Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 21, 2017 11:00 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 686 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jan. 22, 2010 10:40 am 

Hali

Nekem mielőtt megvettem a fabiam, az opelom is hasonlót csinált szinte megette az aksikat valahol a kocsiban volt a zárlat de nem verte le a biztiket és szikra sem volt, ott kiderült hogy a vészvillogó gombja volt zárlatos és párszor emiatt még be sem indult, a fábiám már 4 éves de a gyári aksi van benne még mindig szóval ha már két aksival is ezt csinálta akkor tuti hogy az autóval van valami azt hallottam hogy azt pedig már egyszerűen kimérik hogy hol a zárlat !

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: akksi
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 21, 2010 6:28 pm 

Mármint lemerült, vagy valóban tönkrement (cellazárlatos)? Ez nem mindegy. Ha zárlat van a kocsiban, akkor a biztosítékok mennek ki előbb és kurvára szikrázik valahol. :)

Celldweller írta:
hali

egy fabia 1.4 mpi matrixom van, és 3 év alatt a második akksim ment tönkre, nem tudom az első mióta volt benne, de a második alig 2 éve, varta akksi volt, nem volt olcsó, szal nem tudom hogy mehet tönkre ilyen gyorsan, arra tippelek, hogy esetleg van valami zárlat a kocsiban vagy ilyesmi, volt valakinek ilyen tapasztalata?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: akksi
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 21, 2010 5:19 pm 

hali

egy fabia 1.4 mpi matrixom van, és 3 év alatt a második akksim ment tönkre, nem tudom az első mióta volt benne, de a második alig 2 éve, varta akksi volt, nem volt olcsó, szal nem tudom hogy mehet tönkre ilyen gyorsan, arra tippelek, hogy esetleg van valami zárlat a kocsiban vagy ilyesmi, volt valakinek ilyen tapasztalata?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Új akku
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 14, 2010 2:57 pm 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
Gabesz írta:
Hello! Új akku vásárlás előtt állok úgy néz ki! Mekkorát és milyen márkájút érdemes vásárolni? (1.4 16V 2005 Fabia I Ambiente) Köszönöm!

Nézd meg, hogy milyen van benne (Ah számít) és legalább olyat, vagy annál erősebbet. Márkából pl. az Exide-ot ajánom.
És vásárláskor ügyelj a polaritásra!!! Nem minden akkunak van ugyanazon az oldalon a pozitív és a negatív csatlakozója.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Új akku
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 14, 2010 2:20 pm 

Hello! Új akku vásárlás előtt állok úgy néz ki! Mekkorát és milyen márkájút érdemes vásárolni? (1.4 16V 2005 Fabia I Ambiente) Köszönöm!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 05, 2010 10:59 pm 

Az akku elég bivaly ahhoz h ne engedje felszökni a feszültséget. Ha már nagyon felszökne, akkor az az akku igen nagy belső ellenállású (kuka) vagy a töltőáram 10x annyi, mint kellene. Egy normál méretű autós töltővel ez nem foroghat fenn, különösen, ha üzemképes.
Inkább azzal szoktak gallyra vágni pl autórádiókat, amikor műhelyben, sufniban, itt-ott akkutöltőről járatják, mondván 12V-os. Persze...ha rajta van egy akksi is, de anélkül a töltőfesz felszökik.

Kárt nem okozol ha lekötöd, inkább csak bosszúság visszaállítani a rádiócsatornákat, órát, stb...

Ted Mosby írta:
Nekem azt mondta egy akkumulátors szakember, hogy ha biztosra akarok menni, akkor kössem le legalább az egyik vezetéket, mert a töltés során jeletkező túlfesz tönkretehet dolgokat.

ZOLY írta:
Kőszőnőm szépen a gyors választ!! de ahogy ma megnéztem mindenképpen le kell vennem a + sarut mert kűlönben nem tudom az ősszes kupakot ki venni csak az első három-négyet, a le irás sokat segitett de nekem /2006.02.havi/ fábiám van és annak másképp van az egész,ott ha jól néztem egy kábelel volt át hidalva hogy ne keljen az órát és rádiót újra programozni. megmondom őszintén hogy eddig nem kellett hozá nyulni de nyugodtabb lennék ha tudnám milyen állapotban van.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 05, 2010 10:46 pm 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
Nekem azt mondta egy akkumulátors szakember, hogy ha biztosra akarok menni, akkor kössem le legalább az egyik vezetéket, mert a töltés során jeletkező túlfesz tönkretehet dolgokat.

ZOLY írta:
Kőszőnőm szépen a gyors választ!! de ahogy ma megnéztem mindenképpen le kell vennem a + sarut mert kűlönben nem tudom az ősszes kupakot ki venni csak az első három-négyet, a le irás sokat segitett de nekem /2006.02.havi/ fábiám van és annak másképp van az egész,ott ha jól néztem egy kábelel volt át hidalva hogy ne keljen az órát és rádiót újra programozni. megmondom őszintén hogy eddig nem kellett hozá nyulni de nyugodtabb lennék ha tudnám milyen állapotban van.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd dec. 29, 2009 8:56 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. dec. 28, 2009 11:45 pm 

Persze hogy lehet. Én a kupakot sem szoktam kivenni, mert van rajta egy biztonsági lyuk keresztben, tehát bedugózva is levegőzik. Annyira mindenképp érdemes kidugózni h ellenőrizd benne a vízszinteket.
ZOLY írta:
Sziasztok! a kérdésem az lenne lehet e az akumlátort tőlteni ugy hogy nem veszem le a sarukat csak rá rakom a kábelt,azt olvastam hogy a kupakokat mindenképp ki kell csavarni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. dec. 28, 2009 9:57 pm 

Sziasztok! a kérdésem az lenne lehet e az akumlátort tőlteni ugy hogy nem veszem le a sarukat csak rá rakom a kábelt,azt olvastam hogy a kupakokat mindenképp ki kell csavarni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: SOS
HozzászólásElküldve: vas. dec. 27, 2009 3:09 pm 

Igen.

zeus írta:
goes írta:
Asszem 13-a dugókulcs kell, hosszabbítóval. Az akksi tövében van a rögzítő csavar, csak meg kell lazítani és kiemelhető.

Erről lenne szó:

Kép
Kép

Talán a lényeg látszik a képen. Csak ezt az egy csavart kell meglazítani?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: SOS
HozzászólásElküldve: szomb. dec. 26, 2009 10:18 pm 

goes írta:
Asszem 13-a dugókulcs kell, hosszabbítóval. Az akksi tövében van a rögzítő csavar, csak meg kell lazítani és kiemelhető.

Erről lenne szó:

Kép
Kép

Talán a lényeg látszik a képen. Csak ezt az egy csavart kell meglazítani?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jan. 09, 2009 9:40 pm 

Mármint egy ideiglenes pótakksira...nehogy vki a 2 pólust egymással kösse össze... :)
hpeter írta:
Sziasztok!
Az én gyári akumám 6 év után szenderült örök nyugalomra. Mától egy Exide dolgozik a motortérben.
A Banner-től olcsóbb kb.: 10e HUF spórolás volt számomra. Mindenkinek javaslom poles javallatát megfogadni és a pólusokat összekötni!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jan. 09, 2009 9:29 pm 

Sziasztok!
Az én gyári akumám 6 év után szenderült örök nyugalomra. Mától egy Exide dolgozik a motortérben.
A Banner-től olcsóbb kb.: 10e HUF spórolás volt számomra. Mindenkinek javaslom poles javallatát megfogadni és a pólusokat összekötni!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 05, 2009 7:37 pm 

mindkettő. bár, km helyett inkább üzemórát mondanék.
az aksi szereti ha használják, nem szeret az autóban unatkozni hetekig beindítás nélkül. úgy hogy érdemes néha 1 negyedórára beindítani vagy cseptöltéssel izgatni.
gstibb írta:
Egy számomra érdekes kérdés, egy akksinál egyébként az évek, vagy a megtett km-ek számítanak?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 686 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra