Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. nov. 20, 2017 6:24 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 111 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 06, 2011 9:42 am 

A matrixokban utólagos távirányító van, amit a szalonban eladás előtt dobtak bele. Egyébként egy VW által jóváhagyott típusról van szó, van is VW cikkszáma.

dombi7 írta:
Fabia Matrixomhoz gyárilag volt távirányító külön nem kulcsba épített. Ott nem tudtunk másik távirányított (bicskásat) hozzá illeszteni.
Itt vettem nem gyári bicskakulcsot vezérlővel kb. 10eft volt. Jó elektronikáshoz vittem el ott 3eft ért kötötték be. Kulcsos 2eft marta ki a szárat, a gyári kulcsból átrakattam az immo chipet, és így lett legolcsóbban szerintem megoldva.
Octavianal gyárilag kulcsba épített távirányító volt, amin megnéztem hány Mhz-n működik. Vettem egy ugyan azon a hertzen működő bicskakulcsot (2eft-ért megkaptam :), a hozzá tartozó autót ellopták:( ),amit simán hozzá tudtam tanítani. Most még kulcsot akarok hozzá maratni, meg bele kéne tenni a gyári kulcsból az immo kapszulát.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 06, 2011 9:10 am 

Autó: 1.2 HTP 6V AWY (2003)
Szia!
Nem elég csak a frekvenciát ismerni, a kompatibilitást is vizsgálni kell. Ugyanis ezek a kulcsok, és az összes rádiófrekvenciás távirányító a 433.92 Mhz-es frekvencián ketyeg.

dombi7 írta:
Fabia Matrixomhoz gyárilag volt távirányító külön nem kulcsba épített. Ott nem tudtunk másik távirányított (bicskásat) hozzá illeszteni.
Itt vettem nem gyári bicskakulcsot vezérlővel kb. 10eft volt. Jó elektronikáshoz vittem el ott 3eft ért kötötték be. Kulcsos 2eft marta ki a szárat, a gyári kulcsból átrakattam az immo chipet, és így lett legolcsóbban szerintem megoldva.
Octavianal gyárilag kulcsba épített távirányító volt, amin megnéztem hány Mhz-n működik. Vettem egy ugyan azon a hertzen működő bicskakulcsot (2eft-ért megkaptam :), a hozzá tartozó autót ellopták:( ),amit simán hozzá tudtam tanítani. Most még kulcsot akarok hozzá maratni, meg bele kéne tenni a gyári kulcsból az immo kapszulát.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 06, 2011 8:26 am 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 06, 2011 7:53 am 

Sziasztok! régóta olvasgatok itt, de csak most regisztráltam. Szerintem akinek van gyári távirányítója, vagy az autója fel van készítve a távirányítós használatra, annak egyszerűbb, ha a egy használt bicskakulcsot keres. Abban van chip, és elektronika is. Vásárláskor csak hozzá kell próbálni az autóhoz, hogy az a változatú távirányító viszi-e az autót. Több faja van, ami ránézésre azonos. Magyar aukciós oldalakon is lehet néha találni, és akkor nem kell kűzdeni a bontósokkal. Ők általában zárszettel együtt akarják adni. Ha sikerül jó áron venni, akkor még egy ház csere és egy elektronika felújítás is belefér (nem több mint 10E általában) és jobb lesz a kulcs, mint újkorában. Ha csak a chip kell, lehet külön is venni. Nem akarom reklámozni, de itt lehet mindenféle kulcsalkatrészt kapni. Egyébként akinek rendetlenkedik a gyári kulcsa, annak is a felújítást javaslom az utólagos gyári szettre váltás helyett.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 05, 2011 7:35 pm 

Az ötlet nem lenne rossz, csak az eddigi bontós tapasztalatokból kiindulva, ami "komoly" pénz ér, azt kiveszik és jó pénzért árulják.Meg nem is engednek oda a kocsihoz sok helyen csak megmondod mi kell, a pacek megy veled, és ha megfelel a termék ő majd kiveszi.Régebbi autókban láttam már én is kulcsot a zárban/öninditóban de nem hiszem hogy immos kulcsot, pláne bicskás vagy távirányitós kulcsot otthogynak a roncsban,neaddjisten még rongyá ázva is ugye.....

Kovabe írta:
Ötlet mindenkinek ha bontoban találunk fabia kulcsot abbol ki lehet szedni a chip-et és már csak az uj klucs kell illetve a programozás. Szerintem van még jozan gondolkodásu bontos aki nem néz minket madárnak hogy irdatlan áron adja. SZERINTETEK???

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 05, 2011 7:25 pm 

Ötlet mindenkinek ha bontoban találunk fabia kulcsot abbol ki lehet szedni a chip-et és már csak az uj klucs kell illetve a programozás. Szerintem van még jozan gondolkodásu bontos aki nem néz minket madárnak hogy irdatlan áron adja. SZERINTETEK???

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 05, 2011 7:14 pm 

Oké vágom tehát semmi extra.
A legegyszerübb megoldás szerintem a hajszáritó jó közelröl csa meg ne olvadjon.

dombi7 írta:
Kovabe írta:
Szia szerintem mint az opel kulcsnál itt is csak szét kell huzni kissebb oldalmozgatással.

dombi7 írta:
Sziasztok!
Nem tudja valaki megmondani gyári bicskakulcs házról az emblémát, hogyan lehet leszedni? Ha jól tudom az alatt van egy kis csavar mely a ház tetejét összetartja. Házat szeretnék cserélni.

Ki akarom venni a kulcsból az immo chipet, hogy áttudjam rakni az új házba. Középen szétszedtem nem elemet akarok bent cserélni, hanem a gyáriból kivenni a chipet.

Itt egy link, itt látni az embléma alatt a csavar helyét:
http://www.vatera.hu/auto_motor_alkatre ... 26998.html

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 05, 2011 6:28 pm 

Kovabe írta:
Szia szerintem mint az opel kulcsnál itt is csak szét kell huzni kissebb oldalmozgatással.

dombi7 írta:
Sziasztok!
Nem tudja valaki megmondani gyári bicskakulcs házról az emblémát, hogyan lehet leszedni? Ha jól tudom az alatt van egy kis csavar mely a ház tetejét összetartja. Házat szeretnék cserélni.

Ki akarom venni a kulcsból az immo chipet, hogy áttudjam rakni az új házba. Középen szétszedtem nem elemet akarok bent cserélni, hanem a gyáriból kivenni a chipet.

Itt egy link, itt látni az embléma alatt a csavar helyét:
http://www.vatera.hu/auto_motor_alkatre ... 26998.html

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 05, 2011 6:20 pm 

Sziasztok.
Mivel már nagyon sokan nagyon sokfélét irtatok, kicsit elvagyok veszve.
A sok lehetőség felsorolása:

-venni egy ulólagos központizár vezérlőt két kulccsal,
és ebbe áttenni az immo chipet.
(csak azt nem értem, hogy ha a kocsiba van gyárilag központi zár, minek mégegyet belerakni??? Illetve ha csak 1 kulcs van a tulajnak, az új kulcsból is csak 1et tud a meglevő chippel használni

- a szervizben csináltatni gyári kulcsot marha drágán

- esetleg egy márkafüggetlen céggel kiolvastatni amit kell, és ök gyártanak új chipet illetve a felprogramozást is megcsinálják.

- és még van az, amikor a bicskakulcsról lemondunk, helyette sima kulcs meg immo chip, esetleg feltanitás/ujraprogramozás.

Na és most elérkeztem a kérdésemhez:
Mi van akkor ha pl külföldröl gyári kulcsot rendelünk,(ebayon kb 15maki) abba benne van a chip és csak feltanittatjuk?

Mert az az igazság hogy tényleg sok variáció van, valaki leirhatná hogy mi a legeslegjobb megoldás?
Mivel ennek a topicnak az utólagos bicskakulcs a cime, sztem sokunkat érint a probléma hogy csak 1 kulcs van a kocsihoz.Jó lenne ha erre is találnánk megoldást egyutta ami még nem is túl drága.

Köszönöm
a majdani válaszokat.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 05, 2011 4:53 pm 

dombi7 írta:
Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 05, 2011 4:51 pm 

Sziasztok most találtam egy linket ahol csak a házat árulják és nincs is kinai kinézete (http://www.bicskakulcs.eu/viewpage.php?page_id=93) de ebbe mindenképp át kell helyezni az elektronikát. Ha viszont idáig nem volt távirányitos akkor az autot is programozni kell akkor már jobban jártok egy ilyen olcso vevövel megrendelhetö távval.

goes írta:
Ha nyitja a csomagtartót is a jelenlegi gyári távirányító, akkor kompatibilis a gyári bicskakulccsal és csak tanítani kell. Azt tudnotok kell, hogy szalonban megrendelve, legyártva, feltanítva egy bicskakulcs 40-50 ezres nagyságrendben mozog. Egy utólagos (eredetinek kinéző, de valójában kínai "hamisítvány") beszereléssel, két kulccsal megúszható maximum 30 ezerből.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 05, 2011 12:03 pm 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 05, 2011 8:47 am 

Ha nyitja a csomagtartót is a jelenlegi gyári távirányító, akkor kompatibilis a gyári bicskakulccsal és csak tanítani kell. Azt tudnotok kell, hogy szalonban megrendelve, legyártva, feltanítva egy bicskakulcs 40-50 ezres nagyságrendben mozog. Egy utólagos (eredetinek kinéző, de valójában kínai "hamisítvány") beszereléssel, két kulccsal megúszható maximum 30 ezerből.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: kulcs csere
HozzászólásElküldve: kedd júl. 05, 2011 8:37 am 

Köszi a válaszokat...
Ez engem is érdekelne...mert tegnap nekem is azt mondta valaki, hogy csak tanítani kell a bicskakulcsot, nem kell komplett vezérlő...

pint.frici írta:
Sziasztok!
Kérdezni szeretnék csak,nekem 2005 ös a Fábiám és gyári távirányítású a központi zár és szeretnék hozzá bicska kulcsot a sima kulcs helyett ennél is bekel kötni az elektronikát vagy csak elég a kulcsokat betanítani?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: kulcs csere
HozzászólásElküldve: kedd júl. 05, 2011 7:55 am 

Autó: Skoda Fabia 1.2 12V Kombi
Sziasztok!
Kérdezni szeretnék csak,nekem 2005 ös a Fábiám és gyári távirányítású a központi zár és szeretnék hozzá bicska kulcsot a sima kulcs helyett ennél is bekel kötni az elektronikát vagy csak elég a kulcsokat betanítani?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 111 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra