Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. nov. 18, 2017 1:36 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Üzemanyagszint jelző problémái
HozzászólásElküldve: kedd júl. 25, 2017 7:12 am 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPi Comfort, AME, Combi
Bálint Zoltán írta:
Katz írta:
Sziasztok!
A kevés az üzemanyag kontroll lámpának hány liternél kellene bekapcsolnia, illetve az idegesítő sípolásnak? Eddig csinálta, de a legutóbbi két alkalommal semmi nem történik. A szintjelző jó. Már a pirosba ér a mutató, de se kép de hang. 4 liter volt a tankban azaz 36 liter ment bele.

Szia,
úgy tudom, hogy 7 liter/100 km-re elegendő üzemanyag mennyiségnél sípol. A tank 45 literes.

Óó 40 literrel számoltam. Bocsánat!
Csak úgy feküdt a mutató azért volt fura, hogy még nem jelez. Nah következőre megvárom

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 25, 2017 5:44 am 

Autó: 2005. 1.2 12V BME
Katz írta:
Sziasztok!
A kevés az üzemanyag kontroll lámpának hány liternél kellene bekapcsolnia, illetve az idegesítő sípolásnak? Eddig csinálta, de a legutóbbi két alkalommal semmi nem történik. A szintjelző jó. Már a pirosba ér a mutató, de se kép de hang. 4 liter volt a tankban azaz 36 liter ment bele.

Szia,
úgy tudom, hogy 7 liter/100 km-re elegendő üzemanyag mennyiségnél sípol. A tank 45 literes.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 24, 2017 4:40 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPi Comfort, AME, Combi
Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 13, 2016 10:57 am 

Autó: Skoda Fábia 1.2 htp
Üdv.
2004 Skoda Fábia 1.2htp
Kb. 1 hónapja lettünk figyelmesek a következő jelenségre.
Tele a tank, de nincs benzin.
Írhatnám így is.
De a lényeg hogy nem mozdul a mutató.
Egy teletankolás után már 500km-ert legyalultunk de meg sem mozdul.
Itt tegyem hozzá hogy igen izgalmasan lehetett tankolni , mivel ha lenyomtam teljesen a btPisztolyt kinyomta oldalt (hiába volt helyesen a tankba a vége).
Valami eldugult?!
Gyors szerelőhö menet, majd kiszedte a szintemérőt és azt mondta hogy Jól mutatja az adatokat. Annyi van benne amennyire jelzi a műszerfalon (kiszedte a szintjelzőt a b.tartályból és kipróbálta).
Kipucolta a 'szuszogót' (kompresszorral).
Ez utóbbi jó lett, a szintjelző is valamellyest, mivel már mozdul, de nem mutat helyesen.

A kérdés a következő: Mi lehet a baj? Helyesen mutat az csak mi vagyunk összezavarva?
A képen jelöltem a mutató állását amire 40litert rátankoltam és amivel már annyi km-ert mentem el.Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 13, 2016 8:44 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Nintaus74 írta:
Sziasztok!
2004-es gyártású, facelift előtti Fabiám van, 1,4 100 Le. Már tavaly ősszel tönkrement a benzinszint jelzőm, benzinkúton derült ki, hogy nem félig van a tank, hanem szinte üres... (Azóta mindig teletankolom és nézem a napi számlálót.) Otthon kiszedtem a benzinpumpát, megtisztítottam a poti részét, miután kihúztam a helyéről. Majdnem teljesen jól is működött utána (csak kb. 100 megtett km után kezdett megindulni a kis mutató full állásból...) de egy hónapja megint rosszul mutat, csak fél tanknál kezd el kimozdulni a full állásból, és mire majdnem kifogy a benzin, fél tankot jelez vissza. Benzinpumpa újra kiszed, megtisztít a poti, de most sajnos most nem javult meg. :(

Neten kerestem alkatrészt, találtam is az aliexpress-en 29 dollárért, tehát kb. 6.000 Ft nagyságrendben. Típusa: "Genuine Fuel Level Sending Unit For VW Volkswagen POLO 6Q0 919 673 D 6Q0919673" Elméletileg jónak kéne lennie, de a kis lapkán nem az a felirat van, mint az enyémen, ami: VDO 514.

A külföldről rendelhető termék linkje: http://www.aliexpress.com/store/product/Genuine-Fuel-Level-Sending-Unit-For-VW-Volkswagen-POLO-6Q0-919-673-D-6Q0919673/1711589_32506386560.html

Kérdésem a következő lenne: a fenti, aliexpress-es termék vajon jó a kocsimba, nem fog pont fordítva mutatni a benzinszint visszajelző, mint ahogy pár esetről itt olvastam? Továbbá miért romlik el egyáltalán a poti? Azt észrevettem, hogy a kis réz érintkezőn lévő két dudor meglehetősen laposra van már kopva, talán ha visszacsiszolnám őket félgömb alakúra (vagy legalábbis hegyesebbre) újra jól érintkezne/működne? Vagy a kis panelen lévő áramkör (ellenállás) ment tönkre??? De az vajon mitől?

Itthon, bontóban tudnék 10.000 Ft-ért venni komplett ac pumpát, talán az lenne a legbiztosabb megoldás...

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Szia
Elvileg stimmel a cikkszáma.
http://forum.skoda-club.ru/viewtopic.ph ... 2&start=15

http://vwts.ru/forum/index.php?showtopic=142047

Esetleg újra lehetne ónozni a csúszkás részt, így lenne megint egy kis domborulat.
De az igazi az új, elég nagy szívás többször kiszedegetni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 12, 2016 1:39 pm 

Autó: Skoda Fabia I.
Sziasztok!
2004-es gyártású, facelift előtti Fabiám van, 1,4 100 Le. Már tavaly ősszel tönkrement a benzinszint jelzőm, benzinkúton derült ki, hogy nem félig van a tank, hanem szinte üres... (Azóta mindig teletankolom és nézem a napi számlálót.) Otthon kiszedtem a benzinpumpát, megtisztítottam a poti részét, miután kihúztam a helyéről. Majdnem teljesen jól is működött utána (csak kb. 100 megtett km után kezdett megindulni a kis mutató full állásból...) de egy hónapja megint rosszul mutat, csak fél tanknál kezd el kimozdulni a full állásból, és mire majdnem kifogy a benzin, fél tankot jelez vissza. Benzinpumpa újra kiszed, megtisztít a poti, de most sajnos most nem javult meg. :(

Neten kerestem alkatrészt, találtam is az aliexpress-en 29 dollárért, tehát kb. 6.000 Ft nagyságrendben. Típusa: "Genuine Fuel Level Sending Unit For VW Volkswagen POLO 6Q0 919 673 D 6Q0919673" Elméletileg jónak kéne lennie, de a kis lapkán nem az a felirat van, mint az enyémen, ami: VDO 514.

A külföldről rendelhető termék linkje: http://www.aliexpress.com/store/product/Genuine-Fuel-Level-Sending-Unit-For-VW-Volkswagen-POLO-6Q0-919-673-D-6Q0919673/1711589_32506386560.html

Kérdésem a következő lenne: a fenti, aliexpress-es termék vajon jó a kocsimba, nem fog pont fordítva mutatni a benzinszint visszajelző, mint ahogy pár esetről itt olvastam? Továbbá miért romlik el egyáltalán a poti? Azt észrevettem, hogy a kis réz érintkezőn lévő két dudor meglehetősen laposra van már kopva, talán ha visszacsiszolnám őket félgömb alakúra (vagy legalábbis hegyesebbre) újra jól érintkezne/működne? Vagy a kis panelen lévő áramkör (ellenállás) ment tönkre??? De az vajon mitől?

Itthon, bontóban tudnék 10.000 Ft-ért venni komplett ac pumpát, talán az lenne a legbiztosabb megoldás...

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 11, 2014 7:37 pm 

Rendben köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 11, 2014 7:31 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
meduza írta:
Jó napot mindenkinek!

A mi autónkban (már így vettük de nem tudtuk) fordítva működik a benzinszint mutató. Annyit már kiolvastam itt az oldalon, hogy a benzinszivattyú tetején a 4 pólusú csati 2.3. lába a potméter.A csatlakozóban meg lehet cserélni a vezetékeket vagy nem érdemes?

szia
Nem polaritás probléma, tehát nem segít a kábelek felcserélése.
Valószínű rossz volt az ac pumpa, és cserélték a házával együtt. Gyakori ,hogy az új, oldalán a szintjelző poti, fordított.
Ez azt jelenti ,hogy a teli tanknál nem ~0 ohm felé és üresen ~500 ohm felé változik az ellenállása.
A tiédnél pont fordítva van, mivel átrakni nem tudod, bontóban kellene venned egy potit úszóval, .
Kép
Két kis saru megy rá, nem nehéz kicserélni.

a poti:
http://www.cc-autodily.cz/snimac-hladiny-paliva-5_5

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Csabaa szomb. okt. 11, 2014 7:49 pm-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 11, 2014 4:30 pm 

Jó napot mindenkinek!

A mi autónkban (már így vettük de nem tudtuk) fordítva működik a benzinszint mutató. Annyit már kiolvastam itt az oldalon, hogy a benzinszivattyú tetején a 4 pólusú csati 2.3. lába a potméter.A csatlakozóban meg lehet cserélni a vezetékeket vagy nem érdemes?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Üzemanyagszint jelző
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 18, 2013 1:40 pm 

Érdeklődnék, hogy az üzemanyagszint jelző órát ki lehet szedni a műszerfal alaplapjából (1,2 awy,)? Még a szintet jelző mutató sem akar lejönni.
Köszönöm
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. júl. 17, 2013 6:45 pm 

paltamas28 írta:
Sziasztok!
Skoda Fabiám van 1.2-es benzines a problémám a következő:az üzemanyagszint jelzőm csal,ugrál,tegnap is még mehettem volna vele 71km-t és lerohadt a város közepén :lol: .Van itt olyan aki tudná erre a megoldást?,buta kérdés tőlem mivel én szerelő vagyok,de tanácstalan :oops:Segítséget kérnék sürgősen!
Ja és hozzá kell tennem az autót kétnapja vettem pécsen használtan.

Szia, ehhez a kérdéshez, nem kellett volna új topic-ot nyitni.
Én az Ac Pumpát nézném meg ülés alatt jobb hátul.
Volt itt a fórumon, akinek a felső nagy gumitömítés szépen elöregedett és darabokban a tank aljába volt akkor volt ilyen problémája. AC házán van a szintjelző úszó lehet azt zavarja egy darab vagy csak poti oxidos esetleg cserés.
http://skodafabiaclub.com/forum/viewtopic.php?t=1073 itt olvasgass.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Üzemanyagszint jelző problémái
HozzászólásElküldve: vas. júl. 14, 2013 12:08 pm 

Sziasztok!
Skoda Fabiám van 1.2-es benzines a problémám a következő:az üzemanyagszint jelzőm csal,ugrál,tegnap is még mehettem volna vele 71km-t és lerohadt a város közepén :lol: .Van itt olyan aki tudná erre a megoldást?,buta kérdés tőlem mivel én szerelő vagyok,de tanácstalan :oops:Segítséget kérnék sürgősen!
Ja és hozzá kell tennem az autót kétnapja vettem pécsen használtan.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: üzemanyag szintjelző
HozzászólásElküldve: vas. jún. 02, 2013 5:38 pm 

Sziasztok!
Vezérműlánc, váltó nyelestengely csapágy, kuplung szerkezet és hátsó kipufogó dob csere után az autómat elhozva a szerelőtől jelentkezett egy hiba az üzemanyag szintjelzővel kapcsolatban. Eddig kifogástalanul működött, de most azt csinálja, hogy a mutató láthatóan fel-le mozog, amikor gyorsítok vagy lassítok, illetve ha nem vízszintes talajon állok meg. Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet az oka?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. feb. 16, 2013 3:30 pm 

Nekem van egy ilyen benzinpumpam... nemreg csereltek... bugot... a jelado rajta van... soha nem volt vele gond...
Ha kell megbeszelhetjuk...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Probléma
HozzászólásElküldve: pén. feb. 03, 2012 12:31 pm 

Csabaa írta:
ludmanvazy írta:
Sziasztok

Nekem már régebben jelentkezett szintjelzős probléma. Kb fél éves korában tank félig volt de a mutató maxon.
Most pár napja pedig pont fordítva van a mutató minimumon van és 0Km-t mutat pedig van benne bőven benzin.

Itt vajon a szintjelző lenne a hibás. Ha igen azt vajon hol találom, vagy hol lehet hozzáférni ahhoz.
Üdv.

szia
A benzinpumpa házának oldalán van a poti ez lehet kontaktos vagy szakadt. Sajnos ki kell szedni a tankból ahoz ,hogy meg tudd nézni. Ha a poti rossz akkor külön cserélhető.
Kép
Lehet ,hogy csak koszos vagy oxidos a csúszka, Maci kollega szintjelzője is nullán állt, tisztítás után jó lett.

Ha ki akarod szedni itt egy kis segítség hozzá:
http://www.mediafire.com/?j0aj4kmi5r1dl01

Ha van vagod akkor a 17-instrument vezérlőnél a 2. csoportban a 2. oszlopban az üzemanyag mennyiégét, a 3.ban a poti ellenállását le lehet olvasni. Ha itt is már rossz értékek vannak akkor a potinál kell kereseni a hibát..

Még egy :) ha csak egy kéziműszered van kéznél akkor
az ülést felhajtva csak a csatit kell leszednek és kiszerelés nélkül meg tudod mérni az ellenállását:
Kép
2-3 láb teli tank 0 ohm, üres ~510ohm

Köszönöm gyors válaszodat!
Neki is fogok fogni az ellenállást figyelgetni tankolásokkor. :D

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra