Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. dec. 17, 2017 9:04 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 686 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 42, 43, 44, 45, 46
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Akksi gondok
HozzászólásElküldve: pén. jan. 02, 2009 11:19 am 

BUÉK Mindenkinek!

3-4 napot állt a kocsi ezekben a jó kis mínuszokban, de indításkor csak krepegett. Majd 3.-4. próbára mégis csak beindult. Érdekes módon az akksi varázsszem zöldet világít, tehát jó kellene, hogy legyen...
Kb egy 100-150km-es folyamatos út után föl kellene töltődnie egy lemerült, vagy lemerülés szélén álló akksinak teljesen? Most lemértem (24 óra állás után) és 12.2 V álló motornál. Egy rendesen töltöttnek legalább 12.5V-nek lenni-e kell, nem?
Nem tudom, hogy most vegyek-e újat, a kocsi csak 2 éves, de 92e van benne. Előre is köszi a véleményeket.

Másnap indul az autó rendesen, de ha áll pár napot, akkor problémázik.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 06, 2008 9:01 am 

Sziasztok

egy hasonló kérdés.......:
nekem szintugy az 1.2-es Fabiámban 2004-es
még a gyári akksi van érdemes töltögetni vagy inkább csere.....(mondjuk nekem még semmi nem jelentkezett)
mégis csak 4 éves már........
és ha már csere tud valaki egy jo webshpot ahonnan lehet relative olcsobban???

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd okt. 07, 2008 8:51 pm 

Autó: 2005, 1.4, 16v, 100 Le, BBZ
Töfe írta:
Köszi! Megmérem.De ha tölteni kell,akkor sima akksi töltővel lehet?

Simán mehet akármilyennel. Én vettem egy töltő vagy 4 éve a Baumaxban. Tavaly télen az utólagos ülésfűtés lemerítette az aksit és simán feltöltöttem. Semmi baja. Szerintem bátran töltheted.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd szept. 30, 2008 8:15 pm 

Töfe írta:
Köszi. Be fogom méretni.És ha kell,akkor sima mezei akksitöltővel fogom feltölteni. :lol:

amen
a töltésed is méresd meg ha már ott vagy :P

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd szept. 30, 2008 5:10 pm 

Köszi. Be fogom méretni.És ha kell,akkor sima mezei akksitöltővel fogom feltölteni. :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Akkumulátor töltés
HozzászólásElküldve: hétf. szept. 29, 2008 9:00 pm 

az aksi állapotáról csak terhelés vizsgálóval lehet érdemlegeset mondani.
(a feszültség még meglehet de az amper már kevés)
szal a feszmérő kevés ha már mutat csökkenést azt már észreveszed inditáskor is :)
egyébént 1 teljesen feltöltött cella kb 2.1 volt
tehát 2.1*6=12.6 volt, 1.9 voltnál már lemerült
egyébként sima töltövel is mehet a zselés!
palika írta:
Töfe írta:
A 2005 júniusi Fábiámban még a gyári AKUMA 44 Ah-ás akksi van.Gondozásmentes,a visszajelző zölden "világít".Még sosem volt töltve.Most szerintem ráférne, mert azt vettem észre,hogy alapjáraton a jobb hátsó ülés tájékán valami zúg.Ezt eddig még nem vettem észre.Szerintem az üzemanyag szivattyú,ha egyáltalán az ott van.Azért tippelek erre,mert amikor kinyitom az ajtót, a szivattyú beindul egy kicsit.Ha az indexet is használom a villogásokkor szinte lefogja a szivattyút.Ezért gondolom,hogy tölteni kellene.Valaki azt mondta,hogy ezeket az akksikat csak különleges töltővel lehet.Igaz ez?

Szia. Elöször sztem méresd be az akumlátort. Ezt akárhol be tudod méretni ahol akkumlátort árulnak.(persze nem tesco-ra vagy metró-ra gondolok).
Én ugy tudom h álló motornál 12,95 körüli értéket kell mérni, járó motornál meg 14,2 körüli érték az optimális.Ha ezeket vagy ehez hasonló értékeket kapsz akkor máshol van a hiba.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. szept. 29, 2008 8:10 pm 

Szerintem sem lesz baja,csak biztonságból érdeklődök.Nem hiszem,hogy pl. akinek több autója van az annyiféle akksitöltőt tart otthon.Köszi a segítséget!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. szept. 29, 2008 8:00 pm 

Töfe írta:

Szia. Amikor nekem olyan aksim volt én simán ràraktam es semmi baja nem lett. Bár azért kèrdezd meg måstol is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. szept. 29, 2008 6:07 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Akkumulátor töltés
HozzászólásElküldve: hétf. szept. 29, 2008 8:34 am 

Töfe írta:
A 2005 júniusi Fábiámban még a gyári AKUMA 44 Ah-ás akksi van.Gondozásmentes,a visszajelző zölden "világít".Még sosem volt töltve.Most szerintem ráférne, mert azt vettem észre,hogy alapjáraton a jobb hátsó ülés tájékán valami zúg.Ezt eddig még nem vettem észre.Szerintem az üzemanyag szivattyú,ha egyáltalán az ott van.Azért tippelek erre,mert amikor kinyitom az ajtót, a szivattyú beindul egy kicsit.Ha az indexet is használom a villogásokkor szinte lefogja a szivattyút.Ezért gondolom,hogy tölteni kellene.Valaki azt mondta,hogy ezeket az akksikat csak különleges töltővel lehet.Igaz ez?

Szia. Elöször sztem méresd be az akumlátort. Ezt akárhol be tudod méretni ahol akkumlátort árulnak.(persze nem tesco-ra vagy metró-ra gondolok).
Én ugy tudom h álló motornál 12,95 körüli értéket kell mérni, járó motornál meg 14,2 körüli érték az optimális.Ha ezeket vagy ehez hasonló értékeket kapsz akkor máshol van a hiba.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Akkumulátor töltés
HozzászólásElküldve: vas. szept. 28, 2008 11:53 am 

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 686 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 42, 43, 44, 45, 46

Időzóna: UTC + 1 óra