Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. aug. 18, 2018 5:37 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1312 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 88  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. dec. 13, 2010 12:31 pm 

Sziasztok!
Nemrég cseréltem a központizár mikrokapcsolótját az
ajtóban.
Eddig minden jól működött, de ma már nem tudtam a távirányítóval zárni az autót csak a kulcsal.
Viszont nyitni tudom távirányítóval.
És a led sem villog az ajtóban.
Mit cseszhettem el?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 12, 2010 8:17 pm 

goes írta:
Az ablakemelő mechanika el szokott törni, mert teljesen lehúzott ablakkal nem szabad bevágni az ajtót. Ilyenkor bezuhan az ablak az ajtóba. Szerintem a kereskedő ezt csinálta meg. Nálad valami vezérlési probléma van, nem sok köze van a kettőnek egymáshoz.

Most végiggondoltam, amit írtál és biztos, hogy a riasztóhoz csatlakoztatott ablakemelő modul virgonckodik. Ez arra szolgál, hogy gombnyomásra felhúzza az ablakot. Ilyen gyárilag nincs a Fabia-ban.

Nekem is 2001-es kocsim van. Nincs több hibája, mint bármelyik hasonló korú autónak. Azt azért bele kell számolni, hogy hiába megkimélt, jövőre 10 éves lesz és az idő vasfoga megeszi az alkatrészeket. Megbízható kocsi, meghálálja a rendszeres karbantartást. Kicsit városban szomjas a motor, de országúton nagyon jól fogyaszt. A Clió biztosan kevesebbet fogyasztott, de vagy 250-300 kilóval könnyebb is.

Köszönöm szépen, holnap visszük szerelőhöz, de nagyon sokat segítettél. Sajnos most hoztuk haza fiamat, s menet közben ismét lement az ablak, s semmire nem ragált, nem tudtuk visszahuzni...Kösy... :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 12, 2010 7:26 pm 

Az ablakemelő mechanika el szokott törni, mert teljesen lehúzott ablakkal nem szabad bevágni az ajtót. Ilyenkor bezuhan az ablak az ajtóba. Szerintem a kereskedő ezt csinálta meg. Nálad valami vezérlési probléma van, nem sok köze van a kettőnek egymáshoz.

Most végiggondoltam, amit írtál és biztos, hogy a riasztóhoz csatlakoztatott ablakemelő modul virgonckodik. Ez arra szolgál, hogy gombnyomásra felhúzza az ablakot. Ilyen gyárilag nincs a Fabia-ban.

Nekem is 2001-es kocsim van. Nincs több hibája, mint bármelyik hasonló korú autónak. Azt azért bele kell számolni, hogy hiába megkimélt, jövőre 10 éves lesz és az idő vasfoga megeszi az alkatrészeket. Megbízható kocsi, meghálálja a rendszeres karbantartást. Kicsit városban szomjas a motor, de országúton nagyon jól fogyaszt. A Clió biztosan kevesebbet fogyasztott, de vagy 250-300 kilóval könnyebb is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 12, 2010 4:24 pm 

[quote="goes"]Az szabotázsvédelem, ha megszűnik az áramellátás, akkor bekapcsol. Egy jó pont a riasztónak. :)

Köszy, egyébeként negyon remélem,hogy jó vásárt csináltunk a Fabiával, mert nagyon megkiméltnek tűnik, 2001-es, csak ez az elektronika zavar.., no meg az, hogy a kereskedő direkt megerősitette, hogy cserélte, alkatrésszel az ablakemelőt..Akkor most mégis mi van??? ]No meg annyit nyomkodom a zárat a kulcson, hogy az viszont lehet,hogy elem hiba?? amig reagál??

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 12, 2010 4:20 pm 

Az szabotázsvédelem, ha megszűnik az áramellátás, akkor bekapcsol. Egy jó pont a riasztónak. :)

Viszont a címmel kapcsolatban: ha a riasztó a hibás, akkor azzal ők nem foglalkoznak. Ha az elektromos ablakemelő vezérlése, akkor igen.

Károlyné S. Gabriella írta:
Üdv... Hát igen, megnézetjük mindenképp...Az,hogy mennyire rosz a riasztó nem tudom, de amikor az aksi sapkát leszedte férjem, egy barát tanácsára, akkor egyszerre bekepcsolt.... Meg kell tanulni a gombok használatát.. Clióm volt, 17 éves, azután furcsa ez

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 12, 2010 4:13 pm 

Üdv... Hát igen, megnézetjük mindenképp...Az,hogy mennyire rosz a riasztó nem tudom, de amikor az aksi sapkát leszedte férjem, egy barát tanácsára, akkor egyszerre bekepcsolt.... Meg kell tanulni a gombok használatát.. Clióm volt, 17 éves, azután furcsa ez

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 12, 2010 4:09 pm 

[uote="Károlyné S. Gabriella"]Üdv..
Kösy[/quote][/quote]

Köszönöm.. , az email cimet is, talán ez nem nagy kiadás lesz??? Ha a riasztót kiköttetjük, akkor ez nem áll fenn,, az aksinál leszedett valamit féárjem, mintha helyreállt volna, de aztán mentünk vele, s megállás és elnduláa után ismét szépen lement az ablak :(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 12, 2010 4:08 pm 

Az elem nem befolyásolja. Ha gagyi a riasztó, akkor az viszont komoly galibákat tud okozni. Ha megbízhatatlan, akkor egy riasztósműhely 15 perc alatt, pár ezer forintért kiköti. Gagyi riasztó úgysem jelent védelmet, csak dísz.

[Leesik vagy úgy megy le mintha nyomva lenne a gomb? Mert ha utóbbi akkor talán a kapcsoló érinkezőjénél lehet a gond. Persze ez csak egy ötlet nem biztos, hogy a hiba forrása is egyben.

Szia..
Köszönöm a választ, ugy megy le az ablak szépen, minha nyomva lenne.. Csak az aggaszt, hogy a krekedő, akitől vettem, azt mondta,hogy most cserélte, javitotta az ablakemelőt.. :( :( .. Férjem is érinkezésre ondol, de az,hogy merül a kulcs-kapcsolóban, azárban az elem, az befolyásolhatja?? Azt is hallom, hogy ki kellene köttetnem a riasztót, s akkor nem lenne ilyen összevisszaság..[/quote]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 12, 2010 3:59 pm 

[Leesik vagy úgy megy le mintha nyomva lenne a gomb? Mert ha utóbbi akkor talán a kapcsoló érinkezőjénél lehet a gond. Persze ez csak egy ötlet nem biztos, hogy a hiba forrása is egyben.[/quote]

Szia..
Köszönöm a választ, ugy megy le az ablak szépen, minha nyomva lenne.. Csak az aggaszt, hogy a krekedő, akitől vettem, azt mondta,hogy most cserélte, javitotta az ablakemelőt.. :( :( .. Férjem is érinkezésre ondol, de az,hogy merül a kulcs-kapcsolóban, azárban az elem, az befolyásolhatja?? Azt is hallom, hogy ki kellene köttetnem a riasztót, s akkor nem lenne ilyen összevisszaság..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 12, 2010 1:11 pm 

Első körben a karfában lévő kapcsolót kellene megnézni. Elképzelhető, hogy elgyengült és a rázkódástól érintkezni kezd.

Lehet tesztelni úgy, hogy ki kell pattintani a karfából a kapcsolókat tartalmazó részt, majd lehúzni róla az elektromos csatlakozót, először az egyik, majd ha így is lemegy, akkor a másik oldalon.

Amennyiben nem hoz megoldást, akkor skodára felkészült szakembernek kell megmutatni az autót: www.skoda-service.hu pl.

Üdv..
Skoda Fabia 2001. Comfort -combi gj.vel a következő gondom van. A jobb első ablakom tankolás közben automatikusan lement, ugyis maradt.Távirányitóval az autót lezártam akkor ment vissza az ablak. Sajnos azóta ez menet közben is előfordul, hogy lemegy, s az abalkemelővel sem mindig tudom visszahuzni.. Ilyenkor a központi zárral ki-be kapcsolgatom az autót, s vagy sikerül, vagy nem. Mi lehet a hiba. Most vettem a gépjármüt, s állitólag most cseréltek benne ablakemelőt...Kérnék szépen segítséget, ötletet, mi lehet az oka.. Lehet-e az,hogy a kapcsolóban merül az elem?? Vagy a riasztó befolyásolja???

Kösy

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 12, 2010 11:56 am 

Üdv..
Skoda Fabia 2001. Comfort -combi gj.vel a következő gondom van. A jobb első ablakom tankolás közben automatikusan lement, ugyis maradt.Távirányitóval az autót lezártam akkor ment vissza az ablak. Sajnos azóta ez menet közben is előfordul, hogy lemegy, s az abalkemelővel sem mindig tudom visszahuzni.. Ilyenkor a központi zárral ki-be kapcsolgatom az autót, s vagy sikerül, vagy nem. Mi lehet a hiba. Most vettem a gépjármüt, s állitólag most cseréltek benne ablakemelőt...Kérnék szépen segítséget, ötletet, mi lehet az oka.. Lehet-e az,hogy a kapcsolóban merül az elem?? Vagy a riasztó befolyásolja???

Kösy

Leesik vagy úgy megy le mintha nyomva lenne a gomb? Mert ha utóbbi akkor talán a kapcsoló érinkezőjénél lehet a gond. Persze ez csak egy ötlet nem biztos, hogy a hiba forrása is egyben.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 12, 2010 11:46 am 

Üdv..

Kösy

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 08, 2010 8:09 am 

Sziasztok!
Úgy látom ez nem egyszerű harc...
Egyébként jól látod mert ez köti össze a két mechanikát.
A szerelő talált egyet és kicserélte, most jó a zár. Vinnem kellene neki egy csere darabot, de inkább kifizetem mert úgy érzem ez egyszerűbb.
Ettől függetlenül köszönöm mindenkinek az utánanézést.

Csabaa írta:
szia
Ha jól látom ez köti össze a zárbetétet és a zármechanikát. csap,rúgó, és az eltört bigyó.
Az etkás rajzon a 26-ba jön ez a 36-os számú .

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 08, 2010 7:27 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
szia
Ha jól látom ez köti össze a zárbetétet és a zármechanikát. csap,rúgó, és az eltört bigyó.
Az etkás rajzon a 26-ba jön ez a 36-os számú .

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd dec. 07, 2010 10:22 pm 

Csabaa írta:
hi
Kép
A 2006-os évjáratnál már nincs helyettesítője, a régebbinél van csak javítókészlet.
Meg lehetne próbálni egyben cserélni a javítókészlet mind a 3 darabját. A zár nem változott szerintem.

Hi!
Ha megnézed mit dob az ETOS 2004-ig ugyan azt találod, akkor nagy különbség nem lehet a zárakba.

Még mindig pontosan nem tudom mit is látok, de lehet bontóba kéne próbálkozni.

http://kepfeltoltes.hu/view/101207/zar_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1312 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra