Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 21, 2017 10:46 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Ködlámpa
HozzászólásElküldve: szer. júl. 14, 2010 6:57 am 

Csak a kezelési útmutatót kellene átlapozni. :)
Hátha a gyár által írott szónak jobban hisz:
Kép
-Maci- írta:
Gabesz írta:
Goes! Nem ez a típusú izzó kell a kerek első ködlámpába?

Kép

Nekem nem hiszed el, hogy HB4? :)
Most cseréltem kb. 2 hete.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. júl. 14, 2010 5:33 am 

Gabesz írta:

Kép

Nekem nem hiszed el, hogy HB4? :)
Most cseréltem kb. 2 hete.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 13, 2010 8:16 pm 

Boccs, de passzolom a kerek ködlámpát. Sajnos nem tudom.

Gabesz írta:

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 13, 2010 4:23 pm 

Igaz nem Goes vagyok. :)
De nem ez kell bele, hanem HB4 típusú:
http://autoalkatreszfutar.com/index.php ... t&Itemid=1.

Gabesz írta:

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Ködlámpa
HozzászólásElküldve: kedd júl. 13, 2010 11:24 am 

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Ködfényszóró
HozzászólásElküldve: vas. júl. 11, 2010 3:52 pm 

Gabesz írta:
Megkérnék valaki hozzáértőt, hogy adjon egy linket az első kerek ködlámpába való izzóról. Típusa, teljesítménye kialakítása érdekelne! Meg, hogy lássam az izzót vizuálisan. H3 amúgy vagy sem? Foglalatos vagy csúszósarús kivitelű? Köszönöm szépen!

Szia!
Nekem a múltkor valaki itt azt mondta, hogy a régebbi szögletes és az újabb kerek ködlámpában is H3-as van! Szét szedtem és nekem HB4 volt benne! Ezek szerint lehet ilyen is- olyan is! Az én autóm 2006 novemberi.
A HB4 ilyen:
link
Ha jól emlékszem valami 1200Ft volt egy db (Hella) és talán 51W-os.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Ködfényszóró
HozzászólásElküldve: vas. júl. 11, 2010 3:12 pm 

Megkérnék valaki hozzáértőt, hogy adjon egy linket az első kerek ködlámpába való izzóról. Típusa, teljesítménye kialakítása érdekelne! Meg, hogy lássam az izzót vizuálisan. H3 amúgy vagy sem? Foglalatos vagy csúszósarús kivitelű? Köszönöm szépen!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 26, 2010 7:31 pm 

Sziasztok!

Nekem a következőt mondták a xenomrol igy valoszinü hamarosan be kerül egy a fabiamba.:
Igaz hogy drága,de az izzók sokkal tovább birják.egyik isminek 1.5éve van a xenon a kocsiban és nem durrant el egy izzoja sem.
6000k-6500k-t ajálják,a többi igaz hogy szép kék de sz@rt sem ér nem lehet vele látni,A rendőr nem nagyon szól érte ha jól be van állítva a szembejövöt sem zavarja..Müszakin valóban nem megy átt xenonnal..de vissza kell tenni arra az idöre a régi izzokat.
Csabaa írta:
dombi7 írta:
Nekem csak a tompított /H7/ xenon. A a refi /H1/ nem, mert az még 1 szett lett volna, de sokat úgyse lehet használni, a szemből jövők miatt. Vízes úton, sötétben érezhető a különbség. Hivatalosan egyébként nem lehet bent az autóba!!! Műszakira sem érdemes azzal elvinni! Ha cserélsz, állíttasd be utána a lámpát, mert máshova ver, mint a normál égő, neked sem jó, a szemből érkezőnek sem!!

A xenon csak lámpamosóval és automatikus szintállítóval együtt lehet, vizsgánál gáz, de egy rendőr is simán megbüntet..
Ez olyan mint a sötétített ablak a B oszloptól..
Jópofa dolgok ezek de macerásak is.. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 20, 2010 10:26 pm 

Szia Dombi!

Köszi a képeket,veszek egy szettet és megkisérlem a be szerelést,ma egy elég korrekt helyen beszéltem egy autoszerelővel mondta,hogy a rendörök nem igazán szolnak érte 6000-6500K ami jó,és most már neki 1.5éve van a kocsijában xenon szett de még nem kellett neki izzot cserélni,igaz hogy drága de aztmnodja megéri.Mint 4 honaponként venni 600-3000ftig gagyi izzokat.
dombi7 írta:
Bocs,de teljesen nem szedtem szét, nincs rá időm. Bent a lápa házába annyi van: a vezeték melyen jön az áram rá van kötve a trafó, a másik szálon meg a H7-es foglalatú xenon égő van. Elvileg a dugók úgy vannak kialakítva, hogy rosszul ne lehessen összekötni. többi kapcsolás kint van azok le vannak fényképezve, végül is ez alapján is látszik, ha már van a kezedbe egy szett.

http://kepfeltoltes.hu/100119/P1000968_ ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/100119/P1000970_ ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/100119/P1000971_ ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/100119/P1000969_ ... es.hu_.jpg

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 19, 2010 2:07 pm 

Bocs,de teljesen nem szedtem szét, nincs rá időm. Bent a lápa házába annyi van: a vezeték melyen jön az áram rá van kötve a trafó, a másik szálon meg a H7-es foglalatú xenon égő van. Elvileg a dugók úgy vannak kialakítva, hogy rosszul ne lehessen összekötni. többi kapcsolás kint van azok le vannak fényképezve, végül is ez alapján is látszik, ha már van a kezedbe egy szett.

http://kepfeltoltes.hu/100119/P1000968_ ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/100119/P1000970_ ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/100119/P1000971_ ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/100119/P1000969_ ... es.hu_.jpg

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 18, 2010 7:47 pm 

Szia,

Rendben,Köszi,képeket meg köszönném,az alapján nekem egyszerübb lenne hogy mit hova hogyan:)
dombi7 írta:
Nem nehéz. Annyi, hogy a lámpa mögötti burkolatra kel fúrni egy lyukat. Égő ugyanúgy van, mint a normál, a kábelek végül is adódnak, hogy mit hova. De, ha nincs hozzá érzéked, már sok helyen berakják, egy- két ezer forintért. Lényeg, hogy a fúrat jól legyen letömítve, mert különben párásodni fog a lámpa. Majd holnap teszek fel képet, ha kell.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 18, 2010 7:38 pm 

Nem nehéz. Annyi, hogy a lámpa mögötti burkolatra kel fúrni egy lyukat. Égő ugyanúgy van, mint a normál, a kábelek végül is adódnak, hogy mit hova. De, ha nincs hozzá érzéked, már sok helyen berakják, egy- két ezer forintért. Lényeg, hogy a fúrat jól legyen letömítve, mert különben párásodni fog a lámpa. Majd holnap teszek fel képet, ha kell.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 18, 2010 6:41 pm 

Szia Dombi!

Nehéz be tenni egy trafos xenont?
dombi7 írta:
Ez sajna saját döntésed! Ez olyan, mint az első oldalsó üvegek sötétítése. Itt a fórumon is nagy vita volt belőle, én meg azt nem sötétíteném, de van akinek meg az kell.

Egyébként a ledes cuccokba is bele lehetne kötni, mert úgy van megfogalmazva, hogy fénye fehér, vagy kadmium sárga. Bár kérdem a természetes fehér szín miből adódik össze? Vörös- narancs- sárga-zöld- kék- és ibolya színekből!Tehát tartalmaz kéket is!

A sima izzókból is amik jó cuccok szerintem Osram- Tungsram márkájúak, de az áruk 3000Ft/pár.

Nézd meg érdemes:
http://www.azauto.hu/cikk.php?id=1638

Az olcsó izzó, melynek jó lett a minősítése, metros cucc, abból létezik kék üvegű is nekem is volt, az 300-400 forint.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. jan. 17, 2010 10:10 pm 

Ez sajna saját döntésed! Ez olyan, mint az első oldalsó üvegek sötétítése. Itt a fórumon is nagy vita volt belőle, én meg azt nem sötétíteném, de van akinek meg az kell.

Egyébként a ledes cuccokba is bele lehetne kötni, mert úgy van megfogalmazva, hogy fénye fehér, vagy kadmium sárga. Bár kérdem a természetes fehér szín miből adódik össze? Vörös- narancs- sárga-zöld- kék- és ibolya színekből!Tehát tartalmaz kéket is!

A sima izzókból is amik jó cuccok szerintem Osram- Tungsram márkájúak, de az áruk 3000Ft/pár.

Nézd meg érdemes:
http://www.azauto.hu/cikk.php?id=1638

Az olcsó izzó, melynek jó lett a minősítése, metros cucc, abból létezik kék üvegű is nekem is volt, az 300-400 forint.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. jan. 17, 2010 9:05 pm 

Jah sok ketyere van az autokban,látom én is,de ez a xenon nagyon tetszik:D mert vettem ilyen xenon hatásu égöt az jol világitott nagyon,kékes fehér fénnyel,nagyon jo volt,aztán eldurrant az egyik és amit vettem másik 2 az valahogy nem olyan kevesebb a szinmélység, nem annyira fehér,és az hihetetlen selejtes igy este,meg vettem 1wos helyzetjelzöt ledeset ennek is jó fénye van Csak a tompitottal vagyok elégedetlen...nekem van egy smd ledor a lökháriton elöl,fehérek a ledek de a háttér kék szoval olyan mint ha kék lenne,de müszakin sem és rendör sem szolt még érte inkább megnézték,kicsit el bizonytalanodtam szerinted be merjek egy ilyen szettet tenni?
dombi7 írta:
Még nem szóltak, de hallottam olyat ahol elvették
zöldkártyáztatni voltam még tavaly, olyan helyen ahol műszakiztatni szoktak, ott beszóltak, de hamar elhúztam a szájuk szélét, hogy azzal foglalkozzanak amivel kell

Bünti+ újra kell műszakiztatni az autót, bár mindenfelé sok ilyen lámpás autót látok

ja ezelőtt elfelejtettem írni, hogy az eladó javasolta ebből (Thunder) a vékony trafóst, mert a másikkal sok gondjuk volt

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra