Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 13, 2018 12:29 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1328 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 89  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Központizár, ajtózár
HozzászólásElküldve: kedd jún. 19, 2018 6:52 pm 

Autó: Skoda Fabia kombi 1.4 16V AUA
Csabaa írta:
Peter78 írta:
Sziasztok, Segítségre lenne szükségem. 2002-es évjáratú Skoda Fabia kombi 1.4 16V AUA motorkódú autót vásároltam múlt héten. A központi zár múlt héten még tökéletesen működött, a héten viszont random módon nyitja és zárja az ajtókat. Sajnos csak kulccsal működik (ebből is sajnos csak egy darabot adtak az autóhoz), mert a távirányítója nem működött már akkor sem, amikor megvettem a kocsit. Mi lehet a baja? Az esetek többségében csak a bal első ajtót nyitja, de mindegyiket zárja. A csomagtérajtó is csak akkor nyílik gombbal, amikor mindegyiket kinyitja a központi.

Szia
Kérdés, hogy gyári vagy utólagos központi zár van benne..
Ha gyári ,akkor valószínű a bal oldali zárban elkopott az ajtó nyitást jelző mikrokapcsoló.
Vagy az ajtó kábel átvezetésében van félig megszakadva a kábel..
Ha az ajtót nyitva nem zárja a többi ajtót, a csomagtartót meg csak akkor ha valamelyik ajtót egyszer már kinyitottad.

Szia, Gyári központi zár van benne. Amikor nyitom, akkor hallani a többi ajtónál is, hogy nyitná, csak nem történik semmi. Egyedül a bal első nyílik ki. A csomagtér meg csak akkor működik gombbal, ha az összeset kinyitja véletlenül.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 19, 2018 6:43 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Peter78 írta:
Sziasztok, Segítségre lenne szükségem. 2002-es évjáratú Skoda Fabia kombi 1.4 16V AUA motorkódú autót vásároltam múlt héten. A központi zár múlt héten még tökéletesen működött, a héten viszont random módon nyitja és zárja az ajtókat. Sajnos csak kulccsal működik (ebből is sajnos csak egy darabot adtak az autóhoz), mert a távirányítója nem működött már akkor sem, amikor megvettem a kocsit. Mi lehet a baja? Az esetek többségében csak a bal első ajtót nyitja, de mindegyiket zárja. A csomagtérajtó is csak akkor nyílik gombbal, amikor mindegyiket kinyitja a központi.

Szia
Kérdés, hogy gyári vagy utólagos központi zár van benne..
Ha gyári ,akkor valószínű a bal oldali zárban elkopott az ajtó nyitást jelző mikrokapcsoló.
Vagy az ajtó kábel átvezetésében van félig megszakadva a kábel..
Ha az ajtót nyitva nem zárja a többi ajtót, a csomagtartót meg csak akkor ha valamelyik ajtót egyszer már kinyitottad.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 19, 2018 6:14 pm 

Autó: Skoda Fabia kombi 1.4 16V AUA

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jún. 06, 2018 4:51 pm 

adika165 írta:
sziasztok 2008as 1es fabia combi gyári központi zár utolagos távirányitóval oylan problémám van , hogy ha becsapom az ajtót néha lezár mind magától és közbe a kulcs a kezembe tehát nem nyomok semmit a távirányitón de ha lekötöm a távirányító modult akkor is produkálja ezt. 20km/h nál lezárnak az ajtók és amég a kulcsot ki nem veszem addig zárva van amint kihuzom kinyit mind most olyat csinál hogy a balos az menet közbe kinyit nem tudom hogy a zár vagy a komfort modul lehet a probléma a mikrokapcsolok jok mind vagyis a belső lámpa mindről kapcsol az ajtó átvezetőkben is rendben vannak a kábelek mivel lehet a probléma szerintetek?

,,ha becsapom az ajtót néha lezár ,, hibaš a zar. (čere eštleg at forastani)
eš 20km/h. le zar ez gondolom íd van be programozva komfort modul.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jún. 06, 2018 4:39 pm 

Autó: skoda fabia combi
sziasztok 2008as 1es fabia combi gyári központi zár utolagos távirányitóval oylan problémám van , hogy ha becsapom az ajtót néha lezár mind magától és közbe a kulcs a kezembe tehát nem nyomok semmit a távirányitón de ha lekötöm a távirányító modult akkor is produkálja ezt. 20km/h nál lezárnak az ajtók és amég a kulcsot ki nem veszem addig zárva van amint kihuzom kinyit mind most olyat csinál hogy a balos az menet közbe kinyit nem tudom hogy a zár vagy a komfort modul lehet a probléma a mikrokapcsolok jok mind vagyis a belső lámpa mindről kapcsol az ajtó átvezetőkben is rendben vannak a kábelek mivel lehet a probléma szerintetek?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 20, 2018 9:06 am 
Moderátor

Autó: Skoda Fabia Kombi Elegance 1.4 16V 74kW
ftamas85 írta:
Sziasztok. Segítségre lenne szükségem. Fabia 1.2 2005 bme motorkód. Szeretnék utólagosan központi zárat, ehhez nekem csak a vezérlőegység, illetve a motor kell vagy kell még más is ?? Előre is köszönöm.

Csaba töltött fel komplett képsorozatot a folyamatról:
https://mega.nz/#F!D84h2Iga!dwVfonl8VYMIn5JZBqid2A

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 18, 2018 6:06 am 

Autó: Skoda fabia 1.2
Sziasztok. Segítségre lenne szükségem. Fabia 1.2 2005 bme motorkód. Szeretnék utólagosan központi zárat, ehhez nekem csak a vezérlőegység, illetve a motor kell vagy kell még más is ?? Előre is köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 11, 2018 4:36 pm 

Autó: 2003 Kombi Best 1.4 101LE
Sziasztok. Vettem mikrokapcsoló a bal első ajtóba. Kérdésem, hogy bonyolult belerakni? Ha valakinek van képe róla azzal sokat segítene. Előre is köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 11, 2018 10:49 am 

Autó: Skoda Fábia 1 2003 1.2 HTP
Sziasztok!
Az a problémám van, hogy a bal első ajtó zárja vacakol, kulccsal kinyitható, de nem kattanás szerű nyílás hanem csak szenvedősen jön fel az ajtó "bütyök", és ebben az esetben ha itt nyitom az autót a többi zár nem nyílik ki.

Másik ehhez kapcsolódó hibajelenség, hogy ha a kartámaszon lévő gombbal csukom le az összes zárat akkor sem záródik a bal első, viszont ha jobb ajtóval kulccsal zárom akkor szépen bezár.

Még ide kapcsolódik, hogy a kulcs zár állapotban tartásával sem húzza fel az első ablakokat ami eddig működött, a jobb oldali zárnál ez is működik.

Nekem is a bal zárszerkezetben lévő mikrokapcsoló hibájára utal ez vagy máshol lehet a gond?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. máj. 02, 2018 10:29 am 
Moderátor

Sadesz írta:
Sziasztok!

2002 1.4 MPI Fábia Combi autóban egy éve volt mikrókapcsoló csere (belső világítás és a bal első ajtón lévő kis piros villogó lámpa hibája miatt). Nemrég bal első ajtózár körbeforgott, zár szaküzletben javították, most egyszer csak az autó néha egy kisebb bukkanó miatt menet közben bezár (bal első ajtó kivételével). Vagy a bal első ajtó becsukásakor be vagy kizár. Ha a járművet bal első belső kilincsével nyitom bezár (nyitott ajtónál is) a másik három ajtó. Ha még egyszer meghúzom a kart kizár a másik három ajtó!!

Belső világítás, villogó piros led működik! MI LEHET A BAJ???

Szia
Nézd meg az ajtó átvezető gumiharangban a kábeleket.. ott is hajlamos elszakadni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. máj. 02, 2018 9:47 am 

Autó: Skoda Fabia Col combi 1.4 MPI
Sziasztok!

2002 1.4 MPI Fábia Combi autóban egy éve volt mikrókapcsoló csere (belső világítás és a bal első ajtón lévő kis piros villogó lámpa hibája miatt). Nemrég bal első ajtózár körbeforgott, zár szaküzletben javították, most egyszer csak az autó néha egy kisebb bukkanó miatt menet közben bezár (bal első ajtó kivételével). Vagy a bal első ajtó becsukásakor be vagy kizár. Ha a járművet bal első belső kilincsével nyitom bezár (nyitott ajtónál is) a másik három ajtó. Ha még egyszer meghúzom a kart kizár a másik három ajtó!!

Belső világítás, villogó piros led működik! MI LEHET A BAJ???

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 30, 2018 9:16 pm 

Autó: Skoda Fábia 1 2003 1.2 HTP
Csabaa írta:
Sitku írta:
Sziasztok! Van egy 2002-es Fabiam és olyan problémával fordulok hozzátok, hogy az autó álló helyében a központi zár egyszer csak bezár. A kulcs pedig az indítózárban. Eddig nem csinált ilyet. Mi lehet a baj?

szia
Rossz a zárban az ajtónyitást érzékelő mikrokapcsoló. Valószínű a vezető oldalinál, mert az van nagyobb használatban.

Bocsánat, hogy belekotyogok nálam is hasonló jelentkezett épp ma azzal az extrával, hogy a bal oldali ajtó pöcök (ami a kulcs elfordításával felugrik) nem ugrik fel csak szép lassan és nehezen feljön.

Nekem nem teljesen egyértelmű mit értesz "ajtónyitást érzékelő mikrokapcsolón" ez a kulcsos zárszerkezetben van, vagy pedig magában az ajtóban található lentebb is emlegetett zárrészben az a mikrokapcsoló.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 26, 2018 9:52 am 
Moderátor

Sitku írta:
Sziasztok! Van egy 2002-es Fabiam és olyan problémával fordulok hozzátok, hogy az autó álló helyében a központi zár egyszer csak bezár. A kulcs pedig az indítózárban. Eddig nem csinált ilyet. Mi lehet a baj?

szia
Rossz a zárban az ajtónyitást érzékelő mikrokapcsoló. Valószínű a vezető oldalinál, mert az van nagyobb használatban.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 26, 2018 9:48 am 

Autó: Fabia 1.4 MPI

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 06, 2018 9:17 am 
Moderátor

cseer írta:
Csabaa írta:
Egy 100 forintos lemezkaros kapcsolót raktam be, nem vízálló, 2.5-es csavarral és anyával van rögzítve. Azóta sincs semmi baja.

Nekem is cserélni kell a kapcsolót,mert a jobb hátsó ajtót nem lehet kinyitni,aztán megkopogtattam,mire sikerül,de most meg bezárni nem lehet.Hol vetted az említett 100 ft-os kapcsolót?Küldenél egy linket?

Szia
Nem tűntem el , volt még egy ilyen kapcsolóm, de napok óta keresem, hogy megnézzem a pontos számát.
Nem találom sehol, a http://www.lamivill.com .nél vettem, ez egy picike bolt a xx. kerületben.
https://mega.nz/#!r4ATkApC!EDWgZTXDPF_a ... tzxk5yuzYw

Egyszerűbb ha csak a régi kapcsoló tetejét cseréled ki, nem kell forrasztani, csak a tetejét az újra cserélni.
https://mega.nz/#!yhBV1bpS!X1vq3JPwB5NC ... eTxKVdml8w

Burgess V4NCT7 kapcsoló tetejét átrakni a régi kapcsolóra..
https://itcafe.hu/dl/upc/2014-01/278333 ... pinac2.jpg
vagy, a lemezkaros változat tetejére cserélni:
http://www.tme.eu/en/details/v4nct7-y1/ ... a-burgess/

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1328 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 89  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra