Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd szept. 25, 2018 1:06 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 712 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: akksi
HozzászólásElküldve: kedd nov. 23, 2010 9:09 pm 

Megnézném azt a generátort, ami képes az összes elektromos fogyasztót működtetni. :D
Túl szép lenne, ha csak az indításhoz lenne szükség az akkumulátorra...

kiruzs írta:
Celldweller írta:
hali

egy fabia 1.4 mpi matrixom van, és 3 év alatt a második akksim ment tönkre, nem tudom az első mióta volt benne, de a második alig 2 éve, varta akksi volt, nem volt olcsó, szal nem tudom hogy mehet tönkre ilyen gyorsan, arra tippelek, hogy esetleg van valami zárlat a kocsiban vagy ilyesmi, volt valakinek ilyen tapasztalata?

Szia!

Olvastam, hogy egy páran javasolták mérd meg mekkora az áramerősség az akkumulátorban. Olyanra is gyanakodtak, hogy zárlat van az autóban, s emiatt megy tönkre az akkumulátorod! Igaz nem olvastam végig az összes hozzászólást, de az még senkiben sem merült fel, hogy esetleg a generátorod a rossz?
Ugyanis - pár hozzászólással ellentétben - az akkumulátorra a gépkocsi beindításánál van szükség! Amint jár a motor onnantól az egész a generátorról működik, legyen az lámpa, klíma stb. ( Igaz álló motornál is lehet akkumulátorról üzemeltetni egyes villamos berendezést pl. autórádió ) :wink:
Ha nincs megfelelő generátor töltésed legyen akármilyen új az akkumulátorod egy idő után így is-úgy is lemerül!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 23, 2010 7:10 pm 

Celldweller írta:
hali

egy fabia 1.4 mpi matrixom van, és 3 év alatt a második akksim ment tönkre, nem tudom az első mióta volt benne, de a második alig 2 éve, varta akksi volt, nem volt olcsó, szal nem tudom hogy mehet tönkre ilyen gyorsan, arra tippelek, hogy esetleg van valami zárlat a kocsiban vagy ilyesmi, volt valakinek ilyen tapasztalata?

Szia!

Olvastam, hogy egy páran javasolták mérd meg mekkora az áramerősség az akkumulátorban. Olyanra is gyanakodtak, hogy zárlat van az autóban, s emiatt megy tönkre az akkumulátorod! Igaz nem olvastam végig az összes hozzászólást, de az még senkiben sem merült fel, hogy esetleg a generátorod a rossz?
Ugyanis - pár hozzászólással ellentétben - az akkumulátorra a gépkocsi beindításánál van szükség! Amint jár a motor onnantól az egész a generátorról működik, legyen az lámpa, klíma stb. ( Igaz álló motornál is lehet akkumulátorról üzemeltetni egyes villamos berendezést pl. autórádió ) :wink:
Ha nincs megfelelő generátor töltésed legyen akármilyen új az akkumulátorod egy idő után így is-úgy is lemerül!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. okt. 29, 2010 8:07 pm 

55 Ah-t vegyél bele, évekkel tovább lesz jó.

Genius írta:
zsééééé írta:
Genius írta:
Sziasztok!
Egy sürgős kérdésem lenne. Milyen aksi kell a Fabia-ba?
1.2 HTP 12v 2005-s
AZQ
köszi a válaszokat előre is!

Ha Klíma, hifi v egyéb +fogyasztó van benne, mindenképpen 44Ah fölöttit célszerű venni.

Köszi!
És gondozásmentes vagy hagyományost inkább?
Amúgy most 36Ah-s aksi volt benne... Az előző tulaj ezt rakta bele... Amúgy fél évet kibírt benne,de télire inkább veszek újat bele,meg elég furcsa volt,hogy ilyen kicsi van benne,mivel a trabantokba kell ekkora kb.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. okt. 29, 2010 12:34 pm 

zsééééé írta:
Genius írta:
Sziasztok!
1.2 HTP 12v 2005-s
AZQ

Ha Klíma, hifi v egyéb +fogyasztó van benne, mindenképpen 44Ah fölöttit célszerű venni.

Köszi!
És gondozásmentes vagy hagyományost inkább?
Amúgy most 36Ah-s aksi volt benne... Az előző tulaj ezt rakta bele... Amúgy fél évet kibírt benne,de télire inkább veszek újat bele,meg elég furcsa volt,hogy ilyen kicsi van benne,mivel a trabantokba kell ekkora kb.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. okt. 29, 2010 12:30 pm 

Genius írta:
Sziasztok!
1.2 HTP 12v 2005-s
AZQ

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. okt. 29, 2010 12:25 pm 

Sziasztok!
1.2 HTP 12v 2005-s
AZQ

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. jún. 26, 2010 12:09 pm 

Sziasztok! Egy korábbi hozzászólásomban írtam, hogy a rádió kicserélése után 2-3 havonta lemerült az akksi! Most megfigyeltem hogy ha a rádió ki van véve akkor semmi baj nincs az akksival, de ha be van kötve és használom, akkor az akksi savszintje a két szélső cellában két hét alatt a max szintről a minimum alá csökken! Látott már valaki ilyet? Valami ötlet? Előre is kösz!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 14, 2010 5:12 pm 

Szó szerint, amit leírtam. 20-25 percig még áram alatt van a computer, a CAN hálózat. Az okát nem tudom.

hugyecz írta:
Bocs de nagyon érdekelne, hogy ez mit takar?
goes írta:
Várj fél órát és utána mérj. 20-25 perc múlva megy aludni a Fabia.

Sebaj Fabias írta:
Sziasztok!
A hétvégén behalt az akkumlátorom, sajnos kapacitását vesztette, így cserés lett :? . Volt otthon másik, így bedobtam egyet. Deee, észre vettem, hogy alapállapotban van áramfelvétel kb. 80 mA. Ez így rendben van? Azt látom, hogy a műszerfalon a kijelzők működnek, ha kell, ha nem. De mi vehet még fel áramot?

Köszönöm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 14, 2010 11:35 am 

Autó: 1.2 HTP 6V AWY (2003)
goes írta:

Sebaj Fabias írta:
Sziasztok!
A hétvégén behalt az akkumlátorom, sajnos kapacitását vesztette, így cserés lett :? . Volt otthon másik, így bedobtam egyet. Deee, észre vettem, hogy alapállapotban van áramfelvétel kb. 80 mA. Ez így rendben van? Azt látom, hogy a műszerfalon a kijelzők működnek, ha kell, ha nem. De mi vehet még fel áramot?

Köszönöm
Szia goes!
Köszönöm a válaszod, így már értem a dolgot. Nem gondoltam volna, hogy már az autóknál is használják az alvó űzemmódot.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 14, 2010 10:47 am 

Bocs de nagyon érdekelne, hogy ez mit takar?
goes írta:

Sebaj Fabias írta:
Sziasztok!

Köszönöm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 14, 2010 10:44 am 

Sebaj Fabias írta:
Sziasztok!

Köszönöm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 14, 2010 10:34 am 

Autó: 1.2 HTP 6V AWY (2003)
Sziasztok!

Köszönöm

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jan. 24, 2010 4:28 pm 

és hülyeséglenne amúgy párhuzamosan kötni a kettőt?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jan. 24, 2010 10:58 am 

Nekem volt benne 1 F-os kondi, de az ugye csak a hifi megfelelő energiaellátását biztosítja. Arra jó, hogy nagy hifivel sem tudod elvileg teljesen lemeríteni az akksit, gyakorlatilag viszont megoldható. Úgy befolyásolná csak a dolgokat egy átlagos hifi nélküli autónál, ha minden elektromos fogyasztó a kondin keresztül kapná az áramellátást. Így lényegesen meg lenne kímélve az akksi...

Celldweller írta:
ja igen, elírtam, 14 egész valamennyi volt járó motorral, most benne hagyom kint pár napig, kíváncsi vok hoyg reagál, ha megint lemerül, akkor max mindig kiveszem míg hideg van, aztán majd veszek bele valamikor másikat... valaki hazsnál amúgy olyan kondenzátort amit hifiseknél lehet kapni? az mennyire befolyásolja a dolgokat?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 23, 2010 11:37 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Celldweller írta:
ja igen, elírtam, 14 egész valamennyi volt járó motorral, most benne hagyom kint pár napig, kíváncsi vok hoyg reagál, ha megint lemerül, akkor max mindig kiveszem míg hideg van, aztán majd veszek bele valamikor másikat... valaki hazsnál amúgy olyan kondenzátort amit hifiseknél lehet kapni? az mennyire befolyásolja a dolgokat?

jaaaaa... akkor a töltés rendben van:)

Amit Dombi7 írt azért csináld meg nekem is kint voltak a cellák sok ioncserélt víz ment bele.
Én mivel öreg az aksim vettem bele akuvit-et ez csodát nem tesz de kicsit regenerálja.
http://www.baro-ker.hu/product_info.php?products_id=194
Ma reggel is két nap állás után pöcre indult..( 6,5 éves)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 712 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra