Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: csüt. szept. 20, 2018 2:43 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 206 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: pén. ápr. 15, 2016 7:12 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Szesze írta:
Ok Csabám.De azért nem értettem az előbb amit írtál,mert a két venti nem külön forog hanem mindig együtt!Az 1 -es fokozatban lassan kéne neki,míg a 2-esen gyorsan,de a 2-es fokozatban összezárva kapcsolja és az 1-es néma!Tehát ezért írtam,hogy a cserével nem leszek okosabb,mert mindkét ventilátor forog rendesen!A kábelekre már rámértem és mindegyik jónak tűnik,de a relé 1-es fokozatot nem kapcsol.Még a kattanás sincs.Egyébként szerintem a 2-es fokozat is úa.a kábelen megy a ventire és azzal sem lehet gond.A diagnózis az,hogy valamiért a relé 1-es fokozata halott!2 reléből egyikkel sem jó csak a miértjét nem értem továbbra sem.

Szerintem nincs lassú meg gyors fordulat. Klímás kocsinál a nagy venti 91C- foknál kapcsol. Ha feljebb megy a hőfok 99C-nál kapcsolja a
kis ventit is. Ez egy-egy kontakt. A klíma bekapcsolásánál a nagynyomású kapcsoló szinte azonnal bekapcsolja mind a kettőt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 15, 2016 5:18 am 

Autó: Fabia Best
Csabaa írta:
Nem, arra gondolok a 2-es megy klimával hőgomba 2-es rövidzárával.
Ha ilyenkor a ventillátorokon megcseréled a csatikat, a 2-es csatija amin biztos
van 12 volt kerül az 1-es ventire. Ha a venti jó forogni kezd.
Tehát ha a venti jó, akkor vagy a gombától a relé dobozig szakadt a kábele vagy
a relé nem kapcsolja a 12 voltot, vagy a relédoboz és a venti között szakadt a kábel.
Ok Csabám.De azért nem értettem az előbb amit írtál,mert a két venti nem külön forog hanem mindig együtt!Az 1 -es fokozatban lassan kéne neki,míg a 2-esen gyorsan,de a 2-es fokozatban összezárva kapcsolja és az 1-es néma!Tehát ezért írtam,hogy a cserével nem leszek okosabb,mert mindkét ventilátor forog rendesen!A kábelekre már rámértem és mindegyik jónak tűnik,de a relé 1-es fokozatot nem kapcsol.Még a kattanás sincs.Egyébként szerintem a 2-es fokozat is úa.a kábelen megy a ventire és azzal sem lehet gond.A diagnózis az,hogy valamiért a relé 1-es fokozata halott!2 reléből egyikkel sem jó csak a miértjét nem értem továbbra sem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 14, 2016 8:13 pm 
Moderátor

Nem, arra gondolok a 2-es megy klimával hőgomba 2-es rövidzárával.
Ha ilyenkor a ventillátorokon megcseréled a csatikat, a 2-es csatija amin biztos
van 12 volt kerül az 1-es ventire. Ha a venti jó forogni kezd.
Tehát ha a venti jó, akkor vagy a gombától a relé dobozig szakadt a kábele vagy
a relé nem kapcsolja a 12 voltot, vagy a relédoboz és a venti között szakadt a kábel.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 14, 2016 8:04 pm 

Csabaa írta:
Szia
Nem az a pálya ,hogy az 1-es sosem kapcsol be!?
Klimánál és összezárt 2-nél csak a 2-es megy?

Ha igen ,klima be és 2-es összezár és a két venti csati felcserél.
Ilyenkor az elsőnek kell mennie..
Hali.Ha a számok a ventilátor fokozatokat jelenti akkor igen.A 2-es összezár alatt azt érted,hogy a hőkapcsoló stekkerén zárjam össze a 2-es fokozatot és ilyenkor lassabban fog forogni a ventim?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 14, 2016 6:40 pm 
Moderátor

Szia
Nem az a pálya ,hogy az 1-es sosem kapcsol be!?
Klimánál és összezárt 2-nél csak a 2-es megy?

Ha igen ,klima be és 2-es összezár és a két venti csati felcserél.
Ilyenkor az elsőnek kell mennie..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 14, 2016 6:23 pm 

Helló Csaba.A két ventilátorra gondolsz,hogy azok csatlakozóját cseréljem fel??Nem értem mire gondolsz,mert ha a kettőt megcserélem attól elindul az egyes?A két ventit egyszerre kapcsolja és ha megcserélem szerintem attól nem fog változni semmi vagy szerinted rosszul gondolom!?Ja most jut eszembe,hogy neked megint csináltam egy kis munkát,mert rossz helyre irkáltam majd tedd át légyszíves a helyére vagy töröld ki az egészet ha az könnyebb!Köszi!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 14, 2016 4:02 pm 
Moderátor

Szia Szesze

Cseréld fel a venti csatijait. Ha elindul az egyes akkor a venti jó...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 13, 2016 8:37 pm 

[/quote]
szia
Hőgomba, utána van a relé. Ha a gomba és a relé új, akkor nem a venti halott!? Azt direkt 12 voltal próbáltad már?

Kép

Kép

A második relé az elsőn keresztül kap kapcsolt földet. A 12 voltot pedig az S180-as 30 amperes biztitől. (rajz 59-es pont)
Még a G65-ös klíma nagynyomású nyomás kapcsolójától kaphat kapcsolt földet.
Ha klímát kapcsolsz elindul mind a két venti?

Az aksifedélben a 180-as biztit nézd meg. Gondolom lemez bizti, az néha el szokott repedni..[/quote] Kösz Csabi Bácsi a fáradozásodat.Direkt 12 volttal nem próbáltam,de a ventilátornak tuti semmi baja,mert a 2-es fokozatot összekötve és a klímát bekapcsolva is forog ahogy kell,de az 1-es fokozatnál se kép se hang.Azt hiszem valami ilyen hibakódot dobott:1 -es fokozat relé szakadás vagy zárlat.Az akksi tetején a biztosítékokat néztem és a zöld 30-as jó volt a két 5A-es ugyan halott volt de átkötve sincs semmi változás.Nem szólhat bele más mondjuk a klímavezérlő a ventilátor működésébe klíma használat nélkül mert még valami ilyen hibára gondoltam??VCDS-el elvileg hogyan tudom a ventilátort bekapcsolni??Esetleg ebbe a rendszerbe nincs valahol egy terhelő ellenállás és az szívat?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 13, 2016 7:27 am 
Moderátor

Szesze írta:
A hűtőventilátor kapcsoló ami a hűtőben van annak a 3 vezetékének a túlsó vége hol lehet,mert kimérném,hogy nem-e szakadt valamelyik szál,de nem akarom amiatt a műanyag csőből kiszedni az egész kábelköteget! A kábel kimérve a gombától a reléig biztos jó,de a hűtőventilátor 1 es fokozata továbbra sem megy!Hőkapcsoló új,relé új ha valaki járt már így az írja meg legyen szíves neki mitől lett jó,mert kifogytam az ötletből!Még esetleg azt jó lenne tudni hogy ez a rész melyik biztosítékra van kötve bár nem hiszem,hogy ilyen baja lenne,mert szerintem akkor a 2-es fokozat sem menne.

szia
Hőgomba, utána van a relé. Ha a gomba és a relé új, akkor nem a venti halott!? Azt direkt 12 voltal próbáltad már?

Kép

Kép

A második relé az elsőn keresztül kap kapcsolt földet. A 12 voltot pedig az S180-as 30 amperes biztitől. (rajz 59-es pont)
Még a G65-ös klíma nagynyomású nyomás kapcsolójától kaphat kapcsolt földet.
Ha klímát kapcsolsz elindul mind a két venti?

Az aksifedélben a 180-as biztit nézd meg. Gondolom lemez bizti, az néha el szokott repedni..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 12, 2016 2:33 pm 

A hűtőventilátor kapcsoló ami a hűtőben van annak a 3 vezetékének a túlsó vége hol lehet,mert kimérném,hogy nem-e szakadt valamelyik szál,de nem akarom amiatt a műanyag csőből kiszedni az egész kábelköteget! A kábel kimérve a gombától a reléig biztos jó,de a hűtőventilátor 1 es fokozata továbbra sem megy!Hőkapcsoló új,relé új ha valaki járt már így az írja meg legyen szíves neki mitől lett jó,mert kifogytam az ötletből!Még esetleg azt jó lenne tudni hogy ez a rész melyik biztosítékra van kötve bár nem hiszem,hogy ilyen baja lenne,mert szerintem akkor a 2-es fokozat sem menne.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 12, 2016 8:29 am 
Moderátor

Szesze írta:
Helló Csabám!Nem tudod hová megy a hőkapcsolótól a 3 vezeték,mert lehet,hogy az egyik szál meg van szakadva csak jó lenne tudni hol a másik vége??

Szia
Elvesztettem a fonalat... melyik hőbiztire gondolsz!?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 11, 2016 7:47 pm 

Helló Csabám!Nem tudod hová megy a hőkapcsolótól a 3 vezeték,mert lehet,hogy az egyik szál meg van szakadva csak jó lenne tudni hol a másik vége??

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 11, 2016 8:07 am 
Moderátor

75Tompi írta:
Sziasztok.

Lenne egy olyan problémám, hogy adott egy Fabia 1.2-es autó. Mikor meghúzom az ablakmosó kart hogy spriccelje a vizet az ablakra, akkor a műszerfalon kivillan minden lámpa és leáll az autó, de ezt menet közben is megcsinálja.
Mi lehet a baj forrása?

Üdv.

[/quote]
Szia
El kéne dönteni a motor, a kapcsoló vagy az elektromos vezérlő a hibás.
A motorra gondolok az a leggyengébb láncszem a körben.
A rajz szerint az F32-es bizti megy a ablakmosó motorokhoz. Ha a biztit kiveszed és a kart meghúzva nincs gond, akkor a kapcsoló és
a vezérlő jó.
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 10, 2016 5:37 pm 

Autó: Fabia 1.2 htp
paprobert84 írta:
75Tompi írta:
paprobert84 írta:
Sziasztok.

Lenne egy olyan problémám, hogy adott egy Fabia 1.2-es autó. Mikor meghúzom az ablakmosó kart hogy spriccelje a vizet az ablakra, akkor a műszerfalon kivillan minden lámpa és leáll az autó, de ezt menet közben is megcsinálja.
Mi lehet a baj forrása?

Üdv.

Szia paprobert84!

Csak feltételesen mondom, hogy zárlatot, vagy vezérlő elektronikai hibát gondolok a problémád okaként.Próbáld meg kiolvastatni a hibalistáját a kocsinak. :fejvak:

Hibakóddal volt olvasva, de az nem mutatott semmit.

Szia!

Próbáld meg kicserélni a kapcsolót lehet, hogy az zár testre működtetés helyett!! :fejvak:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 10, 2016 10:45 am 

75Tompi írta:
paprobert84 írta:
Sziasztok.

Mi lehet a baj forrása?

Üdv.

Szia paprobert84!

Csak feltételesen mondom, hogy zárlatot, vagy vezérlő elektronikai hibát gondolok a problémád okaként.Próbáld meg kiolvastatni a hibalistáját a kocsinak. :fejvak:

Hibakóddal volt olvasva, de az nem mutatott semmit.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 206 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra