Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. nov. 20, 2017 6:25 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1190 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 76, 77, 78, 79, 80
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. aug. 14, 2009 10:16 am 

Hy goes,

Sokat segítettél, de lenne még néhány kérdésem, látom te ezt ismét nagyon kened vágod:

- az alsó ledugózott lyuknál mit keressek, mit pattintsak, vagy csak hajtsam ki a felső torx csavart és húzzam a zárbetétet?

- petroleum helyett valami más javaslat, alkohol, benzin, vagy WD40?

üdv

Szab

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. aug. 14, 2009 8:23 am 

Ha kiszeded a zárbetétet az ajtóból, akkor hozzáférsz a kilincsbe beakasztott rövidke bowdenhez. Ez egy ilyen ricnis részbe van beültetve, lehetőség van feszíteni ezzel a bowdenen és akkor már nem kell teljesen kihúzni a kilincset.
A zárbetétet oldalról két kis ledugózott lukon keresztül lehet kioldani, torx kulccsal. Vigyázni kell, csak néhány fordulatot szabad engedni rajta, nem kell teljesen kicsavarni a betétet tartó csavart, mert ha beesik az ajtóba, akkor lehet szétszedni az egészet. Lehet érezni, egy picit megfeszül a csavar, amikor már jó, beledugott kulccsal ki tudod emelni. Ez kb. 5 perces munka, érdemes megpróbálni.
Az zárszerkezet közvetlen olajzását nem javaslom, mivel szinte teljesen zárt, így bele olajat juttatni szétszedés nélkül nem lehet, ellenben, ha a mikrokapcsoló (ami a szerkezeten van kívül) olajos lesz, akkor bedöglik.
A zárbetétet, amikor kiveszed érdemes tiszta petróleumban fél órát áztatni, csodákat tesz vele.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Ajtózár - kilincs
HozzászólásElküldve: pén. aug. 14, 2009 6:15 am 

Tibibá666 írta:
sárgavillám írta:
Sziasztok,

új témát indítottam, mert hasonló problémát mint ami nekem van nem találtam a jelenlegiek között.

A problémám (fábia kombi 1.4 MPI 2001-es évjárat): az első ajtók kilincsei, zárai nehezen mozognak:
- ajtónyitás nehézkes,
- kulcs nehezen forog a zárban

Kérdésem lenne:
1. van-e valami tuti megoldás a fenti problémára az ajtó megbontása nélkül? Ajánlott-e a zárat és a kulcs részt kívülről olajozni?
2. ha szét kell szednem az ajtó zárat ugyan merről kezdjem? Ajtó borítással, vagy van egyszerűbb megoldás is? ETOS-ban nézegettem a rajzokat, de nem sokat segítettek a szétszedésben.

Segítségeteket előre is köszönöm.

üdv minden fábiasnak.

Szab.

Szia!

A leírásodból nem derül ki, hogy a zár nehéz működése miatt nehezebb a kilincs és a zár működtetése.
A zárbetétet nyugodtan olajozhatod és a kilincsnek sem baj ha van rajta egy kis olaj.
Az ajtófalcban /ami beakad az oszlopon levő rögzítő fülbe/ is tudsz egy kis olajat bejuttatni a zárszerkezetbe és ez is elég hatásos lehet.
Ha ezt megcsináltad és továbbra is szorul, akkor nincs más megoldás, mint kiszedni a zárat és jól beolajozni.
Ha nagyon elhasználódott akkor csak a csere segít.

Először is köszi a gyors visszajelzést Tibibá!
Na szóval én úgy gondolom, hogy a lassan 9 éves zár rengeteg port kapott ami zár látható részén is jól látszik (vastagon állt rajta a megkeménykedett por), illetve gondolom ez a por és használat együtt valamiféle kopást is eredményezett. A konkrét hiba: a kulcs nehezen fordítható a zárban (kulccsal nyílnak az ajtók, nincs távirányítós központim), a kilincset pedig nagyon meg kell húzni a nyitáshoz, ez azt jelenti, hogy a zár a kilincs teljesen kihúzott állapotában nyitja a zárat. Remélem ez már talán érthetőbb így.
Szedtél ki már zárat ajtóból?
Hol férnék hozzá?
Ajtóborítást bontsam?
Van két gumival betömött furat az ajtó oldalán a kilincs magasságában. A felső mögött torx csavart látok, az alsó mögött semmit. A kilincs-et is kiszedném, de merről és hogyan feszítsem, hol pattintsam?

Annak idején GOLFII-nél ez nem okozott komolyabb gondot, logikusan elindulva simán kiszedtem a zárat megtisztítottam, olajoztam és ezek után az ajtó nyitás a korábbiakhoz képest klasszisokkal jobb lett. Ebből kiindulva gondoltam, hogy 8-9év után a skoda zárja és kilincse is megérdemel egy tisztítást olajozást, nem beszélve arról, hogy a jelenlegi nehézkes nyitás hatására még erőszakosabb lesz az ember a kilincsel és előbb utóbb valami eltörik.....

Na szóval ennyi lenne röviden.

üdv

Szab

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Ajtózár - kilincs
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 13, 2009 6:35 pm 

sárgavillám írta:
Sziasztok,

új témát indítottam, mert hasonló problémát mint ami nekem van nem találtam a jelenlegiek között.

A problémám (fábia kombi 1.4 MPI 2001-es évjárat): az első ajtók kilincsei, zárai nehezen mozognak:
- ajtónyitás nehézkes,

Kérdésem lenne:
1. van-e valami tuti megoldás a fenti problémára az ajtó megbontása nélkül? Ajánlott-e a zárat és a kulcs részt kívülről olajozni?
2. ha szét kell szednem az ajtó zárat ugyan merről kezdjem? Ajtó borítással, vagy van egyszerűbb megoldás is? ETOS-ban nézegettem a rajzokat, de nem sokat segítettek a szétszedésben.

üdv minden fábiasnak.

Szab.

Szia!

A leírásodból nem derül ki, hogy a zár nehéz működése miatt nehezebb a kilincs és a zár működtetése.
A zárbetétet nyugodtan olajozhatod és a kilincsnek sem baj ha van rajta egy kis olaj.
Az ajtófalcban /ami beakad az oszlopon levő rögzítő fülbe/ is tudsz egy kis olajat bejuttatni a zárszerkezetbe és ez is elég hatásos lehet.
Ha ezt megcsináltad és továbbra is szorul, akkor nincs más megoldás, mint kiszedni a zárat és jól beolajozni.
Ha nagyon elhasználódott akkor csak a csere segít.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Ajtózár - kilincs
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 13, 2009 3:04 pm 

Sziasztok,

- ajtónyitás nehézkes,

Kérdésem lenne:

üdv minden fábiasnak.

Szab.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1190 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 76, 77, 78, 79, 80

Időzóna: UTC + 1 óra