Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd feb. 20, 2018 4:41 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Generátor
HozzászólásElküldve: szomb. feb. 17, 2018 11:25 am 

Autó: Fabia Kombi 2007 1.2 12V HTP BME
Csabaa írta:
kaliczrob84 írta:
Nem tudom, hogy hány km után érdemes felújítani, de ha már úgyis meg lesz bontva, és aránylag sok km van benne, valószínűleg fel fogom újítani. Bosch Car Service-ben fogják csinálni, így gondolom alapvetően bosch alkatrészekkel dolgoznak majd. Vagy elküldik valahová felújítani. Nem tudom. Holnap kiderül.

190e km-nél még eredeti nálam minden generátor ügyben.

Már untam, hogy napok óta ott az autó a szervízben, így inkább azt mondtam, hogy cseréljük ki a komplett generátort és az akkumulátort is. Most minden csodás. Valami azonban szöget ütött a fejembe, ami lehet, hogy hasonló esetben jól jöhet másnak is.
Ugye amikor bekapcsolom a hátsó szélvédő melegítést, akkor a gomb narancssárgán világít.
Na a lerohadásom előtt pár nappal arra lettem figyelmes, hogy a gomb nem folyamatosan világít, hanem villog. Ilyet 10 év alatt még nem láttam. Lehet, hogy már a generátor nem tudott elég kraftot nyomni oda?
Mindenesetre ha legközelebb villog, akkor már gyanakodni fogok a generátorra.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Műszerfal hibakód
HozzászólásElküldve: szer. feb. 07, 2018 7:34 pm 

Paulovszki írta:
Sziasztok egy Fábiám van 1.2 2004 évjárat nemrég vásárolt szóval nemsokat tudok az autóról azon kívül,hogy megy.
Két kérdésem is lenne az egyik,hogy a műszerfalon vilagit pirossal egy olyan szimbólum hogy a szék előre van döntve!de ez sem állandó néha világít néha nem, mintha kontaktos lenne és hol jó hol nem. Kérdés:ez az érzékelő hol van,hogy meg tudjam nézni vagy ki tudjam cserélni?
Másik probléma amit nem nagyon akarok elhinni,hogy ez gyárilag ilyen...
A belső világítás aminek működnie kellene ha pl kinyitom az ajtót csak akkor világít ha rajta van a gyújtás!es a csomag tartot is csak akkor tudom kinyitni ha gyujtas rajta van! Ez mitől lehetséges erősen kétlem hogy ez gyárilag ilyen !
Köszönöm a válaszokat
Sziasztok

Job hatšo tamla môgôt van a kapčolo.
mikro kapčolo a zarba fogja okozni čomag tarto ňitašt eš plafon vilagitašt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Műszerfal hibakód
HozzászólásElküldve: szer. feb. 07, 2018 7:14 pm 

Autó: Skoda Fabia
Sziasztok egy Fábiám van 1.2 2004 évjárat nemrég vásárolt szóval nemsokat tudok az autóról azon kívül,hogy megy.
Két kérdésem is lenne az egyik,hogy a műszerfalon vilagit pirossal egy olyan szimbólum hogy a szék előre van döntve!de ez sem állandó néha világít néha nem, mintha kontaktos lenne és hol jó hol nem. Kérdés:ez az érzékelő hol van,hogy meg tudjam nézni vagy ki tudjam cserélni?
Másik probléma amit nem nagyon akarok elhinni,hogy ez gyárilag ilyen...
A belső világítás aminek működnie kellene ha pl kinyitom az ajtót csak akkor világít ha rajta van a gyújtás!es a csomag tartot is csak akkor tudom kinyitni ha gyujtas rajta van! Ez mitől lehetséges erősen kétlem hogy ez gyárilag ilyen !
Köszönöm a válaszokat
Sziasztok

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 04, 2018 6:22 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
kaliczrob84 írta:
Nem tudom, hogy hány km után érdemes felújítani, de ha már úgyis meg lesz bontva, és aránylag sok km van benne, valószínűleg fel fogom újítani. Bosch Car Service-ben fogják csinálni, így gondolom alapvetően bosch alkatrészekkel dolgoznak majd. Vagy elküldik valahová felújítani. Nem tudom. Holnap kiderül.

190e km-nél még eredeti nálam minden generátor ügyben.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 04, 2018 6:18 pm 

Csabaa írta:
kaliczrob84 írta:

Ma is tanultam valami újat. Gyanús, hogy a fesz.szabályzó, mert ugyanazok jönnek elő, mint annak idején. Alapvetően az új alkatrészeket részesítem előnyben, de azért nem mindenáron. Ha a felújítás is teljeskörű biztonságot ad, és még jóval olcsóbb is, akkor azt fogom választani.
Köszönöm szépen a segítséget!

Szia
A fesz szabályzót Te is ki tudod cserélni az nem nagy varázslat. Sőőt a felújítás is elég egyszerű dolog, (a videoban a fesz szabályzót szedi le először):
Első rész:
https://www.youtube.com/watch?v=QtyP7AyZxwg
Második rész:
https://www.youtube.com/watch?v=DhjT6qKUOBc

Egy dolog tud bosszantó lenni, ha az új alkatrész is vacak. Kollegám peugeotjánál kicseréltünk mindent; fesz szabályzót, szénkeféket, kommutátort, a tengely végeken a csapágyakat. Na itt volt a hiba eredeti gyártmányú csapágyat kapott még is elkezdett nyekeregni.. kétszer kellett szétszedni.. az új csapágy is egy nagy rakás szar volt..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 04, 2018 5:47 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
kaliczrob84 írta:

Ma is tanultam valami újat. Gyanús, hogy a fesz.szabályzó, mert ugyanazok jönnek elő, mint annak idején. Alapvetően az új alkatrészeket részesítem előnyben, de azért nem mindenáron. Ha a felújítás is teljeskörű biztonságot ad, és még jóval olcsóbb is, akkor azt fogom választani.

Szia
A fesz szabályzót Te is ki tudod cserélni az nem nagy varázslat. Sőőt a felújítás is elég egyszerű dolog, (a videoban a fesz szabályzót szedi le először):
Első rész:
https://www.youtube.com/watch?v=QtyP7AyZxwg
Második rész:
https://www.youtube.com/watch?v=DhjT6qKUOBc

Egy dolog tud bosszantó lenni, ha az új alkatrész is vacak. Kollegám peugeotjánál kicseréltünk mindent; fesz szabályzót, szénkeféket, kommutátort, a tengely végeken a csapágyakat. Na itt volt a hiba eredeti gyártmányú csapágyat kapott még is elkezdett nyekeregni.. kétszer kellett szétszedni.. az új csapágy is egy nagy rakás szar volt..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 04, 2018 4:08 pm 

hubo44 írta:
kaliczrob84 írta:
Nem értek hozzá, fogalmam sincs, mi az a regulátor. Azt sem tudom, hogy most tölt-e. Azt tudom,amit már leírtam. A kérdésem lényege, hogy adott esetben mi lenne a jobb megoldás.
Generátor csere vagy a felújítás?

ja akor meg lehet čak a batrid haldoklik.
regulator=fes.sabajzo.
eleg a fel ujitaš. (teli a piac kinai generatoral)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 04, 2018 3:54 pm 

kaliczrob84 írta:
Nem értek hozzá, fogalmam sincs, mi az a regulátor. Azt sem tudom, hogy most tölt-e. Azt tudom,amit már leírtam. A kérdésem lényege, hogy adott esetben mi lenne a jobb megoldás.

ja akor meg lehet čak a batrid haldoklik.
regulator=fes.sabajzo.
eleg a fel ujitaš. (teli a piac kinai generatoral)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 04, 2018 3:48 pm 

Nem értek hozzá, fogalmam sincs, mi az a regulátor. Azt sem tudom, hogy most tölt-e. Azt tudom,amit már leírtam. A kérdésem lényege, hogy adott esetben, ha úgy döntök, akkor mi lenne a jobb megoldás.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 04, 2018 3:39 pm 

kaliczrob84 írta:
hubo44 írta:
kaliczrob84 írta:
Sziasztok!
Úgy néz ki, hogy újra belefutottam ugyanabba a dologba. Pár éve, 140.000 km-nél sorra dobta el a fogyasztókat az autó, ha leállítottam a motort, be se indult utána. Ki lett cserélve a generátorban a feszültségszabályzó, azóta csodálatos volt minden.
Ma pedig -222.000 km-nél- beindítom, mondom kicsit várok,amíg a pára elillan a szélvédőről. Egyszer csak sípolás, kijelzi a szervót, a légzsákot meg mit tudom én még mit, majd lekapcsolja a rádiót is. Na mondom ez ugyanaz lesz. Leállítottam a motort, és ugyanúgy nem indul újra. Ugyanazok a tünetek, mint annak idején.
Na már most. Ha kiderül, hogy valóban generátor, akkor 222.000 km után szerintetek felújítás vagy csere?

vala mi maš gond les ot. 230-250ezernel čak a sen kefek kopnak el bele forastok két ujat eš med tovab.(valeo) valami oka les hod zabalja a generatorokat.

Félreértettél. Nem zabálja a generátorokat. Mint írtam, első esetben feszültségszabályzó lett cserélve. Semmi más.

de valeonal meg nem talalkoztam hibaš regulatoral. mošt megin nem tôlt?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 04, 2018 3:35 pm 

hubo44 írta:
kaliczrob84 írta:
Sziasztok!
Úgy néz ki, hogy újra belefutottam ugyanabba a dologba. Pár éve, 140.000 km-nél sorra dobta el a fogyasztókat az autó, ha leállítottam a motort, be se indult utána. Ki lett cserélve a generátorban a feszültségszabályzó, azóta csodálatos volt minden.
Ma pedig -222.000 km-nél- beindítom, mondom kicsit várok,amíg a pára elillan a szélvédőről. Egyszer csak sípolás, kijelzi a szervót, a légzsákot meg mit tudom én még mit, majd lekapcsolja a rádiót is. Na mondom ez ugyanaz lesz. Leállítottam a motort, és ugyanúgy nem indul újra. Ugyanazok a tünetek, mint annak idején.
Na már most. Ha kiderül, hogy valóban generátor, akkor 222.000 km után szerintetek felújítás vagy csere?

vala mi maš gond les ot. 230-250ezernel čak a sen kefek kopnak el bele forastok két ujat eš med tovab.(valeo) valami oka les hod zabalja a generatorokat.

Félreértettél. Nem zabálja a generátorokat. Mint írtam, első esetben feszültségszabályzó lett cserélve. Semmi más.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 04, 2018 3:16 pm 

kaliczrob84 írta:
Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Generátor
HozzászólásElküldve: vas. feb. 04, 2018 2:35 pm 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra