Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. jún. 23, 2018 1:00 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1303 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd aug. 24, 2010 8:20 pm 

utólag beszerelt centr.vezérlők általában a világítás kapcsoló mögött levő relétábla környékére szerelig. (általában de nem törvényszerű) mert itt egy helyen "minden" megtalálható. de ha tudsz nekem mondani típusszámot megnézem hogy tudja-e annélkül hogy szét kellene bontani a műsz.fal alját. hidd el nem baj az ha nem 15-20m ről kezeli!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd aug. 24, 2010 3:34 pm 

kala13 írta:
van olyan kimenete? belső relés kimenet? 1 vagy 2 szálon vezérel? (ha van) . dióda csak 1 szálon vezérelt belső relés esetén kell. ha két szálon vezérel nem kell. ha megírod segítek...

Ezt én is figyelem. Az nyém sem villan, bár különösebben nem zavar.
Viszont én tök homály vagyok ebben, így lenne egy buta kérdésem: Hol találom ezt a vezérlő egységet? :roll:

Azon lehet valahogy hangolni, hogy meszebbről vezérelje a távirányító? Csakmert akkor működik, ha szinte már a kocsi mellett vagyok. Elemet nem rég cseréltem a távirányítóban.

köszi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd aug. 24, 2010 2:29 pm 

van olyan kimenete? belső relés kimenet? 1 vagy 2 szálon vezérel? (ha van) . dióda csak 1 szálon vezérelt belső relés esetén kell. ha két szálon vezérel nem kell. ha megírod segítek...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd aug. 24, 2010 10:32 am 

kala13 írta:
6 vezetékes kp.zár vezérlőnél a közös szálak testre. alaphelyzetben nyitott érintkező kivezetés vezetékeit összekötöd és ráforrasztod a kék/sárga vezetékre amit az A oszlop belső oldalán található fehér csatlakozóban találsz. mielőtt bele tennéd a biztit elvágod a nyitás szálat (nyitás relé alaphelyzetben nyitott érintkező kimenet) és oda forrasztod közé a 180ohm-os ellenállást. ennél egyszerűbben nem tudom leirni neked kép nincs... :D remélem tudtam segíteni ha nem ird le a készülék típusát vagy küldj Te ide bekötési rajzot róla

Köszönöm a segítséget már sikerült egy másik helyen találat kapcsolási rajz alapján bekötni és működik rendesen a távirányító.Lenne még olyan kérdésem,hogy hogyan kell azt még megoldani hogy nyitáskor ill záráskor is az indexek villogjanak?Milyen dióda kell hozzá ill hogyan kell bekötni? Köszönöm előre is a segítségeteket.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 21, 2010 9:36 pm 

6 vezetékes kp.zár vezérlőnél a közös szálak testre. alaphelyzetben nyitott érintkező kivezetés vezetékeit összekötöd és ráforrasztod a kék/sárga vezetékre amit az A oszlop belső oldalán található fehér csatlakozóban találsz. mielőtt bele tennéd a biztit elvágod a nyitás szálat (nyitás relé alaphelyzetben nyitott érintkező kimenet) és oda forrasztod közé a 180ohm-os ellenállást. ennél egyszerűbben nem tudom leirni neked kép nincs... :D remélem tudtam segíteni ha nem ird le a készülék típusát vagy küldj Te ide bekötési rajzot róla

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 19, 2010 4:37 pm 

Helló!!!
A segítségetekre lenne szükségem.Találkozott már vki közületek olyannal hogy amit itt leírtatok bekötést az nem működik? Nálam ez történt.Minden az szerint lett kötve ahogyan az le van ide írva de mégsem működik.Az én autóm az 2004 10.havi.Az ajtóátvezetőnél a fehér csati 6 pólusú kék/sárga vezetékre lett kötve,de nem jó.Nem lehet olyan hogy ezt az ajtókárpit alatt a sárga/kék vezetékre kell kötni?(de ezen pozitív van).Ja azt elfelejtetettem mondani hogy az enyémbe van komfort elektronika is.
Várom az ötleteket,előre is köszi a segítségeket.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 18, 2010 11:54 am 

Nem rosszindulat, de szerintem bízd egy szerelőre, mielőtt a komfortelektronikád elhalálozik, mert az 100ezres nagyságrendű kiadás lesz.

zotyo80 írta:
kala13 írta:
képet nem tudok mellékelni. nem tudom részletesebben leírni. milyen kp.zár vezérlőt vettél? ki a gyártó...?

Helló!!
Ez egy DN-TEGER tipusú központizár vezérlő.Vmi konkrétat kérsz még hozzá?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 18, 2010 11:21 am 

kala13 írta:
képet nem tudok mellékelni. nem tudom részletesebben leírni. milyen kp.zár vezérlőt vettél? ki a gyártó...?

Helló!!
Ez egy DN-TEGER tipusú központizár vezérlő.Vmi konkrétat kérsz még hozzá?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd aug. 17, 2010 7:29 am 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Központizár - riasztó
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 16, 2010 8:51 pm 

kala13 írta:
rakos írta:
Sziasztok!

Segítségeteket kérném, Fabia (2002es) gyári közpintizár risztóval történő vezérléséhez próbáltam már sok mindent de nem jutok egyről a kettőre. Vagyis semmit nem csinál, a riasztó az 6 vezetékes.Igazából a központizár a rejtélyes a számomra. Octavián megcsináltam simán, de ez másképpen lehet, és nem is találok leírást sem.
Köszi mindenkinek aki segít!
Üdv: Laci!

Egyvezetékes rendszert találsz a fábiánál negatívos vezérléssel. Bal ajtóátvezetőnél található fehér 6 pólusú csatlakozó kék/sárga(2005-ig, utána csak az ajtóban találod sárga/kék-et)vezetéke a centrál vezérlő szál. Zárás direkt negatívval, nyitás 180ohm-os ellenálláson keresztül. hosszú zárási idővel ablakokat is felhúzza ha elektromos

Sziasztok!!
Segítség kellene
Nekem egy 2004-es évjáratú fábiám van. Gyári központizár van benne de csak kulcsos.Lett véve hozzá távirányítós szett és azt szeretném belekötni.Tudom hogy egy 180 ohm-os ellenállást kell belekötni.Ehhez vki mellékelhetne vmi rajzot ha tud azt nagyon megköszönném.Előre is köszönöm a segítséget.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 09, 2010 2:30 pm 

rakos írta:
Sziasztok!

Segítségeteket kérném, Fabia (2002es) gyári közpintizár risztóval történő vezérléséhez próbáltam már sok mindent de nem jutok egyről a kettőre. Vagyis semmit nem csinál, a riasztó az 6 vezetékes.Igazából a központizár a rejtélyes a számomra. Octavián megcsináltam simán, de ez másképpen lehet, és nem is találok leírást sem.

Egyvezetékes rendszert találsz a fábiánál negatívos vezérléssel. Bal ajtóátvezetőnél található fehér 6 pólusú csatlakozó kék/sárga(2005-ig, utána csak az ajtóban találod sárga/kék-et)vezetéke a centrál vezérlő szál. Zárás direkt negatívval, nyitás 180ohm-os ellenálláson keresztül. hosszú zárási idővel ablakokat is felhúzza ha elektromos

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 09, 2010 2:02 pm 

rakos írta:
Sziasztok!

n

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Központizár - riasztó
HozzászólásElküldve: kedd júl. 06, 2010 11:52 am 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. jún. 19, 2010 5:27 pm 

Igy van,siker!:) Köszönöm a segitséged!!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. jún. 19, 2010 3:44 pm 

tkrisz8322 írta:
Igen a jo vezetékre!De már levan kötve,igy anélkül használom.

Értem! Nem tudom, hogy dióda kellet volna e a körbe? Lehet, hogy igen! De ebben Szpilu a nagymester. De ha működik akkor az már siker. Legfeljebb egy villamosságissal ránézetsz erre az index dologra ha zavar!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1303 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra