Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 21, 2017 10:50 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Probléma
HozzászólásElküldve: pén. feb. 03, 2012 10:54 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
ludmanvazy írta:
Sziasztok

Nekem már régebben jelentkezett szintjelzős probléma. Kb fél éves korában tank félig volt de a mutató maxon.
Most pár napja pedig pont fordítva van a mutató minimumon van és 0Km-t mutat pedig van benne bőven benzin.

Itt vajon a szintjelző lenne a hibás. Ha igen azt vajon hol találom, vagy hol lehet hozzáférni ahhoz.
Üdv.

szia
A benzinpumpa házának oldalán van a poti ez lehet kontaktos vagy szakadt. Sajnos ki kell szedni a tankból ahoz ,hogy meg tudd nézni. Ha a poti rossz akkor külön cserélhető.
Kép
Lehet ,hogy csak koszos vagy oxidos a csúszka, Maci kollega szintjelzője is nullán állt, tisztítás után jó lett.

Ha ki akarod szedni itt egy kis segítség hozzá:
http://www.mediafire.com/?j0aj4kmi5r1dl01

Ha van vagod akkor a 17-instrument vezérlőnél a 2. csoportban a 2. oszlopban az üzemanyag mennyiégét, a 3.ban a poti ellenállását le lehet olvasni. Ha itt is már rossz értékek vannak akkor a potinál kell kereseni a hibát..

Még egy :) ha csak egy kéziműszered van kéznél akkor
az ülést felhajtva csak a csatit kell leszednek és kiszerelés nélkül meg tudod mérni az ellenállását:
Kép
2-3 láb teli tank 0 ohm, üres ~510ohm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Probléma
HozzászólásElküldve: pén. feb. 03, 2012 10:36 am 

Sziasztok

Nekem már régebben jelentkezett szintjelzős probléma. Kb fél éves korában tank félig volt de a mutató maxon.
Most pár napja pedig pont fordítva van a mutató minimumon van és 0Km-t mutat pedig van benne bőven benzin.

Itt vajon a szintjelző lenne a hibás. Ha igen azt vajon hol találom, vagy hol lehet hozzáférni ahhoz.
Üdv.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: üzemanyag szintjelző
HozzászólásElküldve: csüt. márc. 31, 2011 9:36 pm 

Sokadszor jön elő ez a hiba. A szervíz jól átvert, mert a szintjelzőben cserélhető a pumpa, utángyártott 11900 forintba kerül és vállalható minőség. A hibát az okozza, hogy neked az újabb évjáratú kocsikhoz való szintjelzőt építették be, amiben az óra pont fordítva működik.

Jó kis szervíz lehet ez.

Megoldás: rendelnek rendes bele való alkatrészt, vagy kiszedik a pumpát az új egységből, átszerelik a régi szintjelzőbe és azt építik vissza.

Ja, boccs a stílusomért, nem neked szól, hanem az ilyen szervizeknek.

tuti írta:
Elromlott az elektromos AC pumpa. szerviz kicserélte mivel úgy van kitalálva hogy egybe építették az üzemanyag szintjelzővel így komplett cserélték. Elvittem az autót de pár nap elteltével látom hogy a műszer mutató fullon áll. mivel nem tudtam az előző tankolás óta mennyit mentem tankoltam 2e. forintért. A mutató majdnem a 3/4 ig ment vissza. Másnap totálra tele nyomtam benzinnel és indításkor leesett a mutató nullára megjelent a kicsi sárga lámpa hangjelzéssel együtt. Vissza szervizbe másik ac pumpa be, de a jelenség megmaradt. Műszerfal diagnosztika azt írta ki minden jó. Kérdésem tudna valaki ötletet adni mi lehet a megoldás.
Üdv Imre

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: üzemanyag szintjelző
HozzászólásElküldve: csüt. márc. 31, 2011 9:19 pm 

Elromlott az elektromos AC pumpa. szerviz kicserélte mivel úgy van kitalálva hogy egybe építették az üzemanyag szintjelzővel így komplett cserélték. Elvittem az autót de pár nap elteltével látom hogy a műszer mutató fullon áll. mivel nem tudtam az előző tankolás óta mennyit mentem tankoltam 2e. forintért. A mutató majdnem a 3/4 ig ment vissza. Másnap totálra tele nyomtam benzinnel és indításkor leesett a mutató nullára megjelent a kicsi sárga lámpa hangjelzéssel együtt. Vissza szervizbe másik ac pumpa be, de a jelenség megmaradt. Műszerfal diagnosztika azt írta ki minden jó. Kérdésem tudna valaki ötletet adni mi lehet a megoldás.
Üdv Imre

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra