Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. okt. 22, 2018 9:56 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1326 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 89  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 26, 2010 7:47 am 

kala13 írta:
találta neked kapcs.rajzot csak itt 3. csatornának hívja de ugyanazt írja amit én is mondtam. (a wheels-nél a fehér/sárga x2 az index villogtatás és belső relés.)
http://www.vilcomp.hu/letolt/wrs6-lei.pdf
ű

Köszönöm Kala!

Ezek szerint, ha jól értem (és persze WRS6 van a kocsiban), akkor megoldható az index villogtatása. Ez esetben rám is vonatkozik, amit korábban Zotyo mártkatársnak írtál:

kala13 írta:
6 vezetékes kp.zár vezérlőnél a közös szálak testre. alaphelyzetben nyitott érintkező kivezetés vezetékeit összekötöd és ráforrasztod a kék/sárga vezetékre amit az A oszlop belső oldalán található fehér csatlakozóban találsz. mielőtt bele tennéd a biztit elvágod a nyitás szálat (nyitás relé alaphelyzetben nyitott érintkező kimenet) és oda forrasztod közé a 180ohm-os ellenállást. ennél egyszerűbben nem tudom leirni neked kép nincs... :D

Jól értem?
Valamint korábban kérdeztem: a "vételi erősség"-en lehet valahogy hangolni?

Ja, még valami:
Ha mondjuk veszek egy ilyen kulcsot, akkor át tudom bele szerelni az én kulcsom tollát? A távirányító részt gondolom az általad is linkelt WRS6 leírásban szerepló instrukciók alapján be lehet tanítani.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 26, 2010 7:38 am 

találta neked kapcs.rajzot csak itt 3. csatornának hívja de ugyanazt írja amit én is mondtam. (a wheels-nél a fehér/sárga x2 az index villogtatás és belső relés.)
http://www.vilcomp.hu/letolt/wrs6-lei.pdf

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 26, 2010 7:31 am 

csak akkor jelenthetjük ki 100%-ra hogy wheels wrs6 ha kiveszed a központot :D vagy ha kaptál hozzá leírást azon rajta van. de nagy eséllyel az lesz, viszont ez a készülék csak sima centr.vezérlő és nem tudja az indexeket villogtatni. a rózsaszín 2.csatorna másik távirányító típushoz (3 gombos) pl.:csomagtér nyitáshoz. viszont ha alap riasztó csak lusták voltak bekötni, annak tudnia kell.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 26, 2010 6:41 am 

kala13 írta:
ha jol emlékszem a wheels-nek az univerzális központizárvezérlője is tudja az indexvillogtatást. holnap megnézem melyik szálon vezérli.

Ezek szerint nekem "Wheels WRS6" típusú vezérlőm lenne? Ezt kijelenthetjük? Találtam ehhez egy kapcsoloási rajz-ot. Ez alapján gondolom a rózsaszín vezeték (10-es) vezérelné az indexet egy megfelelő dióda közbeiktatásával? A relé az maga az index relé lenne? :roll:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 25, 2010 9:56 pm 

ha jol emlékszem a wheels-nek az univerzális központizárvezérlője is tudja az indexvillogtatást. holnap megnézem melyik szálon vezérli.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 25, 2010 8:35 pm 

kala13 írta:
képet tudsz a távról küldeni? mert ennek semmi köze a típushoz..... :(

Háát, gugliztam a képet, de molekulára pontosan ugyan ez a távirányító lóg a kulcsomon!
A képen látható vezérlőegységre nem tudok mit mondani, az nekem sajnos nem mond semmit!

Kép

Ja és én így vettem az autót.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 25, 2010 8:19 pm 

képet tudsz a távról küldeni? mert ennek semmi köze a típushoz..... :(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd aug. 24, 2010 8:26 pm 

kala13 írta:
de ha tudsz nekem mondani típusszámot megnézem hogy tudja-e annélkül hogy szét kellene bontani a műsz.fal alját.

Na ez fogós kérdés! Honnan tudom meg?

Nekem 2006.11. havi az autóm és a kulcs mellett lóg egy távirányító. Fekete. 2db szürke gomb van rajta, "1" illetve "2". Hátulján feliratok: "Matrix" "CE14130" "15-047"

Mást én nem tudok. :roll:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd aug. 24, 2010 8:20 pm 

utólag beszerelt centr.vezérlők általában a világítás kapcsoló mögött levő relétábla környékére szerelig. (általában de nem törvényszerű) mert itt egy helyen "minden" megtalálható. de ha tudsz nekem mondani típusszámot megnézem hogy tudja-e annélkül hogy szét kellene bontani a műsz.fal alját. hidd el nem baj az ha nem 15-20m ről kezeli!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd aug. 24, 2010 3:34 pm 

kala13 írta:
van olyan kimenete? belső relés kimenet? 1 vagy 2 szálon vezérel? (ha van) . dióda csak 1 szálon vezérelt belső relés esetén kell. ha két szálon vezérel nem kell. ha megírod segítek...

Ezt én is figyelem. Az nyém sem villan, bár különösebben nem zavar.
Viszont én tök homály vagyok ebben, így lenne egy buta kérdésem: Hol találom ezt a vezérlő egységet? :roll:

Azon lehet valahogy hangolni, hogy meszebbről vezérelje a távirányító? Csakmert akkor működik, ha szinte már a kocsi mellett vagyok. Elemet nem rég cseréltem a távirányítóban.

köszi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd aug. 24, 2010 2:29 pm 

van olyan kimenete? belső relés kimenet? 1 vagy 2 szálon vezérel? (ha van) . dióda csak 1 szálon vezérelt belső relés esetén kell. ha két szálon vezérel nem kell. ha megírod segítek...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd aug. 24, 2010 10:32 am 

kala13 írta:
6 vezetékes kp.zár vezérlőnél a közös szálak testre. alaphelyzetben nyitott érintkező kivezetés vezetékeit összekötöd és ráforrasztod a kék/sárga vezetékre amit az A oszlop belső oldalán található fehér csatlakozóban találsz. mielőtt bele tennéd a biztit elvágod a nyitás szálat (nyitás relé alaphelyzetben nyitott érintkező kimenet) és oda forrasztod közé a 180ohm-os ellenállást. ennél egyszerűbben nem tudom leirni neked kép nincs... :D remélem tudtam segíteni ha nem ird le a készülék típusát vagy küldj Te ide bekötési rajzot róla

Köszönöm a segítséget már sikerült egy másik helyen találat kapcsolási rajz alapján bekötni és működik rendesen a távirányító.Lenne még olyan kérdésem,hogy hogyan kell azt még megoldani hogy nyitáskor ill záráskor is az indexek villogjanak?Milyen dióda kell hozzá ill hogyan kell bekötni? Köszönöm előre is a segítségeteket.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 21, 2010 9:36 pm 

6 vezetékes kp.zár vezérlőnél a közös szálak testre. alaphelyzetben nyitott érintkező kivezetés vezetékeit összekötöd és ráforrasztod a kék/sárga vezetékre amit az A oszlop belső oldalán található fehér csatlakozóban találsz. mielőtt bele tennéd a biztit elvágod a nyitás szálat (nyitás relé alaphelyzetben nyitott érintkező kimenet) és oda forrasztod közé a 180ohm-os ellenállást. ennél egyszerűbben nem tudom leirni neked kép nincs... :D remélem tudtam segíteni ha nem ird le a készülék típusát vagy küldj Te ide bekötési rajzot róla

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 19, 2010 4:37 pm 

Helló!!!
A segítségetekre lenne szükségem.Találkozott már vki közületek olyannal hogy amit itt leírtatok bekötést az nem működik? Nálam ez történt.Minden az szerint lett kötve ahogyan az le van ide írva de mégsem működik.Az én autóm az 2004 10.havi.Az ajtóátvezetőnél a fehér csati 6 pólusú kék/sárga vezetékre lett kötve,de nem jó.Nem lehet olyan hogy ezt az ajtókárpit alatt a sárga/kék vezetékre kell kötni?(de ezen pozitív van).Ja azt elfelejtetettem mondani hogy az enyémbe van komfort elektronika is.
Várom az ötleteket,előre is köszi a segítségeket.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 18, 2010 11:54 am 

Nem rosszindulat, de szerintem bízd egy szerelőre, mielőtt a komfortelektronikád elhalálozik, mert az 100ezres nagyságrendű kiadás lesz.

zotyo80 írta:
kala13 írta:
képet nem tudok mellékelni. nem tudom részletesebben leírni. milyen kp.zár vezérlőt vettél? ki a gyártó...?

Helló!!
Ez egy DN-TEGER tipusú központizár vezérlő.Vmi konkrétat kérsz még hozzá?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1326 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 89  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra