Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. máj. 23, 2018 7:55 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 26, 2012 9:21 am 

1.2htp írta:
bobyka írta:
1.2htp írta:
Üdv,1.2htp 2005-ös bme kocsihoz milyen diagnosztikai cuccot vegyek hordozható kézi kiolvasót vagy laptophoz valamit win7 64bites ultimate van a gépen,ez a gépem wag-com kábellel nem működöt?

Mire van pénzed??A kézi amit én vettem 38 e ft volt.Ha csak kábelt veszel laptopos megoldással meguszod 4-7 e ftból. :lol:
Mivel nekem nincs laptop igy a kézit választottam :)
20000ft ig

Nézd meg itthttp://www.autodiagnosztika.eu/skoda-diagnosztika.html

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd dec. 25, 2012 10:11 pm 

bobyka írta:
1.2htp írta:
Üdv,1.2htp 2005-ös bme kocsihoz milyen diagnosztikai cuccot vegyek hordozható kézi kiolvasót vagy laptophoz valamit win7 64bites ultimate van a gépen,ez a gépem wag-com kábellel nem működöt?

Mire van pénzed??A kézi amit én vettem 38 e ft volt.Ha csak kábelt veszel laptopos megoldással meguszod 4-7 e ftból. :lol:
20000ft ig

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd dec. 25, 2012 9:35 pm 

1.2htp írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd dec. 25, 2012 7:17 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd dec. 04, 2012 6:53 pm 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
Posta.

forgonati írta:
djboris írta:
Küldenek hozzá VCDS-t csakis azzal használd.

Tudom hogy ez már nem trartozik szorosan a témához, de a DX az milyen módon küldi a csomagot? Nem tudja valaki? Futár vagy posta?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd dec. 04, 2012 5:15 pm 

djboris írta:

Tudom hogy ez már nem trartozik szorosan a témához, de a DX az milyen módon küldi a csomagot? Nem tudja valaki? Futár vagy posta?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 20, 2012 1:55 pm 

forgonati írta:
djboris írta:
Tökéletes válaszás.
Arra kell majd figyelni, hogy a net mindig legyen kikapcsolva és nem szabad automata frissítést engedélyezni.
MProg nevezetü programmal a kábel eepromját ki tudod olvasni és elmenteni, attól fogva biztonsában van a kábel. :D

Koszi az eddigi tanacsokat. Akkor szerintem megrendelem ezt a kabelt, talan meg jo hasznat veszem majd a tovabbiakban is. Sosem art ha van ilyesmi az embernek, barmikor ra tud nezni a verdara ha valami gaz van vele :) Ugy tudom, lehet aktivalni masfajta kenyelmi funkciokat is, pl ha elindul a kocsi, lezar a kozponti, meg hasonlok...
Ehez a kabelhez egyebkent melyik programot hasznalhatom?
Ja, es ha majd meglesz a kabel, szerintem jovok meg ide majd kerdezni, nem fogok fejjel menni a dolgoknak az tuti :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 20, 2012 1:49 pm 

djboris írta:
Tökéletes válaszás.
Arra kell majd figyelni, hogy a net mindig legyen kikapcsolva és nem szabad automata frissítést engedélyezni.
MProg nevezetü programmal a kábel eepromját ki tudod olvasni és elmenteni, attól fogva biztonsában van a kábel. :D

Koszi az eddigi tanacsokat. Akkor szerintem megrendelem ezt a kabelt, talan meg jo hasznat veszem majd a tovabbiakban is. Sosem art ha van ilyesmi az embernek, barmikor ra tud nezni a verdara ha valami gaz van vele :) Ugy tudom, lehet aktivalni masfajta kenyelmi funkciokat is, pl ha elindul a kocsi, lezar a kozponti, meg hasonlok...
Ehez a kabelhez egyebkent melyik programot hasznalhatom?
Ja, es ha majd meglesz a kabel, szerintem jovok meg ide majd kerdezni, nem fogok fejjel menni a dolgoknak az tuti :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 20, 2012 1:43 pm 

Hát igen...
De ahhoz be kell menni a bankba..
fél 9-töl délután fél négyig...
Mire elintintézem el is ment fél nap... ;-)

Csabaa írta:
sziasztok
A munkatársam most rendelt elm327-et a dealextreme-ről , 20 nap alatt ért ide. Nem paypal hanem webkártyával, de ilyen van már minden banknál..
A sima folyószámlád mögött nyitnak egy alszámlát és ehez csak egy kártyaszám tartozik legyártott kártya nem. Ide csak annyit pakolsz amit éppen vásároltál..
Ha lenyúlják akkor egészségükre.. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 20, 2012 1:41 pm 

Tökéletes válaszás.

forgonati írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 20, 2012 12:36 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
sziasztok
A munkatársam most rendelt elm327-et a dealextreme-ről , 20 nap alatt ért ide. Nem paypal hanem webkártyával, de ilyen van már minden banknál..
A sima folyószámlád mögött nyitnak egy alszámlát és ehez csak egy kártyaszám tartozik legyártott kártya nem. Ide csak annyit pakolsz amit éppen vásároltál..
Ha lenyúlják akkor egészségükre.. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 20, 2012 12:28 pm 

Frankfurt nekem messze van sajna, en fenn vagyok a Holland hatarnal, majd 1 honap mulva ha megyek haza akkor megyek Frankfurt fele. Pedig de jo lett volna ha meg tudtad volna nezni, latom te vagod ezt a temat. Lehet nem is kellett volna kabelt vennem :cry:

Egyebkent a tempomatot tuti hasznaltak, mert mikor a kapcsolot szetszedtem akkor megfigyeltem hogy ezek a csuszo csatlakozok amik ott vannk, elegge ki vannak kopva, szoval egy darabig szerintem biztos mukodott a cucc. Csak aztan valami elment benne, az eg tudja mi. Lehet csak valami kontakthiba, ott ahol a tempomat kabele becsatlakozik a computerba... Ezt meg majd megnezem. Lehet csak valamelzik kabel szakadt...

Egyebkent neztem ezt a kabelt, szerinted ez akkor megfelelo lenne? Vagy ha nem, melyiket ajanlanad?

http://dx.com/p/usb-vag-com-vcds-12-1-o ... 8cm-145475

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 20, 2012 11:05 am 

ELM-mel esélytelen a kódolás. Az csak alap diagnoszikára való.

Egyébként lehet, hogy sima kódolás gond és csak szimplán be kell löni.
Az is lehet hogy egy mellényúlás amikor konfigurálták az autót.
Az elözö tulaj meg a szalon b@-ott rá... :D

Most vasárnap Frankfurtban alszom megyek tovább hétfön az államokba.
Ha nem vagy túl messze és vasárnap elugrasz én szivesen megnézem neked, ha csak kódolás gond azt ott helyben megoldjuk. :-)

Én eddig Dhgate-et használtam, de megszünették a PayPal-t, a kínaiakanak meg nem adom meg a kártyainfóm.
Ezért is nem ajánlottam.
A Dhgate nekem max 3 hét volt de volt hogy 1 hét alatt is mejött a cucc.
De ismerösömnek volt másfél hónap is.

A Dealextreme-et ismeröseim picit jobbnak tartják.
De személyes tapasztalatom nincs vele

forgonati írta:
Koszi a kimerito valaszt! Akkor eszerint azt a 2 kabelt hanyagolhatom mert nem sokra mennek vele az en automnal? Meg azzal a masodikkal sem? Ejj ez eleg nagy szivas mivel viszonylag olcsok, es mivel DE-ban vagyok, a nemet Amazonrol meg ide is erne 1 heten belul. 1 honap mulva megyek haza az unnepekre es rohadt szivas 1500 km-t lehuzni tempomat nelkul, a labam nem erzem mar 500km utan :x
Gondolkodtam rajta hogy mi van ha ez az egyszeru funkcio nem aktiv az autoban, valami miatt. De annak meg mi ertelme lenne, hiszen gyarilag tempomatos a verda szoval aktivnak kellene lenie... Hacsak nem volt benne kicserelve a vezerlo es ebbe nem aktiv ez a funkcio, de lehet hulyesegeket beszelek...

Tehat akkor ez a VCDS lenne jo nekem. Mi a tapasztalat, dealextreme-rol mennyi ido mig ideer? Van ezzel tapasztalat?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 20, 2012 10:51 am 

Koszi a kimerito valaszt! Akkor eszerint azt a 2 kabelt hanyagolhatom mert nem sokra mennek vele az en automnal? Meg azzal a masodikkal sem? Ejj ez eleg nagy szivas mivel viszonylag olcsok, es mivel DE-ban vagyok, a nemet Amazonrol meg ide is erne 1 heten belul. 1 honap mulva megyek haza az unnepekre es rohadt szivas 1500 km-t lehuzni tempomat nelkul, a labam nem erzem mar 500km utan :x
Gondolkodtam rajta hogy mi van ha ez az egyszeru funkcio nem aktiv az autoban, valami miatt. De annak meg mi ertelme lenne, hiszen gyarilag tempomatos a verda szoval aktivnak kellene lenie... Hacsak nem volt benne kicserelve a vezerlo es ebbe nem aktiv ez a funkcio, de lehet hulyesegeket beszelek...

Tehat akkor ez a VCDS lenne jo nekem. Mi a tapasztalat, dealextreme-rol mennyi ido mig ideer? Van ezzel tapasztalat?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 20, 2012 10:24 am 

Szia az elsö kábel akár még jó is lehetne de sajnos a te autód túl új hozzá.
és a motorvezérlö érzékeny az usb szinkron-ra.
Nekem is ilyen kocsim van.
Alapvetöen a klón is VAG-COM kábel csak egy kicsit komolyabb. A VCDS a VAG-COM utódja.
A kábel belsö elektronikája miatt nincs ilyen szinkron gond.
Ezekkel lehet kódolni, és hibakodókat olvasni, valamint komoly mérésere van lehetöség sok méröcsatorna által.

A második kábel az egy ilyen összvér hibakódolvasó.
Minden autóhoz való (tehát egyikhez se... :D )
Mindenestre csak a szabvány EODB hibakódokat ismeri.
A gyári hibakódokkal nem tud mint kezdeni. Pl sok belsö vagy CAN kommunikációs hibát illetöen.
A méröcsatronák száma is igen korlátozott.
Csak nagyon alap adatok nyerhetök ki belöle.

Visszatérve a tempomatra.
Közvetlen tempomat hibakód biztosan nem lesz benne.
Az csak egy szimpla szoftver funkció az autóban.
Viszont azzak kapcsolatosan lehet benne valami, ami a müködését gátolja.
Viszont a szofver kódolást fontos megnézni, hogy mi lehet vele.
Illetve valamelyik vezérlönben meg kell nézni, hogy a gomb megmyomása látható-e valamelyik méröcsatornában.
Most nem tudom pontosan hogy a központi elektronika vagy a motorvezérlö kapja meg közvetlenül a gombnyomás infó-t.

Mindenesetre ezt szerintem csak klónnal lehet megcsinálni.

Rádásul a FAB 2-be nem csak a motorvezérlö érzékeny a sima kábelre hanem az ABS vezérlö se müködik vele...

forgonati írta:
A klon kabel miben kulonbozik ezektol? Azzal lehet olyan modositasokat vegezni amiket ezekkel nem? Nekem lenyegeben ollyan kabel kellene amivel ki tudom olvastatni a hibakodokat, hogy mivel van a gaz... Az a 2 fajta ezeket nem tudja? Es egyaltalan, akozott a 2 fajta kozt amiket linkeltem mi a kulonbseg? Koszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra