Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. júl. 22, 2018 3:22 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Elektronikai probléma
HozzászólásElküldve: kedd dec. 29, 2015 8:46 pm 

Autó: Fabia 1.4 Matrix
A kapcsoló jó mert gyújtja- oltja a belsővilágítást, a ķözpontizár zárja -nyitja az ajtókat.

Korrigálom magam: árammérés mellett kihúzgáltam a biztiket újra, a tábla szerint BSG feliratú bizti kihúzásakor kb 100 mA-esett az áramfelvétel, a normális 20-30mA-es értékre. Vártam vele kicsit és visszadugtam, az áramfelvétel maradt a 20-30 mA. Ha rögtön visszadugtam, akkor visszament 130-140 mA-re.
Mi az a BSG? A beépített szivató funkció gondolom csak másodlagos.:-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 28, 2015 9:26 pm 

Szabó László írta:
Két első ablak villanyos, és van központizár is, kábelem meg nincs. Az ablak elmegy aludni, azt már próbáltam. De ezeknek biztijük van, úgyhogy én kizártam őket a hibahelyek sorából.

Bistošan rendbe van a vezetekek eš a central a ajtokba? Mošt iš 1 octin ed sal drot sakadaš volt minden harmadik nam tôlteni kelet a akšit.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 28, 2015 8:24 pm 

Autó: 2005. 1.2 12V BME
Csabaa írta:
Szabó László írta:
Két első ablak villanyos, és van központizár is, kábelem meg nincs. Az ablak elmegy aludni, azt már próbáltam. De ezeknek biztijük van, úgyhogy én kizártam őket a hibahelyek sorából.

Szia
Ismét csak hangosan gondolkozom, az ajtókban a mikrokapcsolók jók?
Bármelyik ajtót, ha kinyitod a belső világítás bekapcsol?
Ha bármelyik ajtót nyitva "érzi" a komfort vezérlő, szerintem nem fog aludni az elektromos
vezérlő sem..

Bocsi nem akarok beleokoskodni de nekem is rossz a mikrokapcsolóm de nem szívja az akksim. Viszont szüleim 2001-es 1.4 mpi AME autójuknál fent állt a hiba sokáig. 1-2 nap állás után leszívta valami az akksit. Generátort javítottak rajta az egyik Skoda márkaszervizben, mondván az a baj....hát nem... aztán egy ismerős szerelő kicserélte a bal ajtózárat mert rossz volt+riasztó jav. Most jól működik. A központi zárnál volt valami hiba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 28, 2015 7:27 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Szabó László írta:

Szia
Ismét csak hangosan gondolkozom, az ajtókban a mikrokapcsolók jók?
Bármelyik ajtót, ha kinyitod a belső világítás bekapcsol?
Ha bármelyik ajtót nyitva "érzi" a komfort vezérlő, szerintem nem fog aludni az elektromos
vezérlő sem..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 28, 2015 8:42 am 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. dec. 27, 2015 6:32 pm 

Csabaa írta:
Szabó László írta:
"Ere gondoltam akor lehet meni tovab kerešni a fodastot. Akun iš probaltad le kôtni a fodastokat. (servo,abs,ventilator štb.)
"

Na ezt szerettem volna egyszerűsíteni, azzal, hogy ha valaki már belefutott ilyen hibába, az tudna tanácsot adni, mit és hol nézzek meg. Mert ha elkezdem széthúzogatni a csatikat és egynél helyreáll a normális áramfelvétel, megszűnik a hiba, de még nem jutottam el az ág végére. Újból rá kell adnom a gyujtást, levenni, várni vagy fél órát és utána jöhetne a következő csati azon az ágon. Ha ugyan előjön a hiba, mert volt, hogy hetekig rendben volt amúgy is. Plusz ugye ez már nem a biztitábla ahol még kényelmesen lehet dolgozni.

Nincs kábeled a kocsihoz? át lehet állítani az "alvás" kezdetét, akár fél percre is..[/quote]
De meg mindig nem tudni a central eredeti van-e el. ablak emelô.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. dec. 27, 2015 4:28 pm 
Moderátor

Szabó László írta:
"Ere gondoltam akor lehet meni tovab kerešni a fodastot. Akun iš probaltad le kôtni a fodastokat. (servo,abs,ventilator štb.)
"

Na ezt szerettem volna egyszerűsíteni, azzal, hogy ha valaki már belefutott ilyen hibába, az tudna tanácsot adni, mit és hol nézzek meg. Mert ha elkezdem széthúzogatni a csatikat és egynél helyreáll a normális áramfelvétel, megszűnik a hiba, de még nem jutottam el az ág végére. Újból rá kell adnom a gyujtást, levenni, várni vagy fél órát és utána jöhetne a következő csati azon az ágon. Ha ugyan előjön a hiba, mert volt, hogy hetekig rendben volt amúgy is. Plusz ugye ez már nem a biztitábla ahol még kényelmesen lehet dolgozni.[/quote]
Nincs kábeled a kocsihoz? át lehet állítani az "alvás" kezdetét, akár fél percre is..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 26, 2015 1:38 pm 

"Ere gondoltam akor lehet meni tovab kerešni a fodastot. Akun iš probaltad le kôtni a fodastokat. (servo,abs,ventilator štb.)[/quote]"

Na ezt szerettem volna egyszerűsíteni, azzal, hogy ha valaki már belefutott ilyen hibába, az tudna tanácsot adni, mit és hol nézzek meg. Mert ha elkezdem széthúzogatni a csatikat és egynél helyreáll a normális áramfelvétel, megszűnik a hiba, de még nem jutottam el az ág végére. Újból rá kell adnom a gyujtást, levenni, várni vagy fél órát és utána jöhetne a következő csati azon az ágon. Ha ugyan előjön a hiba, mert volt, hogy hetekig rendben volt amúgy is. Plusz ugye ez már nem a biztitábla ahol még kényelmesen lehet dolgozni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2015 9:59 pm 

Szabó László írta:
hubo44 írta:
Szabó László írta:
Ahogy írtam, a biztiken átmenő köröket már ellenőriztem, rádió, világítás ..., azok rendben. Nem ott folyik el a villany.

Ha ki huzod a radionak a bistošitekat 1-2percre ki ešnek a alomašok be alitaša?

Még annyi sem kell neki. Ugye két körön kap feszültséget, két biztin keresztül. Ha a memóriáét veszem ki, másodpercek alatt elfelejt mindent.

Ere gondoltam akor lehet meni tovab kerešni a fodastot. Akun iš probaltad le kôtni a fodastokat. (servo,abs,ventilator štb.)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2015 9:53 pm 

hubo44 írta:
Szabó László írta:
Ahogy írtam, a biztiken átmenő köröket már ellenőriztem, rádió, világítás ..., azok rendben. Nem ott folyik el a villany.

Még annyi sem kell neki. Ugye két körön kap feszültséget, két biztin keresztül. Ha a memóriáét veszem ki, másodpercek alatt elfelejt mindent.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2015 8:01 pm 

Szabó László írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2015 2:02 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2015 1:20 pm 

Csabaa írta:
Szabó László írta:
Sziasztok!

Fabia 1.4 MPI több napos állás után nem minden esetben, de elég gyakran nem indul, lemeríti az akksit.
Akku jó, töltés van. Azt már olvastam, van nyugalmi állapotában is 20-30 mA-es áramfogyasztása az autónak. Ez nálam esetenként van így. Máskor a leállítást követően egy órával is kb 130 mA.
Mértem az áramfelvételt, közben húzgáltam kia biztosítékokat, az áram felvétel nem változott.
Merre keressem a hibát.

Köszönettel.
Laci

szia
Utólagos központizár , riasztó, elektromos ablakemelő szokott leggyakrabban "áramlopó" lenni.
Ha vannak ezeket kellene első körben sorban kiiktatni..

Vagy a kesztyűtartóban a világítás, esetleg a csomagtartó lámpa.
Bár ott 5 wattos izzó van az 12 volton 416mA, ami jóval több mint amit mértél..

Eš meg radio iš okozhaťa.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 22, 2015 6:18 pm 
Moderátor

Szabó László írta:
Sziasztok!

Fabia 1.4 MPI több napos állás után nem minden esetben, de elég gyakran nem indul, lemeríti az akksit.
Akku jó, töltés van. Azt már olvastam, van nyugalmi állapotában is 20-30 mA-es áramfogyasztása az autónak. Ez nálam esetenként van így. Máskor a leállítást követően egy órával is kb 130 mA.
Mértem az áramfelvételt, közben húzgáltam kia biztosítékokat, az áram felvétel nem változott.
Merre keressem a hibát.

Köszönettel.
Laci

szia
Utólagos központizár , riasztó, elektromos ablakemelő szokott leggyakrabban "áramlopó" lenni.
Ha vannak ezeket kellene első körben sorban kiiktatni..

Vagy a kesztyűtartóban a világítás, esetleg a csomagtartó lámpa.
Bár ott 5 wattos izzó van az 12 volton 416mA, ami jóval több mint amit mértél..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 22, 2015 6:00 pm 

Sziasztok!

Merre keressem a hibát.

Köszönettel.
Laci

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra