Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. aug. 19, 2018 1:05 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 712 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: akksi
HozzászólásElküldve: szomb. jan. 23, 2010 10:46 am 

ja igen, elírtam, 14 egész valamennyi volt járó motorral, most benne hagyom kint pár napig, kíváncsi vok hoyg reagál, ha megint lemerül, akkor max mindig kiveszem míg hideg van, aztán majd veszek bele valamikor másikat... valaki hazsnál amúgy olyan kondenzátort amit hifiseknél lehet kapni? az mennyire befolyásolja a dolgokat?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 22, 2010 9:11 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Celldweller írta:
30 valamennyi volt... akkor lehet mégis az akksi akar tönkremenni, majd leközelebb 75 ah sat veszek, az már cska kibír egy 4 évet

Egy ismerősőm most cserélte 4 évesen az 1,4-be az eredeti aksit.
A 2 év nagyon kevés még talán garanciális..
Szeritem a feszültségszabályzó is megölhette..
A járó motornál a 16 volt sok..

A Varta oldalán ezt találtam:
"12.) Az akkumulátorok a használat során újratölthetők, mind a gékocsi, mind pedig statikus, hálózati egyenáramú töltőberendezéssel. Az akkumulátor nem kényes a töltési karakterisztikákra, egyedül a töltési paraméterek határértékeit kell betartani:

Maximális töltőáram: K20/10(A)
Maximális töltőfeszültség: 14,2V "

itt is leírják a túltöltés veszélyét:
http://www.akkuauto.hu/vasarlas.html

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 22, 2010 9:07 pm 

Mennyire sűrűn használod a kocsit? Mert azért ebben a hidegben már nekem 3-4 nap állás után hallhatóan nehezen indít.

Celldweller írta:
30 valamennyi volt... akkor lehet mégis az akksi akar tönkremenni, majd leközelebb 75 ah sat veszek, az már cska kibír egy 4 évet

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jan. 22, 2010 9:00 pm 

Hello! Látom írtad, hogy nem tűnik a mérés alapján, hogy zárlat lenne, azért ha gondozás mentes is az akksid ezt még csináld meg:
http://www.skoda-orrmotor.hu/muhelytip.php?id=103
Ha ez megvan, azért még ne dobd ki az aksit egyszerre töltsd fel! Nyugodtan egy jó napot fenn lehet az aksi a töltőn, mai modern töltök úgyis változtatják a töltőáramot nem lesz semmi gondja.
Másik ami eszembe jutott, ha sokat használod városban az autót attól is elgyengülhet. Az autó alapjáraton jár, rákapcsolva világítás, ablak - tükörfűtés, belső légkeringetés persze, hogy szépen lassan legyengítik az akku. Nincs fordulat, nem is tölti úgy vissza.
Én is sokat használom az autót városba az akku 3 éves korától tél előtt mindig megtöltöm. (55AH) Az akku szereti, ha jó feltöltött állapotban van, hideget is könnyebben viseli.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 22, 2010 8:34 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 22, 2010 8:10 pm 
Moderátor

Goes tökéletesen leírta a mérés menetét :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 22, 2010 2:29 pm 

Próbálok én is segíteni. Áramot mindig sorbakötve kell mérni, mivel az átfolyó áram nagyságát így tudjuk figyelni. Mindegy melyik sarut veszed le, max egy - előjellel fogja mutatni a multiméter az értéket, lényegtelen. Arra kell figyelni, hogy a Skodák kb 20-30 perc után "mennek aludni", így ezt az időt ki kell várni, mert addig még egy kicsit magasabb az áramfelvétel. Valaki múltkor mérte, asszem 22 perc volt. Rögtön észereveszed a műszeren, leesik az áramfelvétel. Ilyenkor kell nyugalmi áramfelvételt nézni, max. 20-40 mA normális. Nekem riasztóval, autóhifivel (memória), utólagos immóval 32 mA.

Celldweller írta:
nem akarok hülyeséget kérdezni, de a pozitív vagy a negatív sarura gondolsz ? levegyem a negatív sarut, rákössem az ampermérő pozitívját, és a negatívját meg ugyanúgy az akksi negatívjára? és ha majd kiszedegetem a biztiket kikéne jeleznie?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 22, 2010 1:50 pm 

nem akarok hülyeséget kérdezni, de a pozitív vagy a negatív sarura gondolsz ? levegyem a negatív sarut, rákössem az ampermérő pozitívját, és a negatívját meg ugyanúgy az akksi negatívjára? és ha majd kiszedegetem a biztiket kikéne jeleznie?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 22, 2010 12:51 pm 
Moderátor

Celldweller írta:
mikor még ledes neon volt a csomagtartóban az is nagyon halványan még égett, ahogy a ledes beltérvilágítás is, de arra azt mondják hogy minimális áramot fogyaszt, az nem merítheti le, a központi zár kis villogója se hiszem, rámértem műszerrel az akksira, 12 volt megvolt, járó motorral meg 16, most is pöccre indult, most eg ypár napig benne hagyom, aztán ha megint nem indul tuti a kocsival van valami, egyébként a hideg mit befolyásol az akksin? én úgytudom ez zselés elvileg

Ne feszültséget mérj!
A sarut leszeded és sorba kötöd az ampermérővel.
Persze CSAK szigoruan álló motornál!!
Nem folyhat áram... ha folyik elkezded kiszedni a biztosítékokart egyesével és figyeled a műszert.
Hamar meglesz melyik ágba van a gubanc...
Aztán már csak egy kapcsolási rajz kell,hogy ki lóg azon a biztin.
Az elektromos hibánál talán nincs is rosszabb.
Vagy elviszed egy autovillamossági szerelőhőz és ő végigbogarássza..
Zselés nem lehet..az nincs autóban. gondozásmentes max.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: akksi
HozzászólásElküldve: pén. jan. 22, 2010 12:42 pm 

mikor még ledes neon volt a csomagtartóban az is nagyon halványan még égett, ahogy a ledes beltérvilágítás is, de arra azt mondják hogy minimális áramot fogyaszt, az nem merítheti le, a központi zár kis villogója se hiszem, rámértem műszerrel az akksira, 12 volt megvolt, járó motorral meg 16, most is pöccre indult, most eg ypár napig benne hagyom, aztán ha megint nem indul tuti a kocsival van valami, egyébként a hideg mit befolyásol az akksin? én úgytudom ez zselés elvileg

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jan. 22, 2010 11:33 am 
Moderátor

Petya23 írta:
Hali

Nekem mielőtt megvettem a fabiam, az opelom is hasonlót csinált szinte megette az aksikat valahol a kocsiban volt a zárlat de nem verte le a biztiket és szikra sem volt, ott kiderült hogy a vészvillogó gombja volt zárlatos és párszor emiatt még be sem indult, a fábiám már 4 éves de a gyári aksi van benne még mindig szóval ha már két aksival is ezt csinálta akkor tuti hogy az autóval van valami azt hallottam hogy azt pedig már egyszerűen kimérik hogy hol a zárlat !

én 6,5 éve nyúzom az elsőt..

Le kellene venni a sarut és mérni a felvett áramot. Egy sima kéziműszer megfelelő hozzá.
Sorban lehúzni a fogyasztókat, érzékelőket és figyelni a műszert.. Az csomagtérvilágítás is égve maradhat..vagy egy utólag beépített riasztó nyitáskapcsolója ..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jan. 22, 2010 10:40 am 

Hali

Nekem mielőtt megvettem a fabiam, az opelom is hasonlót csinált szinte megette az aksikat valahol a kocsiban volt a zárlat de nem verte le a biztiket és szikra sem volt, ott kiderült hogy a vészvillogó gombja volt zárlatos és párszor emiatt még be sem indult, a fábiám már 4 éves de a gyári aksi van benne még mindig szóval ha már két aksival is ezt csinálta akkor tuti hogy az autóval van valami azt hallottam hogy azt pedig már egyszerűen kimérik hogy hol a zárlat !

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 21, 2010 6:28 pm 

Mármint lemerült, vagy valóban tönkrement (cellazárlatos)? Ez nem mindegy. Ha zárlat van a kocsiban, akkor a biztosítékok mennek ki előbb és kurvára szikrázik valahol. :)

Celldweller írta:
hali

egy fabia 1.4 mpi matrixom van, és 3 év alatt a második akksim ment tönkre, nem tudom az első mióta volt benne, de a második alig 2 éve, varta akksi volt, nem volt olcsó, szal nem tudom hogy mehet tönkre ilyen gyorsan, arra tippelek, hogy esetleg van valami zárlat a kocsiban vagy ilyesmi, volt valakinek ilyen tapasztalata?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: akksi
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 21, 2010 5:19 pm 

hali

egy fabia 1.4 mpi matrixom van, és 3 év alatt a második akksim ment tönkre, nem tudom az első mióta volt benne, de a második alig 2 éve, varta akksi volt, nem volt olcsó, szal nem tudom hogy mehet tönkre ilyen gyorsan, arra tippelek, hogy esetleg van valami zárlat a kocsiban vagy ilyesmi, volt valakinek ilyen tapasztalata?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Új akku
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 14, 2010 2:57 pm 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
Gabesz írta:
Hello! Új akku vásárlás előtt állok úgy néz ki! Mekkorát és milyen márkájút érdemes vásárolni? (1.4 16V 2005 Fabia I Ambiente) Köszönöm!

Nézd meg, hogy milyen van benne (Ah számít) és legalább olyat, vagy annál erősebbet. Márkából pl. az Exide-ot ajánom.
És vásárláskor ügyelj a polaritásra!!! Nem minden akkunak van ugyanazon az oldalon a pozitív és a negatív csatlakozója.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 712 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra