Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: csüt. júl. 19, 2018 2:32 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3336 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221 ... 223  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 19, 2010 7:54 pm 

A tiédhez tényleg jó, de az övéhez nem. Ha itt van Sifre, akkor talán meg tudja mondani, hogy Ők az 1.4 16 V-t mivel diagolják. Sajnos a Marelli vezérlők gagyi kábelekkel nem kommunikálnak. A tiédben Siemens van.

Ted Mosby írta:
goes írta:
Neked is 1.4 16V van?

1.2 HTP 12V

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 19, 2010 7:02 pm 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
goes írta:
Neked is 1.4 16V van?

1.2 HTP 12V

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 19, 2010 6:34 pm 

Neked is 1.4 16V van?

Ted Mosby írta:
Nekem 2004.09 havi faceliftesem van, hidd el, jó hozzá :)

zsééééé írta:
Más fórumokon azt mondják, ehhez a típushoz/évjárathoz nem jó csak a speckó gyári 160e Ft-os kábel USB-vel.
Jó lenne vki aki konkrétat tud mondani.

Ted Mosby írta:
A legolcsóbb 8.000 Ft-os kábel is jó hozzá, VAG-COM 409.1-ig (angol) megy.

A VW-Tool nekem nagyon nem volt szimpatikus.

zsééééé írta:
Felteszem itt is a kérdésemet:

2004.10. havi 1.4 16V fabia
USB- laptophoz (soros port nincs) keresek megfelelő kábelt és programot, hibakód olvasásra/törlésre.
Segítségeteket kérném a dologban.

A VW tool progi alkalmas-e erre, pontosan milyen kábellel, vagy egyáltalán ti mit ajánlanátok.

(Link jó lenne hozzá)

Köszönöm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 19, 2010 5:33 pm 

Nekem 2004.09 havi faceliftesem van, hidd el, jó hozzá :)

zsééééé írta:
Más fórumokon azt mondják, ehhez a típushoz/évjárathoz nem jó csak a speckó gyári 160e Ft-os kábel USB-vel.

Ted Mosby írta:

zsééééé írta:

USB- laptophoz (soros port nincs) keresek megfelelő kábelt és programot, hibakód olvasásra/törlésre.

A VW tool progi alkalmas-e erre, pontosan milyen kábellel, vagy egyáltalán ti mit ajánlanátok.

(Link jó lenne hozzá)

Köszönöm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 19, 2010 3:40 pm 

Ted Mosby írta:

zsééééé írta:

(Link jó lenne hozzá)

Köszönöm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 19, 2010 2:13 pm 

zsééééé írta:

(Link jó lenne hozzá)

Köszönöm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 19, 2010 2:10 pm 

(Link jó lenne hozzá)

Köszönöm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. okt. 30, 2009 6:34 pm 

[quote="poles"]Ha Fabiánál nincs P1250, akkor azt nem is okozhatta semmi, valami nagy gubanc lehet az ügyben. A kevés benzin nem okoz hibát, legfeljebb elfogy...
Az égéskimaradást pl okozhatja a szokásos gyújtótrafó betegség is. Ha a hiba újra fennáll, akkor újra lesz hibajelzés is. Ha a hiba megszűnik, akkor a jelzés eltűnik, de a tárolóban bennmarad, utóbb kiolvasható lesz. Ezért (is) praktikus időnként kiolvasni/törölni, hogy ne legyenek benne sok hónapos/éves hibák, amik már rég meg lettek javítva.
Hali!Az első mondatodat nem értem.:(
P1250-et írt a diag.A net-en erre most ezt találtam:
P1250 Fuel level too low. Ez is alacsony uzemanyagszintre utal, nem?
A gyújtótrafót , amit javasoltál meg megnézetem.
Nagyon köszi mégegyszer ! Szép estét és kellemes hétvégét! Üdv: Magdi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. okt. 30, 2009 6:18 pm 

Ha Fabiánál nincs P1250, akkor azt nem is okozhatta semmi, valami nagy gubanc lehet az ügyben. A kevés benzin nem okoz hibát, legfeljebb elfogy...
Az égéskimaradást pl okozhatja a szokásos gyújtótrafó betegség is. Ha a hiba újra fennáll, akkor újra lesz hibajelzés is. Ha a hiba megszűnik, akkor a jelzés eltűnik, de a tárolóban bennmarad, utóbb kiolvasható lesz. Ezért (is) praktikus időnként kiolvasni/törölni, hogy ne legyenek benne sok hónapos/éves hibák, amik már rég meg lettek javítva.

dimag írta:
goes írta:
Égéskimaradás a 3. hengerben(p303) + a p1250 elvileg nem értelmezhető kód Fabia-nál (nem használja a rendszer). Milyen diag. programmal néztétek? VAG-COM?

Milyen motorod van? Nem rángat?

Szia! Nagyon köszönöm a választ! A diag. programot nem tudom miféle, nem mi néztük meg, hanem egy " szervíz". De meg tudom kérdezni holnap.
A p1250 -es kódot nem azért írta, mert a benzin kevés a tankban és a kút jel is ég? Erre írtam, hogy ezt még talán értem.
A motor 3 hengeres 1.2 benzines 12 V-os (2004-es). Nem rángat (legalább is nem érzem, nagyon keveset mentem vele azóta, mivel mindez csak tegnap történt, és nem is vagyok egy műszaki ember:)), csak a 3 henger miatt remeg,rezeg alapjáraton(legalább is ezt mondták amikor tavaly megvettük és szervízben megvizsgáltattuk mert müszakiztatni kellett.)
Azt nem tudod véletlenül, hogy miután kitörölték motorjelet és továbbra is fennál a hiba, akkor újra kigyullad ez a piktogram? Előre is köszi!Üdv:Magdi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. okt. 30, 2009 5:44 pm 

[quote="goes"]Égéskimaradás a 3. hengerben(p303) + a p1250 elvileg nem értelmezhető kód Fabia-nál (nem használja a rendszer). Milyen diag. programmal néztétek? VAG-COM?

Szia! Nagyon köszönöm a választ! A diag. programot nem tudom miféle, nem mi néztük meg, hanem egy " szervíz". De meg tudom kérdezni holnap.
A p1250 -es kódot nem azért írta, mert a benzin kevés a tankban és a kút jel is ég? Erre írtam, hogy ezt még talán értem.
A motor 3 hengeres 1.2 benzines 12 V-os (2004-es). Nem rángat (legalább is nem érzem, nagyon keveset mentem vele azóta, mivel mindez csak tegnap történt, és nem is vagyok egy műszaki ember:)), csak a 3 henger miatt remeg,rezeg alapjáraton(legalább is ezt mondták amikor tavaly megvettük és szervízben megvizsgáltattuk mert müszakiztatni kellett.)
Azt nem tudod véletlenül, hogy miután kitörölték motorjelet és továbbra is fennál a hiba, akkor újra kigyullad ez a piktogram? Előre is köszi!Üdv:Magdi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. okt. 30, 2009 11:20 am 

Égéskimaradás a 3. hengerben(p303) + a p1250 elvileg nem értelmezhető kód Fabia-nál (nem használja a rendszer). Milyen diag. programmal néztétek? VAG-COM?

dimag írta:
Sziasztok! A fabiam müszerfalán a motorjel nem alszik el. A diagnosztika p1250 ( szerintem az üzemanyagra írja ezt mert az is világít, de ezt értem) valamint a p0303-at is írja. Ezt nem tudjátok pontosan, hogy mi?
Végülis kitörölték a motorjelet. A kérdésem még az, hogy ha a hiba fennáll akkor újra kigyullad ez a jel? Előre is köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. okt. 29, 2009 6:18 pm 

Sziasztok! A fabiam müszerfalán a motorjel nem alszik el. A diagnosztika p1250 ( szerintem az üzemanyagra írja ezt mert az is világít, de ezt értem) valamint a p0303-at is írja. Ezt nem tudjátok pontosan, hogy mi?
Végülis kitörölték a motorjelet. A kérdésem még az, hogy ha a hiba fennáll akkor újra kigyullad ez a jel? Előre is köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. aug. 30, 2009 6:31 pm 

Ezért kérdeztem. Arra gondoltam, hogy elektronikában fellépő hibákat (ha van ilyen) javítja-e, illetve az érdekelt, hogy egy átlag Skodásnak (pl. nekem) van-e rá szükségem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 29, 2009 11:21 pm 

A linken van USB-s olvasó ennek töredékéért. Ahhoz kell egy számítógép is. A kérdésedet nem igazán értem. Ha valami hiba van, akkor kiolvashatod vele az esetleges hibakódot, ami közelebb visz a hiba megoldásához. Mit javítanál az elektronikában??? Feltételezem nem javítasz autót, tehát sztem bármilyen diag. eszköz felesleges. Az esetleges fojtószelep alapbeállítást és évente 1 kódolvasást meg lehet oldani ismerőssel is, más hibával úgyis szerelőhöz kell fordulnod. A hibák általában nem javíthatóak computerrel, az csak egy szükséges eszköz a hiba behatárolásához.
LionFing írta:
Megnéztem azt az oldalt és az a Vag Diag magyar nyelvű kézi leolvasó könnyen használhatónak tűnik, jópofa.
Annyi a kérdésem, hogy megéri-e egy átlagos autósnak kiadni rá 55.000 Ft-ot, mire tudja azt használni.
Értem ez alatt, ha leolvasom a hibakódot, mit kell tennem?
A készülékkel tudok javítani az elektronikában, ezzel kijavítani bizonyos működési rendellenességeket, vagy csak tájékozódni tudok, hogy hogy áll az autó és az "agya", a végén meg ugyanúgy szervíz, szerelő a végcél?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 29, 2009 10:40 pm 

Megnéztem azt az oldalt és az a Vag Diag magyar nyelvű kézi leolvasó könnyen használhatónak tűnik, jópofa.
Annyi a kérdésem, hogy megéri-e egy átlagos autósnak kiadni rá 55.000 Ft-ot, mire tudja azt használni.
Értem ez alatt, ha leolvasom a hibakódot, mit kell tennem?
A készülékkel tudok javítani az elektronikában, ezzel kijavítani bizonyos működési rendellenességeket, vagy csak tájékozódni tudok, hogy hogy áll az autó és az "agya", a végén meg ugyanúgy szervíz, szerelő a végcél?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3336 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221 ... 223  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra