Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 21, 2017 10:49 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 32 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. okt. 21, 2010 7:21 pm 

sziasztok!

valahogy nem boldogulok ezzel a nullázással kapcsolatban.megcsináltam az olajcserét már egy hete,de nem tudom az insp és a villáskulcs piktogramot eltüntetni gyújtás nélkül nyomom óraállítót,majd ráadom a gyújtást(közben nyomva tartom) és nem történik semmi.csak a szám látszik és a villáskulcs.bnm a motorkódom 2007 a 69le-s változat.csak akkor történik más az óra állításán kívül,ha gyújtás után nyomom le a gombot.ekkor kiírja hogy -3700km aztán ugrik egyet kiírja hogy -23(ami nem tudom mi lehet)majd visszavált az eredeti állapotba.kezelési könyvem sajna nincs,esetleg ha valakinek van ötlete szívesen venném...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd márc. 09, 2010 12:30 am 

Kezd derengeni csak azért nem értettem mert a le írásban az volt hogy lehet választani köztük de nekem csak a szervizkulcs és a insp felirat jelent meg ezért ilyetem meg nehogy hűlyeséget csináltam/de akkor még majd tőrőlni kell az oil-t is ha megjelenik/nekem eddig egyszerre volt minden mert eddig Sz.f.vári Wolf autó szervizelte pontosan márc.06-án,én akkor tőrőltem is de lehet hogy akkor tőrőltem mindent!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 08, 2010 8:34 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
ZOLY írta:
Akkor ezek szerint géppel még tőrőlni kellene,ezek szerinz ahogy értem én csak a szervizt/insp/ tőrőltem és az oil-t nem és akkor mosthogy megy tovább 15.000km megy tovább vagy az 1 évet számol tovább ,de ha hagyom akkor ugyan ugy fog jelezni a kijelzőn szerviz kulcs+insp felirat ! bocsi hogy ennyit akadékoskodom de még én nem csináltam soha csak most előszőr!!

Jól csináltad csak rosszul fogalmaztam. A gép csak azért kellene ,hogy egyszerre nullázd az olaj és a 365 napos ellenörző jelzést. Én is kevesebbet járok mint 15.000km/év. Ezért az éves átnézésnél szoktam olajat is cserélni. De mivel külön külön fut egymástól, ezért nekem is hamarabb kérte az olajat mint a 365napos átnézést. Az olaj cserét nulláztam májusban, az éves m augusztusban volt aktuális.
Remélem most már nem zavartalak össze. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 07, 2010 10:18 pm 

Akkor ezek szerint géppel még tőrőlni kellene,ezek szerinz ahogy értem én csak a szervizt/insp/ tőrőltem és az oil-t nem és akkor mosthogy megy tovább 15.000km megy tovább vagy az 1 évet számol tovább ,de ha hagyom akkor ugyan ugy fog jelezni a kijelzőn szerviz kulcs+insp felirat ! bocsi hogy ennyit akadékoskodom de még én nem csináltam soha csak most előszőr!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. márc. 06, 2010 7:23 pm 
Moderátor

ZOLY írta:
Sikerűlt nullázni!! 4-5mp és eltűnt a szerviz kulcs a napi kilométer is vissza állt de én nem tudtam váltani az insp és oil feliratok kőzűl de lehet hogy a kettő ugyan az mert eltűnt a szerviz kulcs illetve inditáskor nem jelenik meg az insp felirat igy is jó vagy probáljam meg mégegyszer!!

tökéletes :)
nekem se lehet váltani , csak az aktuálist tudtam nullázni
vagcommal lehetne mind a kettőt nullázni de én mást használok ezért külön megy az olajcsere (15.000km) és a éves ellenörzés jelző(365nap). A szervízkönyvbe úgyis beírok mindent a kocsival kapcsolatban az a mérvadó. (km állás,dátum az olaj matricája ilyenek)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. márc. 06, 2010 6:25 pm 

Sikerűlt nullázni!! 4-5mp és eltűnt a szerviz kulcs a napi kilométer is vissza állt de én nem tudtam váltani az insp és oil feliratok kőzűl de lehet hogy a kettő ugyan az mert eltűnt a szerviz kulcs illetve inditáskor nem jelenik meg az insp felirat igy is jó vagy probáljam meg mégegyszer!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. márc. 04, 2010 3:23 pm 
Moderátor

ZOLY írta:
és csak az OIL és az INSP jelzések vannak, vagy még van más is amit tőrőlni kell majd csak azért kérdem mert még soha nem csináltam de mi előtt elkezdem inkább kérdezek mert abbol baj nem lehet

nincs más

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. márc. 04, 2010 3:09 pm 

és csak az OIL és az INSP jelzések vannak, vagy még van más is amit tőrőlni kell majd csak azért kérdem mert még soha nem csináltam de mi előtt elkezdem inkább kérdezek mert abbol baj nem lehet

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. márc. 04, 2010 2:55 pm 
Moderátor

ZOLY írta:
Sziasztok!! nekem is megjelent az INSP felirat és a szerviz kulcs a Szerviz megvolt de ezek szerint nem álitották vissza!! A kérdésem lehet kicsit furán hangzik ,nekem szerviz kőnyv szerint GQ0-ás van ha vissza álitom akkor melyikeket kell pontosan illetve hogy utána hogy fog számolni ugyanugy 1 év/365 nap/ vagy km után, vagy másképp válaszokat előre is kőszőnőm szépen

A sima GQ0-nál házi nullázásnál ugyanúgy számol majd, 365 naponta jelzi az insp ellenörző szervízt, az olaj cserét 15.000km-ként jelzi mint eddig. Értelemszerüen ami hamarabb van.
Az óra gombot nyomva tartva a gyújtás bekapcsolod majd vársz 4-5 mp-ig és eltűnik a jelzés.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. márc. 04, 2010 2:04 pm 

Sziasztok!! nekem is megjelent az INSP felirat és a szerviz kulcs a Szerviz megvolt de ezek szerint nem álitották vissza!! A kérdésem lehet kicsit furán hangzik ,nekem szerviz kőnyv szerint GQ0-ás van ha vissza álitom akkor melyikeket kell pontosan illetve hogy utána hogy fog számolni ugyanugy 1 év/365 nap/ vagy km után, vagy másképp válaszokat előre is kőszőnőm szépen

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: mi az az insp??
HozzászólásElküldve: csüt. okt. 15, 2009 7:03 pm 
Moderátor

piriczky írta:
Sziasztok!

Elkezdett villogni a fabiamban az h insp ott a napi számlálonál.Azt gondolom hogy nyilván szervizelni kelene,csak azt nem tudom h ez pontosan mit takar???Mármint ez a felirat.

inspection=ellenörzés
eltelt 365 nap
ilyenkor kellene átnézni a kocsit

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: mi az az insp??
HozzászólásElküldve: csüt. okt. 15, 2009 10:55 am 

Autó: Skoda Fabia 1.2 htp
Sziasztok!

Elkezdett villogni a fabiamban az h insp ott a napi számlálonál.Azt gondolom hogy nyilván szervizelni kelene,csak azt nem tudom h ez pontosan mit takar???Mármint ez a felirat.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. szept. 14, 2009 4:38 pm 

Megoldódott a gond nekem is úgy működik mint Csabaanak én sem tudok választani, csak "----" jelenik meg és eltűnik a villáskulcs :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. szept. 10, 2009 7:14 am 
Moderátor

Petya23 írta:
Megpróbáltam még egyszer gomb be, gyújtás de azon kívül hogy 0-lett a km és elállítódott az órám nem történt semmi. :shock:

Nekem se a leírtak szerint megy..
Gomb nyomvatart gyújtás be. 4-5 mp-ig nyomvatartva eltűnik a villáskulcs és "----" jelenik meg.
Nem tudok a nullázandók között választani.. pedig jó lenne...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. szept. 10, 2009 6:33 am 

Megpróbáltam még egyszer gomb be, gyújtás de azon kívül hogy 0-lett a km és elállítódott az órám nem történt semmi. :shock:

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 32 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra