Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. aug. 18, 2018 3:47 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1312 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 88  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Központizár, ajtózár
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 09, 2018 1:19 pm 

Sziasztok
Skoda fabia 2013 Facelift a jobb hátsó zár el kezdett melegben (ha az auto kint hagyom a napon)hibásan működni. Nem zár be ,ha viszont kicsit lehül akkor tökéletes ,manuálisan nem tudom zárni mert nincs belső gomb ,hogy lenyomjam . Melegtől lehet valami gond vagy ?
Köszi előre is

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 30, 2018 10:42 am 

mantec írta:
T cseer!

"... Mi a Wd40? ..."

WD-40.

ÁÁÁÁ bocsi :lol: :lol: :lol: :mrgreen: így már érthető
Köszönöm

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 30, 2018 8:19 am 

Autó: 2007 2.0 8V BMM
T cseer!

"... Mi a Wd40? ..."

WD-40.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 30, 2018 6:55 am 

Csabaa írta:
cseer írta:
Üdv.
Megbolondult a Fabia Sedánom központi zárja.Eddig csak az volt a gond,hogy a jobb hátsó hajtót nem csukta le,ha lezártam az autót,vagy ha nem lehetett kinyitni.
Most pedig szinte naponta lezár magától,múlt héten mikor kiszáltam az autóból egy perce bent hagytam a kulcsot az indítóban,becsuktam az ajtót,hogy a hátsót kinyitom,de már nem sikerült mert teljesen lezárt az összes.Szerencsém volt,hogy az ablak nem volt felhúzva. :csodalk: Azóta már többször megtörtént,hogy amint beültem az autóba,rögtön lezáródott az összes ajtó,sőt egyik nap menet közben.Ezeket a jelenségeket még soha nem tapasztaltam.Mit tegyek,mi a gond?
Köszönöm.
(Ilyenkor a bal első ajtó led nem villog,és ha bent ülök,az ajtó nyitó füllel ki tudom nyitni)

Szia
A gyújtáskulcs zárjaban is van kapcsoló, ha benne a kulcs nem zárhat be..
Nekem volt vele gondom, hiába húztam ki a kulcsot nem érzékelte, ezért
csak félig zárta be a zárakat ,led ilyenkor nem villogott. Csak belülről nyitható, kis
Wd40 a zárba és megoldódott..

Szia.Nő vagyok,nem értek hozzá :D Mi a Wd40?? :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. júl. 29, 2018 8:47 pm 

Autó: Fabia Best
joc70 írta:
Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Tegnap óta nem nyílik a jobb első ajtó (2003 kombi), sem a távirányítóval, sem belülről nem tudom nyitni az ajtót. A többi ajtó kifogástalanul működik, a vezetőoldali ajtóban lévő led is villog ha bezárom az autót nyilván azt jelezve hogy ok minden. Miután elengedem a belső nyitó kallantyút azonnal visszazár. Nem nyílik akkor sem ha próbálom nyitva tartani a kallantyúval. :help:
Hali.Lehet,hogy a zár szarakodik.Próbáld meg valahogy kinyitni.Zárba dugott kulccsal sem megy?Ha így sem nyílik akkor próbáld meg vagy távirányítóval vagy a vezetőajtóban lévő gombbal ki-be nyitogatni és egyszerre húzni az anyós ülés oldalon az ajtónyitó kilincset.Előbb-utóbb csak sikerül kinyitni.Ha sikerült akkor próbáld meg kicserélni a zárat vagy legalább lehúzni róla a kábelt,hogy nehogy megint így járj.Még esetleg nyitás közben megütögetheted az ajtót a zár körül hátha az is használ a kinyitásnál.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. júl. 29, 2018 3:29 pm 

Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Tegnap óta nem nyílik a jobb első ajtó (2003 kombi), sem a távirányítóval, sem belülről nem tudom nyitni az ajtót. A többi ajtó kifogástalanul működik, a vezetőoldali ajtóban lévő led is villog ha bezárom az autót nyilván azt jelezve hogy ok minden. Miután elengedem a belső nyitó kallantyút azonnal visszazár. Nem nyílik akkor sem ha próbálom nyitva tartani a kallantyúval. :help:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. júl. 29, 2018 2:08 pm 

Autó: Skoda Fabia
Sziasztok.
2007 - es Skoda Fabiam, gyári központi záras. Ma nem tudtam kinyitni a jobb első ajtómat, benti kilincsel sem, addig amig húzom a kilincset feljön a gomb,de amikor elengedem visszamegy,és ugy sem tudom kinyitni. Valakinek valami ötlete, hogy hogyan nyithatnám ki?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 28, 2018 8:12 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
cseer írta:
Üdv.
Megbolondult a Fabia Sedánom központi zárja.Eddig csak az volt a gond,hogy a jobb hátsó hajtót nem csukta le,ha lezártam az autót,vagy ha nem lehetett kinyitni.
Most pedig szinte naponta lezár magától,múlt héten mikor kiszáltam az autóból egy perce bent hagytam a kulcsot az indítóban,becsuktam az ajtót,hogy a hátsót kinyitom,de már nem sikerült mert teljesen lezárt az összes.Szerencsém volt,hogy az ablak nem volt felhúzva. :csodalk: Azóta már többször megtörtént,hogy amint beültem az autóba,rögtön lezáródott az összes ajtó,sőt egyik nap menet közben.Ezeket a jelenségeket még soha nem tapasztaltam.Mit tegyek,mi a gond?
Köszönöm.
(Ilyenkor a bal első ajtó led nem villog,és ha bent ülök,az ajtó nyitó füllel ki tudom nyitni)

Szia
A gyújtáskulcs zárjaban is van kapcsoló, ha benne a kulcs nem zárhat be..
Nekem volt vele gondom, hiába húztam ki a kulcsot nem érzékelte, ezért
csak félig zárta be a zárakat ,led ilyenkor nem villogott. Csak belülről nyitható, kis
Wd40 a zárba és megoldódott..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 28, 2018 5:37 pm 

Üdv.
Köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 22, 2018 9:20 am 

Sziasztok,

én tudok gyári mikrokapcsolót a központizárhoz, ha szükségetek lenne rá.

Üdv, Istvan

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 21, 2018 7:39 pm 

Autó: Skoda Fabia kombi 1.4 16V AUA
Csabaa írta:
Szia
Akkor az nincs bezárva csak reteszelve. Próbáld ki, ilyenkor a belső kilinccsel nyílni fog az ajtó..
A bal első ajtóban gondolom a led sem villog ilyenkor, ez is ezt jelzi.
Ha ez a hiba, akkor valamelyik ajtót "nyitottnak" látja a központizár vezérlője. (valószínű mikrokapcsoló hiba)

Vagy a gyújtáskulcs zárjának a belsejében kontakt hibás a kapcsoló. Amikor kihúzod a gyújtáskulcsot ezt érzékelnie kell, mert
különben nem zárja be teljesen az ajtót, és a led sem villog.
Én tavasszal így jártam, nem az ajtózárban voltak rosszak a kapcsolók, hanem a gyújtáskulcs zárjában.
Befújtam wd40-el azóta jó.

Szia, kipróbálom. Köszönöm szépen a segítséget.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 21, 2018 8:10 am 
Moderátor

Peter78 írta:
Egyszer kattan, amikor elfordítom a kulcsot. Csak nagy melegben csinálja a random nyitást és zárást.

Szia
Akkor az nincs bezárva csak reteszelve. Próbáld ki, ilyenkor a belső kilinccsel nyílni fog az ajtó..
A bal első ajtóban gondolom a led sem villog ilyenkor, ez is ezt jelzi.
Ha ez a hiba, akkor valamelyik ajtót "nyitottnak" látja a központizár vezérlője. (valószínű mikrokapcsoló hiba)

Vagy a gyújtáskulcs zárjának a belsejében kontakt hibás a kapcsoló. Amikor kihúzod a gyújtáskulcsot ezt érzékelnie kell, mert
különben nem zárja be teljesen az ajtót, és a led sem villog.
Én tavasszal így jártam, nem az ajtózárban voltak rosszak a kapcsolók, hanem a gyújtáskulcs zárjában.
Befújtam wd40-el azóta jó.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jún. 20, 2018 7:34 pm 

Csabaa írta:
Peter78 írta:

Szia, Gyári központi zár van benne. Amikor nyitom, akkor hallani a többi ajtónál is, hogy nyitná, csak nem történik semmi. Egyedül a bal első nyílik ki. A csomagtér meg csak akkor működik gombbal, ha az összeset kinyitja véletlenül.

Kétszer nyitja a zárakat a központi ez is megvan? Az elsőnél csak belülről nyitható, a második kattanásnál már kintről is az ajtó.
Amikor bezárod, ugyanígy működik.

Egyszer kattan, amikor elfordítom a kulcsot. Csak nagy melegben csinálja a random nyitást és zárást.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jún. 20, 2018 6:36 am 
Moderátor

Peter78 írta:

Szia, Gyári központi zár van benne. Amikor nyitom, akkor hallani a többi ajtónál is, hogy nyitná, csak nem történik semmi. Egyedül a bal első nyílik ki. A csomagtér meg csak akkor működik gombbal, ha az összeset kinyitja véletlenül.

Kétszer nyitja a zárakat a központi ez is megvan? Az elsőnél csak belülről nyitható, a második kattanásnál már kintről is az ajtó.
Amikor bezárod, ugyanígy működik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 19, 2018 6:52 pm 

Csabaa írta:
Peter78 írta:
Sziasztok, Segítségre lenne szükségem. 2002-es évjáratú Skoda Fabia kombi 1.4 16V AUA motorkódú autót vásároltam múlt héten. A központi zár múlt héten még tökéletesen működött, a héten viszont random módon nyitja és zárja az ajtókat. Sajnos csak kulccsal működik (ebből is sajnos csak egy darabot adtak az autóhoz), mert a távirányítója nem működött már akkor sem, amikor megvettem a kocsit. Mi lehet a baja? Az esetek többségében csak a bal első ajtót nyitja, de mindegyiket zárja. A csomagtérajtó is csak akkor nyílik gombbal, amikor mindegyiket kinyitja a központi.

Szia
Kérdés, hogy gyári vagy utólagos központi zár van benne..
Ha gyári ,akkor valószínű a bal oldali zárban elkopott az ajtó nyitást jelző mikrokapcsoló.
Vagy az ajtó kábel átvezetésében van félig megszakadva a kábel..
Ha az ajtót nyitva nem zárja a többi ajtót, a csomagtartót meg csak akkor ha valamelyik ajtót egyszer már kinyitottad.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1312 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra