Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd szept. 17, 2019 6:22 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Üzemanyagszint jelző problémái
HozzászólásElküldve: pén. júl. 05, 2019 5:29 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
ifeco720 írta:
Sziasztok!
Az autómban valamikor az előéletében rossz volt az ac pumpa, és cserélték a házával együtt. Valószínűleg nem bele valót tettek bele mert fordítva jelez a műszer.
Ez azt jelenti ,hogy a teli tanknál nem ~0 ohm felé és üresen ~500 ohm felé változik az ellenállása hanem forditva.
Az enyémnél ez pont fordítva van. Tud valaki erre megoldást?
Előre is köszönöm
Fecó

Szia
Valóban kétféle poti van, én bontóba vettem másikat. Én az órát cseréltem és a régi szintjelzővel fordítva mutatott.
Beszéljük át, milyen is kell Neked? Van 2 potim ami üresen 0 Ohm és telinél ~300 Ohm értékű.

Akkor Neked is olyan kell ami, üresen ~300Ohm , telinél ~0 Ohm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 05, 2019 4:45 am 

Autó: Fábia I 1,2
ifeco720 írta:
Sziasztok!
Az autómban valamikor az előéletében rossz volt az ac pumpa, és cserélték a házával együtt. Valószínűleg nem bele valót tettek bele mert fordítva jelez a műszer.
Ez azt jelenti ,hogy a teli tanknál nem ~0 ohm felé és üresen ~500 ohm felé változik az ellenállása hanem forditva.
Előre is köszönöm
Fecó

kb 20 ezerért veszel egy komplettet és az biztos jó

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 04, 2019 8:13 pm 

Autó: Fabia
Sziasztok!
Előre is köszönöm
Fecó

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 25, 2017 7:12 am 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPi Comfort, AME, Combi
Bálint Zoltán írta:
Katz írta:
Sziasztok!
A kevés az üzemanyag kontroll lámpának hány liternél kellene bekapcsolnia, illetve az idegesítő sípolásnak? Eddig csinálta, de a legutóbbi két alkalommal semmi nem történik. A szintjelző jó. Már a pirosba ér a mutató, de se kép de hang. 4 liter volt a tankban azaz 36 liter ment bele.

Szia,
úgy tudom, hogy 7 liter/100 km-re elegendő üzemanyag mennyiségnél sípol. A tank 45 literes.

Óó 40 literrel számoltam. Bocsánat!
Csak úgy feküdt a mutató azért volt fura, hogy még nem jelez. Nah következőre megvárom

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 25, 2017 5:44 am 

Autó: 2005. 1.2 12V BME
Katz írta:
Sziasztok!
A kevés az üzemanyag kontroll lámpának hány liternél kellene bekapcsolnia, illetve az idegesítő sípolásnak? Eddig csinálta, de a legutóbbi két alkalommal semmi nem történik. A szintjelző jó. Már a pirosba ér a mutató, de se kép de hang. 4 liter volt a tankban azaz 36 liter ment bele.

Szia,
úgy tudom, hogy 7 liter/100 km-re elegendő üzemanyag mennyiségnél sípol. A tank 45 literes.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 24, 2017 4:40 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPi Comfort, AME, Combi
Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 13, 2016 10:57 am 

Autó: Skoda Fábia 1.2 htp
Üdv.
2004 Skoda Fábia 1.2htp
Kb. 1 hónapja lettünk figyelmesek a következő jelenségre.
Tele a tank, de nincs benzin.
Írhatnám így is.
De a lényeg hogy nem mozdul a mutató.
Egy teletankolás után már 500km-ert legyalultunk de meg sem mozdul.
Itt tegyem hozzá hogy igen izgalmasan lehetett tankolni , mivel ha lenyomtam teljesen a btPisztolyt kinyomta oldalt (hiába volt helyesen a tankba a vége).
Valami eldugult?!
Gyors szerelőhö menet, majd kiszedte a szintemérőt és azt mondta hogy Jól mutatja az adatokat. Annyi van benne amennyire jelzi a műszerfalon (kiszedte a szintjelzőt a b.tartályból és kipróbálta).
Kipucolta a 'szuszogót' (kompresszorral).
Ez utóbbi jó lett, a szintjelző is valamellyest, mivel már mozdul, de nem mutat helyesen.

A kérdés a következő: Mi lehet a baj? Helyesen mutat az csak mi vagyunk összezavarva?
A képen jelöltem a mutató állását amire 40litert rátankoltam és amivel már annyi km-ert mentem el.Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 13, 2016 8:44 am 
Moderátor

Nintaus74 írta:
Sziasztok!
2004-es gyártású, facelift előtti Fabiám van, 1,4 100 Le. Már tavaly ősszel tönkrement a benzinszint jelzőm, benzinkúton derült ki, hogy nem félig van a tank, hanem szinte üres... (Azóta mindig teletankolom és nézem a napi számlálót.) Otthon kiszedtem a benzinpumpát, megtisztítottam a poti részét, miután kihúztam a helyéről. Majdnem teljesen jól is működött utána (csak kb. 100 megtett km után kezdett megindulni a kis mutató full állásból...) de egy hónapja megint rosszul mutat, csak fél tanknál kezd el kimozdulni a full állásból, és mire majdnem kifogy a benzin, fél tankot jelez vissza. Benzinpumpa újra kiszed, megtisztít a poti, de most sajnos most nem javult meg. :(

Neten kerestem alkatrészt, találtam is az aliexpress-en 29 dollárért, tehát kb. 6.000 Ft nagyságrendben. Típusa: "Genuine Fuel Level Sending Unit For VW Volkswagen POLO 6Q0 919 673 D 6Q0919673" Elméletileg jónak kéne lennie, de a kis lapkán nem az a felirat van, mint az enyémen, ami: VDO 514.

A külföldről rendelhető termék linkje: http://www.aliexpress.com/store/product/Genuine-Fuel-Level-Sending-Unit-For-VW-Volkswagen-POLO-6Q0-919-673-D-6Q0919673/1711589_32506386560.html

Kérdésem a következő lenne: a fenti, aliexpress-es termék vajon jó a kocsimba, nem fog pont fordítva mutatni a benzinszint visszajelző, mint ahogy pár esetről itt olvastam? Továbbá miért romlik el egyáltalán a poti? Azt észrevettem, hogy a kis réz érintkezőn lévő két dudor meglehetősen laposra van már kopva, talán ha visszacsiszolnám őket félgömb alakúra (vagy legalábbis hegyesebbre) újra jól érintkezne/működne? Vagy a kis panelen lévő áramkör (ellenállás) ment tönkre??? De az vajon mitől?

Itthon, bontóban tudnék 10.000 Ft-ért venni komplett ac pumpát, talán az lenne a legbiztosabb megoldás...

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Szia
Elvileg stimmel a cikkszáma.
http://forum.skoda-club.ru/viewtopic.ph ... 2&start=15

http://vwts.ru/forum/index.php?showtopic=142047

Esetleg újra lehetne ónozni a csúszkás részt, így lenne megint egy kis domborulat.
De az igazi az új, elég nagy szívás többször kiszedegetni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 12, 2016 1:39 pm 

Autó: Skoda Fabia I.
Sziasztok!
2004-es gyártású, facelift előtti Fabiám van, 1,4 100 Le. Már tavaly ősszel tönkrement a benzinszint jelzőm, benzinkúton derült ki, hogy nem félig van a tank, hanem szinte üres... (Azóta mindig teletankolom és nézem a napi számlálót.) Otthon kiszedtem a benzinpumpát, megtisztítottam a poti részét, miután kihúztam a helyéről. Majdnem teljesen jól is működött utána (csak kb. 100 megtett km után kezdett megindulni a kis mutató full állásból...) de egy hónapja megint rosszul mutat, csak fél tanknál kezd el kimozdulni a full állásból, és mire majdnem kifogy a benzin, fél tankot jelez vissza. Benzinpumpa újra kiszed, megtisztít a poti, de most sajnos most nem javult meg. :(

Neten kerestem alkatrészt, találtam is az aliexpress-en 29 dollárért, tehát kb. 6.000 Ft nagyságrendben. Típusa: "Genuine Fuel Level Sending Unit For VW Volkswagen POLO 6Q0 919 673 D 6Q0919673" Elméletileg jónak kéne lennie, de a kis lapkán nem az a felirat van, mint az enyémen, ami: VDO 514.

A külföldről rendelhető termék linkje: http://www.aliexpress.com/store/product/Genuine-Fuel-Level-Sending-Unit-For-VW-Volkswagen-POLO-6Q0-919-673-D-6Q0919673/1711589_32506386560.html

Kérdésem a következő lenne: a fenti, aliexpress-es termék vajon jó a kocsimba, nem fog pont fordítva mutatni a benzinszint visszajelző, mint ahogy pár esetről itt olvastam? Továbbá miért romlik el egyáltalán a poti? Azt észrevettem, hogy a kis réz érintkezőn lévő két dudor meglehetősen laposra van már kopva, talán ha visszacsiszolnám őket félgömb alakúra (vagy legalábbis hegyesebbre) újra jól érintkezne/működne? Vagy a kis panelen lévő áramkör (ellenállás) ment tönkre??? De az vajon mitől?

Itthon, bontóban tudnék 10.000 Ft-ért venni komplett ac pumpát, talán az lenne a legbiztosabb megoldás...

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 11, 2014 7:37 pm 

Rendben köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 11, 2014 7:31 pm 
Moderátor

meduza írta:
Jó napot mindenkinek!

A mi autónkban (már így vettük de nem tudtuk) fordítva működik a benzinszint mutató. Annyit már kiolvastam itt az oldalon, hogy a benzinszivattyú tetején a 4 pólusú csati 2.3. lába a potméter.A csatlakozóban meg lehet cserélni a vezetékeket vagy nem érdemes?

szia
Nem polaritás probléma, tehát nem segít a kábelek felcserélése.
Valószínű rossz volt az ac pumpa, és cserélték a házával együtt. Gyakori ,hogy az új, oldalán a szintjelző poti, fordított.
Ez azt jelenti ,hogy a teli tanknál nem ~0 ohm felé és üresen ~500 ohm felé változik az ellenállása.
A tiédnél pont fordítva van, mivel átrakni nem tudod, bontóban kellene venned egy potit úszóval, .
Kép
Két kis saru megy rá, nem nehéz kicserélni.

a poti:
http://www.cc-autodily.cz/snimac-hladiny-paliva-5_5

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Csabaa szomb. okt. 11, 2014 7:49 pm-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 11, 2014 4:30 pm 

Jó napot mindenkinek!

A mi autónkban (már így vettük de nem tudtuk) fordítva működik a benzinszint mutató. Annyit már kiolvastam itt az oldalon, hogy a benzinszivattyú tetején a 4 pólusú csati 2.3. lába a potméter.A csatlakozóban meg lehet cserélni a vezetékeket vagy nem érdemes?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Üzemanyagszint jelző
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 18, 2013 1:40 pm 

Érdeklődnék, hogy az üzemanyagszint jelző órát ki lehet szedni a műszerfal alaplapjából (1,2 awy,)? Még a szintet jelző mutató sem akar lejönni.
Köszönöm
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. júl. 17, 2013 6:45 pm 

paltamas28 írta:
Sziasztok!
Skoda Fabiám van 1.2-es benzines a problémám a következő:az üzemanyagszint jelzőm csal,ugrál,tegnap is még mehettem volna vele 71km-t és lerohadt a város közepén :lol: .Van itt olyan aki tudná erre a megoldást?,buta kérdés tőlem mivel én szerelő vagyok,de tanácstalan :oops:Segítséget kérnék sürgősen!
Ja és hozzá kell tennem az autót kétnapja vettem pécsen használtan.

Szia, ehhez a kérdéshez, nem kellett volna új topic-ot nyitni.
Én az Ac Pumpát nézném meg ülés alatt jobb hátul.
Volt itt a fórumon, akinek a felső nagy gumitömítés szépen elöregedett és darabokban a tank aljába volt akkor volt ilyen problémája. AC házán van a szintjelző úszó lehet azt zavarja egy darab vagy csak poti oxidos esetleg cserés.
http://skodafabiaclub.com/forum/viewtopic.php?t=1073 itt olvasgass.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Üzemanyagszint jelző problémái
HozzászólásElküldve: vas. júl. 14, 2013 12:08 pm 

Sziasztok!
Skoda Fabiám van 1.2-es benzines a problémám a következő:az üzemanyagszint jelzőm csal,ugrál,tegnap is még mehettem volna vele 71km-t és lerohadt a város közepén :lol: .Van itt olyan aki tudná erre a megoldást?,buta kérdés tőlem mivel én szerelő vagyok,de tanácstalan :oops:Segítséget kérnék sürgősen!
Ja és hozzá kell tennem az autót kétnapja vettem pécsen használtan.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra