Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. dec. 12, 2018 11:57 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 252 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Távirányítós központizár
HozzászólásElküldve: szer. ápr. 26, 2017 9:40 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
knox88 írta:
Sziasztok !

Van egy 2001-es kombim 1.4 MPI benya, 68Le AME motorkód azt hiszem.

A vezetőoldali ajtózáram beadta az unalmast, körbe forog a zárba az egész szerkezet. Ettől függetlenül a központi zár működik, az anyós ülés felől működik nyit, zár és a vezetőoldali ajtót is nyitja, zárja.

A zárral nem szeretnék bajlódni, a bonyolultsága és az alkatrész ára miatt sem.
Vaterán-Jófogáson láttam ilyen "univerzális" távirányítós központi zárakat pár ezer Ft-okért.

Arra gondoltam, hogy vásárolnék egy ilyet, és a központi zárra valahogyan (ebben kérném a segítségeteket) rákötögetném. hogy a távirányítóval bírjam működtetni, nyitni zárni a kocsit. Mert ha az anyós ülés felől is elromlik a zár az cikis.

Kényelmi és anyagi szempontból is szimpatikusabb ez a távirányítós megoldás.

Valaki érthetően el bírná magyarázni, hogy merre találom a központi zárnak a vezérlőjét, vezetékeit, vagy esetleg aki már csinált hasonlót beszámolna róla ? :)

Előre is nagyon szépen köszönöm ! :int:

Szia
A zárbetétet szét lehet szedni, nemrég volt róla szó. A belsejét át tudod rakni az újba, hogy a régi kulccsal működjön a zár.
A betét kivétele nem nehéz, az ajtó oldalában kell csak a két rögzítő csavarját picit kifelé csavarni, majd az egészet kihúzni.

A központi zárat, a komfort vezérlő felügyeli, a pedálok felett a műszerfalban van, az elektromos rendszer vezérlője mellett.
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 26, 2017 9:10 am 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPI-8V - 68LE 2001
Sziasztok !

Van egy 2001-es kombim 1.4 MPI benya, 68Le AME motorkód azt hiszem.

A vezetőoldali ajtózáram beadta az unalmast, körbe forog a zárba az egész szerkezet. Ettől függetlenül a központi zár működik, az anyós ülés felől működik nyit, zár és a vezetőoldali ajtót is nyitja, zárja.

A zárral nem szeretnék bajlódni, a bonyolultsága és az alkatrész ára miatt sem.
Vaterán-Jófogáson láttam ilyen "univerzális" távirányítós központi zárakat pár ezer Ft-okért.

Arra gondoltam, hogy vásárolnék egy ilyet, és a központi zárra valahogyan (ebben kérném a segítségeteket) rákötögetném. hogy a távirányítóval bírjam működtetni, nyitni zárni a kocsit. Mert ha az anyós ülés felől is elromlik a zár az cikis.

Kényelmi és anyagi szempontból is szimpatikusabb ez a távirányítós megoldás.

Valaki érthetően el bírná magyarázni, hogy merre találom a központi zárnak a vezérlőjét, vezetékeit, vagy esetleg aki már csinált hasonlót beszámolna róla ? :)

Előre is nagyon szépen köszönöm ! :int:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 19, 2017 6:10 am 

Autó: Fabia 1.2
Csabaa írta:
Stiff írta:
Sziasztok!

2003. 1.2HTP fabiámban gyári kulcsos központi zár van,az előző tulaj szerelt/szereltetett bele távirányítós
Vezérlőt!A hiba jelenség elég érdekes,a bal első ajtót kulcs hibátlanul viszi.Távirányító zár,de nem mindig nyit,ha kinyitja és utána zárom a led nem villog
Mi lehet a probléma?(ajtóban a mikrokapcsoló most lett cserélve )

Köszi

Szia
Talán a távirányító gombja nem igazán acélos..
Ha a led nem villog, valamelyik ajtó nyitva van vagy a zárban lévő mikrokapcsoló
nem jó. Minden zárban van kapcsoló, nem csak a vezető oldalon.

Szia Csaba!

Köszi a választ
Mind a 4 mikrokapcsoló működik (legalábbis ajtó nyitásra belső világítás felkapcsol)A baj a vezetőoldali ajtóval van!
Azt hittem a mikrokapcsoló csere ezt is megoldja de ,távirányítót használva zárni mindig zár, nyitni nem akaródzik neki, csak nagyon nagyon ritkán!
Motor hiba lehet?-bár lezárni minden esetben lezár
Vezeték törésre se nagyon tippelnék,mert egymás után nyitva zárva egyszer csak " megjavul" ,ilyenkor nem villog a led lezárt állapotban!
Valami ötlet?

Üdv!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 16, 2017 5:43 pm 
Moderátor

Stiff írta:
Sziasztok!

2003. 1.2HTP fabiámban gyári kulcsos központi zár van,az előző tulaj szerelt/szereltetett bele távirányítós
Vezérlőt!A hiba jelenség elég érdekes,a bal első ajtót kulcs hibátlanul viszi.Távirányító zár,de nem mindig nyit,ha kinyitja és utána zárom a led nem villog

Köszi

Szia
Talán a távirányító gombja nem igazán acélos..
Ha a led nem villog, valamelyik ajtó nyitva van vagy a zárban lévő mikrokapcsoló
nem jó. Minden zárban van kapcsoló, nem csak a vezető oldalon.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 15, 2017 1:46 pm 

Autó: Fabia 1.2
Sziasztok!

Köszi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 14, 2017 10:30 am 

Autó: Fabia
Sziasztok!
Tegnap délután bezártam a kocsit (2003 1,4 combi fabia) a három gombos távirányítóval. Negyed óra múlva nyitottam volna de nem reagált semelyik gombra :( ...A másik távirányítójával működik.. csak az a baj friss elemel 50cm távolabb nem igen üzemel..: 0"
A kérdésem az lenne ha rendelek egy ilyet :
https://m.aliexpress.com/s/item/3261695 ... siteDetail
A kód szám ugyan az elvileg használható lenne? Milyen módszerrel tudnám feltanitani? Vagy esetleg kideríteni h másik távirányító jó e még? :D
Előre is köszi : Vadász!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 26, 2017 8:05 am 

Autó: Fábia 1,9 SDI
Sziasztok

Konkrétan segítséget kérnék, az utolagos távirányítású központi vezérlő bekötésel kapcsolatban.
A német oldalt megtaláltam, igy a bekötése menne. De ami nem tiszta,hogy milyen dióda és ellenállás kellene,és hány darab?
És hogy belehet e ugy kötni,hogy záráskor felhúzza az alakokat.?

2001évjárat Fábia gyári kp zár,és ablakfelhuzó modul,kulccsal történő zárás ill nyitás, és ablak fel ill leengedés.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 04, 2017 6:49 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.2 12V
Köszi a választ!

Csabaa írta:
Papy írta:
A Caesar Alarm TxCent-U típusú távirányítós központizár vezérlőt néztem ki. Van esetleg valakinek erről tapasztalata?
Szerintetek tudhatja azt hogyha a zárás gombot megnyomom akkor automatikusan felhúzza az ablakot ha lent maradtak, nyitásnál pedig röviden nyomva csak nyit, hosszan nyomva pedig lehúzza az ablakot?
Itt a link: http://caesaralarm.hu/central/txcentu

Valamint ha nincs csak sima kulcs, akkor a gyári nyomógombos kulcsot nem lehet valahogy rátanítani a rendszerre? A komfortmodul tartalmazza a gyári távirányító vevőjét, vagy külön egység?

Szia
A komfort modul nem tartalmazza a távirányító vevőjét. A komfort ablakot a komfort modul programjának átírásával lehet megoldani:
http://www.hildep.hu/window_up.htm
Gyári tárvirányítót ír, nem tudom ez a fentivel menne -e.

Egy új imos kulcsot is fel lehet tanítani, de a régiből a chip-et is át lehet rakni az új másolt kulcsos távirányítóba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 04, 2017 8:31 am 
Moderátor

Papy írta:
A Caesar Alarm TxCent-U típusú távirányítós központizár vezérlőt néztem ki. Van esetleg valakinek erről tapasztalata?
Szerintetek tudhatja azt hogyha a zárás gombot megnyomom akkor automatikusan felhúzza az ablakot ha lent maradtak, nyitásnál pedig röviden nyomva csak nyit, hosszan nyomva pedig lehúzza az ablakot?

Valamint ha nincs csak sima kulcs, akkor a gyári nyomógombos kulcsot nem lehet valahogy rátanítani a rendszerre? A komfortmodul tartalmazza a gyári távirányító vevőjét, vagy külön egység?

Szia
A komfort modul nem tartalmazza a távirányító vevőjét. A komfort ablakot a komfort modul programjának átírásával lehet megoldani:
http://www.hildep.hu/window_up.htm
Gyári tárvirányítót ír, nem tudom ez a fentivel menne -e.

Egy új imos kulcsot is fel lehet tanítani, de a régiből a chip-et is át lehet rakni az új másolt kulcsos távirányítóba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 03, 2017 10:51 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jan. 01, 2017 9:18 pm 

Sziasztok!
Téli napok miatt meguntam már hogy befagy a zár, ezért be szeretnék építtetni az autóba távirányítóról vezérelhető központi zárat. Olyat szeretnék ami lezárásnál felhúzza automatikusan az első ablakokat. Gyári elektromos ablak van benne valamint gyári központi zár. Melyik a legegyszerűbb megoldás? Tudtok ajánlani gyártót, vagy akár típust?
Előre is köszi!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 29, 2016 2:56 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.2 HTP
Teljesen csupaszon van.Csak a nyomtatott áramkör.
Még a gombok sincsenek rajta úgy is világít a távirányító.
Sérülést se látok rajt

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 29, 2016 2:46 pm 
Moderátor

toldibalazs írta:
Szia..
Köszönöm a linket,de sajnos nem tudom ezzel se összehozni..Az normális hogy folyamatosan világít a led a távirányítóban?

Nem világíthat csak ha a gombot megnyomod. Nincs gomb beragadva!?
Jól raktad össze?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 29, 2016 11:56 am 

Autó: Skoda Fabia 1.2 HTP
Szia..
Köszönöm a linket,de sajnos nem tudom ezzel se összehozni..Az normális hogy folyamatosan világít a led a távirányítóban?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. dec. 28, 2016 7:42 pm 
Moderátor

toldibalazs írta:
Sziasztok!
Pár napja meghalt a központi zár távirányítóm. AEV 4204.01
Cseréltem benne elemet hátha csak ennyi a gondja . Utánna próbáltam hozzá tanítani a leírtak alapján de semmi.Azt vettem észre,hogy amint beleraktam az új elemet a piros led folyamatosan világít.A nyomtatott áramkörön nem látok hibát szemrevételezés alapján.Valakinek lenne esetleg ilyen tapasztalata?Mit ronthattam el?A vezérlőelektronikát hol találom meg a kocsiban?Feleslegesen nem szeretném szétbontani...

Szia
http://www.skodafabiaclub.com/technikai ... anitas.php

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 252 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra