Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. szept. 20, 2020 11:48 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1443 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 97  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Központizár, ajtózár
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 26, 2019 5:42 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Kriss írta:
Idézet:
Bal hátul komplett zárat cseréltem (néha nem nyilt ki) azzal sincs bajom.

Abban az esetben ha sem belűről sem kívülről nem nyitható az ajtó (szintén hátsó), nem lehet a kábeleken keresztül nyitásra bírni (áthidalni, rövidre zárni, megtápolni)?

Szia
Sajnos nem. Néhány lehetőség van, a központi nyitásánál a beragadt zár kilincsét
is megrántod.Mindegy, hogy távvezérlős vagy csak kulcsos a központi, az egyidőben mozgatás a lényeg. Nálam ez néha segített.
A másik, a nyitással ugyan csak párhuzamosan a belső nyitókart rántottam meg.
De ha egyszer is kinyílt érdemes azonnal zárat cserélni..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 26, 2019 11:50 am 

Autó: Seat Cordoba Preference 1.4 16V BXW
Idézet:

Abban az esetben ha sem belűről sem kívülről nem nyitható az ajtó (szintén hátsó), nem lehet a kábeleken keresztül nyitásra bírni (áthidalni, rövidre zárni, megtápolni)?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 26, 2019 9:17 am 
Moderátor

Kriss írta:
Idézet:
Szia
Ha a zár olyan kialakítású mint a fabiánál, akkor például ezzel:
https://www.delman.hu/audi-skoda-seat-v ... al-9819029
a felsorolásban ír cordobát 2003-tól..

Szia!

Tudomásom szerint sok minden azonos, ezért is "mertem" most és korábban is (KM órába épített csipogó/hangszóró miatt) itt érdeklődni.
Igazából én valami olcsóbb megoldásra gondoltam.
A Delman komplett zárszerkezet kb. 10eFt, így a 3eFt csak a kapcsolóért egy kicsit irreális. :csodalk:
Amit Ali.-n / Ebay-n találtam azok árban jók volnának (600-700Ft), a mérete és felfogatása megfelelőnek tűnik, de a nyomógomb formája, mérete nem + nincs IP67.
Közben visszaolvastam több oldalt és úgy látom nem igazán van más "normális" megoldás. :cry:

Köszönöm válaszod!

Szia
A bal oldali zárba párszázas nem vízmentes, lemezkaros kapcsolót aplikáltam be.
Csavarrak és anyával rögzítettem, évek óta jól működik.
A jobb oldalon már megvettem az utángyártott kapcsolót, nem volt kedvem reszelgetni a felfogatást és többször próbálkozni a beállításával.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 26, 2019 8:57 am 

Idézet:
Szia

Szia!

Tudomásom szerint sok minden azonos, ezért is "mertem" most és korábban is (KM órába épített csipogó/hangszóró miatt) itt érdeklődni.
Igazából én valami olcsóbb megoldásra gondoltam.
A Delman komplett zárszerkezet kb. 10eFt, így a 3eFt csak a kapcsolóért egy kicsit irreális. :csodalk:
Amit Ali.-n / Ebay-n találtam azok árban jók volnának (600-700Ft), a mérete és felfogatása megfelelőnek tűnik, de a nyomógomb formája, mérete nem + nincs IP67.
Közben visszaolvastam több oldalt és úgy látom nem igazán van más "normális" megoldás. :cry:

Köszönöm válaszod!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 25, 2019 1:31 pm 
Moderátor

Kriss írta:
Sziasztok!

Én is mikrokapcsoló problémával "kűzdök" (vezető és csomagtér - bár itt korábban már volt a kábelezés javítva).
Tudnátok segíteni, hogy milyen kapcsolóra volna szükségem?

Szia

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 23, 2019 9:57 am 

Sziasztok!

Én is mikrokapcsoló problémával "kűzdök" (vezető és csomagtér - bár itt korábban már volt a kábelezés javítva).
Tudnátok segíteni, hogy milyen kapcsolóra volna szükségem?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 19, 2019 6:24 pm 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
tapsi írta:
Sziasztok Fabiások!

2003-as Faiba 1-ben (4 elektromos ablak, Elegance) a vezető oldali ajtóban a zár alján lévő központi zár (?) kapcsoló, vagy a vezetékkel lehet probléma, mert néha magátol bekapcsol, vagy éppen kiold. Megmozgatva (most, hogy kb 5-ik alkalommal ment tönkre az ablakemelő szerkezet a két első ajtóban...!!) a kábelt nem igazán jöttem rá, hogy mi lehet a probléma. Az a kérdésem, hogy ez miként cserélhető? Zárszerekezettel együtt, vagy valahogy le lehet szedni? Hogy, milyen néven nézzem meg az alkatrészt?
Köszönöm!

LÉTEZIK AjTÓ KÁBELKÖTEG JAVITÓKÉSZLET először érdemes kimérni az ajtó kábelköteget ahol hajlik a köteg érdemes leszedni a szigetelőszalagot megnézni a vezeték állapotát ha sérült inkább csere mint javitás.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 19, 2019 3:42 pm 

Autó: Skoda Octavia 1U
Sziasztok Fabiások!

2003-as Faiba 1-ben (4 elektromos ablak, Elegance) a vezető oldali ajtóban a zár alján lévő központi zár (?) kapcsoló, vagy a vezetékkel lehet probléma, mert néha magátol bekapcsol, vagy éppen kiold. Megmozgatva (most, hogy kb 5-ik alkalommal ment tönkre az ablakemelő szerkezet a két első ajtóban...!!) a kábelt nem igazán jöttem rá, hogy mi lehet a probléma. Az a kérdésem, hogy ez miként cserélhető? Zárszerekezettel együtt, vagy valahogy le lehet szedni? Hogy, milyen néven nézzem meg az alkatrészt?
Köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 17, 2019 8:18 pm 
Moderátor

feketete írta:
verda írta:
hubo44 írta:
igen - a sofőr ajtóban egy hibás mikrokapcsoló okozhatja, hogy a hátsó ajtó nem nyílik.

Leellenőriztem az ajtók mikrokapcsolóját, eredmény:
1. sofőr bent ül, világítás bekapcs. BE ajtó nyitásakor van hangjelzés (a többi ajtó nyitására nincs)
2. BE, JE, JH ajtó nyitásakor az utastér világítás felgyullad. A BH ajtó nyitásakor nem gyullad fel!>>> akkor itt nem jó a mikrokapcsoló?
Az a helyzet, hogy emlékezetem szerint korábban a BE ajtó nyitásakor nem mindig gyulladt fel az utastér világítás. Most a próbakor igen, most a hátsó csom. ajtó is működik (az a kérdés mikor döglik be megint???)
Kösz a válaszokat.

a bal első ajtó vezérel mindent a többi csak a belső világitást komfort autóban az alapmodelbe nem. a sok nyitástól a mikrokapcsoló "nyomogombja" kopik el és esetlegesen müködik

Ez gyanúsan mikrokapcsoló. Előtte érdemes megnézni az ajtó átvezetésben a kábeleket, ott is el tud szakadni..
Nálam már csak a jobb hátsó eredeti.
Elől már mind a két zárban cseréltem kapcsolót, a bal hátsó ajtóban komplett zárat..(hol nyilt hol nem..)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 17, 2019 7:32 pm 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
verda írta:
hubo44 írta:
igen - a sofőr ajtóban egy hibás mikrokapcsoló okozhatja, hogy a hátsó ajtó nem nyílik.

1. sofőr bent ül, világítás bekapcs. BE ajtó nyitásakor van hangjelzés (a többi ajtó nyitására nincs)
2. BE, JE, JH ajtó nyitásakor az utastér világítás felgyullad. A BH ajtó nyitásakor nem gyullad fel!>>> akkor itt nem jó a mikrokapcsoló?
Az a helyzet, hogy emlékezetem szerint korábban a BE ajtó nyitásakor nem mindig gyulladt fel az utastér világítás. Most a próbakor igen, most a hátsó csom. ajtó is működik (az a kérdés mikor döglik be megint???)
Kösz a válaszokat.

a bal első ajtó vezérel mindent a többi csak a belső világitást komfort autóban az alapmodelbe nem. a sok nyitástól a mikrokapcsoló "nyomogombja" kopik el és esetlegesen müködik

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 17, 2019 7:03 pm 

Autó: 2004 1,2 12V AZQ
verda írta:
hubo44 írta:

Kösz a válaszokat.

Esetleg: Csabaa? Te mit mondasz? Jelenség leírása 2019 okt 1

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 17, 2019 6:45 pm 

hubo44 írta:

Kösz a válaszokat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 06, 2019 5:06 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 06, 2019 4:17 pm 

hubo44 írta:
verda írta:
verda írta:
Hogy a sofőr ajtóban működik-e a mikrokapcsoló azt én nem tudom. Miből kellene tudnom?
Az ajtó burkolata kis feszegetéssel könnyen lejön? Gondoltam, méregetnék ott vezetékeket.

Köszönöm a kapcsolási rajzot!!!

hobo44:
,,Hogy a sofőr ajtóban működik-e a mikrokapcsoló azt én nem tudom.,,

a plafon lampa mukodik ajtol ňitašra vad jelez ki salašnal hod égve maradtak a lampa?

>>> Értem!
Most hirtelen nem tudom. Úgy rémlik, nem mindig jelez vissza. Meg fogom nézni.
Köszönöm!

De azért van amit nem értek: mi köze a sofőr ajtózár mikrokapcsolójának a hátsó ajkóhoz. A sofőr ajtó (a mikrokapcsoló) akár csukva, akár nyitva van, a hátsó ajtónak nyílni kellene. Nem?
Köszi a válaszokat.

,,A sofőr ajtó akár csukva, akár nyitva van, a hátsó ajtónak nyílni kellene. Nem?,, NEM.

Ez a "NEM" azt jelenti, hogy
- a sofőr ajtóban egy hibás mikrokapcsoló okozhatja, hogy a hátsó ajtó nem nyílik? vagy
- a sofőr ajtó nyitott vagy csukott állapota befolyásolja a hátsó ajtó nyithatóságát (pl. nyitott sofőr ajtónál nem nyílik a hátsó ajtó?)

Köszi a segítséged!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 04, 2019 8:12 pm 

verda írta:
verda írta:
Hogy a sofőr ajtóban működik-e a mikrokapcsoló azt én nem tudom. Miből kellene tudnom?
Az ajtó burkolata kis feszegetéssel könnyen lejön? Gondoltam, méregetnék ott vezetékeket.

Köszönöm a kapcsolási rajzot!!!

hobo44:
,,Hogy a sofőr ajtóban működik-e a mikrokapcsoló azt én nem tudom.,,

a plafon lampa mukodik ajtol ňitašra vad jelez ki salašnal hod égve maradtak a lampa?

>>> Értem!
Most hirtelen nem tudom. Úgy rémlik, nem mindig jelez vissza. Meg fogom nézni.
Köszönöm!

De azért van amit nem értek: mi köze a sofőr ajtózár mikrokapcsolójának a hátsó ajkóhoz. A sofőr ajtó (a mikrokapcsoló) akár csukva, akár nyitva van, a hátsó ajtónak nyílni kellene. Nem?
Köszi a válaszokat.

,,A sofőr ajtó akár csukva, akár nyitva van, a hátsó ajtónak nyílni kellene. Nem?,, NEM.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1443 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 97  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra