Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: pén. jan. 22, 2021 1:30 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 294 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Távirányítós központizár
HozzászólásElküldve: vas. jan. 10, 2021 9:27 pm 

Autó: Skoda Fabia Sedan 1.2 HTP / 1.4 16V BBZ
Csabaa írta:
Badzinga írta:
Sziasztok,

pár napja vettem egy 2005-ös 1.4 16v sedant. Központi zár van benne, kulccsal rendesen működik, de távirányítót nem adtak hozzá. A két kulcs különálló, ha volt is hozzá távirányító nem lehet tudni, hogy milyen. Megpróbáltam a másik kocsim távirányítóját rátanítani az egyik itt elérhető pdf alapján, mert annál is különálló a kulcs, az ilyen típusú:

http://www.gyaritavadok.hu/?635,en_skod ... ari-tavado

Nem működött. Ahhoz kellene tanács, hogy hogyan lehetne kideríteni, hogy egyáltalán van benne távvezérlő egység vagy pedig nincs?

Köszönöm.
Sziasztok.

Szia
http://www.octinfo.com/index_hu.php?p=vag_hu
A csomagtartóban vagy a szervízköny első oldalain van egy papír beragasztva az adatokról. A három karakteres kódokat kell beírnod és a kocsi összes tulajdonságát meg fogod ismerni.
Vagy leszeded a bal első ajtó kárpitját alatta van a vevő ha van benne..

https://mega.nz/file/205BgKhI#GC2ywh-Eq ... i3d6p8_P5E

Bal oldalon az a fekete kocka, amiből az a szürke antenna kábel lóg lefelé.

Vw pr kódot itt is lehet keresni..
http://vag-codes.info/vag-option-codes

Köszönöm. Megtaláltam, a 4F1 kód szerint csak központi záras az autó, de nem távirányítós. Ha lesz rá időm, megnézem az ajtókárpitot a régi kocsimban, mert az is 4F1-es, így valószínűleg a márkakereskedésben szerelték be utólag a vezérlőt.

Sziasztok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jan. 10, 2021 7:14 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Badzinga írta:
Sziasztok,

pár napja vettem egy 2005-ös 1.4 16v sedant. Központi zár van benne, kulccsal rendesen működik, de távirányítót nem adtak hozzá. A két kulcs különálló, ha volt is hozzá távirányító nem lehet tudni, hogy milyen. Megpróbáltam a másik kocsim távirányítóját rátanítani az egyik itt elérhető pdf alapján, mert annál is különálló a kulcs, az ilyen típusú:

Nem működött. Ahhoz kellene tanács, hogy hogyan lehetne kideríteni, hogy egyáltalán van benne távvezérlő egység vagy pedig nincs?

Köszönöm.
Sziasztok.

Szia
http://www.octinfo.com/index_hu.php?p=vag_hu
A csomagtartóban vagy a szervízköny első oldalain van egy papír beragasztva az adatokról. A három karakteres kódokat kell beírnod és a kocsi összes tulajdonságát meg fogod ismerni.
Vagy leszeded a bal első ajtó kárpitját alatta van a vevő ha van benne..

https://mega.nz/file/205BgKhI#GC2ywh-Eq ... i3d6p8_P5E

Bal oldalon az a fekete kocka, amiből az a szürke antenna kábel lóg lefelé.

Vw pr kódot itt is lehet keresni..
http://vag-codes.info/vag-option-codes

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jan. 10, 2021 6:31 pm 

Autó: Skoda Fabia Sedan 1.2 HTP / 1.4 16V BBZ
Sziasztok,

Köszönöm.
Sziasztok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. dec. 30, 2020 8:33 pm 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
skodafabi írta:
feketete írta:
skodafabi írta:
Sikerült ellenőriznem a vezetékeket, a gumiharang alatt minden vezeték jó.
Találtam a komfortmodul és a bal első ajtó között egy kék-sárga vezetéket, amely sérült volt. A sérülésnél elcsíptem, a ez eddig működő funkciók ugyanúgy működtek. Összekötöttem újra a kék-sárgát, de továbbra sem tudom zárni a távirányítóval.
A központi elektronikában lehet baj?

a kék sárga szál az ajtónyitó motor egyik szála volt ha csak sérült volt (az is lehetett) , mert müködött a zár

https://mega.nz/folder/ysYAhQhC#I8hx-TJ ... r/XoYEgYZA

Meg kéne próbálni megkeresni hol van az elektronikus zár belső jelfogója.
először kiszedni a 31 sz. biztosítékot elektromos vezérlőegység. megnézni mit csinál . ha nyitja az ajtókat akkor ott van a fogadó egység.

kiszedni 49 sz biztosítékot komfort egység ha nem nyitja az ajtókat csak a csomagtér zárat , akkor ott a fogadó egység.

Az ajtón levő lámpa ( központi zár) nem az ajtó zárjától hanem közvetlenül a komfort egységtől kapja a jelet

szerintem a fogadó egység a komfortvezérlőben van . Az elektromos vezérlő egységbe csak egy vezeték ( barna sárga) megy be a zárból . A komfortegységbe 4 vezeték (sárga -kék, zöld -sárga , ebből a zárómotoré kék-sárga, lila - sárga)

A 49-es számú biztosítékot kiszedve sem kulccsal, sem belülről, sem távirányítóval nem nyit/zár. Kicserélem a két első ajtóban a microkapcsolókat, hátha az megoldja a problémát. Ha netán mégsem járnék sikerrel, előfordulhat, hogy a központi elektronika adta meg magát? Kapcsolási rajz alapján annak is köze van a központi zárhoz.

a 49 sz biztosíték a komfort egységé . ott az elektromos fogadó rész.A hiba ott lehet .Logikusan az elektromos fogadó egység és az irányváltó között lehet a gond, mert " kézzel" nyitható. Azért a csak a teszt kedvéért kiszedném a 31 sz biztosítékot mit csinál . Ha elektromosan minden nyit csak a csomagtartó nem az azt jelenti hogy a komfortegység vezérel az elektromos vezérlőt csak vezérli

a központi elektronika vezérli a csomagtartó zárat ( az ajtókat nem)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. dec. 30, 2020 7:32 pm 

Autó: Skoda Fabia 6y 2001 AQW
feketete írta:
skodafabi írta:
Találtam a komfortmodul és a bal első ajtó között egy kék-sárga vezetéket, amely sérült volt. A sérülésnél elcsíptem, a ez eddig működő funkciók ugyanúgy működtek. Összekötöttem újra a kék-sárgát, de továbbra sem tudom zárni a távirányítóval.

a kék sárga szál az ajtónyitó motor egyik szála volt ha csak sérült volt (az is lehetett) , mert müködött a zár

először kiszedni a 31 sz. biztosítékot elektromos vezérlőegység. megnézni mit csinál . ha nyitja az ajtókat akkor ott van a fogadó egység.

kiszedni 49 sz biztosítékot komfort egység ha nem nyitja az ajtókat csak a csomagtér zárat , akkor ott a fogadó egység.

Az ajtón levő lámpa ( központi zár) nem az ajtó zárjától hanem közvetlenül a komfort egységtől kapja a jelet

szerintem a fogadó egység a komfortvezérlőben van . Az elektromos vezérlő egységbe csak egy vezeték ( barna sárga) megy be a zárból . A komfortegységbe 4 vezeték (sárga -kék, zöld -sárga , ebből a zárómotoré kék-sárga, lila - sárga)

A 49-es számú biztosítékot kiszedve sem kulccsal, sem belülről, sem távirányítóval nem nyit/zár. Kicserélem a két első ajtóban a microkapcsolókat, hátha az megoldja a problémát. Ha netán mégsem járnék sikerrel, előfordulhat, hogy a központi elektronika adta meg magát? Kapcsolási rajz alapján annak is köze van a központi zárhoz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. dec. 30, 2020 7:28 pm 

Csabaa írta:
skodafabi írta:

Szia
Szerintem a két első ajtó mikrokapcsolója miatt nem zárja be, mivel nyitottnak érzékeli őket. Néhány poszttal előbb írtad a két első ajtó rossz kapcsolóját..

Nekem kétszer fordult elő, félig zárás (kivülről nem, de belülről nyitható maradt) egyrészt rossz mikrokapcsolónál, és egyszer a gyújtás kulcs kapcsolójának hibájánál.
A második esetben hiába húztam ki a kulcsot, ezt nem érzékelte a komfort modul ezért csak félig zárt..

Itt megtalálod a komfort modul és az ajtóknál lévö csatik bekötését:
https://mega.nz/folder/ys4XTRiT#rrvC0sTaWQVOZWzJFD2NUg

Szia!
A következő lépés a két microkapcsoló cseréje lesz a két első ajtóban. Egy kapcsolóm már van, a másik érkezését várom, aztán kicserélem.

Köszönöm a linket és a segítséget!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. dec. 30, 2020 7:09 pm 

skodafabi írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. dec. 30, 2020 6:21 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
skodafabi írta:

Szia
Szerintem a két első ajtó mikrokapcsolója miatt nem zárja be, mivel nyitottnak érzékeli őket. Néhány poszttal előbb írtad a két első ajtó rossz kapcsolóját..

Nekem kétszer fordult elő, félig zárás (kivülről nem, de belülről nyitható maradt) egyrészt rossz mikrokapcsolónál, és egyszer a gyújtás kulcs kapcsolójának hibájánál.
A második esetben hiába húztam ki a kulcsot, ezt nem érzékelte a komfort modul ezért csak félig zárt..

Itt megtalálod a komfort modul és az ajtóknál lévö csatik bekötését:
https://mega.nz/folder/ys4XTRiT#rrvC0sTaWQVOZWzJFD2NUg

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. dec. 30, 2020 2:14 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. dec. 30, 2020 11:36 am 

amit ki tudtam silabizálni a kapcsolási rajzból : a komfortvezérlőből megy minden ajtóhoz vezeték
nagyon elmélet igen, közben megtaláltam én is a kapcsolási rajzát a központi zárnak, de sajnos többet én sem tudtam meg

" mechanikusan " kulcs, belső gombok minden ajtó jól nyit zár igen, így van
távirányítóval ajtók nem csak a csomagtartó zár nem, távirányítóval a csomagtér sem zár

a vezetékek jók , a zárakat a polaritás fordításával nyitja zárja , ez mechanikusan jól távirányítóval rosszul zárja (nincs polaritás váltás? ) a csomagteret az elektronikus vezérlő nyitja zárja Nincs polarítás váltás. Bicskakulcs nyitásra nyit minden, zárásra nem történik semmi. A vezetéket délután tudom csak ellenőrizni, azzal kapcsolatban mindenképp visszajelzek.

csak egy próba zárd be az ajtókat mechanikusan ( kulcs, gomb ) a távirányítóval nyomj a zárásra elméletileg ha nincs polaritásváltás akkor nyitni kéne az ajtókat
nagyon kéne érteni a komfortelektronikát mechanikusan máshogyan adja a vezérlő jelet mint elektronikusan
ha van jobb oldalon kulcs onnan is meg kéne próbálni kulccsal nyitni zárni az ajtókat ( mit csinál?) annyira nem ismerem lehet hogy gyárilag csak a vezető oldali zár kulcs nyit minden ajtót a többi csak saját ajtaját nyitja Van jobb oldalt is kulcsnyílásom, viszont ott valami nagyon szét van esve, mert körbe tudom végtelenszer forgatni a kulcsot és teljesen behülyíti a központizárat, így a jobb oldali kulcsnyílást egyáltalán nem is használom.

A csomagtartót a komfortegységből jövő jel az elektromos vezérlő egységen keresztül kapcsolja ( az ajtókat a komfortegység kapcsolja) igen, ezt sikerült megfejtenem.[/quote]

Ellenőrzöm a bal első ajtóban a gumiharang alatt a vezetékeket, hátha csak ott fáradt el valami. Jelzek, hogy mire jutottam. Köszönöm a segítséget!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. dec. 30, 2020 5:29 am 

skodafabi írta:
feketete írta:
A kulcs elforgatásával záródik minden ajtó? Igen, mindegyik zár.

a belső gombokkal próbáltad nyitni -zárni? Igen, az is tökéletesen működik.

A jelet a komfortegység kapja és vezérli az ajtókat . A kulccsal a záron keresztül vagy az ajtónyitó gombokkal vezérelve is lehet nyitni zárni az ajtókat. ezek működnek-e? A gombokat nem tudom ellenőrizni, mert nekem mind a 4 ajtóból ki van szedve.

Ezt eddig így értem, viszont a komfort egység külön-külön vezérli az ajtókat? Vagy csak egy jelet ad a bal elsőnek és annak a jeleit kapja meg a többi ajtót?

amit ki tudtam silabizálni a kapcsolási rajzból : a komfortvezérlőből megy minden ajtóhoz vezeték
nagyon elmélet

" mechanikusan " kulcs, belső gombok minden ajtó jól nyit zár
távirányítóval ajtók nem csak a csomagtartó zár

a vezetékek jók , a zárakat a polaritás fordításával nyitja zárja , ez mechanikusan jól távirányítóval rosszul zárja (nincs polaritás váltás? ) a csomagteret az elektronikus vezérlő nyitja zárja

csak egy próba zárd be az ajtókat mechanikusan ( kulcs, gomb ) a távirányítóval nyomj a zárásra elméletileg ha nincs polaritásváltás akkor nyitni kéne az ajtókat
nagyon kéne érteni a komfortelektronikát mechanikusan máshogyan adja a vezérlő jelet mint elektronikusan
ha van jobb oldalon kulcs onnan is meg kéne próbálni kulccsal nyitni zárni az ajtókat ( mit csinál?) annyira nem ismerem lehet hogy gyárilag csak a vezető oldali zár kulcs nyit minden ajtót a többi csak saját ajtaját nyitja

A csomagtartót a komfortegységből jövő jel az elektromos vezérlő egységen keresztül kapcsolja ( az ajtókat a komfortegység kapcsolja)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 29, 2020 9:24 pm 

feketete írta:
A kulcs elforgatásával záródik minden ajtó? Igen, mindegyik zár.

a belső gombokkal próbáltad nyitni -zárni? Igen, az is tökéletesen működik.

A jelet a komfortegység kapja és vezérli az ajtókat . A kulccsal a záron keresztül vagy az ajtónyitó gombokkal vezérelve is lehet nyitni zárni az ajtókat. ezek működnek-e? A gombokat nem tudom ellenőrizni, mert nekem mind a 4 ajtóból ki van szedve.

A csomagtartót a komfortegységből jövő jel az elektromos vezérlő egységen keresztül kapcsolja ( az ajtókat a komfortegység kapcsolja)
Ezt eddig így értem, viszont a komfort egység külön-külön vezérli az ajtókat? Vagy csak egy jelet ad a bal elsőnek és annak a jeleit kapja meg a többi ajtót?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 29, 2020 9:12 pm 

A kulcs elforgatásával záródik minden ajtó?

a belső gombokkal próbáltad nyitni -zárni?

A jelet a komfortegység kapja és vezérli az ajtókat . A kulccsal a záron keresztül vagy az ajtónyitó gombokkal vezérelve is lehet nyitni zárni az ajtókat. ezek működnek-e?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 29, 2020 7:42 pm 

feketete írta:
skodafabi írta:
A biztosítékokat ellenőriztem. Kulcs elfordításra működik a zárás, azzal eddig sem volt gond. Teljesen hibakód mentes, OBD eleven pro-val és VCDS-sel is ki lett olvasva. Egyik haverom nagy VCDS mágus, ő nem tudott mit kezdeni ezzel a problémával.
A két első ajtóban valszeg rossz a micro kapcsoló, az okozhat ilyen jellegű hibát? Az ajtókban a piros fény folyamatosan világít, járó motornál sem alszik el, valamint a beltér világítás "ajtónyitás" állásban is hol folyamatosan világít, hol lekapcsol.

mikrokapcsoló hiba jele lehet nem kapcsol föl a belső világítás, a felkapcsolva maradt fényszórónál nem sípol

A kábelszakadásra könnyű ránézni az ajtó és az ajtóoszlop közötti gumiharmonika egyik oldalát levenni és ott benézve lehet látni a vezetékeket.

A csomagtérajtó nem nyílik elektromosan? Őt nem a komfortelektronika vezérli .

Próbáld a kulcsot szinkronizálni( hátha sikerül)

A járműkulcs kódjának a szinkronizálása
Ha a távirányító működtetésekor a jármű nem nyílik ki, akkor lehetséges,
hogy a kulcs és a járműben lévő vezérlőegység kódja nem egyezik meg.
Ez akkor fordulhat elő, ha a rádiófrekvenciás kulcs gombját többször
működtette a berendezés hatótávolságán kívül vagy a távirányító elemét
kicserélték.
Ezért szükséges a kódot a következők szerint szinkronizálni:
• Nyomja meg a távirányító egyik gombját.
• A gomb megnyomása után 1 percen belül nyitni kell az ajtót a
kulccsal.

A kulcs hibátlanul kommunikál a vezérlővel. Mint azt korábban is írtam, VCDS-sel ellenőrizve a bicskakulcs minden gombjának a jele beérkezik a vezérlőbe, viszont a zárás funkció nem működik. Egyik ajtót sem zárja és nem is villan az index. A nyitás, valamint a csomagtérajtó nyitás távirányítóval tökéletes.

A csomagtérajtóm elektromos, annak a nyitás az ajtón lévő microkapcsolóval is és a távirányítóval is tökéletesen működik, kulccsal zárva az autót a csomagtérajtó is hibátlanul bezár.

A felkapcsolva maradt fényszóróvisszajelzés (sípolás) is működik, ha kiveszem a kulcsot.

A gumiharang alatti kábelek ellenőrzését holnap elvégzem. Itt hogy működik? A komfort modul csak a bal első ajtónak ad jelet és az alapján nyit/zár a többi ajtó? Vagy mindegyik zár külön-külön kapja a nyitó/záró jelet?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 29, 2020 7:25 pm 

skodafabi írta:
A biztosítékokat ellenőriztem. Kulcs elfordításra működik a zárás, azzal eddig sem volt gond. Teljesen hibakód mentes, OBD eleven pro-val és VCDS-sel is ki lett olvasva. Egyik haverom nagy VCDS mágus, ő nem tudott mit kezdeni ezzel a problémával.
A két első ajtóban valszeg rossz a micro kapcsoló, az okozhat ilyen jellegű hibát? Az ajtókban a piros fény folyamatosan világít, járó motornál sem alszik el, valamint a beltér világítás "ajtónyitás" állásban is hol folyamatosan világít, hol lekapcsol.

mikrokapcsoló hiba jele lehet nem kapcsol föl a belső világítás, a felkapcsolva maradt fényszórónál nem sípol

A kábelszakadásra könnyű ránézni az ajtó és az ajtóoszlop közötti gumiharmonika egyik oldalát levenni és ott benézve lehet látni a vezetékeket.

A csomagtérajtó nem nyílik elektromosan? Őt nem a komfortelektronika vezérli .

Próbáld a kulcsot szinkronizálni( hátha sikerül)

A járműkulcs kódjának a szinkronizálása
Ha a távirányító működtetésekor a jármű nem nyílik ki, akkor lehetséges,
hogy a kulcs és a járműben lévő vezérlőegység kódja nem egyezik meg.
Ez akkor fordulhat elő, ha a rádiófrekvenciás kulcs gombját többször
működtette a berendezés hatótávolságán kívül vagy a távirányító elemét
kicserélték.
Ezért szükséges a kódot a következők szerint szinkronizálni:
• Nyomja meg a távirányító egyik gombját.
• A gomb megnyomása után 1 percen belül nyitni kell az ajtót a
kulccsal.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 294 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra