Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 21, 2017 11:05 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 111 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Utolagos bicskakulcs
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 08, 2016 4:21 pm 

Sziasztok!

Egy kulcsom van csak a kocsihoz, egy 3 gombos bicskakulcs, pin kódom sajna nincs.Viszont tudtam szerezni egy kereskedésben ottmaradt 3 gombos gyári Skoda bicskakulcsot.
A kérdésem az, hogy ha egy kulcsmásolonál az én tollamat lemásoltatom az új kulcsba, illetve ha kiolvassák a pin kódomat a vag tacho programmal, akkor nagy valószinűség szerint hozzá lehet illeszteni a kocsihoz az új kulcsot?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 20, 2015 9:35 pm 

Van esetleg VAG-COM -od?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 17, 2015 7:44 pm 

Autó: Skoda Fabia
Az elektronika csodája: egy hónap alatt elfelejtette a pótkulcsot, és már nem indul el vele. Az eredeti kulcs még működik, de villog a kijelző...
Amúgy Pécel környékén kellene jó szerelő.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 17, 2015 6:41 pm 

A kulcsmásoló szépen kikapcsolta az immód a kocsiban ;)

Keress egy normális kulcsmásolót, az megoldja a dolgot sebtében, ha megmondod merrefelé vagy, tudok ajánlani is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 03, 2015 12:00 pm 

Köszönöm a válaszokat! Azóta félig megoldódott a probléma. A kulcsmásoló mindkét kódot próbálta - a fém biléta nyert. A pótkulcs is működik, DE a kocsi folyamatosan azt jelzi, hogy nem jó a kulcs (eredeti sem). Ugyan az immobilizer nem állítja le a motort (kb. 1000 km-t már ment így), de elég idegesítő a sárga jel villogása. Megoldás erre? A kulcsmásoló fél óra küzdelem után feladta... Gondolom a fekete szigetelő szalaggal való leragasztásnál van jobb lehetőség is?! :) Ja, és csak 1 kulcs van a memóriájában, de mindkettővel működik... Vajon így bármilyen kulcs elindítaná???

Csabaa írta:
Szesze írta:
Claire írta:
Sziasztok!
Adott egy 2003-as Fabia, melynek az egyik kulcsát ellopták külföldön egy táskával együtt. A pótkulcs megvan, a hozzá tartozó műanyag és fém (!) bilétával. Szeretnék egy másik kulcsot is. A gondom az, hogy a kulcsmásoló csak a PIN kóddal tudja másolni, de nekem ebből kettő is van: műanyag biléta a kulcsszámmal és kóddal, fém biléta a műanyagon valami másik számmal és kóddal. Mindkét kód 4 jegyű... Melyiket kell használni?
Hali. Nem tudom egy kulcsmásoló tud-e slusszkulcsot másolni,de ha tudna is az új kulcsot be kell tanítani,hogy az immo felismerje ezt pedig tudtommal csak a márkaszerviz csinálja meg.Én azt javaslom keresd meg a hozzád legközelebbi márkaszervizt és kérdezz utána a dolognak,hogy ez a manőver mibe fog fájni neked.

sziasztok
Ha megvan az új kulcs, és a régi kulcs pin kódja azt fel kell ismertetni a kocsival, mert különben csak az ajtót lehet nyitni vele, elindítani nem. Ehez kell az eredeti kulcs pin kódja is.
Vagcom-mal vagy vcds-el lehet adaptálni:
96-1 page 8. Adapt ignition key
https://mega.nz/#!rlwiBIxR!aGl6ywlwhm1O ... aVhyzdEbg8

A legtöbb kocsikulcsot is másolni tudó helyen, az adaptációt is meg tudják oldani, ha megvan a régi kulcs pin kódja is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 03, 2015 11:28 am 

Sziasztok!

Fabiam központizás távirányítója tönkrement ( nem bicska kulcsos. ) . Tudok segíten ebben nekem, hogy hol lehet javíttani cserélni?

Köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 02, 2015 7:08 pm 

Halihó!

A PIN - kódod a műanyag biléta belsejében, egy sim kártyákhoz hasonló lekaparós felületen van elrejtve.
"Normálisabb" kulcsosoknak nem fog problémát okozni a feltanítás akár PIN nélkül sem, Pesten keresd a Kulcslyuk zárszervizet, vagy Esztergomban a DDAutó Pluszt, esetleg hozzánk is benézhetsz Pécsre ( autokulcs-pecs.hu) attól függően hogy ki van közelebb, rutinműtét a dolog.
Ha a kulcsot feltanítják, az ellopottat el fogja felejteni ( VAG csoport tanítás kezdésnél törli az összeset, majd amit akkor feltanítasz azt ismeri csak fel).

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. szept. 27, 2015 5:23 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Szesze írta:
Claire írta:
Sziasztok!
Adott egy 2003-as Fabia, melynek az egyik kulcsát ellopták külföldön egy táskával együtt. A pótkulcs megvan, a hozzá tartozó műanyag és fém (!) bilétával. Szeretnék egy másik kulcsot is. A gondom az, hogy a kulcsmásoló csak a PIN kóddal tudja másolni, de nekem ebből kettő is van: műanyag biléta a kulcsszámmal és kóddal, fém biléta a műanyagon valami másik számmal és kóddal. Mindkét kód 4 jegyű... Melyiket kell használni?
Hali. Nem tudom egy kulcsmásoló tud-e slusszkulcsot másolni,de ha tudna is az új kulcsot be kell tanítani,hogy az immo felismerje ezt pedig tudtommal csak a márkaszerviz csinálja meg.Én azt javaslom keresd meg a hozzád legközelebbi márkaszervizt és kérdezz utána a dolognak,hogy ez a manőver mibe fog fájni neked.

sziasztok
Ha megvan az új kulcs, és a régi kulcs pin kódja azt fel kell ismertetni a kocsival, mert különben csak az ajtót lehet nyitni vele, elindítani nem. Ehez kell az eredeti kulcs pin kódja is.
Vagcom-mal vagy vcds-el lehet adaptálni:
96-1 page 8. Adapt ignition key
https://mega.nz/#!rlwiBIxR!aGl6ywlwhm1O ... aVhyzdEbg8

A legtöbb kocsikulcsot is másolni tudó helyen, az adaptációt is meg tudják oldani, ha megvan a régi kulcs pin kódja is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. szept. 27, 2015 8:56 am 

Autó: Fabia Best
Claire írta:
Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 26, 2015 4:36 pm 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 24, 2015 5:34 pm 

Erre azért hipot ne igyál, a kulcsokat tanitani kell de ma már a jobb mühelyek is fel tudják tanitani a kulcsot az autohoz. Ami a problémás rész az a chip a kulcsban, sajnos az bárhol is keresed, arany árban van pedig nincs benne sokminden de tudják az eladók hogy szüksg van rá.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 22, 2015 10:40 am 

Autó: Skoda Fabia 1 Combi 1.4 16V 75PS
Kereskedotol vettem az autot es nincs meg egy kulcs pinkodja. Szeretnek egy masik kulcsot keszitettni de markakepviselet mint lentebb is irtak arany arban adna. A szerelom azt mondta kell a kulcs pin-je
A kulcs chipjenek a pinkodja megegyezike az auto eredit radiojanak a kodjaval (ezt tudom)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. aug. 31, 2012 8:35 am 

Gabesz írta:
Ezt az utólagos bicskakulcsot cserekor hogyan taníthatom? Az istenért sem működik a másik kulccsal! Nyomva tartom a központin a gombot egyfolytában égnek az irányjelzők a kulcsot pedig hiába nyomkodom akkor is a régi jelét veszi csak? Szar lett az egységem talán?

Szia,

Utólagos központizár vezérlő tanítása általában:
1.Vezérlőn a szerviz gombot nyomod 5mpig ekkora a visszajelző led folyamatosan világít
2.megnyomsz egy gombot a tanítandó távirányítón.
Általánosságban elmondható, hogy az utólagos vezérlők 2db Távirányítót tudnak memorizálni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 30, 2012 10:31 am 

Ezt az utólagos bicskakulcsot cserekor hogyan taníthatom? Az istenért sem működik a másik kulccsal! Nyomva tartom a központin a gombot egyfolytában égnek az irányjelzők a kulcsot pedig hiába nyomkodom akkor is a régi jelét veszi csak? Szar lett az egységem talán?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 18, 2012 1:04 pm 

Kovabe írta:
Szia most néztem a kapcsolásirajzomat és ha jol láttam akkor a barna a test a barna-sárga pedig valami végálásjel a kpzártol de sajnos ebböl a kapcsrajzbol nem derül ki pontosan hogy mi mit csinál. Esetleg még anyit hogy a lila-fehér viszi a pozitivot a belsövilágitáshoz a kpzárvezérléstöl.

Gabor165 írta:
hello ma volt egy kis időm foglakozni a kocsival és arra jutottam hogy ha direktbe testelem akkor ugyanúgy visszazár! ha negatív szálra kötöm direktbe akkor meg 16 ot villog az index! az ajtóba átmenő szálak barna és barna sárga elméletileg ezek a kapcsolószálak a belső világításhoz de ezekre is kipróbáltam de semmi változás
Szia barna-sárga a mikrokapcsolóé,testet szakít meg.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 111 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra