Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. ápr. 11, 2021 11:04 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1464 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 98  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Központizár, ajtózár
HozzászólásElküldve: pén. dec. 25, 2020 10:54 am 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
knuckle írta:
Sziasztok!

Köszönöm a részletes infót.
Sikerült leszedni a gumi harangot.
2 db vezeték volt elszakadva.
Mivel forrasztó pákám nincs ezért vettem sorkapcsot, abból is a legkisebbet. Az belefért a gumi harangba. Összekötöttem a vezetékeket és újra működik a távirányítos zárás.

Üdv. Csba

készülj rendesen megcsinálni, mert újra el fog törni. ( ahogy mozog az összeköttetésnél kidörzsöli a többi vezetéket) .....tavaszig kibírja :)[/quote]

Látom mindenki ugyanazt kapja :) Nálam is kábeltörés lesz...Anyósülésnél...ajtót 3 araszra nyitva zár nyit, aztán off...most ott tartok, hogy már nem is csinál semmit...full nem nyitható. Ami azért vicces, mert a jobbos nem nyitható kulccsal, mert le van dugózva, sőt ráadásul még most a hangszóró javítás miatt, még nem is akasztottam vissza a bowdent...tehát most egyáltalán nem nyitható az ajtó. Bízom benne, hogy ki tudom horgászni a bowdent a markolatnál, és nyitható lesz :) Az kb biztos,hogy a gumiharang alatt lesz a törés...[/quote]

vedd le bent a kárpitot ( lehet ki kell szedni az ülést hogy hozzáférj)

vagy próbáld az ajtó gombot felpiszkálni

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 25, 2020 6:32 am 

Autó: Skoda Fábia kombi 1,4 16V 74KW BBZ 2005
Sziasztok!

Mivel forrasztó pákám nincs ezért vettem sorkapcsot, abból is a legkisebbet. Az belefért a gumi harangba. Összekötöttem a vezetékeket és újra működik a távirányítos zárás.

Üdv. Csba[/quote]

készülj rendesen megcsinálni, mert újra el fog törni. ( ahogy mozog az összeköttetésnél kidörzsöli a többi vezetéket) .....tavaszig kibírja :)[/quote]

Látom mindenki ugyanazt kapja :) Nálam is kábeltörés lesz...Anyósülésnél...ajtót 3 araszra nyitva zár nyit, aztán off...most ott tartok, hogy már nem is csinál semmit...full nem nyitható. Ami azért vicces, mert a jobbos nem nyitható kulccsal, mert le van dugózva, sőt ráadásul még most a hangszóró javítás miatt, még nem is akasztottam vissza a bowdent...tehát most egyáltalán nem nyitható az ajtó. Bízom benne, hogy ki tudom horgászni a bowdent a markolatnál, és nyitható lesz :) Az kb biztos,hogy a gumiharang alatt lesz a törés...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 17, 2020 3:01 pm 

Csba írta:
feketete írta:
Csba írta:
Vettem új zárat, de az sem segített. Aztán végignéztem a vezetétkeket és az egyik el volt szakadva. Forrasztás, szigetelés után újra jó, újra minden funkciója szuperál az autónak. Zárat visszaadtam a boltosnak. Köszönöm a segítséget! :)

Szia!

Két napja jött elő nálam úgyan ez a hiba.
Távirányítóval zárja az összes ajtót, kivéve a vezető oldalit. Kulccsal be lehet zárni.

Írtad, hogy szakadt vezeték okozta nálad. Megmondanád merre keresem?
Hátha nálam is vezeték szakadás okozza a bajt.

Köszönöm.

Üdv. Csba

Az ajtó és a kaszni között van egy gumi harang benne megy a kábelköteg az ajtóhoz-
ha szerencséd van a kaszni oldalán leszeded a harmonikát , a kaszninál oldod a két kábelvéget , utána az ajtónál szeded le a gumit . átbujtatva a vezetéket hozzájuk férhetsz. A több helyért az ajtóhatároló egyik oldalát old le. Ha nem akkor ajtó bontással férsz jobban hozzá.[/quote]

Sziasztok!

Üdv. Csba[/quote]

készülj rendesen megcsinálni, mert újra el fog törni. ( ahogy mozog az összeköttetésnél kidörzsöli a többi vezetéket) .....tavaszig kibírja :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 17, 2020 12:49 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 2007 BKY
feketete írta:
Csba írta:
Vettem új zárat, de az sem segített. Aztán végignéztem a vezetétkeket és az egyik el volt szakadva. Forrasztás, szigetelés után újra jó, újra minden funkciója szuperál az autónak. Zárat visszaadtam a boltosnak. Köszönöm a segítséget! :)

Szia!

Távirányítóval zárja az összes ajtót, kivéve a vezető oldalit. Kulccsal be lehet zárni.

Köszönöm.

Üdv. Csba[/quote]

Az ajtó és a kaszni között van egy gumi harang benne megy a kábelköteg az ajtóhoz-
ha szerencséd van a kaszni oldalán leszeded a harmonikát , a kaszninál oldod a két kábelvéget , utána az ajtónál szeded le a gumit . átbujtatva a vezetéket hozzájuk férhetsz. A több helyért az ajtóhatároló egyik oldalát old le. Ha nem akkor ajtó bontással férsz jobban hozzá.[/quote]

Sziasztok!

Üdv. Csba

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 12, 2020 8:09 pm 

Csba írta:
Vettem új zárat, de az sem segített. Aztán végignéztem a vezetétkeket és az egyik el volt szakadva. Forrasztás, szigetelés után újra jó, újra minden funkciója szuperál az autónak. Zárat visszaadtam a boltosnak. Köszönöm a segítséget! :)[/quote]

Szia!

Köszönöm.

Üdv. Csba[/quote]

ha szerencséd van a kaszni oldalán leszeded a harmonikát , a kaszninál oldod a két kábelvéget , utána az ajtónál szeded le a gumit . átbujtatva a vezetéket hozzájuk férhetsz. A több helyért az ajtóhatároló egyik oldalát old le. Ha nem akkor ajtó bontással férsz jobban hozzá.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 12, 2020 7:46 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 2007 BKY
[/quote] Vettem új zárat, de az sem segített. Aztán végignéztem a vezetétkeket és az egyik el volt szakadva. Forrasztás, szigetelés után újra jó, újra minden funkciója szuperál az autónak. Zárat visszaadtam a boltosnak. Köszönöm a segítséget! :)[/quote]

Szia!

Köszönöm.

Üdv. Csba

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 02, 2020 7:25 am 

Autó: Skoda Fabia Sedan Classic, 1.2 12V HTP
klifi írta:
A zárban "két" zár van. Az egyiket közvetlenül a kulccsal nyitod-zárod. A másikat elektromosan motor mozgatja. Ezek a zárban egybe vannak építve. Az elektromos rajzból nem derül ki hogyan működik. Az érintkezők nagy része testet ad az elektromos és a komfort elektronikának. A motorra két vezeték jön és a komfort elektronika a polaritás fölcserélésével működteti.

https://mega.nz/folder/ysYAhQhC#I8hx-TJ ... r/XoYEgYZA

A motor vacak műanyag alkatrészekkel működteti a zárat. Idővel tönkre mehetnek. én megpróbálná leellenőrizni, hogy a motor működtetéséhez jön áram. Ehhez nem kell megbontani az ajtót, hanem az ajtó és ajtóoszlop közötti vezetéket kell megbontani (csatlakozó) és kimérni.

https://mega.nz/folder/ysYAhQhC#I8hx-TJ ... r/C4oAFAjC

Ha ez jó az ajtózár kiszerelése megbontása és cseréje jön.

ha nem akarsz mérésekkel szórakozni. Nagy valószínűséggel a szerintem a zár a hibás viszonylag olcsón lehet cserélni.

Pl:
https://www.autodoc.hu/ridex/13639878?g ... clEALw_wcB

Köszönöm szépen az alapos választ! Rendelek egy ilyen zárat. Azt gondolom, az áram megvan, hisz amikor kulccsal nyitom az ajtót, az nyitja a többi ajtót is, illetve zárja, amikor zárni akarom.

Megrendelem majd ezt a zárat szerintem, aztán cserélem az egészet egyben. Mégegyszer köszönöm![/quote]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 25, 2020 5:39 pm 

A zárban "két" zár van. Az egyiket közvetlenül a kulccsal nyitod-zárod. A másikat elektromosan motor mozgatja. Ezek a zárban egybe vannak építve. Az elektromos rajzból nem derül ki hogyan működik. Az érintkezők nagy része testet ad az elektromos és a komfort elektronikának. A motorra két vezeték jön és a komfort elektronika a polaritás fölcserélésével működteti.

A motor vacak műanyag alkatrészekkel működteti a zárat. Idővel tönkre mehetnek. én megpróbálná leellenőrizni, hogy a motor működtetéséhez jön áram. Ehhez nem kell megbontani az ajtót, hanem az ajtó és ajtóoszlop közötti vezetéket kell megbontani (csatlakozó) és kimérni.

ha nem akarsz mérésekkel szórakozni. Nagy valószínűséggel a szerintem a zár a hibás viszonylag olcsón lehet cserélni.

Pl:
https://www.autodoc.hu/ridex/13639878?g ... clEALw_wcB[/quote]

Köszönöm szépen az alapos választ! Rendelek egy ilyen zárat. Azt gondolom, az áram megvan, hisz amikor kulccsal nyitom az ajtót, az nyitja a többi ajtót is, illetve zárja, amikor zárni akarom.

Megrendelem majd ezt a zárat szerintem, aztán cserélem az egészet egyben. Mégegyszer köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 25, 2020 4:45 pm 

klifi írta:
feketete írta:
klifi írta:
Sziasztok! 2006-os gyártású Fabia vezető oldali ajtaja nem nyit/zár a távirányító nyitó/záró gombjára. Gyári a távvezérlésű (kulcs fejébe épített, de nem bicskakulcsos) a központi zár benne. Csak a vezető oldali ajtóban van kulcslyuk, így most azzal nyitom és zárom. Egyébként a többi funkció jó, tehát ha nyitom az ajtót kapcsol a szivattyú és a beltér világítás is felkapcsol, illetve ha kulccsal nyitom és zárom, minden ajtót nyit és zár normálisan. Olvasgattam, a korábbi bejegyzéseket néhány oldalig visszamenően, de ilyen hibát nem láttam megosztva. Mi lehet a probléma?

Tartalék kulccsal távirányítós nyit zár?
A zár gombjánál világít-e a kis piros lámpa?
A kulcsban jó-e az elem?

A tartalék kulcs ugyanannyit ér el, mint a "rendes" kulcs. A vezető oldali ajtó kivételével zár. A vezető oldali ajtó gombját viszont nem húzza le és az nyitva is marad, a kis piros led sem világít a gomb mellett az ajtóban. Amikor belülről nyomom a könyöklőben lévő gombot, akkor is ugyanez a jelenség. A vezető oldali ajtót nem nyitja és nem is zárja. Amikor a kulcslyukba dugom a kulcsot és úgy zárom be, akkor zárom mechanikusan a vezető oldali ajtót is és vele együtt záródik/nyílik a többi ajtó is. Amikor sok idő eltelte után nyitom az ajtót, akkor kapcsolja a benzinszivattyút is egyébként. Szóval az elemek mindkét kulcsban jók. Mi lehet még? A zárrudat mozgató mechanika esett szét esetleg?

Pl:
https://www.autodoc.hu/ridex/13639878?g ... clEALw_wcB

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 25, 2020 3:13 pm 

feketete írta:
klifi írta:
Sziasztok! 2006-os gyártású Fabia vezető oldali ajtaja nem nyit/zár a távirányító nyitó/záró gombjára. Gyári a távvezérlésű (kulcs fejébe épített, de nem bicskakulcsos) a központi zár benne. Csak a vezető oldali ajtóban van kulcslyuk, így most azzal nyitom és zárom. Egyébként a többi funkció jó, tehát ha nyitom az ajtót kapcsol a szivattyú és a beltér világítás is felkapcsol, illetve ha kulccsal nyitom és zárom, minden ajtót nyit és zár normálisan. Olvasgattam, a korábbi bejegyzéseket néhány oldalig visszamenően, de ilyen hibát nem láttam megosztva. Mi lehet a probléma?

A kulcsban jó-e az elem?

A tartalék kulcs ugyanannyit ér el, mint a "rendes" kulcs. A vezető oldali ajtó kivételével zár. A vezető oldali ajtó gombját viszont nem húzza le és az nyitva is marad, a kis piros led sem világít a gomb mellett az ajtóban. Amikor belülről nyomom a könyöklőben lévő gombot, akkor is ugyanez a jelenség. A vezető oldali ajtót nem nyitja és nem is zárja. Amikor a kulcslyukba dugom a kulcsot és úgy zárom be, akkor zárom mechanikusan a vezető oldali ajtót is és vele együtt záródik/nyílik a többi ajtó is. Amikor sok idő eltelte után nyitom az ajtót, akkor kapcsolja a benzinszivattyút is egyébként. Szóval az elemek mindkét kulcsban jók. Mi lehet még? A zárrudat mozgató mechanika esett szét esetleg?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 23, 2020 8:17 pm 

Autó: Fabia Comfort 2001 1.4 MPI 68 LE
Nakérem, ígértem egy hosszabb leírást a zárbetét javítókészlettel kapcsolatban. (Cikkszám: 1U0898001)
Első lépésben a kis zacsit kibontva sorba kell rendezni az alkatrészeket az alábbi kép szerint:
Kép
1 - Szilikon gyűrű a zárhenger tövére
2 - Zárhenger végére illeszkedő kisebb belső gyűrű
3 - Rugó
4 - Ház végére illeszkedő külső nagyobb gyűrű (Ennek van illeszkedő pöcke a házon.)
5 - Záró-villa
6 - Zárbetét toldó "toll" (Ez megy bele a zárszerkezet ellendarabjába.)
Összeforgatással ellogikáztam kicsit, de jobban megnézve látszik, hogy a ház belső feléhez igazodik a 2 gyűrű vonatkozó "ablaka":
Kép
Elsőre összepróbálva látszik, hogy ez a záró-villa bizony nagyon nem fog a helyére menni, erőltetni meg nem érdemes, mert inkább törni fog:
Kép
Kép
Innentől jön az alkatrész méretpontossá tétele: Egy darab csiszolóvásznon addig kell csiszolni, míg összepróbálva szorosan becsúsztatható a villa (Ilyenkor a rugót be sem raktam, csak az illesztés volt a cél.) Pár próbálkozásból azért összejött:
Kép
Kép
Kép
Itt jött a következő probléma, hogy a belső kisebb gyűrű kiálló részeiben is elakadt a villa:
Kép
Újabb kör csiszolóvászonnal a belső gyűrű alsó és felső feléből is levettem pár tizedet.
Kép
Ennek eredményeképpen a belső gyűrű 2 kiálló része a felső gyűrű síkja alá került:
Kép
A végén pedig sikerült beilleszteni a "tollat" is:
Kép
Összerakás:
Felhúzzuk a szilikon gyűrűt a zárhenger tövére. A gyűrű U keresztmetszetű, a vájatba kell igazítani a kulcsluk takarólemez peremét. Ezután mehet a zárhenger a házba "koppanásig". Ha bent van, akkor a kisebb belső gyűrűt beillesztjük, figyelve a fenti kép szerint az ablakok irányára. Berakjuk a rugót, amit a "tollal" le kell nyomni és feszítve tartani. A rugó egyik füle kapaszkodik a fenti félkör ablak egyik oldalába, a másik fület pedig be kell feszíteni az ablak másik felébe, majd rányomni a nagy gyűrűt. (Ennek az a szerepe, hogy forgatáskor vissza-húzza a kulcsot középállásba.)
Figyelem: A záró villán lévő 2 nyílás nem szimmetrikus, a "toll" körmeihez kell a szűkebb részt igazítani. A záró villát akkor lehet szépen becsúsztatni a horonyba, ha a "tollat" a rugó ellenében túlnyomjuk, majd a villa becsúsztatása után visszaengedve ez tartja a helyén a záróvillát.
A zárhengert érdemes az összerakás megkezdésekor bezsírozni, jó esetben ritkán van erre lehetőség. Teljes összerakás után én pár csepp olajat is adtam az egésznek, hogy könnyebben mozogjanak egymáson a fémek.
Sok Sikert Mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 23, 2020 11:32 am 

klifi írta:

A kulcsban jó-e az elem?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 22, 2020 6:14 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 20, 2020 8:52 pm 

Autó: Fabia Comfort 2001 1.4 MPI 68 LE
feketete írta:
A kulcsos zárbetét nem emeli eléggé föl az ajtógombot?(nyitja) A csavarhúzóval rendesen nyitja az ajtót? a kilincs rendesen nyitja ?
nekem volt olyan gondom, hogy a zár beszerelése után nem sikerült a rendes helyére betenni a bowdent a kilincsbe nem nyitotta az ajtót se a kilincs se a kulcs.

Inkább nem tekerte el eléggé a zárban a belső részt, amiben a kapcsoló van.
Igen, csavarhúzóval rendesen nyitotta. Kilincsnél bowdent rendben.
Ma sikerült átvenni a javítókészletet, elszórakoztam vagy egy órát, mire össze tudtam rakni a cuccot, elég méretpontatlan volt. írok majd egy külön posztot, hogy mire kell figyelni, addig pár kép:
https://ibb.co/9YHBBxp
https://ibb.co/7RZQBbP
https://ibb.co/ggy6MX5
https://ibb.co/SQRqdyN
https://ibb.co/cF2mw2j
https://ibb.co/ZfKXv5h
https://ibb.co/PFzbY2H
https://ibb.co/1G7QpGh
https://ibb.co/X72jYXy
https://ibb.co/qgZMQrz
https://ibb.co/2dM5fHZ

És a végén: GYŐZELEM! Végre lehet kulccsal is nyitni a kocsit, nem csak távval. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 20, 2020 11:35 am 

tiger1342 írta:
Petyesz írta:
tiger1342 írta:
Sziasztok! Kicseréltem a zárat, zárbetét nyílásán keresztül szépen nyit-zár, de a kulccsal nem akar... 45 mm-es a zárbetét "tolla", méregettem tolómérővel, elvileg 50 mm is elférne. Rendeltem egy 47 mm-es zárbetét javítókészletet, mert a régi ráadásul ma széthullott a kezemben...
Viszont a régi kulcsot még mindig nem tudom feltanítani a leírás szerint. :(
- Másik kulcs gyújtáson
- Elemcserés kulcs zár mellett
- Csavarhúzóval kulcsot szimulálva központit bezár
- Távirányító záró gombot nyomva tart (Villog rajta a piros led.)
- Vár pár másodpercig
- Csavarhúzóval kulcsot szimulálva központit kinyit
- Távirányító nyitó gombot nyomva tart (Villog rajta a piros led.)
- Elenged, próbál, semmi...
Ötlet?
Köszi!

Szia!
És ha eme írás szerint csak 1 másodpercet nyomsz illetve vársz?
http://www.skodafabiaclub.com/technikai ... anitas.php

A zárat gondolom kompletten cserélted, a mikrokapcsolóval együtt?
A másik kulccsal is ugyanez volt a helyzet?
És ez pontosan mit jelent?? "zárbetét nyílásán keresztül szépen nyit-zár, de a kulccsal nem akar..."
Nem tudod elfordítani a kulcsot, vagy magát a zárat nem nyitja-zárja, vagy a központit, vagy....?

Szia! Igen, komplett új zár ment be. A másikban még szerencsére nem merült le az elem.
Mikor cseréltem a zárat és még nem raktam vissza a zárbetétet, akkor próbáltam csavarhúzóval, hogy működik-e, ha tekergetem a fehér betétet a zárban. Kulcsot el tudom fordítani, vissza is billen középre, de gondolom nem tekeri el eléggé a fehér részt belül. Új zárbetét toldóval kiderül, de gyanítom nem leszek előrébb a tanítással... Így az egyik kulcsom nyitásra nem jó, legalább kulcslukon keresztül jó lenne, ha nyitná a kocsit.

A kulcsos zárbetét nem emeli eléggé föl az ajtógombot?(nyitja) A csavarhúzóval rendesen nyitja az ajtót? a kilincs rendesen nyitja ?
nekem volt olyan gondom, hogy a zár beszerelése után nem sikerült a rendes helyére betenni a bowdent a kilincsbe nem nyitotta az ajtót se a kilincs se a kulcs.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1464 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 98  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra