Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: csüt. júl. 19, 2018 7:05 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3336 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 22, 2009 5:04 pm 

Az etka alkatrész cikkszám katalógus, nem pedig diagnosztikai program.

Goodman írta:
Ted Mosby írta:
Ugyanaz, mint amit goes kolléga leírt.

Goodman írta:
Sziasztok!
2002.es 1.4MPI 68LE fabiahoz milyen program és kábel kell?

Ez a kábel akkor jo? illetve Etka 7 programom van azzal megy? vagy ami ehez van az tud mindent?.
http://www.vatera.hu/vag_com_vw_audi_au ... 81711.html

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 22, 2009 3:34 pm 

Ted Mosby írta:

Goodman írta:
Sziasztok!

Ez a kábel akkor jo? illetve Etka 7 programom van azzal megy? vagy ami ehez van az tud mindent?.
http://www.vatera.hu/vag_com_vw_audi_au ... 81711.html

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. aug. 21, 2009 1:12 am 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)

Goodman írta:
Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 20, 2009 9:02 pm 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. márc. 07, 2009 6:33 pm 

Köszi Goes a pontos infókat!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. márc. 07, 2009 5:20 pm 

András írta:
Szervusztok!

Szeretném egy kicsit jobban megismerni az autóm lelki világát (2003-as 1.4 MPI AQW motorkód), milyen programot javasoltok, VAG-COM-os kábelhez hol lehet hozzájutni, esetleg leírás az egész eljárásról (pl. hibakód kiolvasás, ......) ??

Szia!

Kábel: http://www.autodiagnosztika.eu/index.ph ... &Itemid=26
Ha van megfelelően működő soros portod, akkor azt válaszd, ha nem az USB-t. A soros portos stbailabban működik. Neked a KK/L kábelre lesz szükséged. Ezzel a VAG-COM 3.12 verzió nagyon jól használható, szinte minden torrent oldalon megtalálható a crackelt verziója és a te kocsidhoz tökéletes.

Leírás: http://www.ross-tech.com/vcds/tour/main_screen.html

Igaz ez a legújabbra vonatkozik, de az alapfukciók ugyanazok. Érdemes még a www.briskoda.net -re regisztrálni, a fórumban sok okosság van leírva, valamint az index.hu VAG-COM fórumát is érdemes az elejétől elolvasni, persze a lényegtelen dolgokat átugorva. A hibakód kiolvasás egy mozdulat egybéként, ha állítani akarsz valamit az a bonyolultabb.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. márc. 07, 2009 3:58 am 

Szervusztok!

Szeretném egy kicsit jobban megismerni az autóm lelki világát (2003-as 1.4 MPI AQW motorkód), milyen programot javasoltok, VAG-COM-os kábelhez hol lehet hozzájutni, esetleg leírás az egész eljárásról (pl. hibakód kiolvasás, ......) ??

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. nov. 16, 2008 6:35 pm 

kösz delmur

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. nov. 16, 2008 1:27 pm 

Hello!

Amíg garanciás az autó nemigen próbálkoznék mert igen aktiválni kell a tempomat funkciót. Előtte viszont érdemes megnézni a controller számot hogy 6Q0 vagy 6Q1 el és ne 6Q2 - vel kezdődjön. Én ehhez vettem egy VAG-COM kábelt és azzal néztem meg.

feeri írta:
goes írta:
delmur írta:
Szerintem valahol a műszerfal mögött lehet de pontosan nem tudom. Még nem volt szükségem hogy abajgassam őket.

poles írta:
Nem a tempomattal összefüggésben kérdeztem, hanem úgy általában - ha már szerelted az autót elektromosan, gondoltam ezt is tudod. Az indexet és minden más fogyasztót is relék kapcsolnak, de nem tudom ezek merre vannak.

delmur írta:
poles írta:
Én nem ismerem ennyire a beltartalmát, talán akkor te tájékozottabb vagy. Hol vannak pl a relék az autóban? Feliciában anno a biztitáblával együtt volt, de Fabiában nem tudom hol lehet.

Az index relékre gondolsz? Pontosan nem tudom a helyét, de szerintem nem is kell a tempomathoz mert úgy is az indexelektronika kapcsolgatja a reléket. Gondolom az elektronikához kapcsolódik az indexkapcsoló kar. A tempomatos kar bizonyos vezetékei gondolom ugyanoda kel kötni mint ahová a mostani "csak indexkar" kapcsolódik. Viszont azokat a vezetékeket amik a tempomatot vezérlik nem tudom hová kell. Mondom még abban sem vagyok biztos hogy bele lehet tenni. Nagy segítség lenne ha valaki meg tudná mondani esetleg a lentebbi motorkód alapján.

Delmur!

Nem a kar a drága a tempomathoz, hanem a hozzá való kábelkorbács, ami ahogy olvasom neked nincs. Szerintem ne nyúlj az autó elektronikájához, mert elég drága mulatság egy új ECU. Egyébként a fedélzeti elosztóhoz kapcsolódik a kábelkorbács, csak 1 vezeték megy az ECU-hoz. + A féklámpakapcsolóba is be kell kötni, hogy fékezéskor kikapcsoljon. A diagnosztikával kapcsolatban pedig egy kicsit olvasgass a www.briskoda.net fórumán. A relék a fedélzeti elosztóban vannak, de a Fabia-ban nincs indexrelé, mert az elektronika intézi villogást, meg a komfortindexet is és a kattogó hang is egy kis hangszóróból jön a műszerfal hátuljáról.

Ha beírod a fedélzeti elosztód cikkszámát, akkor megmondom, hogy be tudod-e tenni a kart a kocsidba vagy sem.

hello
hol van ez a kocsiban? a cikkszám?
a garanciát stb hogy érinti a tempomat kar házilag beépítve? és aktiválni is kell? vagy csak beszerelni?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 15, 2008 6:09 pm 

goes írta:
delmur írta:
Szerintem valahol a műszerfal mögött lehet de pontosan nem tudom. Még nem volt szükségem hogy abajgassam őket.

poles írta:
Nem a tempomattal összefüggésben kérdeztem, hanem úgy általában - ha már szerelted az autót elektromosan, gondoltam ezt is tudod. Az indexet és minden más fogyasztót is relék kapcsolnak, de nem tudom ezek merre vannak.

delmur írta:
poles írta:
Én nem ismerem ennyire a beltartalmát, talán akkor te tájékozottabb vagy. Hol vannak pl a relék az autóban? Feliciában anno a biztitáblával együtt volt, de Fabiában nem tudom hol lehet.

Az index relékre gondolsz? Pontosan nem tudom a helyét, de szerintem nem is kell a tempomathoz mert úgy is az indexelektronika kapcsolgatja a reléket. Gondolom az elektronikához kapcsolódik az indexkapcsoló kar. A tempomatos kar bizonyos vezetékei gondolom ugyanoda kel kötni mint ahová a mostani "csak indexkar" kapcsolódik. Viszont azokat a vezetékeket amik a tempomatot vezérlik nem tudom hová kell. Mondom még abban sem vagyok biztos hogy bele lehet tenni. Nagy segítség lenne ha valaki meg tudná mondani esetleg a lentebbi motorkód alapján.

Delmur!

Nem a kar a drága a tempomathoz, hanem a hozzá való kábelkorbács, ami ahogy olvasom neked nincs. Szerintem ne nyúlj az autó elektronikájához, mert elég drága mulatság egy új ECU. Egyébként a fedélzeti elosztóhoz kapcsolódik a kábelkorbács, csak 1 vezeték megy az ECU-hoz. + A féklámpakapcsolóba is be kell kötni, hogy fékezéskor kikapcsoljon. A diagnosztikával kapcsolatban pedig egy kicsit olvasgass a www.briskoda.net fórumán. A relék a fedélzeti elosztóban vannak, de a Fabia-ban nincs indexrelé, mert az elektronika intézi villogást, meg a komfortindexet is és a kattogó hang is egy kis hangszóróból jön a műszerfal hátuljáról.

Ha beírod a fedélzeti elosztód cikkszámát, akkor megmondom, hogy be tudod-e tenni a kart a kocsidba vagy sem.

hello
hol van ez a kocsiban? a cikkszám?
a garanciát stb hogy érinti a tempomat kar házilag beépítve? és aktiválni is kell? vagy csak beszerelni?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 15, 2008 11:05 am 

Köszi mindenkinek a segítséget a tempomattal kapcsolatban.

Ma megnéztem a controller verziót és sajnos 6Q2. :-( Szóval nem lehet beletenni. Pedig reménykedtem. Már mindent tudtam mit hová csak hát így már mindegy. Esetleg ha valakinek kel egy működőképes tempomat kar irjon. Át van vezetékelve de jól működik.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: P1517
HozzászólásElküldve: vas. nov. 02, 2008 4:17 pm 

Nincs ilyesmi. Ellenben van olyan jelenség, hogy néha (10-ből1) nem indul. Önindító pörget de semmi, vagy csak hebeg. Második indításra tökéletes.

goes írta:
poles írta:
P1517 mitől lehet?

Van utólagos immo-d, vagy immo funkciós riasztód? Szerintem az okozta.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: P1517
HozzászólásElküldve: vas. nov. 02, 2008 4:14 pm 

poles írta:
P1517 mitől lehet?

Van utólagos immo-d, vagy immo funkciós riasztód? Szerintem az okozta.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. nov. 02, 2008 4:12 pm 

Az elosztót a lámpakapcsoló és a biztitábla mögött találod. Spéci dugasz kell hozzá, ha nem akarsz gányolni. A féklámpakapcsolóra is spéci dugasz kell, mert a régi dugasszal kell egyesíteni. Hú de sok dugasz lett. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. nov. 02, 2008 4:01 pm 

Most már ezt is tudom, hogy nincs a Fabiában indexrelé...
Köszi goes! :)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3336 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra