Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. okt. 21, 2018 10:07 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 111 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 18, 2012 9:29 am 

Szia most néztem a kapcsolásirajzomat és ha jol láttam akkor a barna a test a barna-sárga pedig valami végálásjel a kpzártol de sajnos ebböl a kapcsrajzbol nem derül ki pontosan hogy mi mit csinál. Esetleg még anyit hogy a lila-fehér viszi a pozitivot a belsövilágitáshoz a kpzárvezérléstöl.

Gabor165 írta:
hello ma volt egy kis időm foglakozni a kocsival és arra jutottam hogy ha direktbe testelem akkor ugyanúgy visszazár! ha negatív szálra kötöm direktbe akkor meg 16 ot villog az index! az ajtóba átmenő szálak barna és barna sárga elméletileg ezek a kapcsolószálak a belső világításhoz de ezekre is kipróbáltam de semmi változás

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. márc. 17, 2012 11:34 am 

Autó: 2005 1,2 12V BME
hello ma volt egy kis időm foglakozni a kocsival és arra jutottam hogy ha direktbe testelem akkor ugyanúgy visszazár! ha negatív szálra kötöm direktbe akkor meg 16 ot villog az index! az ajtóba átmenő szálak barna és barna sárga elméletileg ezek a kapcsolószálak a belső világításhoz de ezekre is kipróbáltam de semmi változás

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. márc. 17, 2012 7:46 am 

Hello köszi a válaszokat de direktbe letesteltem és úgy is visszazár! valahogy nem lehetne teljesen kiiktatni ezt a módot belőle?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. márc. 15, 2012 2:20 pm 

Ha lesz egy kicsit több idöm megnézem és megmondom melyik vezetékhez kötsd.
Egy ilyet használj hozzá:
Kép

Gabor165 írta:
http://kepfeltoltes.hu/view/120314/486873481K_p_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120314/K_p_ ... es.hu_.jpg

ennyit kaptam hozzá benne van hogy a kék kábel ami kell nekünk

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. márc. 15, 2012 7:50 am 

Sziasztok szerintem a leg egyszerübb ha nem akarsz belebonyolodni ha beiktatsz egy kapcsolot, akár egy hagyományos nyomogombot a vezetö oldali ajto B oszlopába. De van esetleg kapcsolásirajzom azt át tudom küldeni.

goes írta:
Földet kell kapnia, nem negatív feszültséget. Én a helyedben nem keresgélnék, hanem leföldelném a kék kábelt direktbe. Egy kis gebasz, kapcsolóhiba, egyebek és úgy bezárod egyszer otthontól távol a slusszkulcsot, hogy csak nézel majd. Én már jártam így, ez egy semmire sem jó funkció. Szerintem.

UPD.: Nem biztos, hogy jó amit írtam mégsem, mert így ajtónyitásra nem fog riasztani. A bordnetzbe mennek az ajtókapcsolók, de konkrétan nem tudom pontosan hová.

Gabor165 írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. márc. 14, 2012 8:14 pm 

Földet kell kapnia, nem negatív feszültséget. Én a helyedben nem keresgélnék, hanem leföldelném a kék kábelt direktbe. Egy kis gebasz, kapcsolóhiba, egyebek és úgy bezárod egyszer otthontól távol a slusszkulcsot, hogy csak nézel majd. Én már jártam így, ez egy semmire sem jó funkció. Szerintem.

UPD.: Nem biztos, hogy jó amit írtam mégsem, mert így ajtónyitásra nem fog riasztani. A bordnetzbe mennek az ajtókapcsolók, de konkrétan nem tudom pontosan hová.

Gabor165 írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. márc. 14, 2012 7:31 pm 

http://kepfeltoltes.hu/view/120314/4868 ... es.hu_.jpg

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. márc. 14, 2012 6:28 pm 

Oké, azt kellene tudnunk, hogy ez hogyan van vezérleve.
Aktív alacsony vagy magas szint kell neki?
Pl. föld vagy 12V.
Azaz mi jelenti neki az "on"-t illetve az "off"-ot?

Gabor165 írta:
tehát van egy riasztóm amit ha beriasztok minden oké de ha kikapcsolom akkor 30 mp elteltével ismét beriaszt! van a riasztó vezérlésén egy kábel amit az ajtókapcsolóra kellene kötni hogy magától csak akkor zárjon vissza ha nem nyitom ki az ajtót! ebbe kéne segítség hogy ne kelljen fölöslegesen órákig kutatnom ennek a megoldására!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. márc. 14, 2012 5:41 pm 

tehát van egy riasztóm amit ha beriasztok minden oké de ha kikapcsolom akkor 30 mp elteltével ismét beriaszt! van a riasztó vezérlésén egy kábel amit az ajtókapcsolóra kellene kötni hogy magától csak akkor zárjon vissza ha nem nyitom ki az ajtót! ebbe kéne segítség hogy ne kelljen fölöslegesen órákig kutatnom ennek a megoldására!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. márc. 14, 2012 5:38 pm 

Gabor165 írta:
negatív áram kellene az ajtókapcsolótol

Szia, ezalatt pontosan mit értesz?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. márc. 14, 2012 5:33 pm 

Hello segítségeteket kérném abba hogy utólag építettem be riasztót a kocsiba minden jó rajta csak a kék kábelt ami azt vezérli hogy nyitás után visszazár az ajtó azt nem tudom hova kell kötni! tehát ha ki nyitom a távirányítóval az ajtókat akkor kb 20 mp után visszariaszt! negatív áram kellene az ajtókapcsolótol a kérdésem hogy hova vagy mi módon kell ezt a kábelt bekötnöm!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. márc. 10, 2012 10:51 pm 

Szia egy kicsit késve de csak anyit hogy ha nem gyári a távirányitto akkor fuccs az egésznek, mert akkor elképzelhetö hogy nincs benne vevő. Ebben az esetben viszont javaslom a visszább melitett cuccot, már többen jelezték a baráti körömben a jó tapasztalatot.

Alex írta:
sziasztok,a kocsimat egy kulcsal vettem,sajna. a távirányito külön van, Kérdésem az lenne,hogy lehetséges e pl,bicskakulcsot hozza venni,ugy hogy már a meglévö távirányito is valahogy benne lenne, Meg lehet ezt oldani?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. jan. 07, 2012 6:25 pm 

Tartózkodási hely: Szlovákia-RS:chatback 2000. 1,4MPI 8v,50Kw.COMFORT.AME
sziasztok,a kocsimat egy kulcsal vettem,sajna. a távirányito külön van, Kérdésem az lenne,hogy lehetséges e pl,bicskakulcsot hozza venni,ugy hogy már a meglévö távirányito is valahogy benne lenne, Meg lehet ezt oldani?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd dec. 27, 2011 8:12 pm 

Autó: Fabia Best kombi, 2004 1.4 16V BBZ
én gondolkodtam egy kb. 3000 ft-ból beszerezhető távirányítós áramkör záron, amit eldugnék valahol a műszerfal mögött..a kérdés persze, hogy mit érdemes lezárni, bár én élből a gyujtáskapcsolót zárolnám, persze gyári kábelszínek használatával, jó mélyen eldugva :) Amit láttam ennyiért (sajna nem magyar :) ) külön tápról szedi a 12v-ot, így esetleg kombinálnám pl. lámpa kapcsolásra vagy nyitott ajtóra. Motorvezérló kiiktatásán is gondolkodtam vele, de a hibakódok miatt az problémásabb.. Jó lenne bele valami biztonsági cucc még...cascohoz nem árt a gyárin kívül más is..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. szept. 29, 2011 9:23 pm 

A segitség nem beszerzés hanem mint visszaszerzés. Különben jelenleg a biztonságtechnikában dolgozom és sajnos egyre több helyre megyünk betörés után riasztot illetve kamerát szerelni. De volt hogy csak a 3. betörés után hivtak és csak álkamerát szereltünk fel és azota nem volt betörés (nem tescos álkamera hanem egy valodi ház és egy romlott kamera)

turho írta:
Ilyenkor mikor ilyeneket olvasok, mivel én is standard eccerű chf-hitelben elsüllyedt, elvált, majd újranősült, egyszerű közalkalmazott agyonfizetett polgár vagyok, hogyha tőlem elvinnék a kocsit, évekre lemondhatnék róla...drukkolok hogy ne kelljen senkinek alkatrész...Bár az utcánkban évek óta nem volt sem betörés sem nagy lopás.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 111 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra