Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd jún. 19, 2018 9:21 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 99 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 01, 2013 11:02 am 

Szia!
Nekem kellett a kábelköteg is, az Ebay-ről rendeltem, tehát nem volt elég csak egy új indexkar + programozás.
Elég komoly szívás volt kivenni a komplett műszerfalat. Még egyszer nem kezdenék bele, amikor 20 ezerért bepattintja a hozzáértő egy-két óra alatt...

Üdv,
fabia2006

joco120l írta:
A tempomat karon kívül kábelköteget is szereltél be vagy csak a kart és aktiváltad a vag-comban? Ugyanis olyat is hallottam, hogy egyes fabiáknál elég csak az index kart kicserélni, és nem kell kábelezni ugyanis aktiválás után működik a tempomat. Kérlek jelezz ez ügyben én is most készülök tempomatkart venni és érdekel hogy kábelköteget vennem kell-e?

fabia2006 írta:
Hát, szomorú vagyok, de a válaszokat nagyon köszönöm!

fabia69 írta:
Én is úgy tudom, hogy nincs piktogram beépítve a kilométer órába. Az enyémbe sincs visszajelző. Csak használd oszt jónapot :-)

Gabesz írta:
fabia2006 írta:
Sziasztok!

Új vagyok itt, de már másfél éve olvagatom a fórumot, és a FabiaClub technikai segítség rovat már sok esetben segített, melyet ezúton is köszönök a szerzőknek!

Amiért most írok:
A leírások alapján szétborítottam a Fabia műszerfalát és sikeresen beszereltem egy tempomat kart, majd aktiváltam a VAG-COMmal.
Kipróbáltam, működik, de a műszerfalon nem jelenik meg a visszajelzés a tempomat bekapcsolt állapotában.
Lehet ezzel kezdeni valamit?

Köszi!

Tudtommal semmiféle visszajelzés nincs róla a műszerfalban. Egyszerűen csak használd!
:( :( :(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 30, 2013 7:13 pm 

A tempomat karon kívül kábelköteget is szereltél be vagy csak a kart és aktiváltad a vag-comban? Ugyanis olyat is hallottam, hogy egyes fabiáknál elég csak az index kart kicserélni, és nem kell kábelezni ugyanis aktiválás után működik a tempomat. Kérlek jelezz ez ügyben én is most készülök tempomatkart venni és érdekel hogy kábelköteget vennem kell-e?

fabia2006 írta:

fabia69 írta:
Én is úgy tudom, hogy nincs piktogram beépítve a kilométer órába. Az enyémbe sincs visszajelző. Csak használd oszt jónapot :-)

Gabesz írta:
fabia2006 írta:
Sziasztok!

Új vagyok itt, de már másfél éve olvagatom a fórumot, és a FabiaClub technikai segítség rovat már sok esetben segített, melyet ezúton is köszönök a szerzőknek!

Amiért most írok:
A leírások alapján szétborítottam a Fabia műszerfalát és sikeresen beszereltem egy tempomat kart, majd aktiváltam a VAG-COMmal.
Kipróbáltam, működik, de a műszerfalon nem jelenik meg a visszajelzés a tempomat bekapcsolt állapotában.

Köszi!

Tudtommal semmiféle visszajelzés nincs róla a műszerfalban. Egyszerűen csak használd!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 11, 2013 5:56 pm 

fabia69 írta:

Gabesz írta:
fabia2006 írta:
Sziasztok!

Amiért most írok:

Köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 11, 2013 12:16 pm 

Gabesz írta:
fabia2006 írta:
Sziasztok!

Amiért most írok:

Köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 11, 2013 9:19 am 

fabia2006 írta:
Sziasztok!

Amiért most írok:

Köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. nov. 10, 2013 6:07 pm 

Sziasztok!

Amiért most írok:

Köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: tempomat
HozzászólásElküldve: szer. feb. 20, 2013 6:56 am 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
nem

dome333 írta:
üdv mindenkinek, vki tudna abban infót adni h a fabi I-be lehet-e szerelni fabi II-höz valo tempomat kart? előre is köszi a választ

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: tempomat
HozzászólásElküldve: kedd feb. 19, 2013 10:36 am 

üdv mindenkinek, vki tudna abban infót adni h a fabi I-be lehet-e szerelni fabi II-höz valo tempomat kart? előre is köszi a választ

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 10, 2013 10:53 pm 

Tárgytalan, nem volt aktiválva, ezért nem ment :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Tempomat
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 10, 2013 8:05 pm 

djboris írta:
Szia,

Számítógéppel gyönyörüen kilvasható minden kapcsolóállapot, 66-67es méröcsatorna (BXW-nél).
illetve a kódolást is meg lehet nézni, hogy rendben van-e.

Egy saját tapaszalat: ha az ABS és a Motorvezélö nem kommunikál akkor nem müködik a tempomat.
Az ABS szépen müködik ilyenkor, csak a kipörgésgátló meg a tempomat nem.
Az ASR embléma nem világit? (Csúszós autó).

Az ASR(kipörgásgátló) müködik az autóban?

Ki kellene olvasni a motorvezelöt nincs-e benne 28793(U0121) hibakód

forgonati írta:
Ha rádugják számítógépre, ott meg lehet nézni esetleg?

Attól függ ki dugja rá.
Fórumos tapasztaltaink szerint a kábel meg a kütyü (ez lehet egy laptop is) gyakran kevés,
mert aki mögötte áll, olvasni tud, a villáskulcshoz ért, de máshoz nem igazán.
Magyrán fogalma sincs mihez kezdjen a computerböl kiolvasott információkkal.
Erre mindenképp készülj fel, mert ez kulcskérdés a te problémád megoldásánál.

Szia! Csak nemrég jött meg a kábelem, meg tudnád írni pontosan hogy ezzel a VCDS-el hogy tudom pontosan kiolvasni hogy működik-e a tempomat kapcsolója? Köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 23, 2012 7:51 pm 

A ket potmeter ellenalasa egy atmega8 mikrokontrollerel lessz figyelve es amikor "set" gomb lessz benyomva a mert ellenallasnak megfelelo feszultseg lessz a megfelelo szallakra adva, igy a gazpedall elengedesevel sem fog a sebesseg valtozni.A "cancel" gomb pedig elveszi es ujra a gazpedall fog dolgozni.Ugyan ez tortenik majd a kuplung es a fek lenyomasakor is.Meg azon gondolkodom hogy lehetnek a gyorsitast megoldani gazpedalbol.Az univerzalis elektronikus tempomat is ugyan ezt csinalljam csak egy kicsit borsos az ara(80-100 penz).Bordnetzet 100euro korul lattam de azt azert nem cserelnem ha nem muszaly.Minden jo otletet szivesen varok.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 12, 2012 6:29 pm 

Te sima stereo potit emlegettél, semmi "cancel" logikát.
Azt hogy oldanád meg otthon?

xpee írta:
Lattam mar univerzalis tempomatot "gazbowdenes" autoban.Az is ugyan ezt csinalja csak mehanikusan.A motor pedig nem porog 6000 ig ka kinyomja az ember a kuplungot mert van mikrokapcsolo a kuplungpedalnal es a gazpedallnal is ugyhogy fekezeskor elveszi a gazt.A srac aki csinallta a tempomatot azt mondta hogy letezik ugyanez elektromos gazpedalra is nem csak bowdenesre.Egy bordnetzcsere egy kicsit huzos lenne szerintem egy tempomatert, csak gondoltam valaki mas is halott mar ilyesmirol.En sem szeretem a hazi takolmanyt, de ha ugy vesszuk akkor a riaszto es az utolagos szerelt centralzar meg bicskakulcs is hazi takolmany.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd dec. 11, 2012 9:34 pm 

Csak nem befolyásolja a menetbiztonságot. Ha úgy vesszük. ;)

xpee írta:
En sem szeretem a hazi takolmanyt, de ha ugy vesszuk akkor a riaszto es az utolagos szerelt centralzar meg bicskakulcs is hazi takolmany.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd dec. 11, 2012 9:14 pm 

Lattam mar univerzalis tempomatot "gazbowdenes" autoban.Az is ugyan ezt csinalja csak mehanikusan.A motor pedig nem porog 6000 ig ka kinyomja az ember a kuplungot mert van mikrokapcsolo a kuplungpedalnal es a gazpedallnal is ugyhogy fekezeskor elveszi a gazt.A srac aki csinallta a tempomatot azt mondta hogy letezik ugyanez elektromos gazpedalra is nem csak bowdenesre.Egy bordnetzcsere egy kicsit huzos lenne szerintem egy tempomatert, csak gondoltam valaki mas is halott mar ilyesmirol.En sem szeretem a hazi takolmanyt, de ha ugy vesszuk akkor a riaszto es az utolagos szerelt centralzar meg bicskakulcs is hazi takolmany.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. dec. 07, 2012 2:06 pm 

Azért a házi tákolmány ha megbokrosodik az kemény... :D

Meg kiváncsi lennék mit csinál ha a kuplungot benyomjuk.
Végülis az ECU van olyan intelligens hogy 6000nél korlátoz... :)

goes írta:
Az nem tempomat, hanem kézigáz. Még a Fiat Uno dízelben is van ilyen. A tempomat emelkedőnek felfelé gázt ad, hogy ne lassuljon az autó, lejtőn elveszi a gázt. Tehát állandóan változtatja a gázpedál állást.

xpee írta:
Utannaneztem az univerzalis tempomatoknak amik a bowdenes gazpedalokhoz csatolhatok es arra gondoltam mi lenne ha en meg a gazpedal ket ellenallasahoz csatolnek parhuzamosan 1(stereo)potmetert es azzal allitanam be a sebessegemet.Autodataba utannaneztem hogy a ket potmeter nagyabol 1020 es 1650 kozott valtozik.Bujt mar kozuletek bele valaki ennyire az autovillamossagba hogy tippeket adjon.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 99 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra