Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd jan. 16, 2018 2:11 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1219 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 27, 2010 3:37 pm 

olle_gyuri írta:
Érdemes akkor ezt a "zárcserét" megcsinálni?

A művelet lényege, hogy a zárbetétet, mint hozzáférési pontot megszüntetjük, és így nincs lehetőség a betét "kirántására".
Érdemes bemenni egy rendőrőrsre és megérdeklődni, hogyan viszik el az ilyen kategóriájú autók legnagyobb részét.
A "tolvaj" 8) nem akus fúróval megy lopni.
A módszer végtelenül egyszerű, és semmi misztikum nincs benne, kitépi a betétet, elfordítja a zárat és kész.
Ha ez a lehetőség nem adott, a zár dugózva van, (ott már számítani lehet egyéb belső védelemre is), ezt nem kockáztatja, inkább elköt egy másikat védelem nélkül.

A legolcsóbb és leghatékonyabb védelem, amit kiegészítve egy rejtett kapcsolóval (kb 5000 Ft-ért belerakják) már nyugodtabban lehet otthagyni a kocsit.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 27, 2010 2:49 pm 

Nem, edzett acél zárdugó kell.

olle_gyuri írta:
Zárdugózás témában kérem a véleményeteket.
Megnéztem a dugókészlet fém részét, ami valami spiáter-szerű ( aluminium ötvözet ) anyagból van.
zárdugó 1
zárdugó 2
Ezt egy akkus fúróval semeddig sem tart átlyukasztani :(
Ha meg átjutottak rajta, már hozzáférnek az ajtózár mozgató mechanikához... :roll:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 27, 2010 1:36 pm 

Zárdugózás témában kérem a véleményeteket.
Megnéztem a dugókészlet fém részét, ami valami spiáter-szerű ( aluminium ötvözet ) anyagból van.
zárdugó 1
zárdugó 2
Ezt egy akkus fúróval semeddig sem tart átlyukasztani :(
Ha meg átjutottak rajta, már hozzáférnek az ajtózár mozgató mechanikához... :roll:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 26, 2010 8:28 am 

poles írta:
Az egyik csavar a zárbetétet fixálja - vélhetően ezt vetted ki, kúpos a vége. A másik pedig elfordít egy reteszt, ami bizonyos helyzetben engedi kicsúszni a zárbetétet. Ha nem tekered eléggé vagy épp túltekered, akkor se jó. Próbálkozzál, előbb utóbb kiesik.
tib-bee írta:
Sehogy sem tudom kiszedni. A felső csavart teljesen kiszedtem, az alsót ki se lehet teljesen, de csak 2-3 milit jön kintebb, utána elakad, mintha még valami fogná.
Biztos, hogy csak 2 csavar fogja?

Köszi, majd még próbálkozom.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd máj. 25, 2010 12:54 pm 

Az egyik csavar a zárbetétet fixálja - vélhetően ezt vetted ki, kúpos a vége. A másik pedig elfordít egy reteszt, ami bizonyos helyzetben engedi kicsúszni a zárbetétet. Ha nem tekered eléggé vagy épp túltekered, akkor se jó. Próbálkozzál, előbb utóbb kiesik.
tib-bee írta:
Sehogy sem tudom kiszedni. A felső csavart teljesen kiszedtem, az alsót ki se lehet teljesen, de csak 2-3 milit jön kintebb, utána elakad, mintha még valami fogná.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd máj. 25, 2010 12:33 pm 

tib-bee írta:
goes írta:
Kulcsot dugd bele, az alsót 4-5 menetet kell tekerni, a felsőt talán 7-8-at, de lehet érezni, amikor megindul a betét.

tib-bee írta:
tib-bee írta:
goes írta:
Igen.

tib-bee írta:
Hali! Egy kérdésem lenne: az első ajtókban lévő zárbetétet fel lehet cserélni? Gondolom egyforma a jobb és bal oldali.

Köszi!

És pontosan, hogy kell kiszedni? Olvastam itt a fórumon valahol, hogy vigyázni kell nehogy beleessen. A felső csavart szinte teljesen kitekertem, az alsót nem tudom meddig lehet. A zár már kintebb jött 2-3 millimétert, de utána megakad. Tekerjem még tovább az alsó csavart?

Köszi, majd később megnézem.
:( :(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd máj. 25, 2010 10:59 am 

goes írta:
Kulcsot dugd bele, az alsót 4-5 menetet kell tekerni, a felsőt talán 7-8-at, de lehet érezni, amikor megindul a betét.

tib-bee írta:
tib-bee írta:
goes írta:
Igen.

tib-bee írta:
Hali! Egy kérdésem lenne: az első ajtókban lévő zárbetétet fel lehet cserélni? Gondolom egyforma a jobb és bal oldali.

Köszi!

És pontosan, hogy kell kiszedni? Olvastam itt a fórumon valahol, hogy vigyázni kell nehogy beleessen. A felső csavart szinte teljesen kitekertem, az alsót nem tudom meddig lehet. A zár már kintebb jött 2-3 millimétert, de utána megakad. Tekerjem még tovább az alsó csavart?

Köszi, majd később megnézem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd máj. 25, 2010 10:14 am 

tib-bee írta:
tib-bee írta:
goes írta:
Igen.

tib-bee írta:

Köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd máj. 25, 2010 9:32 am 

tib-bee írta:
goes írta:
Igen.

tib-bee írta:

Köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 14, 2010 5:56 pm 

goes írta:
Igen.

tib-bee írta:

Köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 14, 2010 2:09 pm 

Igen.

tib-bee írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 14, 2010 1:08 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 13, 2010 4:06 pm 

bundy87 írta:
poles írta:
Sztem ne molyolj vele, nem a pálca toldása a lényeg. A speckósban már valaki kitalálta mit-mennyire-hol, ezt újra lejátszani sztem felesleges. Nem ismerem a villanyosságiakat, de sztem 16e-től olcsóbban is beépítik szakszerűen.

bundy87 írta:

mennyire veszélyes ha univerzálisat veszek? ja hegesztőként dolgozok úgyhogy annyit hegesztek hozzá amennyi kell. vannak hajlító gépek is nálunk huzalhoz és csövekhez is úgyhogy a hajlítása is megoldható. univerzális gyenge minőségű? nem sok kedvem van 20papirt kiadni a specifikusra mert nálunk 4000ft ajtónként a beszerelés.

házilag megoldható a beszerelés vagy nagyon körülményes? az elektronikához valamilyen szinten értek.

Megoldható házilag is.Én is azt mondom, hogy specifikusat vegyél, sokkal egysezerűbb.Én is azt vettem volna, de akkor még nem tudtam, hogy ilyeneket is lehet kapni.Nem érdemes bíbelődni a rudazattal, sok idő elmegy vele.
Bekötése nem nagy dolog, állandó +12V kell neki, és egy test.Biztosíték van a vezetékbe iktatva.Én ezt levágtam, és a biztosíték táblába tettem be.
Ami nagy odafigyelést igényel az a kárpitok lebontása, és a szerelés minősége

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 13, 2010 4:05 pm 

Sziasztok.Én is kérnék egy kis segítséget, 2005-ös 1.2 HTP Fabiám van és megbolondult a központi zár mert pár napja le akartam zárni ,erre kattogott le-fel kb 10 szer folyamatosan a gombnyomás után magától és azóta nem megy.Biztosíték jó azt megnéztem,de nem találom azt a modult ami az egészet vezérli .Lehet hogy csak kontakt hiba? Aki tud segítsen ebben.Előre is köszi. Üdv mindenkinek :?: :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 13, 2010 10:47 am 

poles írta:
Sztem ne molyolj vele, nem a pálca toldása a lényeg. A speckósban már valaki kitalálta mit-mennyire-hol, ezt újra lejátszani sztem felesleges. Nem ismerem a villanyosságiakat, de sztem 16e-től olcsóbban is beépítik szakszerűen.

bundy87 írta:

mennyire veszélyes ha univerzálisat veszek? ja hegesztőként dolgozok úgyhogy annyit hegesztek hozzá amennyi kell. vannak hajlító gépek is nálunk huzalhoz és csövekhez is úgyhogy a hajlítása is megoldható. univerzális gyenge minőségű? nem sok kedvem van 20papirt kiadni a specifikusra mert nálunk 4000ft ajtónként a beszerelés.

házilag megoldható a beszerelés vagy nagyon körülményes? az elektronikához valamilyen szinten értek.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1219 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra