Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 21, 2017 11:03 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 236 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd márc. 09, 2010 2:53 pm 

Az immo chipje az a henger. Óvatosan bánj vele.
A gyári központizár nem pneumatikus.
Negatív impulzus kell a nyitáshoz és a záráshoz is, ráadásul egy pontra kell kötni mindkettőt egy 180 ohmos ellenállás közbeiktatásával. Csak gyári központizárnál van így.

djglott írta:
Na megjött a távirányító.
Valaki tud Borsodban olyan kulcsmásolót aki ezt megoldja? Mert szerintem egy mezei Mister Minit nemhiszem.

Az immo chipje csak egy kis üveghenger?Bele van ragasztva a gyári kulcsba?

A fabiaban milyen központi van gyárilag? Pneumatikus?

Bekötési sémáknál mi az a pozitív-, negatív-, pozitiv és negatív trigger?

Egyenlőre ennyi.
Üdv.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd márc. 09, 2010 1:38 pm 

A zár semmiképp nem pneumatikus (levegőműködtetésű) hanem közönséges elektromos.

A trigger indítójelet jelent szabadfordításban. Pl pozitív trigger az, amikor vminek egy pozitív (12V) jel kell ahhoz hogy történjen valami.

djglott írta:
Valaki tud Borsodban olyan kulcsmásolót aki ezt megoldja? Mert szerintem egy mezei Mister Minit nemhiszem.

Egyenlőre ennyi.
Üdv.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd márc. 09, 2010 1:25 pm 

Egyenlőre ennyi.
Üdv.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 08, 2010 9:08 pm 

szélharfa írta:
Köszönöm a képeket!
szétszedtem, így néz ki, a számok mások rajta (lehet, ez egyértelmű, nekem nem:D)
Az egyértelmű, hogy leejthették, mert a csavartartó, amibe belemegy a kis csavar, el van törve, nem is marad egybe az egész, csak cellux-szal..

A másiknak nekem is el van törve, egyszer kicsit erősebben lett meghúzva acsavarja. Körbe van nekem is ragasztva. A zöld gumi rész meg kezd ragadóssá válni. Tisztítsd meg alkohollal az érintkező felületeket, nem szabad alapból világítania, meg a lemez a zöld felé púposodjon. Ha ez megvan, és csak nyomásra világít akkor lehet a leírtak alapján tanítani.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 08, 2010 8:55 pm 

Köszönöm a képeket!
szétszedtem, így néz ki, a számok mások rajta (lehet, ez egyértelmű, nekem nem:D)
Az egyértelmű, hogy leejthették, mert a csavartartó, amibe belemegy a kis csavar, el van törve, nem is marad egybe az egész, csak cellux-szal..

összeraktam újra - most semmit nem csinál (már akkor sem, mikor a szerelőtől eljöttem), lehet az elemet a folytonos világítás leszívta?..........grrrrrrrr

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 08, 2010 8:21 pm 

Ha az elem bent van és folyamatosan világít, akkor rosszul van összerakva a bent lévő lemeznek felfelé kell domborodnia, vagy valami gáz van. Szakszerviz anno nekem is beadta, hogy ott kell hagyni az autót, mert kábel meg kutya f@sza kell hozzá, és darabját 5eft tanítják be. Gomb nyomásakor kell világítania amíg nyomod.

http://kepfeltoltes.hu/view/100308/P101 ... es.hu_.jpg

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 08, 2010 8:18 pm 

Pontosan így néz ki. De ha az elem benne van, akkor folyamatosan világít a led - tudod ráadásul nekem azt mondhatnak, amit akarnak, mivel nem értek hozzá, s a szerelő azt rebegte, "csippes"..., vagy mi:)

dombi7 írta:
Hello!
Úgy néz ki a távirányító, mint a 14 oldalon alul található?
Mert akkor működnie kell csak valamit nem jól csinálsz szerintem, nekem környezetemben már másnak is csináltam és működött. Sőt láttam egy másik fajta gyárit is azon is működött.

http://ws.skoda-auto.com/download/eng/a ... _08_04.pdf

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 08, 2010 6:14 pm 

Hello!
Úgy néz ki a távirányító, mint a 14 oldalon alul található?
Mert akkor működnie kell csak valamit nem jól csinálsz szerintem, nekem környezetemben már másnak is csináltam és működött. Sőt láttam egy másik fajta gyárit is azon is működött.

http://ws.skoda-auto.com/download/eng/a ... _08_04.pdf

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 08, 2010 4:59 pm 

Megpróbáltam a tanítást, se kép, se hang. Elmentem egy riasztószerelőhöz, megnézték, s a vélemény az, hogy chippes maga a kütyü, és nem tudja megcsinálni - most szerintetek hogyan tovább.
dombi7 - ez egyáltalán eredeti riasztó? - és nem tudod véletlen mi a típusa?

dombi7 írta:
szélharfa írta:
zsééééé írta:
Nekem ugyan nem mátrix van, de sztem nyugodtan "tanítsd" meg.

http://www.skodafabiaclub.com/technikai ... anitas.php

szélharfa írta:
Sziasztok!
Új Fábiások vagyunk (1.4 Matrix, 2002). Van riasztó, nem a kulcson, különálló. Olvastam egy oldalon, hogy mivel elemcsere volt, "tanítani kell" a riasztót . Nem mertem még megcsinálni:)
Mit tudtok erről?

Sajnos nem tanul. szerintetek mi lehet a gond? A távirányítón az egyik gomb domborúan "kiáll", de a másik besüpped... ez normális, vagy mindkettőnek "domborodnia kell"?

Fekete ovális zöld gombokkal? Nekem olyan van.
Autót tedd gyújtásra. Két gombot nyomd folyamatosan amíg a ledje nem világít folyamatosan kb. 6-8 sec. Ekkor valamelyik gombot nyomd meg többször amíg, az elakadásjelző fel nem villan, ezután vedd le gyújtásról és kész.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 07, 2010 6:50 pm 

Igen általában a bicskakulcsokon 3 gomb van(1:nyitás,:zárás,3:+ vmi exra funkció)....az immo chip az indításhoz kell,nélküle hiába teszed be a kulcsot és indítasz, nem fog menni....szóval teljesen mind 1 hány gomb van a kulcson.......Amúgy csak kulcsot akarsz cserélni,vagy riasztót is?

Ezen az oldal hasznos lehet:(a termékeknél kattints a neked megfelelőre....)

http://bicskakulcs.hu/

Fonte írta:
Péé írta:
Szia Fonte!

Mire értesz belsőn?A szárat szerintem nem lehet átenni ,az immo chipet viszont igen...amúgy is ha veszel bicskakulcsot kapsz hozzá nyers szárat...egy kulcsmásolás aztán kész is(kb 1 éve cseréltem a régi kulcsomat bicskakulcsra,mondjuk én akkor riasztómat is cseréltem).....Ja igen a bicskakulcsos szár vége nem olyan mint a az eredetié,szerintem már ezért sem lehet átenni......
Rem segítettem........

Üdv .: pé

Fonte írta:
Sziasztok.Sima kulcsból át lehet tenni a belsőt bicska kulcsosba? :?:

Szia.Ja igen,az immo chipre gondoltam természetesen.Mintha más lenne a gomb kiosztása.Nem értem,hogy megy bele.Azon mintha 3 gomb lenne,nekem meg kettő van.?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 07, 2010 5:43 pm 

Péé írta:
Szia Fonte!

Mire értesz belsőn?A szárat szerintem nem lehet átenni ,az immo chipet viszont igen...amúgy is ha veszel bicskakulcsot kapsz hozzá nyers szárat...egy kulcsmásolás aztán kész is(kb 1 éve cseréltem a régi kulcsomat bicskakulcsra,mondjuk én akkor riasztómat is cseréltem).....Ja igen a bicskakulcsos szár vége nem olyan mint a az eredetié,szerintem már ezért sem lehet átenni......
Rem segítettem........

Üdv .: pé

Fonte írta:
Sziasztok.Sima kulcsból át lehet tenni a belsőt bicska kulcsosba? :?:

Szia.Ja igen,az immo chipre gondoltam természetesen.Mintha más lenne a gomb kiosztása.Nem értem,hogy megy bele.Azon mintha 3 gomb lenne,nekem meg kettő van.?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 07, 2010 2:10 pm 

Fain...köszi már rendelem is :wink:

szpilu írta:
Jó lesz hozzá. Nekem is ez van. Mikor felhívtam őket hogy megkérdezzem a fickó sem tudta biztosra, de jó lett :).

djglott írta:
Ha a metroman-tól megrendelem a bicskakulcsot akkor ez jó lesz a Fabia I-hez:
http://www.metroman.hu/index.php?oldala=menu.php&oldal=termek_reszlet.php&utvonal=;;239;;10;;0;&mp=mp.php&szulo=239&nyit=239&tazon=2605 ?

Mert a leírásában csak Golf V és Passatot ír de kinézetre kb ilyen a Fabia kulcs is.Az meg külön nem találok.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 07, 2010 2:07 pm 

Jó lesz hozzá. Nekem is ez van. Mikor felhívtam őket hogy megkérdezzem a fickó sem tudta biztosra, de jó lett :).

djglott írta:
http://www.metroman.hu/index.php?oldala=menu.php&oldal=termek_reszlet.php&utvonal=;;239;;10;;0;&mp=mp.php&szulo=239&nyit=239&tazon=2605 ?

Mert a leírásában csak Golf V és Passatot ír de kinézetre kb ilyen a Fabia kulcs is.Az meg külön nem találok.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 07, 2010 2:02 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 07, 2010 1:34 pm 

szélharfa írta:
zsééééé írta:
Nekem ugyan nem mátrix van, de sztem nyugodtan "tanítsd" meg.

http://www.skodafabiaclub.com/technikai ... anitas.php

szélharfa írta:
Sziasztok!
Új Fábiások vagyunk (1.4 Matrix, 2002). Van riasztó, nem a kulcson, különálló. Olvastam egy oldalon, hogy mivel elemcsere volt, "tanítani kell" a riasztót . Nem mertem még megcsinálni:)
Mit tudtok erről?

Sajnos nem tanul. szerintetek mi lehet a gond? A távirányítón az egyik gomb domborúan "kiáll", de a másik besüpped... ez normális, vagy mindkettőnek "domborodnia kell"?

Fekete ovális zöld gombokkal? Nekem olyan van.
Autót tedd gyújtásra. Két gombot nyomd folyamatosan amíg a ledje nem világít folyamatosan kb. 6-8 sec. Ekkor valamelyik gombot nyomd meg többször amíg, az elakadásjelző fel nem villan, ezután vedd le gyújtásról és kész.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 236 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra