Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. dec. 16, 2019 7:12 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1422 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 95  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Központizár, ajtózár
HozzászólásElküldve: pén. nov. 29, 2019 4:05 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPI (ATZ) [2000]
Sziasztok!
A tegnapi nagy esőzések után nem működik megfelelően az ajtózáram, ha kulccsal bezárom, a belső világítás nem kapcsol le magától, és a kilépő fény sem kapcsol ki, valamint nem kattan 2x a zár (kulccsal bezáráskor) és a LED sem villog.
A gyújtáskapcsolóra gondolok mint hibaforrás, ma befújtam kontaktsprayel, de eddig semmi változás.
WD40-et merjek-e belenyomni a gyújtáskapcsolóba? Esetleg a zárakat is fújjam be WD 40-el, az segíthet?
Skoda Fabia 1.4 Comfort a kicsike.

Másik kérdés: azt vettem észre, ha tekerem a kormányt állóban, járó motor mellett a tompított fényszóró halványabban világít, bevillog (belkapcsolva). Olyan mintha a kormány szervómotor nagy áramfelvétele villogtatná. Az elektromos ablakkal szintén meg tudom ugyanezt csinálni, ha teljesen felhúzott állapotban rányomok a felhúzás gomba. Normális ez? Vagy vmi akksi / generátor probléma lehet?

Köszi a válaszokat előre is!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 12, 2019 9:02 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Nikolasz85 írta:
Hello mindenkinek
Bocs a kérdésemért..
Lenne egy kis problémám. Skoda fabia 2002 es 1.4 es 1 hete vásároltam. gyari kulcs nincs hozzá viszont vettem egy univerzális központi zár vezérlő szettet amit probàlok be kötni a nyitàs funkció már müködik viszont a záró funkció nem,mert nem találom a 6 darab kabelből hogy melyik lenne az. A anyitó záró motorok már benne voltak " gyárilag". Valakinek tanacsa van e hogy mit hova kössek? Vagy hogy a vezérlön melyik színeket mihez társitsam egybe? Előre is köszönöm. Annyit tudok piros az a pozitív a fekete a negatív,vagy is test... A két fehér szál megy a motor 2 szálahoz? Az utolsó fotón a 6 szál az a fó motor vezetékei..
Képek a linkeken.

https://mega.nz/#!Ad1WDY7D!vtTl7_wPzFaH ... JZzhNzO0pY

https://mega.nz/#!IEdRGSIS!o1G_eJXHmy1P ... uMJvbxn1Dg

https://mega.nz/#!lNVlnI5Z!EqSBxSs1X1Sw ... O4DvckGNi0

https://mega.nz/#!gVdDUChD!Ab2jwAbk6Z-b ... qj-yVMJ8Wo

https://mega.nz/#!4McFGCqC!CbJ3TFU7GZvD ... 60AnWaQ8pg

Szia
Nem lehet megnyitni a megás oldalt, nem a kulcsos linket másoltad ide..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 11, 2019 8:31 pm 

Autó: Skoda fabia
Hello mindenkinek
Bocs a kérdésemért..
Lenne egy kis problémám. Skoda fabia 2002 es 1.4 es 1 hete vásároltam. gyari kulcs nincs hozzá viszont vettem egy univerzális központi zár vezérlő szettet amit probàlok be kötni a nyitàs funkció már müködik viszont a záró funkció nem,mert nem találom a 6 darab kabelből hogy melyik lenne az. A anyitó záró motorok már benne voltak " gyárilag". Valakinek tanacsa van e hogy mit hova kössek? Vagy hogy a vezérlön melyik színeket mihez társitsam egybe? Előre is köszönöm. Annyit tudok piros az a pozitív a fekete a negatív,vagy is test... A két fehér szál megy a motor 2 szálahoz? Az utolsó fotón a 6 szál az a fó motor vezetékei..
Képek a linkeken.

https://mega.nz/fm/cN1AhYSb

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nikolasz85 kedd nov. 12, 2019 11:13 am-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 05, 2019 6:36 pm 
Moderátor

verda írta:
Szia,
Kb 1 éve nem nyílt ki a csom. ajtó, szervizbe vittem, nézegették, húzkodták a csom. ajtó átvezetőnél a vezetékeket, de szakadást nem találtak. Lebontották a cs.ajtó belső borítását, ott is matattak, valószínű az ottani nyitó mikrokapcsolót is kimérték. Kicserélték a zárat. Jó lett, de nekem gyanús volt, hogy nem az volt a hiba…
Csabaa:
„Ha csak a bal első ajtó nyitására nem oldja a csomagtartó zárat a központi, akkor csak a mikrokapcsoló hiba marad.” >>> kérlek ezt kifejtenéd kicsit bővebben, mert nem igazán értem. Gondolom, itt is és az előző hozzászólásaidnál is a BE ajtó mikrokapcsolójára utaltál.
Egyébként én hiszek Nektek, hiszen jól értetek hozzá (köszönjük a sok hasznos szakmai segítségnyújtást!) de magyarázza el valaki, hogy mi köze van a BE ajtó mikrokapcsolójának a hátsó(csom.) ajtó nyitásához. Gondolom, a BE ajtó nyitott v. csukott állapotát jelzi vissza a nyitott v. zárt mikrokapcsoló. Ha a BE ajtó/mikrokapcsoló nyitott, akkor is működnie kell a hátsó (csom.) ajtó zárjának és akkor is ha csukott. Logikailag nem értem az összefüggést.
Még egy kérdés: Ha a távszabályzóval be van zárva a kocsi, és a BE ajtónál a „pöcöknél” a piros led villog, az azt jelenti, hogy jól működik a BE ajtózárban a mikrokapcsoló?
Segítségeteket köszönöm.

Szia
A csomagtartó zárás a rablásvédelem miatt van. Megállsz jön a raboló bácsi, és felnyitja a csomagtartót és elvisz valamit..
Nekem először a bal első zárban kezdett szórakozni a kapcsoló. Kiszálltam de nem nyílt a csomagtartó, mivel a központi nem érzékelte az ajtó nyitását. Visszaséta és a bowdenes karral tudtam csak kinyitni.
Bármelyik ajtó nyitásánál oldja a csomagtartót is, persze ha érzékeli a nyitott ajtót, a kapcsoló rövidzárat ad. Csukott ajtónál szakadás.
A záraknak két állapota van. Egy retesz állás, ilyenkor kívűlről nem csak bentről nyitható. A másik állás a tényleges zárás, ilyenkor bentről sem nyitható. Ilyenkor villog pa piros led. A zárásnál hallanni a dupla "csattanást" a retesz majd a teljes zárást.

Nekem nincs távirányító csak gyári központizár. Bekapcsoltam a 15km/h-s zárást, ilyenkor kintről nem nyitható, a mechanikus kar oldja a reteszelést amikor kb félig van kihúzva. Ha tovább húzom a bowdent nyitja a zárat. A gyújtáskulcs kapcsolóját is aktiváltam, ha kihúzom a kulcsot ugyancsak oldja a zárak reteszelését.
Ezt az utóbbit csak azért írom, mert volt hogy nem duplán záródtak a zárak, és ilyenkor a led sem villogott. Ilyenkor bentről nyitható maradt. Ez a gyújtáskulcs kapcsolójának a kontakt hibája okozta, nem érezte a kulcs kihúzását, ezért nem zárt teljesen. Ez a bent hagyott kulcs miatt fontos, nem lesz teljesen nyithatatlan az ajtó..persze ha az ablak fent van azért nem olyan egyszerű egy dróttal a belső kart elérni..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 05, 2019 4:33 pm 

Autó: 2004 1,2 12V AZQ
Csabaa írta:
verda írta:
Szóval, meglepődtem, hogy az átvezetés gumiharang kasztniba csatlakozása mennyire silányan van megoldva beázás ellen!!! Ez azért lenne nagyon fontos, mert az ajtó "tok" síkjában, ahol a gumiharang csatlakozik, közvetlenül ott van 4 db kábelvég csatlakozó, ami az összes ajtóban lévő vezetéket szolgálja. Szóval szerintem, az ott "víz veszélyes" helyen van! >>>szerintem konstrukciós hiba kábelvég csatlakozókat oda tenni!
Mi a tapasztalatotok: nem szokott az ott beázni??? Hogy lehet esetleg a csatik beázását megelőzni?
A hátsó (csomagtér) ajtó nyitási gondjára visszatérve, hibalehetőségnek csak a BE ajtó mikrokapcsoló marad? Még valami ötlet?
Csabaa?
Köszi a segítséget.

Szia
Az ajtó átvezetésben van egy két oldalról bepattintott műanyag elem. Erre van ráhúzva a gumiharang, nem igazán tud beázni..
Ha csak a bal első ajtó nyitására nem oldja a csomagtartó zárat a központi, akkor csak a mikrókapcsoló hiba marad.

Szia,
Kb 1 éve nem nyílt ki a csom. ajtó, szervizbe vittem, nézegették, húzkodták a csom. ajtó átvezetőnél a vezetékeket, de szakadást nem találtak. Lebontották a cs.ajtó belső borítását, ott is matattak, valószínű az ottani nyitó mikrokapcsolót is kimérték. Kicserélték a zárat. Jó lett, de nekem gyanús volt, hogy nem az volt a hiba…
Csabaa:
„Ha csak a bal első ajtó nyitására nem oldja a csomagtartó zárat a központi, akkor csak a mikrokapcsoló hiba marad.” >>> kérlek ezt kifejtenéd kicsit bővebben, mert nem igazán értem. Gondolom, itt is és az előző hozzászólásaidnál is a BE ajtó mikrokapcsolójára utaltál.
Egyébként én hiszek Nektek, hiszen jól értetek hozzá (köszönjük a sok hasznos szakmai segítségnyújtást!) de magyarázza el valaki, hogy mi köze van a BE ajtó mikrokapcsolójának a hátsó(csom.) ajtó nyitásához. Gondolom, a BE ajtó nyitott v. csukott állapotát jelzi vissza a nyitott v. zárt mikrokapcsoló. Ha a BE ajtó/mikrokapcsoló nyitott, akkor is működnie kell a hátsó (csom.) ajtó zárjának és akkor is ha csukott. Logikailag nem értem az összefüggést.
Még egy kérdés: Ha a távszabályzóval be van zárva a kocsi, és a BE ajtónál a „pöcöknél” a piros led villog, az azt jelenti, hogy jól működik a BE ajtózárban a mikrokapcsoló?
Segítségeteket köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 04, 2019 5:09 pm 

Autó: Fábia I 1,2
Csabaa írta:
verda írta:
Szóval, meglepődtem, hogy az átvezetés gumiharang kasztniba csatlakozása mennyire silányan van megoldva beázás ellen!!! Ez azért lenne nagyon fontos, mert az ajtó "tok" síkjában, ahol a gumiharang csatlakozik, közvetlenül ott van 4 db kábelvég csatlakozó, ami az összes ajtóban lévő vezetéket szolgálja. Szóval szerintem, az ott "víz veszélyes" helyen van! >>>szerintem konstrukciós hiba kábelvég csatlakozókat oda tenni!
Mi a tapasztalatotok: nem szokott az ott beázni??? Hogy lehet esetleg a csatik beázását megelőzni?
A hátsó (csomagtér) ajtó nyitási gondjára visszatérve, hibalehetőségnek csak a BE ajtó mikrokapcsoló marad? Még valami ötlet?
Csabaa?
Köszi a segítséget.

Szia
Az ajtó átvezetésben van egy két oldalról bepattintott műanyag elem. Erre van ráhúzva a gumiharang, nem igazán tud beázni..
Ha csak a bal első ajtó nyitására nem oldja a csomagtartó zárat a központi, akkor csak a mikrókapcsoló hiba marad.

a kaszniból a csomagtérbe menő vezeték is lehet valahol szakadt

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 04, 2019 9:27 am 
Moderátor

verda írta:
Csabaa?
Köszi a segítséget.

Szia

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. nov. 03, 2019 10:45 pm 

Autó: 2004 1,2 12V AZQ
Hiba leírása: 2019.10.01.
.
.
Leellenőriztem az ajtók mikrokapcsolóját, eredmény:
1. sofőr bent ül, világítás bekapcs. BE ajtó nyitásakor van hangjelzés (a többi ajtó nyitására nincs)
2. BE, JE, JH ajtó nyitásakor az utastér világítás felgyullad. A BH ajtó nyitásakor nem gyullad fel!>>> akkor itt nem jó a mikrokapcsoló?
Az a helyzet, hogy emlékezetem szerint korábban a BE ajtó nyitásakor nem mindig gyulladt fel az utastér világítás. Most a próbakor igen, most a hátsó csom. ajtó is működik (az a kérdés mikor döglik be megint???)
Kösz a válaszokat.
.
.
feketete:
a bal első ajtó vezérel mindent a többi csak a belső világitást komfort autóban az alapmodelbe nem. a sok nyitástól a mikrokapcsoló "nyomogombja" kopik el és esetlegesen müködik
.
.
Csabaa:
Ez gyanúsan mikrokapcsoló. Előtte érdemes megnézni az ajtó átvezetésben a kábeleket, ott is el tud szakadni..
Nálam már csak a jobb hátsó eredeti.
Elől már mind a két zárban cseréltem kapcsolót, a bal hátsó ajtóban komplett zárat..(hol nyilt hol nem..)
>>>
Átnéztem a BE ajtó átvezetésében (gumiharangban) a vezetékeket. Egy szakadtat találtam, de nem az volt, az asszem a könyöktámaszban lévő kapcsolóegység "világítása" lehetett, mert most ott lett világítás. Más szakadást nem találtam.
Csabaa?
Köszi a segítséget.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 26, 2019 5:47 pm 

Autó: Fábia I 1,2
Csabaa írta:
Kriss írta:
Idézet:
Bal hátul komplett zárat cseréltem (néha nem nyilt ki) azzal sincs bajom.

Abban az esetben ha sem belűről sem kívülről nem nyitható az ajtó (szintén hátsó), nem lehet a kábeleken keresztül nyitásra bírni (áthidalni, rövidre zárni, megtápolni)?

Szia
Sajnos nem. Néhány lehetőség van, a központi nyitásánál a beragadt zár kilincsét
is megrántod.Mindegy, hogy távvezérlős vagy csak kulcsos a központi, az egyidőben mozgatás a lényeg. Nálam ez néha segített.
A másik, a nyitással ugyan csak párhuzamosan a belső nyitókart rántottam meg.
De ha egyszer is kinyílt érdemes azonnal zárat cserélni..

Az elektromos reteszelő részt szétszedve, a spiráltengely el volt mozdulva a helyéről. Ezáltal a véghelyzetben túlfutott a mikrokapcsolón, így már sem a motor, sem a kézi működtetésű gomb nem tudta kivenni a tengelyt reteszpozícióból. Ez a tengelyen lévő kis fehér pöcök, ez mondja meg a mechanikának, hogy zárva van, vagy ki lehet nyitni. Ember legyen, aki az ajtót kifúrva, ezzel egyidejűleg az elektronikának a házát is pontosan kifúrva visszarakja, vagy kipöccinti. Érdekes, az elektromos aktuátor részt elmozdítva már nyílt is az ajtó... -mert kiakadt a tengelyen lévő fehér reteszelő fül.
Ui: Azért zöld, mert 1.5 éve javíttattam, szintén hol nyitott, hol nem és egy Bora zár került bele bontottan. Akkor ez cirka 25e Ft-omba került. Illetve utána 2 hónapot bírt és azóta zárva van. Szóval nagyjából 1.5 év alatt volt párszor szerencsém nyitni-zárni a központit. Ennyi idő alatt meg sem mozdult. Most lett belőle elegem. Úgyhogy ha a motor úgy döglik meg, hogy a fehér pöcök reteszpozícióban marad, nem, sajnos NEM nyitod ki a zárat.

pár oldallal lejjebb ott a kép is

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 26, 2019 5:42 pm 
Moderátor

Kriss írta:
Idézet:

Abban az esetben ha sem belűről sem kívülről nem nyitható az ajtó (szintén hátsó), nem lehet a kábeleken keresztül nyitásra bírni (áthidalni, rövidre zárni, megtápolni)?

Szia
Sajnos nem. Néhány lehetőség van, a központi nyitásánál a beragadt zár kilincsét
is megrántod.Mindegy, hogy távvezérlős vagy csak kulcsos a központi, az egyidőben mozgatás a lényeg. Nálam ez néha segített.
A másik, a nyitással ugyan csak párhuzamosan a belső nyitókart rántottam meg.
De ha egyszer is kinyílt érdemes azonnal zárat cserélni..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 26, 2019 11:50 am 

Autó: Seat Cordoba Preference 1.4 16V BXW
Idézet:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 26, 2019 9:17 am 
Moderátor

Kriss írta:
Idézet:
Szia
Ha a zár olyan kialakítású mint a fabiánál, akkor például ezzel:
https://www.delman.hu/audi-skoda-seat-v ... al-9819029
a felsorolásban ír cordobát 2003-tól..

Szia!

Tudomásom szerint sok minden azonos, ezért is "mertem" most és korábban is (KM órába épített csipogó/hangszóró miatt) itt érdeklődni.
Igazából én valami olcsóbb megoldásra gondoltam.
A Delman komplett zárszerkezet kb. 10eFt, így a 3eFt csak a kapcsolóért egy kicsit irreális. :csodalk:
Amit Ali.-n / Ebay-n találtam azok árban jók volnának (600-700Ft), a mérete és felfogatása megfelelőnek tűnik, de a nyomógomb formája, mérete nem + nincs IP67.
Közben visszaolvastam több oldalt és úgy látom nem igazán van más "normális" megoldás. :cry:

Köszönöm válaszod!

Szia
A bal oldali zárba párszázas nem vízmentes, lemezkaros kapcsolót aplikáltam be.
Csavarrak és anyával rögzítettem, évek óta jól működik.
A jobb oldalon már megvettem az utángyártott kapcsolót, nem volt kedvem reszelgetni a felfogatást és többször próbálkozni a beállításával.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 26, 2019 8:57 am 

Idézet:
Szia

Szia!

Tudomásom szerint sok minden azonos, ezért is "mertem" most és korábban is (KM órába épített csipogó/hangszóró miatt) itt érdeklődni.
Igazából én valami olcsóbb megoldásra gondoltam.
A Delman komplett zárszerkezet kb. 10eFt, így a 3eFt csak a kapcsolóért egy kicsit irreális. :csodalk:
Amit Ali.-n / Ebay-n találtam azok árban jók volnának (600-700Ft), a mérete és felfogatása megfelelőnek tűnik, de a nyomógomb formája, mérete nem + nincs IP67.
Közben visszaolvastam több oldalt és úgy látom nem igazán van más "normális" megoldás. :cry:

Köszönöm válaszod!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 25, 2019 1:31 pm 
Moderátor

Kriss írta:
Sziasztok!

Én is mikrokapcsoló problémával "kűzdök" (vezető és csomagtér - bár itt korábban már volt a kábelezés javítva).
Tudnátok segíteni, hogy milyen kapcsolóra volna szükségem?

Szia

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 23, 2019 9:57 am 

Sziasztok!

Én is mikrokapcsoló problémával "kűzdök" (vezető és csomagtér - bár itt korábban már volt a kábelezés javítva).
Tudnátok segíteni, hogy milyen kapcsolóra volna szükségem?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1422 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 95  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra