Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 21, 2017 11:06 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1190 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 13, 2010 10:47 am 

poles írta:
Sztem ne molyolj vele, nem a pálca toldása a lényeg. A speckósban már valaki kitalálta mit-mennyire-hol, ezt újra lejátszani sztem felesleges. Nem ismerem a villanyosságiakat, de sztem 16e-től olcsóbban is beépítik szakszerűen.

bundy87 írta:

mennyire veszélyes ha univerzálisat veszek? ja hegesztőként dolgozok úgyhogy annyit hegesztek hozzá amennyi kell. vannak hajlító gépek is nálunk huzalhoz és csövekhez is úgyhogy a hajlítása is megoldható. univerzális gyenge minőségű? nem sok kedvem van 20papirt kiadni a specifikusra mert nálunk 4000ft ajtónként a beszerelés.

házilag megoldható a beszerelés vagy nagyon körülményes? az elektronikához valamilyen szinten értek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 12, 2010 2:31 pm 

Sztem ne molyolj vele, nem a pálca toldása a lényeg. A speckósban már valaki kitalálta mit-mennyire-hol, ezt újra lejátszani sztem felesleges. Nem ismerem a villanyosságiakat, de sztem 16e-től olcsóbban is beépítik szakszerűen.

bundy87 írta:

mennyire veszélyes ha univerzálisat veszek? ja hegesztőként dolgozok úgyhogy annyit hegesztek hozzá amennyi kell. vannak hajlító gépek is nálunk huzalhoz és csövekhez is úgyhogy a hajlítása is megoldható. univerzális gyenge minőségű? nem sok kedvem van 20papirt kiadni a specifikusra mert nálunk 4000ft ajtónként a beszerelés.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 12, 2010 11:46 am 

Norbi írta:
bundy87 írta:
sziasztok
be szeretném rakni a központi zárat a kocsiba fabia kombi de ma elkente a számat egy autóvillamossági szerelő (de szerintem hülyeség)
szóval a kocsiba nem lehet univerzálisat belerakni csak a speciálisat amire azt mondta 35ezer kulcsosan ha távirányítósat akarok 45-50ezer kivágta a biztosítékot nálam rendesen. valami pálcával van valami kínja hogy nem szokott jó lenni stb. ezért kell a speciális.

Hello!

Ne hidd el!
Típus specifikusat vegyél, az jó lesz.
Én univerzálisat vettem anno és azt tettem be.Ennél a rudazatot neked kell meghajtanod, a másiknál már ez is megvan.Igaz az drágább is, de megéri a felárat.(Elkapkodtam a vásárlást, két délelőttömbe került kitalálni a megfelelő alakot)
Az univerzálisnál az első ajtókba kerülő rudak tényleg rövidek, hozzá kell hegeszteni kb. 5cm-t.A másiknál ilyen gond nincs.
Sok sikert hozzá!

ui.: Az enyém csapott hátuljú, szerintem a kombiba is jó lesz.
Engem is rémiszgettek, hogy csak pneumatikus jó bele, hülyeség
http://www.metroman.addel.hu/products.php?prcategory=17723
http://plaza.unas.hu/plaza_artdet.php?art=1313,M000MCZfabiaCAS03,Taviranyitos_kozponti_zar_szett_Skoda_Fabia_Mlogi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 12, 2010 6:02 am 

bundy87 írta:
sziasztok
be szeretném rakni a központi zárat a kocsiba fabia kombi de ma elkente a számat egy autóvillamossági szerelő (de szerintem hülyeség)
szóval a kocsiba nem lehet univerzálisat belerakni csak a speciálisat amire azt mondta 35ezer kulcsosan ha távirányítósat akarok 45-50ezer kivágta a biztosítékot nálam rendesen. valami pálcával van valami kínja hogy nem szokott jó lenni stb. ezért kell a speciális.

Hello!

Ne hidd el!
Típus specifikusat vegyél, az jó lesz.
Én univerzálisat vettem anno és azt tettem be.Ennél a rudazatot neked kell meghajtanod, a másiknál már ez is megvan.Igaz az drágább is, de megéri a felárat.(Elkapkodtam a vásárlást, két délelőttömbe került kitalálni a megfelelő alakot)
Az univerzálisnál az első ajtókba kerülő rudak tényleg rövidek, hozzá kell hegeszteni kb. 5cm-t.A másiknál ilyen gond nincs.
Sok sikert hozzá!

ui.: Az enyém csapott hátuljú, szerintem a kombiba is jó lesz.
Engem is rémiszgettek, hogy csak pneumatikus jó bele, hülyeség
http://www.metroman.addel.hu/products.php?prcategory=17723
http://plaza.unas.hu/plaza_artdet.php?art=1313,M000MCZfabiaCAS03,Taviranyitos_kozponti_zar_szett_Skoda_Fabia_Mlogi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd máj. 11, 2010 10:27 pm 

sziasztok

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. ápr. 16, 2010 6:57 pm 

Bocsánat a kormánytól balra lent kattog !

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. ápr. 16, 2010 6:56 pm 

Sziasztok !

Segítséget /tanácsot/ szeretnék kérni tőletek !
2002-es Fabiám ajtaját kinyitva kattogást lehet hallani
a biztositékdoboz /műszerfal aljából a kormánytól jobbra/felől.Az ajtó nyitottságát jelző lámpa pedig villog a jobbos ajtónál.Gyújtást ráadva még 1-2-szer kattog a központizár is. Mi lehet a probléma ? A jobbos ajtó nyitásakkor nincs ez a jelenség !
Várom válaszotokat !
Zotya

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 15, 2010 2:42 pm 

GRU csak akkor, ha fényezett a kilincsed, ha fekete, akkor 3fz.

olle_gyuri írta:
Szia djglott!
Zár vakdugó ügyben az 1K4839167 és 3B4839879AGRU cikkszámú alkatrészeket érdemes keresni ( dugó és ház ). Pl. a cseheknél rögtön "párban" van :
http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1 ... uperb.html
Gondolom egy (Skoda) alkatrész kereskedő a cikkszámok alapján gond nélkül beszerzi...
Vagy a bontó, ahogy zsééééé írja a cikkében.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 15, 2010 10:50 am 

Szia djglott!
Zár vakdugó ügyben az 1K4839167 és 3B4839879AGRU cikkszámú alkatrészeket érdemes keresni ( dugó és ház ). Pl. a cseheknél rögtön "párban" van :
http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1 ... uperb.html
Gondolom egy (Skoda) alkatrész kereskedő a cikkszámok alapján gond nélkül beszerzi...
Vagy a bontó, ahogy zsééééé írja a cikkében.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. ápr. 14, 2010 4:24 pm 

Ki szeretném cserélni az első ajtókban a zárat vakdugóra. Hol tudok ilyeneket beszerezni?
Köszönöm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. ápr. 14, 2010 2:11 pm 

Gyanúm, hogy a zárban lévő mikrokapcsoló adta meg magát. Ajtónyitásra a belső világítást működteti? Égve hagyott fényszóróra figyelmeztet?

http://www.sof.hu/muhelytip.php?id=62

lacko722 írta:
Sziasztok! Segítséget kérnék hozzáértőtől. Skoda fabia kombi 2002 autóm központi zárja megbolondulni készül, menet közben bezár (kivéve bal első ajtó), aztán ha úgy gondolja kinyit, ha kiveszem a kulcsot és kiszállok, a becsukás pillanatában mindent lezár, de volt olyan is, hogy benne volt a kulcs az indítóban és az ajtóbecsukásra mindent lezárt. Akkor a pótkulcsával csak mechanikailag volt nyitható, a gombokra nem reagált. (jók az elemek mindkettő kulcsban) Köszönettel!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. ápr. 14, 2010 1:25 pm 

Sziasztok! Segítséget kérnék hozzáértőtől. Skoda fabia kombi 2002 autóm központi zárja megbolondulni készül, menet közben bezár (kivéve bal első ajtó), aztán ha úgy gondolja kinyit, ha kiveszem a kulcsot és kiszállok, a becsukás pillanatában mindent lezár, de volt olyan is, hogy benne volt a kulcs az indítóban és az ajtóbecsukásra mindent lezárt. Akkor a pótkulcsával csak mechanikailag volt nyitható, a gombokra nem reagált. (jók az elemek mindkettő kulcsban) Köszönettel!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. feb. 15, 2010 5:26 pm 

Sziasztok! Az mitől van,hogy az egyik ajtómat nem lehet bezárni se riasztóval,se kulccsal? Csak belülről tudom zárni és a zárást feloldani. A nagy hidegben viszont ismét működött a riasztós és központi zárás. Az enyhe idő, megint gajratette.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: ezek a zárak pfh
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 28, 2010 12:02 am 

Sziasztok!

Hát ezek a zárak tényleg hogy nagyon ratyik!

A központizárat megcsináltam,feszült és azért akadt kicsit,de mindegyik ajtozáram meghalt.
ennyire nem birnák a minuszokat?
Ma reggel nyitni akarom ki a jobb oldalt mert hát mért ne kiváncsiság kinyilik e,központizár nem teljesen tolta fel, be teszem kulcsot akarok nyitni csak "kattog" beülök baloldalt meghuzom a jobb ajtonyitó kart nem nyílik nyitás következöképp sikerült megfogtam a gombot felhuztam...érdekes....na mindegy a lényeg a központizáram megy az nyit zár az ajtozárjaim sajnos nem jok majd nyáron megcsinálom öket ha meg lehet pfh....

egy bolhát eltörtem majd veszek,viszont a tükör állitó takarojának egyik lába is elpattant,meg ragasztottam ugyan müködik de lehet kapni ezt külön?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Központizárnál ez normális?
HozzászólásElküldve: vas. jan. 24, 2010 8:31 pm 

Köszike majd meglesem......:(
Tibibá666 írta:
Olaj nem kell az elektromos központi zárnak...
Valószínűleg feszül, vagy túl nagy a lógása az utólagosan beépített rudazatnak, vagy a motor nem működik megfelelően.

Goodman írta:
Sziasztok!
Nos,be került egy univerzális központizár a kocsimba, 2napja zárva volt,ma estefelé nyitottam ki,és a jobb elsö ajto nem nyillott fel teljesen,igy az nem nyillott ki,bemelegités után tökéletesen nyitodott zárodott a jobb ajto is.valami olaj kell neki vagy még nagyon uj? vagy ezt igy kell megszoknom hidegben?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1190 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra