Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 21, 2017 10:52 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1190 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 80  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Központizár, ajtózár
HozzászólásElküldve: pén. okt. 13, 2017 7:29 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
ayala írta:
hubo44 írta:
Holnap čak 1 dakorlat a jôvôbe ha ki ňilik az a beteg ajto. Meg varod ast a pilanatot mikor ki ňilik az ajto eš leden keznel a sersam eš akor ki kôtôd eš astan ud fog múkôdni mind 1 central nelkúli. eňi.

Na, akkor ehhez nem kell szerelőhöz vinnem, pofonegyszerűnek tűnik. Köszönöm a tanácsot!

Szia
Én a bal hátsóval jártam így. Hol kinyilt hol nem. Teljesen véletlenszerűen lehetett
kinyitni. Kétszer szedtem ki a zárat, azt is darabokra ,megzsíroztam mindent, minden lehetséges állásban megnéztem. Néhány nap és kezdte előlről..
Befejeztem vele,vettem egy komplett utángyártott zárat azt hiszem 12e-t ,azóta is tökéletes.
https://www.delman.hu/shop_search.php?s ... B3z%C3%A1r

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 13, 2017 7:17 pm 

Autó: Best, 2003 BBZ
hubo44 írta:
Holnap čak 1 dakorlat a jôvôbe ha ki ňilik az a beteg ajto. Meg varod ast a pilanatot mikor ki ňilik az ajto eš leden keznel a sersam eš akor ki kôtôd eš astan ud fog múkôdni mind 1 central nelkúli. eňi.

Na, akkor ehhez nem kell szerelőhöz vinnem, pofonegyszerűnek tűnik. Köszönöm a tanácsot!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 13, 2017 7:11 pm 

ayala írta:
Mondjuk erre nem gondoltam, hogy ilyen egyszerű. Holnap világosban megnézem majd...
Jól értem, ha egy ilyen egyszerű módszerrel lekötöm, akkor a központi zártól függetlenül, mechanikusan lehet működtetni a zárat?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 13, 2017 6:58 pm 

Mondjuk erre nem gondoltam, hogy ilyen egyszerű. Holnap világosban megnézem majd...
Jól értem, ha egy lekötöm, akkor a központi zártól függetlenül, mechanikusan lehet működtetni a zárat? Mert ez így túlságosan egyszerűnek tűnik.

Tulajdonképpen nem lett még átnézve, lehet, hogy csak valami egyszerű vezetékszakadás, vagy ilyesmi... csak az a lényeg nekem - mivel ez tűnik a legegyszerűbbnek, hogy van-e módszer arra, hogy a központi zártól függetlenül működjön az ajtó. Mert ugye nem az van, hogy egyáltalán nem nyitható, tehát valószínűleg mechanikusan minden rendben van. Abban az esetben meg, ha nagyobb a baj, nekem bőven elég lenne, ha kilinccsel nyitnám, gombbal zárnám. Csak ne kelljen vele kínlódni, ha mégis nyitni kell.
De ha ez ilyen pofon egyszerű, akkor... :fejvak:

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ayala pén. okt. 13, 2017 7:14 pm-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 13, 2017 6:01 pm 

ayala írta:
Utcán. Körülbelül fél éve, az előző tulaj garázsban tartotta évekig. De nála is így működött már.

Maškep, probald le kotni ast a ajtot a elektronikatol. Kôzepšô oslopnal ved la a gumi manžetat eš ot fogod latni a konektort eš probald le kôtni. Ez elšô ajto de it a kôzepšô oslopon kb it:

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 13, 2017 4:26 pm 

Utcán. Körülbelül fél éve, az előző tulaj garázsban tartotta évekig. De nála is így működött már.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 13, 2017 4:12 pm 

ayala írta:
hubo44 írta:
Mijen dakran fordul elô hod ki ňilik az a beteg ajto?

Nem tudnám meghatározni. Valami csoda folytán, amikor három utasom volt, mindig ki tudtam nyitni, de szenvedősen. Kulccsal, távirányítóval nem nyílt még ki, a bal első ajtóban lévő vezérlővel tudtam mindig nyitni.
Persze nem is nagyon szoktam próbálgatni, de nagyon ritkán sikerül nyitni, és nincs is rá bevált módszer, teljesen véletlenszerűen működik.

Udvaron parkols vad utcan?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 13, 2017 3:44 pm 

hubo44 írta:

Nem tudnám meghatározni. Valami csoda folytán, amikor három utasom volt, mindig ki tudtam nyitni, de szenvedősen. Kulccsal, távirányítóval nem nyílt még ki, a bal első ajtóban lévő vezérlővel tudtam mindig nyitni.
Persze nem is nagyon szoktam próbálgatni, de nagyon ritkán sikerül nyitni, és nincs is rá bevált módszer, teljesen véletlenszerűen működik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 13, 2017 3:38 pm 

ayala írta:
Sziasztok!
Valószínűleg sokaknak ismerős a helyzet; azt egyik hátsó ajtómat nem mindig nyitja a központi zár... néha gondol egyet és működik, de többségében zárva marad, és kilinccsel sem nyitható.
Viszonylag sok infót lehet erről találni, de mégis szakemberhez viszem, nem állok neki otthon mókolni. Alapvetően semmire nem sajnálom a pénzt, de mivel annyira nem fontos, hogy kinyíljon - leginkább csak takarításkor használom, ezért a legolcsóbb módon akarom megcsináltatni.
A kérdésem, hogy létezik-e valami megoldás arra, hogy az ominózus ajtót kiiktassa a rendszerből, és külön, kilinccsel nyitható legyen?
Nem sokat értek hozzá, nem akarom, hogy csak drága megoldást találjanak rá, ezért érdeklődöm itt először.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 13, 2017 2:49 pm 

Sziasztok!
Valószínűleg sokaknak ismerős a helyzet; azt egyik hátsó ajtómat nem mindig nyitja a központi zár... néha gondol egyet és működik, de többségében zárva marad, és kilinccsel sem nyitható.
Viszonylag sok infót lehet erről találni, de mégis szakemberhez viszem, nem állok neki otthon mókolni. Alapvetően semmire nem sajnálom a pénzt, de mivel annyira nem fontos, hogy kinyíljon - leginkább csak takarításkor használom, ezért a legolcsóbb módon akarom megcsináltatni.
A kérdésem, hogy létezik-e valami megoldás arra, hogy az ominózus ajtót kiiktassa a rendszerből, és külön, kilinccsel nyitható legyen?
Nem sokat értek hozzá, nem akarom, hogy csak drága megoldást találjanak rá, ezért érdeklődöm itt először.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 30, 2017 5:17 am 
Moderátor

Autó: Skoda Fabia Kombi Elegance 1.4 16V 74kW
zola77 írta:
mumo írta:
zola77 írta:

Mondhatom úgy, hogy a fúrikom szívat rendesen. Sehogy nem tudom szétszedni a burkolatot.

Melyik burkolattal akadt problémád? A zárat ne kíméld abból már nem lesz megbízható alkatrész, tizen pár ezer forintért már kapható használható utángyártott.

A zár burkolatát nem tudom szétszedni. A csatlakozót lehúztam róla aztán csak szenvedek, mert ugye a kaszni ott két oldalról fedi a zárat és nem tudod feszegetni.
Amúgy az első és a hátsó zárak egyformák?

Szerkezetileg nagyjából egyformák,de nem felcserélhetőek. Tudom,hogy szűk a hely ezért nem is álltam neki kivágni a leírás szerint :https://www.briskoda.net/forums/topic/193291-remove-and-repair-deadlocked-rear-door/ a műanyag deknit, hanem simán lefeszegettem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 30, 2017 4:07 am 

Autó: Combi 2002 1.4 16W elegance AUB
mumo írta:
zola77 írta:

Mondhatom úgy, hogy a fúrikom szívat rendesen. Sehogy nem tudom szétszedni a burkolatot.

Melyik burkolattal akadt problémád? A zárat ne kíméld abból már nem lesz megbízható alkatrész, tizen pár ezer forintért már kapható használható utángyártott.

A zár burkolatát nem tudom szétszedni. A csatlakozót lehúztam róla aztán csak szenvedek, mert ugye a kaszni ott két oldalról fedi a zárat és nem tudod feszegetni.
Amúgy az első és a hátsó zárak egyformák?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. szept. 29, 2017 7:18 pm 
Moderátor

zola77 írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. szept. 29, 2017 12:04 pm 

Autó: Combi 2002 1.4 16W elegance AUB
zola77 írta:
Csabaa írta:
zola77 írta:
A dupla nyitás nem működik nálam, sajnos.
Az ajtó csupaszon van. Nem tudom, hogy hol találom azt a bizonyos fedelet de mivel más lehetőségem nincs így próbálkozom. De ha jól sejtem és sikerül kinyitni az ajtót, utána nem tudom majd becsukni sem? Mert akkor előre be kell szereznem egy zárszerkezetet.

Szia
https://www.youtube.com/watch?v=Fy3KbKkAZZ0
Nem, nem kell flexelni, mint a videóban, :) ,de az is lehet elég kiakasztanod a kilincs bowdenjét, és ki fog nyílni a zár. Ha nem ,akkor jöhet a videoban mutatott "drótos" kiakasztás..

Próbálva. Nem jött össze. Mivel az ablak teljesen ki van véve látom, hogy mit csinálok. A kilincs bovden erdetileg mozgatja azt a kis fület amit a videón látni.

Mint írtam amikor nálam a jobb hátsó megadta magát úgy csináltam, hogy lebontottam az ajtó burkolatokat, az üveget úgy,hogy szabaddá váljon az ajtózár. Belülről-oldalról nehezen hozzáférve lefeszegettem a zárról a műanyag záró burkolatát. Ekkor már hozzáférhetővé vált a reteszelés szerkezete illetve villanymotorja, amit elfordítva már nem reteszelt a zár és nyithatóvá vált az ajtó.
Van egy leírás, ez alapján csináltam: https://www.briskoda.net/forums/topic/1 ... rear-door/
Ebben a videóban 4:24-nél látszik a szerkezet ami reteszel: https://youtu.be/wzj0BgG1dy8[/quote]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. szept. 27, 2017 6:39 pm 
Moderátor

zola77 írta:
Csabaa írta:
zola77 írta:
A dupla nyitás nem működik nálam, sajnos.
Az ajtó csupaszon van. Nem tudom, hogy hol találom azt a bizonyos fedelet de mivel más lehetőségem nincs így próbálkozom. De ha jól sejtem és sikerül kinyitni az ajtót, utána nem tudom majd becsukni sem? Mert akkor előre be kell szereznem egy zárszerkezetet.

Szia
https://www.youtube.com/watch?v=Fy3KbKkAZZ0
Nem, nem kell flexelni, mint a videóban, :) ,de az is lehet elég kiakasztanod a kilincs bowdenjét, és ki fog nyílni a zár. Ha nem ,akkor jöhet a videoban mutatott "drótos" kiakasztás..

Próbálva. Nem jött össze. Mivel az ablak teljesen ki van véve látom, hogy mit csinálok. A kilincs bovden erdetileg mozgatja azt a kis fület amit a videón látni.

Mint írtam amikor nálam a jobb hátsó megadta magát úgy csináltam, hogy lebontottam az ajtó burkolatokat, az üveget úgy,hogy szabaddá váljon az ajtózár. Belülről-oldalról nehezen hozzáférve lefeszegettem a zárról a műanyag záró burkolatát. Ekkor már hozzáférhetővé vált a reteszelés szerkezete illetve villanymotorja, amit elfordítva már nem reteszelt a zár és nyithatóvá vált az ajtó.
Van egy leírás, ez alapján csináltam: https://www.briskoda.net/forums/topic/1 ... rear-door/
Ebben a videóban 4:24-nél látszik a szerkezet ami reteszel: https://youtu.be/wzj0BgG1dy8

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1190 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 80  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra