Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. nov. 18, 2017 9:09 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 236 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Távirányítós központizár
HozzászólásElküldve: kedd nov. 07, 2017 1:18 pm 

Autó: Fabia Best kombi, 2004 1.4 16V BBZ
Hali

Nekem is van egy érdekes problémám

Kicseréltem a komfort modult bicskakulcsos távirányítósra (6Q0 959 433 E (H volt benne, 0002-es verzió az új is), elsőre angol autóból kaptam, így felcserélte az autó jobb- és baloldalát, majd kaptam egy jó verziót, viszont az a gond, hogy nem érzékeli a csomagtérnyitást.
Vcds-ben látszódik, hogy nyitva van-e, de ha csak a csomagtartót nyitom, vissza zár a központi. A coding-ot beállítottam rendesen, azokkal a beállításokkal, ahogy volt.

Találkozott valaki ilyennel?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 07, 2017 12:20 pm 

Autó: 2005 1,2 12V BME
Hello
Fabia 1.2 2005 gyari kulcsos kozponti zar utolagos taviranyitossa alakitva. Nyit zar minden okes kiveve a csomagternyitas.
A taviranyiton van ehhez gomb. De csak akkor tud taviranyitorol nyitni ha a csomagtarto ajton levő gombot lekötjuk, ha az marad akkor a taviranyitoval nem mukodik. Mi lehet a megoldas?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 02, 2017 10:47 am 

Autó: Fabia
Lehet, hogy az ajtó nyitás érzékelő sensor romlott el. Nekem a csomagtér zárásánál volt hasonló hiba. Hol zárt, hol nem, mint a mesében. csere és működik rendesen

hubo44 írta:
Tamata írta:
Sziasztok! Új vagyok a Fábia tulajdonosok között. 2 hete vettem egy 4 éves Fábia Kombi 1.6 TDI-t. Nagyon meg vagyok elégedve vele. Kényelmes, jól megy és keveset fogyaszt, szóval élvezet vele autózni. Viszont tegnap óta a távirányító nem nyitja- vagy zárja a vezető oldali ajtót. Kulccsal működik rendesen, viszont ha a távirányítóval zárom be, a zárást jelző led nem villog majd elalszik, hanem folyamatosan világít kb 1 percig, elalszik és ennyi. Az ajtó nyitva marad. Ha kulccsal bezárom, akkor meg a távirányító nem nyitja ki. Tudnátok a megoldásban segíteni? Nem szívesen mennék már most szervizbe vele. Segítségeteket előre is köszönöm!

it nezd meg: http://skodafabiaclub.com/forum/viewtop ... f=12&t=251

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 20, 2017 7:45 pm 

Tamata írta:
Sziasztok! Új vagyok a Fábia tulajdonosok között. 2 hete vettem egy 4 éves Fábia Kombi 1.6 TDI-t. Nagyon meg vagyok elégedve vele. Kényelmes, jól megy és keveset fogyaszt, szóval élvezet vele autózni. Viszont tegnap óta a távirányító nem nyitja- vagy zárja a vezető oldali ajtót. Kulccsal működik rendesen, viszont ha a távirányítóval zárom be, a zárást jelző led nem villog majd elalszik, hanem folyamatosan világít kb 1 percig, elalszik és ennyi. Az ajtó nyitva marad. Ha kulccsal bezárom, akkor meg a távirányító nem nyitja ki. Tudnátok a megoldásban segíteni? Nem szívesen mennék már most szervizbe vele. Segítségeteket előre is köszönöm!

it nezd meg: viewtopic.php?f=12&t=251

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 20, 2017 7:36 pm 

Tamata írta:

talan čak vezetek sakadaš a mažetaba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 20, 2017 6:48 pm 

Autó: Skoda Fabia kombi 1.6 TDI

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 03, 2017 12:57 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.9 PD TDi Elegance
Kedves Uraim!

Utolsó reményeim vagytok, mielőtt feleslegesen súlyos pénzeket szednek le rólam a szakik, ezért kérlek segítsetek... Előre is köszönöm szépen!

Az alany: 2001 1. félévi Skoda Fabia 1.9 TDI Elegance
Osztrák modell, amit GYÁRILAG riasztóval láttak el (és még gyárilag hátsó tárcsafékes is, de nem RS).

Az eladó nem találta meg a 2. gyári (bicska)kulcsot és sajnos az egyetlen eredeti kulcs távirányítója sem működik.
A távirányító pedig jó, az elem is benne (a LED is világít). Egy 'bontott' kulcsot is szereztem hozzá: kulcsszár és immo-chip csere megtörtént, de annak a távirányítóját sem tudták (hivatalos VW műszerrel) felprogramozni, csak az új immo-chipet tudták beállítani.

A központizár jelenleg csak az ajtózárral működik, ami nem kapcsolja ki a riasztót, csak vezető oldalán van egy 15mp késleltetés: ennyi időm van gyújtásra fordítani a kulcsot, különben jön a sziréna (aminek már az előző tulaj is kivette az olvadó biztijét; DE NEM, nem emiatt nem megy a rendszer, mert ez csak a szirénára vonatkozik; biztivel együtt sem veszi a rádiójelet).

Szóval arra jutottam, hogy a rádióvevővel lehet vmi. Elvileg ez a komfort-vezérlőnél van? A pedálok felett?

Azt is megtudtam, hogy a gyári riasztóban van egy beépített elem (aksi), ami a szirénát akkor is meg tudja szólaltatni, ha a tolvaj leköti az autó saját akkuját, de ennek nem szabad, hogy köze legyen a rádióvevőhöz, mert az előző Fabiám is távirányítós volt, de gyári riasztó nélküli... tehát azt hiszem, hogy ez egy külön modul/eszköz lehet ez a rádióvevő.

Kinek van ötlete?

Mielőbbi javaslataitokat várva és megköszönve,

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 19, 2017 8:20 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
ilada írta:
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek! Skoda fábia 1.2 kombi 2006-os évjárat. Utólagosan szeretnék bekötni egy univerzális központi zár vezérlőt (smp v09b típusút). Kérdésem a következő, hogy melyik vezetéket hova kössem?
Komfort elektronika vezérlőt illetve a központi zár vezérlőjét megtaláltam a pedálok felett.
Melyik vezeték a nyító illetve melyik a záró?
Univerzális központi zár bekötési rajza http://smpower.hu/shop/term_dok/521.pdf
Milyen alkatrészek szükségesek még (dióda,ellenállás,segéd relé?)

Szia
A csatik bekötése segíteni fog:
https://mega.nz/#F!ys4XTRiT!rrvC0sTaWQVOZWzJFD2NUg

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 17, 2017 9:38 pm 

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek! Skoda fábia 1.2 kombi 2006-os évjárat. Utólagosan szeretnék bekötni egy univerzális központi zár vezérlőt (smp v09b típusút). Kérdésem a következő, hogy melyik vezetéket hova kössem?
Komfort elektronika vezérlőt illetve a központi zár vezérlőjét megtaláltam a pedálok felett.
Melyik vezeték a nyító illetve melyik a záró?
Univerzális központi zár bekötési rajza http://smpower.hu/shop/term_dok/521.pdf
Milyen alkatrészek szükségesek még (dióda,ellenállás,segéd relé?)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 28, 2017 8:30 am 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPI-8V - 68LE 2001
Értem, és köszi szépen ! :D :int:

Csabaa írta:
knox88 írta:
Nagyon szépen köszönöm a részletes és kielégítő választ. A kérdésem még annyi, hogy az egyik képen miért van kitámasztva az ajtó kilincs egy krovával ? Van valami szerepe vagy csak úgy ?

Szia
Amikor nem csak a zárbetétet szeded ki, hanem a teljes zárszerkezetet, ki kell akasztani a kilincs bovdenjét.
Összerakásnál a kilincsnek kihúzott állapotban kell lennie, amikor a bovdent vissza akasztod a helyére.
Ha ez nem így történik, akkor a kilincs meghúzásánál a zár nem old ki, az ajtó zárva marad.
(a bovdennek állandóan feszülnie kell)
A kitámasztás ezzel volt a legegyszerűbb.. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 28, 2017 8:15 am 
Moderátor

knox88 írta:
Nagyon szépen köszönöm a részletes és kielégítő választ. A kérdésem még annyi, hogy az egyik képen miért van kitámasztva az ajtó kilincs egy krovával ? Van valami szerepe vagy csak úgy ?

Szia
Amikor nem csak a zárbetétet szeded ki, hanem a teljes zárszerkezetet, ki kell akasztani a kilincs bovdenjét.
Összerakásnál a kilincsnek kihúzott állapotban kell lennie, amikor a bovdent vissza akasztod a helyére.
Ha ez nem így történik, akkor a kilincs meghúzásánál a zár nem old ki, az ajtó zárva marad.
(a bovdennek állandóan feszülnie kell)
A kitámasztás ezzel volt a legegyszerűbb.. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 28, 2017 7:29 am 

Csabaa írta:
knox88 írta:
Köszönöm szépen az ábrát.
A zárbetétet, hogyan szedem, ki, hogy ne bénázzam el, hogyan tudom kicserélni benne azt ami tönkrement, és mennyi egy új szerkezet ? :)

Ki kell venned, hogy kiderüljön melyik fajta zárbetét van benne.
A régihez van javítókészlet:
https://skodapatika.hu/spd/1U0898001/Sk ... to-keszlet
A szétszedése:
https://www.youtube.com/watch?v=jf4uLb2 ... e=youtu.be

Ha az újfajta van, ahoz kell venni egy másikat, aminek a kulcsos betétjét át kell rakni:
https://www.aliexpress.com/item/for-Sko ... l2pcDetail

A két kis fül fogja össze az egészet:
http://kephost.com/image/wGJv
http://kephost.com/image/wGJS

Esélyes ,hogy Neked a régebbi van mivel 2001-es a kocsi, de meg kell nézni.
A zárbetét kiszedéséhez, kell egy 20as hosszított torx fej.
Kép
A két kis kupak alatt van a két csavarja:
Kép
A két csavar csak annyira szabad kicsavarni, hogy ne essen be az ajtóba, mert akkor lehet bontani a kárpitot is..
2-3 fordulatot tekersz a csavaron, majd megpróbálod kihúzni a betétet. Ha nem enged, megint kifelé a csavaron..
Kép a belső oldalról,a betét már kint van:
Kép
A felső csavar oldalról rögzíti a betétet, az alsó csavar, a hátsó gyűrűt forgatja el, és az akad be a betét öntvényébe.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 26, 2017 1:32 pm 
Moderátor

knox88 írta:
A zárbetétet, hogyan szedem, ki, hogy ne bénázzam el, hogyan tudom kicserélni benne azt ami tönkrement, és mennyi egy új szerkezet ? :)

Ki kell venned, hogy kiderüljön melyik fajta zárbetét van benne.
A régihez van javítókészlet:
https://skodapatika.hu/spd/1U0898001/Sk ... to-keszlet
A szétszedése:
https://www.youtube.com/watch?v=jf4uLb2 ... e=youtu.be

Ha az újfajta van, ahoz kell venni egy másikat, aminek a kulcsos betétjét át kell rakni:
https://www.aliexpress.com/item/for-Sko ... l2pcDetail

A két kis fül fogja össze az egészet:
http://kephost.com/image/wGJv
http://kephost.com/image/wGJS

Esélyes ,hogy Neked a régebbi van mivel 2001-es a kocsi, de meg kell nézni.
A zárbetét kiszedéséhez, kell egy 20as hosszított torx fej.
Kép
A két kis kupak alatt van a két csavarja:
Kép
A két csavar csak annyira szabad kicsavarni, hogy ne essen be az ajtóba, mert akkor lehet bontani a kárpitot is..
2-3 fordulatot tekersz a csavaron, majd megpróbálod kihúzni a betétet. Ha nem enged, megint kifelé a csavaron..
Kép a belső oldalról,a betét már kint van:
Kép
A felső csavar oldalról rögzíti a betétet, az alsó csavar, a hátsó gyűrűt forgatja el, és az akad be a betét öntvényébe.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 26, 2017 9:52 am 

Csabaa írta:
knox88 írta:
Sziasztok !

Van egy 2001-es kombim 1.4 MPI benya, 68Le AME motorkód azt hiszem.

A vezetőoldali ajtózáram beadta az unalmast, körbe forog a zárba az egész szerkezet. Ettől függetlenül a központi zár működik, az anyós ülés felől működik nyit, zár és a vezetőoldali ajtót is nyitja, zárja.

A zárral nem szeretnék bajlódni, a bonyolultsága és az alkatrész ára miatt sem.
Vaterán-Jófogáson láttam ilyen "univerzális" távirányítós központi zárakat pár ezer Ft-okért.

Arra gondoltam, hogy vásárolnék egy ilyet, és a központi zárra valahogyan (ebben kérném a segítségeteket) rákötögetném. hogy a távirányítóval bírjam működtetni, nyitni zárni a kocsit. Mert ha az anyós ülés felől is elromlik a zár az cikis.

Kényelmi és anyagi szempontból is szimpatikusabb ez a távirányítós megoldás.

Valaki érthetően el bírná magyarázni, hogy merre találom a központi zárnak a vezérlőjét, vezetékeit, vagy esetleg aki már csinált hasonlót beszámolna róla ? :)

Előre is nagyon szépen köszönöm ! :int:

Szia
A zárbetétet szét lehet szedni, nemrég volt róla szó. A belsejét át tudod rakni az újba, hogy a régi kulccsal működjön a zár.
A betét kivétele nem nehéz, az ajtó oldalában kell csak a két rögzítő csavarját picit kifelé csavarni, majd az egészet kihúzni.

A központi zárat, a komfort vezérlő felügyeli, a pedálok felett a műszerfalban van, az elektromos rendszer vezérlője mellett.
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 26, 2017 9:40 am 
Moderátor

knox88 írta:
Sziasztok !

Van egy 2001-es kombim 1.4 MPI benya, 68Le AME motorkód azt hiszem.

A vezetőoldali ajtózáram beadta az unalmast, körbe forog a zárba az egész szerkezet. Ettől függetlenül a központi zár működik, az anyós ülés felől működik nyit, zár és a vezetőoldali ajtót is nyitja, zárja.

A zárral nem szeretnék bajlódni, a bonyolultsága és az alkatrész ára miatt sem.
Vaterán-Jófogáson láttam ilyen "univerzális" távirányítós központi zárakat pár ezer Ft-okért.

Arra gondoltam, hogy vásárolnék egy ilyet, és a központi zárra valahogyan (ebben kérném a segítségeteket) rákötögetném. hogy a távirányítóval bírjam működtetni, nyitni zárni a kocsit. Mert ha az anyós ülés felől is elromlik a zár az cikis.

Kényelmi és anyagi szempontból is szimpatikusabb ez a távirányítós megoldás.

Valaki érthetően el bírná magyarázni, hogy merre találom a központi zárnak a vezérlőjét, vezetékeit, vagy esetleg aki már csinált hasonlót beszámolna róla ? :)

Előre is nagyon szépen köszönöm ! :int:

Szia
A zárbetétet szét lehet szedni, nemrég volt róla szó. A belsejét át tudod rakni az újba, hogy a régi kulccsal működjön a zár.
A betét kivétele nem nehéz, az ajtó oldalában kell csak a két rögzítő csavarját picit kifelé csavarni, majd az egészet kihúzni.

A központi zárat, a komfort vezérlő felügyeli, a pedálok felett a műszerfalban van, az elektromos rendszer vezérlője mellett.
Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 236 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra