Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 21, 2017 10:51 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 180 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Benzinszivattyú
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 06, 2017 9:37 pm 

Autó: 1,4 16V Ambiente
Sziasztok!

Nemrégiben szembesültem egy problémával, amit csak mostanság sikerült megoldani:
2-3 nap állás után csak 3-4. indítózásra indult az autó. Ha már 1x beindult nem volt aznap semmi gond vele, szépen húzott. Mivel akkoriban kezdődtek a "hidegek", először a vízhőfok jeladó hibájára gondoltam, de hamar elvetettem, mivel 1 évvel ezelőtt lett kicserélve a jeladó. A másik gyanús elem a benzinszivattyú volt, így el is vittem nyomásmérésre. Egy éjszakát állt az autó és másnap reggel megmérték a benzinnyomást. Még így is csak a 2. napon jött elő, hogy 1,6 bar-t tud a ketyere. Megtörtént a szivattyú- és a benzinszűrő csere, azonban a szintjelzővel is gondok adódtak, mert a minimumszint közelében hol bevillant, hol nem. Mint kiderült a nyilak (a szivattyún és a kasztnin találhatóak) nem egy vonalban álltak (kb. 10-15° eltérés volt), így az úszó hol fennakadt, hol nem. Beállítás után rendesen érzékeli a szintet és megbízhatóan üzemel az autó.

Üdv.: Ambiente

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 21, 2016 8:05 pm 

Autó: Skoda Fabia II. kombi 2008 1.4 16V BXW
Köszönöm szépen.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 20, 2016 12:00 pm 

Autó: Fabia Best kombi, 2004 1.4 16V BBZ
Koncsar írta:
Sziasztok! Skoda Fabia II. kombi 2008 hol találom az üzemanyag szivattyú biztosítékát?
Köszönöm előre is.

Szia!

link

30, 32 és 46-osra is írja

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 20, 2016 11:06 am 

Autó: Skoda Fabia II. kombi 2008 1.4 16V BXW
Sziasztok! Skoda Fabia II. kombi 2008 hol találom az üzemanyag szivattyú biztosítékát?
Köszönöm előre is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 06, 2016 6:37 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
imre32 írta:
heló lenne egy olyan problémám hogy van egy skoda fábia 1.4 mpi. a hiba hogy hol megy az ác hol nem.a következőt csináltam van skoda felíciám alkatrésznek vettem az előző kocsimnak na mindegy kivettem a szivatyút bele tettem a hiba ugyn így fennál,beindul leál.leszedtem a kormány alati burkolatot átnéztem a reléket semmi.már azon voltamhogy a baltával ősszevágom 2hete vettem egy kereskedőtöl de hibába hoztam fel a figyelmét a bajokra de anyit mondot 14 éves autotol mit várjak na megis volt a véleményem rolla na de mindegy.továbbá lehuztam a computer tatit megfujkáltam fissza tettem mindent gondoltam megprobálok még egyszer ráinditani. mitad isten beindult!! de medig lesz jó? :falbav: vagy mi lehet ez valami vagy valaki találkozott már ezzel a hibával????? bakker az aksirol nem is irtam van töltés 13,4 13,5 de bemegyek vácra vagy elmegyek valahova leálitom utána nem indul lemerűlt! egy nap aladt 3 aksit tett padlóra.de gyujtásnélkül szikrázik de nem is kicsit erre valami gyógymód?? valaki tudna segiteni? a baltán kivűl? :)

szia
Nem az immo tilt le, egy kis idő után!?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 05, 2016 8:38 pm 

Autó: skoda fábia felicia
heló lenne egy olyan problémám hogy van egy skoda fábia 1.4 mpi. a hiba hogy hol megy az ác hol nem.a következőt csináltam van skoda felíciám alkatrésznek vettem az előző kocsimnak na mindegy kivettem a szivatyút bele tettem a hiba ugyn így fennál,beindul leál.leszedtem a kormány alati burkolatot átnéztem a reléket semmi.már azon voltamhogy a baltával ősszevágom 2hete vettem egy kereskedőtöl de hibába hoztam fel a figyelmét a bajokra de anyit mondot 14 éves autotol mit várjak na megis volt a véleményem rolla na de mindegy.továbbá lehuztam a computer tatit megfujkáltam fissza tettem mindent gondoltam megprobálok még egyszer ráinditani. mitad isten beindult!! de medig lesz jó? :falbav: vagy mi lehet ez valami vagy valaki találkozott már ezzel a hibával????? bakker az aksirol nem is irtam van töltés 13,4 13,5 de bemegyek vácra vagy elmegyek valahova leálitom utána nem indul lemerűlt! egy nap aladt 3 aksit tett padlóra.de gyujtásnélkül szikrázik de nem is kicsit erre valami gyógymód?? valaki tudna segiteni? a baltán kivűl? :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd feb. 09, 2016 7:49 pm 
Moderátor

zozoteam írta:
Szia, koszonom hogy valaszoltal...
Egyaltalan nem indul be, gyujtasra, ajtonyitasra nem reagal.
A 61-es biszti jo, a 2 relehez nem tudom mit kell le bontani.
A szivattyut mindenkeppen cserelem, mert mar 170.000 van benne...

Szia
A ko-csi kft.-nél van kinai szivattyú 11e ért.
Évek óta az van a kocsiban és tökéletes.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd feb. 09, 2016 6:16 pm 

Szia, koszonom hogy valaszoltal...
Egyaltalan nem indul be, gyujtasra, ajtonyitasra nem reagal.
A 61-es biszti jo, a 2 relehez nem tudom mit kell le bontani.
A szivattyut mindenkeppen cserelem, mert mar 170.000 van benne...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 08, 2016 8:58 pm 
Moderátor

zozoteam írta:
Sziasztok!
1.2 12v 2004-es skoda fabia 170.000km nem indul be.
Tobbszor csinalt mar ilyet, de 10 percen belul mindig sikerult beinditani, kulcs ki-be modszerrel.
Tunetek: Nincs bugo hang gyujtas kapcsolasakor, a belso lampa kigyullad az ajto nyitasra.
Az onindito tekeri a motort es ennyi. Mintha nem kapna uzemanyagot.
Ha az auto indul, azt mindig pocre ingadozas nelkul jo alapjarattal teszi. Csutortokon munka utan nem indult barmit is csinaltam. Meg probaltuk betolni, de nem sikerult. Vegul egy masik kocsirol ra bikaztunk az aksira es pocre indult. Hozza teszem az aksim nem volt lemerulve. Penteken reggel ,es delutan is indult. Szombat, vasarnap nem volt hasznalva. Hetfon reggel nem indult, es delutan sem. A benzinszivattyurol le huztam az elektromos kabelt, korbe kopogtattam a szivattyut, de semmi. Viszont a muszerfalon az uzemanyagot uresnek jelzi a csatlakozo vissza rakasa utan. Benzinszuro nem reg volt cserelve. Egy kis segitseget kernek a hozzaertoktol. Hogyan tudnam megnezni hogy a szivattyu, vagy az elektromossag a baj. Negy eres csatlakozo van rajta.
1.vastag, 2-3 vekony,4. vastag kabel. Proba lampam van de nem tudom melyikre kossem...

Szia
1. +12V, 2-3 a a benzinszintjelző poti, 4. föld
Az ütögetés nem tudom ,hogy mennyire volt erős, de a két középső lábon 3-4 ellenállást kell mérned. Reméljük csak a csatlakozó nem volt rendesen a helyén..

A pumpának van két reléje. A kormány alatt kicsit balra tőle. Ezekeket is érdemes lenne megnézni. (4es ,9es)
Kép

A gyújtásra, és ajtónyitásra is, fel kell pörögni a pumpának mert, nehezen vagy egyáltalán nem indul be.

Viszont a fentiek előtt érdemes lenne benzinyomást mérni.(hidegen első reggeli indítózással párhuzamosan). Ilyen több fabinál is előfordult már, haldokló pumpa miatt. Hol elindul, hol nem. Vagy ha állt huzamosabb ideig, akkor rendszerint a 3 baros nyomás lecsökkent és nem indult.
Az ajtónyitásra és ~ 20 percenként pontosan ezért pörgeti meg a pumpát az elektromos vezérlő. Az ajtónyitásra, rendszerint a kontakt hibás zár mikrokapcsoló miatt nem szokott reagálni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 08, 2016 7:54 pm 

Sziasztok!
1.2 12v 2004-es skoda fabia 170.000km nem indul be.
Tobbszor csinalt mar ilyet, de 10 percen belul mindig sikerult beinditani, kulcs ki-be modszerrel.
Tunetek: Nincs bugo hang gyujtas kapcsolasakor, a belso lampa kigyullad az ajto nyitasra.
Az onindito tekeri a motort es ennyi. Mintha nem kapna uzemanyagot.
Ha az auto indul, azt mindig pocre ingadozas nelkul jo alapjarattal teszi. Csutortokon munka utan nem indult barmit is csinaltam. Meg probaltuk betolni, de nem sikerult. Vegul egy masik kocsirol ra bikaztunk az aksira es pocre indult. Hozza teszem az aksim nem volt lemerulve. Penteken reggel ,es delutan is indult. Szombat, vasarnap nem volt hasznalva. Hetfon reggel nem indult, es delutan sem. A benzinszivattyurol le huztam az elektromos kabelt, korbe kopogtattam a szivattyut, de semmi. Viszont a muszerfalon az uzemanyagot uresnek jelzi a csatlakozo vissza rakasa utan. Benzinszuro nem reg volt cserelve. Egy kis segitseget kernek a hozzaertoktol. Hogyan tudnam megnezni hogy a szivattyu, vagy az elektromossag a baj. Negy eres csatlakozo van rajta.
1.vastag, 2-3 vekony,4. vastag kabel. Proba lampam van de nem tudom melyikre kossem...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 13, 2016 4:52 pm 

<s>Sziasztok!

Elkezdtem cserélni a benzinpumpát, de ami a pumpába megy cső az nekem nem akar lejönni. Ti mivel szedtétek le?
Illetve olvastam, hogy kell hozzá ez a szerszám (LINCOS FF2506A ÜZEMANYAG SZIVATTYÚ KISZERELŐ). Ezt hogyan kell használni?</s>

Megoldottam.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 08, 2016 7:05 pm 
Moderátor

n.karoly írta:
Megtaláltam a kovács autóház oldalán, igaz csak 1J0 919 133 cikkszámon, de azt írják jó hozzá.

Még annyit kérdeznék, hogy a benzinpumpa relét hol találom meg a kocsiban?

szia
A kormány bal oldalán,a műszerfal alsó részét le kell venni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 08, 2016 7:05 pm 
Moderátor

n.karoly írta:
Megtaláltam a kovács autóház oldalán, igaz csak 1J0 919 133 cikkszámon, de azt írják jó hozzá.

szia
A kormány bal oldalán,a műszerfal alsó részét le kell venni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 08, 2016 6:09 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 07, 2016 8:21 pm 
Moderátor

n.karoly írta:
Sziasztok!

Sehol nem találok benzinszivattyú házhoz tömítőgyűrűt 1J0 919 133A.
Tudnátok segíteni vagy helyettesítő terméket küldeni?

Szia
Szalonban kérdezted? Mindenhol van alkatrész értékesítés is, cikkszám alapján azonnal tud árat mondani, és fél napon belül be is tudják kérni a központi raktárból.

Én bontóba vettem, a piezas nál , 18. kerület Lakatos utca.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 180 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra