Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: csüt. feb. 22, 2018 7:42 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3305 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. nov. 02, 2008 10:19 am 

A kar tulajdonképpen egy javított kar. A tempomat funkciót ellátó részéből a javító kihozott 4 db vezetéket amit az ecu illetve ezekszerint a fedélzeti elosztóhoz kell csatlakoztatni. Ő azt írja pontosan el tudja mondani hogy melyik vezeték hová megy vagyis mi a funkciója. A kar olcsó, csatlakozó nincs hozzá csak 4 vezeték. De ha úgy jó én rá tudom kötni a megfelelő huzalokra esetleg tudok csinálni csatlakozót hozzá ha le akarom venni.
Ehhez kéne csak segítség. Az elosztót egyébként hol találom pontosan? Meddig kell lebontani az autót?

goes írta:
delmur írta:
Szerintem valahol a műszerfal mögött lehet de pontosan nem tudom. Még nem volt szükségem hogy abajgassam őket.

poles írta:
Nem a tempomattal összefüggésben kérdeztem, hanem úgy általában - ha már szerelted az autót elektromosan, gondoltam ezt is tudod. Az indexet és minden más fogyasztót is relék kapcsolnak, de nem tudom ezek merre vannak.

delmur írta:
poles írta:
Én nem ismerem ennyire a beltartalmát, talán akkor te tájékozottabb vagy. Hol vannak pl a relék az autóban? Feliciában anno a biztitáblával együtt volt, de Fabiában nem tudom hol lehet.

Az index relékre gondolsz? Pontosan nem tudom a helyét, de szerintem nem is kell a tempomathoz mert úgy is az indexelektronika kapcsolgatja a reléket. Gondolom az elektronikához kapcsolódik az indexkapcsoló kar. A tempomatos kar bizonyos vezetékei gondolom ugyanoda kel kötni mint ahová a mostani "csak indexkar" kapcsolódik. Viszont azokat a vezetékeket amik a tempomatot vezérlik nem tudom hová kell. Mondom még abban sem vagyok biztos hogy bele lehet tenni. Nagy segítség lenne ha valaki meg tudná mondani esetleg a lentebbi motorkód alapján.

Delmur!

Nem a kar a drága a tempomathoz, hanem a hozzá való kábelkorbács, ami ahogy olvasom neked nincs. Szerintem ne nyúlj az autó elektronikájához, mert elég drága mulatság egy új ECU. Egyébként a fedélzeti elosztóhoz kapcsolódik a kábelkorbács, csak 1 vezeték megy az ECU-hoz. + A féklámpakapcsolóba is be kell kötni, hogy fékezéskor kikapcsoljon. A diagnosztikával kapcsolatban pedig egy kicsit olvasgass a www.briskoda.net fórumán. A relék a fedélzeti elosztóban vannak, de a Fabia-ban nincs indexrelé, mert az elektronika intézi villogást, meg a komfortindexet is és a kattogó hang is egy kis hangszóróból jön a műszerfal hátuljáról.

Ha beírod a fedélzeti elosztód cikkszámát, akkor megmondom, hogy be tudod-e tenni a kart a kocsidba vagy sem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 01, 2008 11:26 pm 

delmur írta:
Szerintem valahol a műszerfal mögött lehet de pontosan nem tudom. Még nem volt szükségem hogy abajgassam őket.

poles írta:
Nem a tempomattal összefüggésben kérdeztem, hanem úgy általában - ha már szerelted az autót elektromosan, gondoltam ezt is tudod. Az indexet és minden más fogyasztót is relék kapcsolnak, de nem tudom ezek merre vannak.

delmur írta:
poles írta:
Én nem ismerem ennyire a beltartalmát, talán akkor te tájékozottabb vagy. Hol vannak pl a relék az autóban? Feliciában anno a biztitáblával együtt volt, de Fabiában nem tudom hol lehet.

Az index relékre gondolsz? Pontosan nem tudom a helyét, de szerintem nem is kell a tempomathoz mert úgy is az indexelektronika kapcsolgatja a reléket. Gondolom az elektronikához kapcsolódik az indexkapcsoló kar. A tempomatos kar bizonyos vezetékei gondolom ugyanoda kel kötni mint ahová a mostani "csak indexkar" kapcsolódik. Viszont azokat a vezetékeket amik a tempomatot vezérlik nem tudom hová kell. Mondom még abban sem vagyok biztos hogy bele lehet tenni. Nagy segítség lenne ha valaki meg tudná mondani esetleg a lentebbi motorkód alapján.

Delmur!

Nem a kar a drága a tempomathoz, hanem a hozzá való kábelkorbács, ami ahogy olvasom neked nincs. Szerintem ne nyúlj az autó elektronikájához, mert elég drága mulatság egy új ECU. Egyébként a fedélzeti elosztóhoz kapcsolódik a kábelkorbács, csak 1 vezeték megy az ECU-hoz. + A féklámpakapcsolóba is be kell kötni, hogy fékezéskor kikapcsoljon. A diagnosztikával kapcsolatban pedig egy kicsit olvasgass a www.briskoda.net fórumán. A relék a fedélzeti elosztóban vannak, de a Fabia-ban nincs indexrelé, mert az elektronika intézi villogást, meg a komfortindexet is és a kattogó hang is egy kis hangszóróból jön a műszerfal hátuljáról.

Ha beírod a fedélzeti elosztód cikkszámát, akkor megmondom, hogy be tudod-e tenni a kart a kocsidba vagy sem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 01, 2008 10:21 pm 

A relék (ablaktörlő, refi, ablakfűtés stb.) a világítás kapcsolót is magába foglaló panel leszedésével érhetők el, (a biztosíték tábla mögött).Itt található a központi elektronika is.
Az irányjelző relé a műszeregységen belül található.(legalábbis nekem ezt sikerült kikövetkeztetnem)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 01, 2008 6:50 pm 

poles írta:

delmur írta:
poles írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 01, 2008 6:38 pm 

delmur írta:
poles írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 01, 2008 6:34 pm 

poles írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 01, 2008 6:23 pm 

delmur írta:
Üdv!

Nincs benne de van egy karom amit bele lehet szerelni. Csak aktiválni kell a tempomat funkciót. Ehez kéne segítség. Illetve remélem hogy bele lehet szerelni. Esetleg tudnátok abban segíteni hogy bele lehet e egyártalán tenni? Motorkód: AME056837. És ha igen hová kell kötni. 4 db vezetéket kell rákötni az ECU - ra. CSak nem tudom hogy hová. Egyébként gondolom hogy bele tudják tenni de én imádom magam szerelgetni az autót. Én tettem bele risztót központit, ködlámpát, hangrendszert stb..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 01, 2008 5:54 pm 

Üdv!

Nincs benne de van egy karom amit bele lehet szerelni. Csak aktiválni kell a tempomat funkciót. Ehez kéne segítség. Illetve remélem hogy bele lehet szerelni. Esetleg tudnátok abban segíteni hogy bele lehet e egyártalán tenni? Motorkód: AME056837. És ha igen hová kell kötni. 4 db vezetéket kell rákötni az ECU - ra. CSak nem tudom hogy hová. Egyébként gondolom hogy bele tudják tenni de én imádom magam szerelgetni az autót. Én tettem bele risztót központit, ködlámpát, hangrendszert stb..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 01, 2008 5:50 pm 

Gondolom tempomat kar sincs benne...tehát alapból nincs mit aktiválni.
A Fabia csatija a kormánytól balra, a lenyitható rekesz mögött van. Sztem érdemesebb szakemberre bízni, ha jól tudom karral együtt 26e Ft-ért szakszerűen beépítik.

delmur írta:
Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. Elég kezdő vagyik az autó diagnosztikában. Egy skoda Fabia 2001.12 - i, 1.4 - es benzines MPI motoros autóm van. Szeretném benne aktiválni a tempomat funkciót. Milyen diagnosztikai ezközt vegyek? hol a csatlakozó az autómon? Hogyan kell elvégezni a diagnosztikát? Egy kábel kell hozzá + egy progi?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 01, 2008 5:39 pm 

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. Elég kezdő vagyik az autó diagnosztikában. Egy skoda Fabia 2001.12 - i, 1.4 - es benzines MPI motoros autóm van. Szeretném benne aktiválni a tempomat funkciót. Milyen diagnosztikai ezközt vegyek? hol a csatlakozó az autómon? Hogyan kell elvégezni a diagnosztikát? Egy kábel kell hozzá + egy progi?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: 1.2 12V Kódok
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 01, 2008 3:09 pm 

Csak érdekességképpen egy ismerős kiolvasta és törölte a kódokat, amik az alábbiak voltak:
P1517, P0118, P1103, P0441. Az autó alapvetően jól működik, motorjel nem világít, de érdekelne mi okozta ezeket. A kód leírás megvan, de az túl sokat nem mond.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 18, 2008 6:01 pm 

Köszönöm az eddig hozzászólásokat, az eredeti kérdés még áll...szóval ki mit használ, ami működik, bevált, mit kóstál egy ilyen stb...

goes írta:
poles írta:
Ki milyen diagnosztikai eszközt ajánl és hol-mennyiért hozzáférhető? Neten töménytelen hirdetés és hardver-szoftver hozzáférhető, de gyakorlati tapasztalat érdekelne.

VAG-Com és VAG K+CAN , HEX és mindenféle...nehezen látom át. Sőt látok kézi olvasót is, ami nemigényel pc-t. Pl egy FABIA 2003 1.2 12V-ben milyen busz lakik?

2004 végéig K vonalas a diag csati.

A döntés a tiéd, hogy mennyit áldozol rá, ha a K vonalat viszi, akkor működni fog.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. okt. 15, 2008 7:03 pm 

kurcsics írta:
Nekem 2004 dec 16. a fabiám. Nekem is K-s vagy már az újabb ? Vagy hol lehet ezt megnézni, hogy milyen?

Amatőr módon szerintem csak úgy, ha rádugsz egy K vonalas csatlakozót és az tud kommunikálni az autóval. 2005. februári gyártású 1.4 16V-vel az enyém már nem volt hajlandó beszélgetni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. okt. 15, 2008 6:19 pm 

Nekem 2004 dec 16. a fabiám. Nekem is K-s vagy már az újabb ? Vagy hol lehet ezt megnézni, hogy milyen?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 13, 2008 9:02 am 

poles írta:
Ki milyen diagnosztikai eszközt ajánl és hol-mennyiért hozzáférhető? Neten töménytelen hirdetés és hardver-szoftver hozzáférhető, de gyakorlati tapasztalat érdekelne.

VAG-Com és VAG K+CAN , HEX és mindenféle...nehezen látom át. Sőt látok kézi olvasót is, ami nemigényel pc-t. Pl egy FABIA 2003 1.2 12V-ben milyen busz lakik?

2004 végéig K vonalas a diag csati.

A döntés a tiéd, hogy mennyit áldozol rá, ha a K vonalat viszi, akkor működni fog.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3305 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra