Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. okt. 20, 2018 4:23 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 237 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Elektronikai probléma
HozzászólásElküldve: pén. júl. 28, 2017 1:59 pm 

Autó: Skoda Fabia Combi 1,4 16V Comfort
Köszönöm, ezen a fals levegő dolgon már én is elgondolkodtam. Meglátjuk kapok-e még ötleteket és a fals levegőt kinyomozzuk némi nálam értőbb segítséggel.
Tollas Indián írta:
Szia!

A motorvezérlőben úgy láttam, hogy a befecskendezési adatok (levegő, üzemanyag, ...) több tényező alapján változnak:
- motor hőmérséklete
- gázpedál állapota
- fordulatszám (ideértve az alapjáratit is).

Ilyen szempontból nem hiszem, hogy elektronikai jellegű a problémád, mivel az ECU vagy jó, vagy nem, de kétlem, hogy pont melegben fog hibásan "számolni".

A jeladók (szenzorok) viszont lehetnek hibásak, ami miatt (hibás értékekből számolva) hibás befecskendezést kap a motor.

Pl. lehet, hogy a levegőmennyiség-mérőd rossz, (vagy falsh levegőt szív a motor egy repedés mentén akár), így hidegben még a magasabb üzemanyagarányú keverékkel elvagy, de bemelegedés után már akadozik, fullad. Pályán száguldva viszont van elég menetszél, ami 'lefedi' a falshot (arányaiban), így megint még elvagy.

EGR-szelep benzinesnél nem okozhat ilyet??? (túlzott nyitás, vagy nyitás után nem tud visszazáródni rendesen és ezért).
Ismét a pályán haladva a menetszél jobban hűt esetleg, így nem melegszik túl a gép, azaz nem kell annyit nyitnia talán a az EGR szelepnek...

Lehet, hogy nagy hülyeséget mondok... csak ötletElek.

A szakik úgyis hamarosan helyre tesznek. ;)

Jimy-i írta:
Sziasztok!
Több hozzászólásban is találkoztam már az enyémhez hasonló problémával, de valahogy a végleges megoldáshoz nem jutottam el úgyhogy a segítségeteket kérném, hátha... Elég régóta húzódik, több szerelőnél jártam már, de megoldás nem született.

1,4 16V 2002-es fabia kombim, kb +10 fokos külső hőmérséklet felett, indulástól számítva 10-15 km városi autókázás után elkezd rángatni, az alapjárat állóhelyzetben ingadozik, és lassú gurulásnál, kinyomott kuplungnál vagy üresbe rakva leáll. Télen kifogástalanul működik...

Megesik hosszabb távú városi használat esetén hogy az autó szerviz üzemmódba áll, ezután a problémák megszűnnek. Autópályázásnál nem érzékelhető a probléma.

A számítógép befecskendező hibát írt ki mind a 4 befecskendezőn, lambda szonda fűtés hibát (pedig már azt is cseréltek), üzemanyag szivattyú hibát jelzett legutóbb amikor szervizbe vittem.

Amióta fennáll a dolog már cseréltek fojtószelepet, főtengely jeladót (ezt én kértem a fórumon olvasottak alapján), az összes gyertyát.

Én egyáltalán nem értek az autókhoz, de elektronikai hibára gyanakszom...

Lenne esetleg ötletetek?

Köszönöm!

Imi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 28, 2017 10:58 am 

Autó: Skoda Fabia 1.9 PD TDi Elegance
Szia!

A motorvezérlőben úgy láttam, hogy a befecskendezési adatok (levegő, üzemanyag, ...) több tényező alapján változnak:
- motor hőmérséklete
- gázpedál állapota
- fordulatszám (ideértve az alapjáratit is).

Ilyen szempontból nem hiszem, hogy elektronikai jellegű a problémád, mivel az ECU vagy jó, vagy nem, de kétlem, hogy pont melegben fog hibásan "számolni".

A jeladók (szenzorok) viszont lehetnek hibásak, ami miatt (hibás értékekből számolva) hibás befecskendezést kap a motor.

Pl. lehet, hogy a levegőmennyiség-mérőd rossz, (vagy falsh levegőt szív a motor egy repedés mentén akár), így hidegben még a magasabb üzemanyagarányú keverékkel elvagy, de bemelegedés után már akadozik, fullad. Pályán száguldva viszont van elég menetszél, ami 'lefedi' a falshot (arányaiban), így megint még elvagy.

EGR-szelep benzinesnél nem okozhat ilyet??? (túlzott nyitás, vagy nyitás után nem tud visszazáródni rendesen és ezért).
Ismét a pályán haladva a menetszél jobban hűt esetleg, így nem melegszik túl a gép, azaz nem kell annyit nyitnia talán a az EGR szelepnek...

Lehet, hogy nagy hülyeséget mondok... csak ötletElek.

A szakik úgyis hamarosan helyre tesznek. ;)

Jimy-i írta:
Sziasztok!
Több hozzászólásban is találkoztam már az enyémhez hasonló problémával, de valahogy a végleges megoldáshoz nem jutottam el úgyhogy a segítségeteket kérném, hátha... Elég régóta húzódik, több szerelőnél jártam már, de megoldás nem született.

1,4 16V 2002-es fabia kombim, kb +10 fokos külső hőmérséklet felett, indulástól számítva 10-15 km városi autókázás után elkezd rángatni, az alapjárat állóhelyzetben ingadozik, és lassú gurulásnál, kinyomott kuplungnál vagy üresbe rakva leáll. Télen kifogástalanul működik...

Megesik hosszabb távú városi használat esetén hogy az autó szerviz üzemmódba áll, ezután a problémák megszűnnek. Autópályázásnál nem érzékelhető a probléma.

A számítógép befecskendező hibát írt ki mind a 4 befecskendezőn, lambda szonda fűtés hibát (pedig már azt is cseréltek), üzemanyag szivattyú hibát jelzett legutóbb amikor szervizbe vittem.

Amióta fennáll a dolog már cseréltek fojtószelepet, főtengely jeladót (ezt én kértem a fórumon olvasottak alapján), az összes gyertyát.

Lenne esetleg ötletetek?

Köszönöm!

Imi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 28, 2017 10:32 am 

Autó: Skoda Fabia Combi 1,4 16V Comfort
Sziasztok!

Lenne esetleg ötletetek?

Köszönöm!

Imi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 28, 2017 10:12 am 

Elnézést, hogy elmaradtam:

A helyzet a következőképpen alakult:
Az ajtót lebontottam: korábbi szerelvénypanel csere nyomait felismertem:
1) 6 helyett 3 bolha
2) nincs ledugózva semmilyen nyílás (ablaküveg-szorítók szerelőnyílása, stb.)
3) az el.ablak tekerőmotorját rögzítő 3 csavar közül 2-t túlhúztak és megszakították a műanyagban a menetet, egy ezek közül le is szakadt. (2 csavar fogta csak... persze a régi Fabiámban cserélt maradványokat évekig őriztem és alig pár hónapja dobtam ki... jellemző) végül megoldottam hosszabb, vastagabb csavarral.
4) az egyik ablakszorító elemet (amiben a gumi betét van; 2db ilyennel emelkedik az ablak) a parasztok benne hagyták az új panel cseréjekor az egyik ilyen régit az ajtóban!!! (hadd zörögjön)
5) a kilincs mögött már nem volt rögzítőcsavar, (amit a kilincs előtti kis fekete fedél lepattintása után tudnál csak kicsavarni amúgy)
6) az ablak/zár kezelőpanel ajtó felőli rögzítő fülét is csak töréssel tudták kiszedni (a barmok)

A fentiek lényegi korrekciója megvolt, de:
A komfortvezérlő nem az ajtóban volt, hanem szinte közvetlenül a gázpedál felett, kissé jobbra, egy kis műanyag tokban, ami a középkonzol bal szélén lévő lemezre van felrögzítve. (mint kiderült, ezt a 2 pontos műanyag pöckös rögzítést is sikerült már tanult osztrák szerelőinknek letörnie)

Sajnos kiderült (Skoda - Mentes márkaképviseletnél), hogy a vezérlőm kuka!
Csak központizárként működik, de a rádiós vevője rossz. Nem tudták konfigurálni OBDII-vel rácsatlakozva.

Az alkatrész (pontos) cikkszáma:
6Q0 959 433 C (009)
Helyettesíthető még:
6Q0 959 433 E (009)
6Q0 959 433 E (02V)

Sajnos a vezérlőegységre csak a zárójelen kívüli rész van rányomtatva, így nehéz megtalálni azt, amelyik gyári (saját akkus) riasztót is kezel.

Akinek van esetleg bontott eladó a fentiek közül várom szeretettel ajánlatát.

Addig is a szervizes adott egy korábban kicserélt (részben hibás) vezérlőt tesztelésre.
Ez amúgy teljesen funkcionális, csak 2x, 3x annyi áramot vesz fel készenlétben, mint egy jó vezérlő, így az eredeti autójában lemerítette a tulajnak az aksiját, aki amúgy ritkán, távolról sem napi szinten használta.
Lemértem, kiszámoltam: két hét inaktív készenlét alatt leszívná az aksimat, de napi használat mellett egy darabig jó lesz.

Köszönettel:
Márk

Csabaa írta:
Tollas Indián írta:
Kedves Uraim!

Utolsó reményeim vagytok, mielőtt feleslegesen súlyos pénzeket szednek le rólam a szakik, ezért kérlek segítsetek... Előre is köszönöm szépen!

Az alany: 2001 1. félévi Skoda Fabia 1.9 TDI Elegance
Osztrák modell, amit GYÁRILAG riasztóval láttak el (és még gyárilag hátsó tárcsafékes is, de nem RS).

Az eladó nem találta meg a 2. gyári (bicska)kulcsot és sajnos az egyetlen eredeti kulcs távirányítója sem működik.
A távirányító pedig jó, az elem is benne (a LED is világít). Egy 'bontott' kulcsot is szereztem hozzá: kulcsszár és immo-chip csere megtörtént, de annak a távirányítóját sem tudták (hivatalos VW műszerrel) felprogramozni, csak az új immo-chipet tudták beállítani.

A központizár jelenleg csak az ajtózárral működik, ami nem kapcsolja ki a riasztót, csak vezető oldalán van egy 15mp késleltetés: ennyi időm van gyújtásra fordítani a kulcsot, különben jön a sziréna (aminek már az előző tulaj is kivette az olvadó biztijét; DE NEM, nem emiatt nem megy a rendszer, mert ez csak a szirénára vonatkozik; biztivel együtt sem veszi a rádiójelet).

Szóval arra jutottam, hogy a rádióvevővel lehet vmi. Elvileg ez a komfort-vezérlőnél van? A pedálok felett?

Azt is megtudtam, hogy a gyári riasztóban van egy beépített elem (aksi), ami a szirénát akkor is meg tudja szólaltatni, ha a tolvaj leköti az autó saját akkuját, de ennek nem szabad, hogy köze legyen a rádióvevőhöz, mert az előző Fabiám is távirányítós volt, de gyári riasztó nélküli... tehát azt hiszem, hogy ez egy külön modul/eszköz lehet ez a rádióvevő.

Kinek van ötlete?

Mielőbbi javaslataitokat várva és megköszönve,

Szia
A vevő a bal oldali ajtóban van:
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 27, 2017 12:07 pm 

Autó: Fabia 1.2
Igen. Az a baj hogy dugòban araszolva felforrt a vìz ès nem kapcsolt be a vintilátor. Gondoltam először megnézem a biztit. Nem találtam ilyen elnevezèst, ès nem tudom melyik csoportba tartozhat. Ìgy kizárással haladva átnèzem az összeset. Megpròbàlom a rövidre zárást is amit ìrtál. Ha úgy működik akkor gondolom a szonda rossz. Ha nem akkor szerviz. Köszönöm a segítsèget.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 27, 2017 11:53 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Anaximandor írta:
Köszönöm Csabaa!

Szia
A hűtő bal oldalának közepén van a venti kapcsoló hőgomba.
Zárt rövidre a csatiját..
A venti csak nagy forróságban araszolva vagy klíma közben kapcsol csak be.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 27, 2017 11:45 am 

Köszönöm Csabaa!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 27, 2017 7:37 am 
Moderátor

Anaximandor írta:
Sziasztok. Nem találok a neten az 1.2-es fábiámhoz (2004) rajzot a biztosítèktábláról. A hűtöventilátor nem kapcsol be. Van estleg valakinek?

Szia
Kép

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. júl. 26, 2017 5:51 pm 

Sziasztok. Nem találok a neten az 1.2-es fábiámhoz (2004) rajzot a biztosítèktábláról. A hűtöventilátor nem kapcsol be. Van estleg valakinek?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 04, 2017 8:32 am 

Csabaa írta:
Tollas Indián írta:
Kedves Uraim!

Utolsó reményeim vagytok, mielőtt feleslegesen súlyos pénzeket szednek le rólam a szakik, ezért kérlek segítsetek... Előre is köszönöm szépen!

Osztrák modell, amit GYÁRILAG riasztóval láttak el (és még gyárilag hátsó tárcsafékes is, de nem RS).

Az eladó nem találta meg a 2. gyári (bicska)kulcsot és sajnos az egyetlen eredeti kulcs távirányítója sem működik.
A távirányító pedig jó, az elem is benne (a LED is világít). Egy 'bontott' kulcsot is szereztem hozzá: kulcsszár és immo-chip csere megtörtént, de annak a távirányítóját sem tudták (hivatalos VW műszerrel) felprogramozni, csak az új immo-chipet tudták beállítani.

A központizár jelenleg csak az ajtózárral működik, ami nem kapcsolja ki a riasztót, csak vezető oldalán van egy 15mp késleltetés: ennyi időm van gyújtásra fordítani a kulcsot, különben jön a sziréna (aminek már az előző tulaj is kivette az olvadó biztijét; DE NEM, nem emiatt nem megy a rendszer, mert ez csak a szirénára vonatkozik; biztivel együtt sem veszi a rádiójelet).

Szóval arra jutottam, hogy a rádióvevővel lehet vmi. Elvileg ez a komfort-vezérlőnél van? A pedálok felett?

Azt is megtudtam, hogy a gyári riasztóban van egy beépített elem (aksi), ami a szirénát akkor is meg tudja szólaltatni, ha a tolvaj leköti az autó saját akkuját, de ennek nem szabad, hogy köze legyen a rádióvevőhöz, mert az előző Fabiám is távirányítós volt, de gyári riasztó nélküli... tehát azt hiszem, hogy ez egy külön modul/eszköz lehet ez a rádióvevő.

Kinek van ötlete?

Szia
Kép

Éééés IGEN! Hogy te mekkora egy remek ember vagy!!!
A bal eleje (sárvédő és 1.ajtó) láthatóan javított, azaz sérült volt.
Az ajtón látszik, hogy szerelték (hiányoznak a zárbetét kivételekor lekerülő műanyag lezárók, sőt, az egyik torx csavart be is ejtették az ajtó aljába ügyesen az osztrák szerelők (ez rögzítené le a zárbetétet: most lötyög kicsit, de nem kivehető).
Még nem szántam rá magamat, hogy szétszedjem az ajtót, mert tudom, hogy nem 15 perces munka (az előző Fabiámnál mind a két első ajtóban eltörött az ablakemelő mechanikából a fehér műanyag elem, amibe a bovdenek kapaszkodnak... első alkalommal komplett panelcsere volt, mert tudatlanul tekergettem az el.ablakot, a másodiknál már csak a műanyag elemet cseréltem; itthon 4000eFt-ért akarták eladni, de eBay-ről a törökök küldtek ~5000Ft-ért 4db-ot; bár ez már jó rég volt). Bocsi a kitérő miatt.

Megnézem, hogy az okosok hogyan rakták vissza (kontakthibára szeretnék gyanakodni, pl.: letört csatlakozó miatti lelazulás, vagy megtört, esetleg becsípett, megvágott vezeték miatt, amit könnyen megjavíthatok).

Köszönöm szépen a gyors segítséget és... drukkoljatok: ma délután szerelek! ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 04, 2017 8:09 am 
Moderátor

Tollas Indián írta:
Kedves Uraim!

Kinek van ötlete?

Szia
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 03, 2017 3:50 pm 

Kedves Uraim!

Kinek van ötlete?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. máj. 31, 2017 6:23 pm 

feri1995 írta:
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Olyan problémám lenne, hogy (Skoda Fabia 1,4 MPI 2002) gyújtás és minden előjel nélkül egyszer csak magától elindul az ablaktörlő + világítani kezd az összes irányjelző! Válaszotokat előre is köszönöm!!

Kabel/vezetek rohadaš.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. máj. 31, 2017 6:13 pm 

Autó: 1,4 MPI
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Olyan problémám lenne, hogy (Skoda Fabia 1,4 MPI 2002) gyújtás és minden előjel nélkül egyszer csak magától elindul az ablaktörlő + világítani kezd az összes irányjelző! Válaszotokat előre is köszönöm!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 04, 2017 7:53 pm 

Autó: Skoda fabia
Köszönöm szépen :)
Sikerült

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 237 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra