Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. nov. 18, 2017 1:44 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 87 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Tempomat
HozzászólásElküldve: kedd okt. 24, 2017 7:25 pm 

Autó: Fabia Best
Cufter írta:
igazatok van. Az enyém a második generációs 5J.

Akkor ez?
https://www.ebay.com/itm/VW-Polo-6R-T5- ... SwZPZZ7dlh
Elvileg ha jól látom ez az 5j-hez való és az van neked is azt írtad.Mielőtt megrendeled azért kérdezz utána valamelyik márkaszervizben,hogy náluk mennyibe kerül a gyári,mert nem biztos,hogy ezzel a Kínai vagy ki tudja milyen gyártású karral jobban jársz!És amire figyelj még,hogy az eredetihez hozzá adják a gyári kábelt is,de én ehhez itt nem látok és ha külön veszed meg azt is a úgy drága buli lesz neked.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 24, 2017 12:50 pm 

Autó: Fabia 2008
igazatok van. Az enyém a második generációs 5J.

Akkor ez?
https://www.ebay.com/itm/VW-Polo-6R-T5- ... SwZPZZ7dlh

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 23, 2017 8:08 pm 

Tudtommal a Fabia 1 2007-ig gyártották úgyhogy ha az autó tényleg 2008-as akkor az 2-es Fabia kell hogy legyen.Ha 1-es Fabiád van akkor vegyél gyárit valamelyik márkaszervizbe azt hiszem 25000 környékén van a kar kábellel együtt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 23, 2017 4:54 pm 

Cufter írta:
Sikerult azonositani hogy 6Q1-es vezerlo van a kocsiban ugyhogy indulhat a tempomat projekt.
Van javasolt kar+csati?
Ezt talaltam 18ert:
https://m.ebay.com/itm/SEAT-SKODA-VW-AU ... iid%253A18

De ez 1 fabiaba valo a tied iš az 2008-caš?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 23, 2017 3:38 pm 

Autó: Fabia 2008
Sikerult azonositani hogy 6Q1-es vezerlo van a kocsiban ugyhogy indulhat a tempomat projekt.
Van javasolt kar+csati?
Ezt talaltam 18ert:
https://m.ebay.com/itm/SEAT-SKODA-VW-AU ... iid%253A18

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 22, 2017 3:03 pm 

Autó: VW Polo 9n 2007 1.4 BUD
sekli írta:
Kösz Bálint, sokat segítettél! Rendesen elnéztem azt a 6Q2 prefixet. Szóval ez a hiba! Tudtam, hogy ezzel a kóddal nem sikerülne, de én 6Q0-t olvastam valahol, és megnyugodtam, hogy ok. Ráadásul az 1,4-es benzinesekre mindenki azt írta, hogy működni fog vele a tempomat. Ha előbb tudom, hogy itt kell megnézni az addres 9-en, akkor bele se kezdek. De már késő, a cucc be van szerelve. 6Q2-vel van még esélyem, hogy valahogy megoldom? Nem nyugszom bele, amíg nem teljesen reménytelen... Central electronics cseréje? Megoldható szerinted? Kb. mennyibe fájna? Van ilyen infód esetleg?
Kösz!
Botond

Szia!

Most olvasom én is, hogy ez már megválaszolásra is került itt a fórumon Goes által 2012 decemberében :).
Sajnos "felokosítani" nem lehet, valóban cserével lehet megoldani a problémát.
Az ok pedig:
6Q2-937-049x -> "alap" modell
6Q1-937-049x -> már van tempomat
6Q0-937-049x -> automata váltós modell

Arra még érdemes lehet odafigyelni, ha csere akkor a postfix-re is figyelni, például, ha 6Q2-937-049F van, akkor 6Q1-937-049F legyen. Csere után még újrakódolni lehet, hogy kell a vezérlőt, így a régi kódját fel kell jegyezni, értelmezni azt és annak megfelelően szükség esetén a másikat módosítani.
Árakat nem tudom, a cikkszám alapján google-ben, ebay-en, bontóban lehetne nézelődni.

Üdvözlettel: Bálint

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 22, 2017 1:39 pm 

Autó: Skoda Fabia I. kombi 1.4 16V 59 kW
Kösz Bálint, sokat segítettél! Rendesen elnéztem azt a 6Q2 prefixet. Szóval ez a hiba! Tudtam, hogy ezzel a kóddal nem sikerülne, de én 6Q0-t olvastam valahol, és megnyugodtam, hogy ok. Ráadásul az 1,4-es benzinesekre mindenki azt írta, hogy működni fog vele a tempomat. Ha előbb tudom, hogy itt kell megnézni az addres 9-en, akkor bele se kezdek. De már késő, a cucc be van szerelve. 6Q2-vel van még esélyem, hogy valahogy megoldom? Nem nyugszom bele, amíg nem teljesen reménytelen... Central electronics cseréje? Megoldható szerinted? Kb. mennyibe fájna? Van ilyen infód esetleg?
Kösz!
Botond

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 21, 2017 9:55 pm 

sekli írta:
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tempomat beépítéssel kapcsolatban. Az itt talált leírás alapján beépítettem a tempomat kart, bekötöttem az E-Bay-en vásárolt kábelköteggel, pontosan a leírást követve. Nem működik, a Vag Com a következő hibát jelzi:

Address 01: Engine Labels: 03C-906-024-BXW.lbl
Control Module Part Number: 03C 906 024 AB HW: 03C 906 024 F
Component and/or Version: MARELLI 4HV G 0889
Software Coding: 0000071
Work Shop Code: WSC 00702 233 17670
VCID: 5EB406578A2432CE0F-5072
1 Fault Found:

18045 - Powertrain Data Bus
P1637 - 000 - Missing Message from Electric Load Controller
Freeze Frame:
Fault Status: 01110000
Fault Priority: 1
Fault Frequency: 0
Reset counter: 0
Mileage: 0 km
Time Indication: 0
Date: 2000.01.01
Time: 00:00:00

Readiness: 0110 0101

Más hibakód nincs, egyébként minden működik, csak a tempomat nem. A tűzfalon lévő csatlakozósor csak egy oldalas, csak a jobb oldalon vannak csatlakozók. Ott a piros színű dugó 6. pinjét kötöttem be (fehér kábel) a leírás alapján.
Az autó benzines Fabia Combi, 2007-es, 1,4 16V 59kW

Szia,

azt ellenőrizd le, hogy a central electronics ami az address 9-en van, az nem 6Q2 prefix-el kezdődik-e? Mert annál sajnos nem lehetséges a tempomat installálása, viszont ha nem 6Q2 kezdetű, pl. 6Q1 akkor szoftveres (kompatibilitási) probléma elvileg nem lehet. Ez igaz vw-re, remélem igaz lehet ebben az esetben is (ugyanaz a HW és SW, de remélem az ID-t nem variálták át).

Hivatalosan a hibakód alapján az alábbi három lehetséges hibaok van (a fentebbin kívül):
- biztosíték hiba (kiégett valamiért)
- vezeték bekötési hiba a J519-es modulba, azaz a "central electronics modul"-ba
- vagy maga a CECM modul hibás

Remélem valamit azért segített,

üdvözlettel: Bálint

u.i.: azt azért furcsállom, hogy a freeze frame-ben a mileage és a date adatok a default adatok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 21, 2017 3:02 pm 

Autó: Skoda Fabia I. kombi 1.4 16V 59 kW
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tempomat beépítéssel kapcsolatban. Az itt talált leírás alapján beépítettem a tempomat kart, bekötöttem az E-Bay-en vásárolt kábelköteggel, pontosan a leírást követve. Nem működik, a Vag Com a következő hibát jelzi:

Address 01: Engine Labels: 03C-906-024-BXW.lbl
Control Module Part Number: 03C 906 024 AB HW: 03C 906 024 F
Component and/or Version: MARELLI 4HV G 0889
Software Coding: 0000071
Work Shop Code: WSC 00702 233 17670
VCID: 5EB406578A2432CE0F-5072
1 Fault Found:

18045 - Powertrain Data Bus
P1637 - 000 - Missing Message from Electric Load Controller
Freeze Frame:
Fault Status: 01110000
Fault Priority: 1
Fault Frequency: 0
Reset counter: 0
Mileage: 0 km
Time Indication: 0
Date: 2000.01.01
Time: 00:00:00

Readiness: 0110 0101

Más hibakód nincs, egyébként minden működik, csak a tempomat nem. A tűzfalon lévő csatlakozósor csak egy oldalas, csak a jobb oldalon vannak csatlakozók. Ott a piros színű dugó 6. pinjét kötöttem be (fehér kábel) a leírás alapján.
Az autó benzines Fabia Combi, 2007-es, 1,4 16V 59kW

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 29, 2017 4:08 pm 

kala13 írta:
Csabaa írta:
Szesze írta:
Csabám amit belinkeltél én ott nem találtam semmit.Az egész műszerfalat darabokra szedni tök hülyeség és szóba sem jöhet 1 kábel miatt.Ok hogy a fűtészsalut is ki lehet alulról szedni,de nem igazán ideális az sem úgy,ez a stekker viszont feljebb van jóval ha megnézed a képen és ki tudja mennyi hely van ott,de a csákó valahogy megoldotta látod.Én előbb bontom ki az ablaktörlő mechanikát,mint hogy darabokra szedjem az amúgy még mindig csendes műszerfalamat!Amúgy tuti,hogy aki ügyes ezt alulról megoldja,mert itt többen írták,hogy a tempomat szerelő srác jó fél óra alatt bedobta ami alatt az esővíz elvezetőt biztos nem szedte ki.Akkor most már érted Csabám min csodálkoztam??

Értem én, a képeket Sompi csinálta itt a fórumon, Őt kellene megkérdezni mennyire nehézkes alulról
elérni a kábelt.. :)

Én csak azért furcsálom a teljes bontást, mert elég amatőr lenne, ha nem lehet könnyen hozzáférni egy vezérlő csatlakozójához..

üdv! én alsó burkolatot vettem le és nőgyógyászati módszerekkel két hosszú csavarhúzó segítségével akasztottam ki a csatit, utána a sarut könnyen be tudod tenni. ugyanez vissza. nagyon nem egyszerű! de nem volt kedvem a műszerfalhoz és gyárira akartam. de ha nincs türelmed megsétáltatod a vezetéket a kesztyűtartó mögött jobb felül gumidugó és ott kimegy a vezeték a motorvezérlőnél meg bekötöd. remélem tudtam segíteni. :-)

Valóban nem egyszerű, de megoldható alulról. Talán kis segítség Nektek is az alábbi rövid videó hozzá:

https://www.youtube.com/watch?v=lux6mkIwXEo

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 07, 2017 10:02 pm 

Csabaa írta:
Szesze írta:
Csabám amit belinkeltél én ott nem találtam semmit.Az egész műszerfalat darabokra szedni tök hülyeség és szóba sem jöhet 1 kábel miatt.Ok hogy a fűtészsalut is ki lehet alulról szedni,de nem igazán ideális az sem úgy,ez a stekker viszont feljebb van jóval ha megnézed a képen és ki tudja mennyi hely van ott,de a csákó valahogy megoldotta látod.Én előbb bontom ki az ablaktörlő mechanikát,mint hogy darabokra szedjem az amúgy még mindig csendes műszerfalamat!Amúgy tuti,hogy aki ügyes ezt alulról megoldja,mert itt többen írták,hogy a tempomat szerelő srác jó fél óra alatt bedobta ami alatt az esővíz elvezetőt biztos nem szedte ki.Akkor most már érted Csabám min csodálkoztam??

Értem én, a képeket Sompi csinálta itt a fórumon, Őt kellene megkérdezni mennyire nehézkes alulról

Én csak azért furcsálom a teljes bontást, mert elég amatőr lenne, ha nem lehet könnyen hozzáférni egy vezérlő csatlakozójához..

üdv! én alsó burkolatot vettem le és nőgyógyászati módszerekkel két hosszú csavarhúzó segítségével akasztottam ki a csatit, utána a sarut könnyen be tudod tenni. ugyanez vissza. nagyon nem egyszerű! de nem volt kedvem a műszerfalhoz és gyárira akartam. de ha nincs türelmed megsétáltatod a vezetéket a kesztyűtartó mögött jobb felül gumidugó és ott kimegy a vezeték a motorvezérlőnél meg bekötöd. remélem tudtam segíteni. :-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 25, 2017 7:04 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Szesze írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 25, 2017 5:16 am 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 24, 2017 5:52 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Szesze írta:
Itt van amit az jó öreg Goes papa írt róla,pedig ő nagy penge,deő is ezt írta amit én.:http://www.skodafabiaclub.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=452&start=15 Ö is az ablaktörlő alá akarta bekötni én ezért csodálkoztam a csávón,hogy ő belülről megoldotta!

Szia
Sompi leírását néztem, Ő is kiszedte az egészet:
http://www.sompibug.com/2015/04/skoda-m ... pomat.html

Hááát nem tudom, a fűtészsalu motorját is ki lehet alulról szedni, ez sem lehet annyival nehezebb..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 23, 2017 9:16 am 

Itt van amit az jó öreg Goes papa írt róla,pedig ő nagy penge,deő is ezt írta amit én.:http://www.skodafabiaclub.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=452&start=15 Ö is az ablaktörlő alá akarta bekötni én ezért csodálkoztam a csávón,hogy ő belülről megoldotta!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 87 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra