert az nem törik meg,de sajnos nem kaptam.Így maradt a hagyományos.Szépen megcsinálta,beletoldott egy darabot,hogy a forrasztás ne a törés pontnál legyen.
Bal oldalt a csomag tartónál a gumi védő csövet kell kipattintani,abban vannak a vezetékek.
Mi köze a műszerfalhoz?Pasz.
Biztosítékok nem szálltak el.
Egy ideje szórakozott a csomagtartó világításom,de nem tudtam miért.
Üdv.
Goodman írta:
Köszi!Nekem is 2002 1.4MPI!! Hogy csináltad meg?Mit kell megbontanom vagy leszednem?De miért van az müszerfal világitásnak köze a csomagtér ajtóhoz?Ha összeérnek a vezetékek akkor biztositéknak is el kell durranni nem?Mert nekem egy biztositék sem ment el.
Fonte írta:
Goodman írta:
Sziasztok!

Olyan problémám van,hogy mikor gyújtásra teszem a kocsit a műszerfal világítás nagyon lecsökken illetve a fűtéskapcsolók nem világítanak, és a világitáskapcsolonál sem ha kihuzom a kulcsot a müszerfal világitás vissza erösödik és a világitás kapcsolo is jo de a fütésnél nem világit..biztositék probléma? vagy mi lehet?

Szia.Nekem ugyan ezt csinálta.Hátul a csomagtartónál el vannak törve a vezetékek a gumicsőben.És összeérnek.Ott ahol a karosszériából átmegy a vezeték a csomagtartó tetőbe.Látszik a gumicsövön,hogy van egy pont ahol megtörik.Üdv.
2002 1.4 mpi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 28, 2010 10:43 pm 

Szia!

Fonte írta:
Goodman írta:
Sziasztok!

2002 1.4 mpi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 28, 2010 8:14 pm 

Goodman írta:
Sziasztok!

2002 1.4 mpi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 27, 2010 11:51 pm 

Gyujtáson és járó motornál nem jo, csak ugy simán ha nem jár a motor és nincs gyujtáson de a fütés kapcsolok fénye egyik helyzetben sem müködik illetve a világitáskapcsolo fénye is csak állo helyzetben gyujtás nélkül,az akkumulátor 2hete került bele.70ah bosh

Csabaa írta:
Goodman írta:
Sziasztok!

Olyan problémám van,hogy mikor gyujtásra teszem a kocsit a müszerfal világitás nagyon lecsökken illetve a fütéskapcsolok nem világitanak, és a világitáskapcsolonál sem ha kihuzom a kulcsot a müszerfal világitás vissza erösödik és a világitás kapcsolo is jo de a fütésnél nem világit..biztositék probléma? vagy mi lehet?

járó motornál is jó a műszerfal fényereje?
Akkor se világít a fűtéskapcsoló?
gyújtásnál már többen kapnak feszültséget, lehet hogy aksi már nem olyan friss ezért a lámpák fényereje lecsökken.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 27, 2010 10:36 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Goodman írta:
Sziasztok!

Olyan problémám van,hogy mikor gyujtásra teszem a kocsit a müszerfal világitás nagyon lecsökken illetve a fütéskapcsolok nem világitanak, és a világitáskapcsolonál sem ha kihuzom a kulcsot a müszerfal világitás vissza erösödik és a világitás kapcsolo is jo de a fütésnél nem világit..biztositék probléma? vagy mi lehet?

járó motornál is jó a műszerfal fényereje?
Akkor se világít a fűtéskapcsoló?
gyújtásnál már többen kapnak feszültséget, lehet hogy aksi már nem olyan friss ezért a lámpák fényereje lecsökken.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: müszerfal világitás probléma S.O.S
HozzászólásElküldve: szer. jan. 27, 2010 5:31 pm 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 165 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Időzóna: UTC + 1 óra