Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. dec. 17, 2017 7:12 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 11, 2010 3:14 pm 

Kevered a szezont a fazonnal. Semmiféle zsírzáshiánytól nem tekeredik, fel a bowden. Az csak akkor fordul elő, ha eltörik az ablakot tartó műanyag bisz-basz és úgy turáztatják az ablakemelő motort. Ki kellene szedni az egész panelt és átnézni, ha így járatod, el fog törni és akkor csere a vége.

makszigáz írta:
Gáz van!Bal első ablakom(elektromos)nem igazán akar működni!Inkább úgy mondanám hogy ha le engedem és felhúzom akkor félig fel megy és meg szorul!Kis segítséggel azután fel tudom taszigálni a helyére!Nem tudom mi lehet a baja,de remélem nem az amit itt a fórumon már olvastam hogy zsírzás hiányában a bovdenok összegabalyodnak,mert ez most nem nagyon hiányzik!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 11, 2010 1:42 pm 

Gáz van!Bal első ablakom(elektromos)nem igazán akar működni!Inkább úgy mondanám hogy ha le engedem és felhúzom akkor félig fel megy és meg szorul!Kis segítséggel azután fel tudom taszigálni a helyére!Nem tudom mi lehet a baja,de remélem nem az amit itt a fórumon már olvastam hogy zsírzás hiányában a bovdenok összegabalyodnak,mert ez most nem nagyon hiányzik!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 11, 2010 7:29 am 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
panapio írta:
Nálam is bekövetkezett a bal első elektromos ablak jobb oldali csúszkája eltört.

Van ennek külön gyári száma, vagyis pl márkaszervízben megvásárolható?
(vidéki vagyok)

köszi

Megvásárolható külön, de szánalmas, hogy a kb. 5 Ft-os előállítási költségű kis műanyag darabért 3500 Ft-ot kérnek!

http://plaza.unas.hu/plaza_artdet.php?a ... lo_csuszka

Szerintem jobban jársz egy komplett szerkezettel.
Ez a legolcsóbb:

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_f ... 13058.html

Üdv.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. okt. 10, 2010 8:56 pm 

Nálam is bekövetkezett a bal első elektromos ablak jobb oldali csúszkája eltört.

Van ennek külön gyári száma, vagyis pl márkaszervízben megvásárolható?
(vidéki vagyok)

köszi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. okt. 10, 2010 9:30 am 

Ok, köszi az info-t, a napokban kipróbálom. Bár a következő fagyos napokban már biztos nem fogom annyit föl-le húzogatni az ablakokat :-)

goes írta:
Valószínüleg már kopnak az érintkezők. Szedd szét újra és WD40-et rongyra fújva töröld át a gumiban és a nyáklapon lévő érintkezőt, hogy a felület kissé olajos maradjon (de nem nagyon). Ha ez sem segít, akkor a gumiban lévő érintkezőkre 2 komponenses epoxi ragasztóval 1 réteg alufóliát kell felragasztani.

Gaboo írta:
sziasztok,

A vezetőoldali ablakom lefelé nem igazán akar működni. Akadozva engedi csak le az ablakot. Felhúzáskor tökéletes, egyenletesen halad.
Ugyanarról a vezetőoldali konzolról működtetve a jobb oldali ablakkal nem volt gond. Gondoltam csati probléma, szétszedtem a karfát, csatlakozót kitisztítottam kontakt spray-el. 1-2 napig működött mind a kettő. De azóta a jobb oldali is akadozva megy lefelé.
Mit tehetek még? Esetleg csati csere?

köszi,

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 09, 2010 10:26 am 

Valószínüleg már kopnak az érintkezők. Szedd szét újra és WD40-et rongyra fújva töröld át a gumiban és a nyáklapon lévő érintkezőt, hogy a felület kissé olajos maradjon (de nem nagyon). Ha ez sem segít, akkor a gumiban lévő érintkezőkre 2 komponenses epoxi ragasztóval 1 réteg alufóliát kell felragasztani.

Gaboo írta:
sziasztok,

A vezetőoldali ablakom lefelé nem igazán akar működni. Akadozva engedi csak le az ablakot. Felhúzáskor tökéletes, egyenletesen halad.
Ugyanarról a vezetőoldali konzolról működtetve a jobb oldali ablakkal nem volt gond. Gondoltam csati probléma, szétszedtem a karfát, csatlakozót kitisztítottam kontakt spray-el. 1-2 napig működött mind a kettő. De azóta a jobb oldali is akadozva megy lefelé.

köszi,

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 09, 2010 8:17 am 

sziasztok,

köszi,

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. szept. 23, 2010 12:28 pm 

Celldweller írta:
így vetted anno? vagy később lett ilyen?

fordítva amúgy nem lehet belenyomni a csatlakozót, nem tudom mitől akadhat... nekem anno attól akadt hogy a bowden kicsit szétvolt már bomolva, aztán azt a görgőt vagy mit ami tekeri eléggé eldarálta... nekem kilett minden cserélve görgővel együtt, de még mindig megvan a fémes hangja kicsit... mert ugye akkor szokott megállni, ha megakad....a tiédnek valami elektronikai hibája lehet...

Jaja, én is elektronikára gondolok, mert mindig 3x áll meg és kb ugyanott. Az egész mechanika teljesen új.Eléggé zavaró vezetés közben.
Valaki más, ötlet?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. szept. 22, 2010 11:28 am 

így vetted anno? vagy később lett ilyen?

fordítva amúgy nem lehet belenyomni a csatlakozót, nem tudom mitől akadhat... nekem anno attól akadt hogy a bowden kicsit szétvolt már bomolva, aztán azt a görgőt vagy mit ami tekeri eléggé eldarálta... nekem kilett minden cserélve görgővel együtt, de még mindig megvan a fémes hangja kicsit... mert ugye akkor szokott megállni, ha megakad....a tiédnek valami elektronikai hibája lehet...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. szept. 22, 2010 11:00 am 

Nekem az a problémám, hogy a vezető oldali ablakom forditva működik (ha nyomom-felmegy, ha húzom-lemegy) ezt mi okozhatja? illetve néha jópárszor meg kell nyomni ahhoz hogy felmenjen mert kb 3 szor megáll felhúzás közben. Nem akad, egész ablakemelő kitet vettem, félé éve kb, zsírozva van...
Előre is köszönöm.
Addig is kipróbálom ezt a komfort beállítást.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: beszerelő kit
HozzászólásElküldve: kedd szept. 21, 2010 7:53 am 

http://ablakemelok.hu/pages/skoda/fabia-1998-2006.php

Celldweller írta:
hali

érdekelne, hogy ha eltörik az a kis műanyag csat vagy mi ami lényegében tartja az ablakot, olyat nem e lehet külön kapni, mert így kitben 13 ezer ft... aztán lényegében csak az a kis műanyag izé szokott eltörni.... nekem már volt mind 2 cserélve, nagyjából mind 2 ablak egyszerre romlott el, és most a jobb oldali megint nehezen akar felmenni, meg már csörög is egy kicsit, sztem megint elfog törni.... fújkáltam szilikonnal, meg a síneket is, egy darabig jobban ment aztán megint így kinlódva

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: beszerelő kit
HozzászólásElküldve: kedd szept. 21, 2010 7:34 am 

hali

érdekelne, hogy ha eltörik az a kis műanyag csat vagy mi ami lényegében tartja az ablakot, olyat nem e lehet külön kapni, mert így kitben 13 ezer ft... aztán lényegében csak az a kis műanyag izé szokott eltörni.... nekem már volt mind 2 cserélve, nagyjából mind 2 ablak egyszerre romlott el, és most a jobb oldali megint nehezen akar felmenni, meg már csörög is egy kicsit, sztem megint elfog törni.... fújkáltam szilikonnal, meg a síneket is, egy darabig jobban ment aztán megint így kinlódva

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 18, 2010 4:53 pm 

Itt egy kis segítség ha az autó a szerviz után elfelejti az ablakemelő komfortkapcsolását:

1., Amennyiben az ablak fönt van a kapcsolót TELJESEN lenyomva leengedjük.

2., Majd ellenkező irányban a kapcsolót TELJESEN felhúzva addig tartani amíg az ablak felér.

3., Ha teljesen fent van engedjük el a kapcsolót, majd háromszor egymás után tartsuk TELJESEN felhúzva néhány másodpercig.

forrás: http://www.skodafabiaclub.com/technikai ... kemelo.php

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. aug. 13, 2010 4:50 pm 

Köszönöm szépen! A "komfortfokozat" probléma tényleg megoldódott! A másiknak meg szerintem autóvillamosságis lesz a vége. Ha sikerül megoldani beszámolok róla itt is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. aug. 13, 2010 2:53 pm 

Batman22---
A hibát én sem tudom hogy mi lehet,de nekem is volt már olyan hogy elment a "komfortfokozat".
Én olyankor mindig azt csináltam, hogy felhúztam az ablakot teljesen, majd elengeded az ablakemelő gombot.ezt követően felhúzod erőssem a gombot kb 2-3 másodpercig. hallasz majd egy kattanást és utána működnie kellene a komfortfokozatnak.
!!!!!!Nekem lenne viszont egy másik kérdésem!!!!!!
tavaly júliusban a bal első ablakemelő szerkezet szétment és kicserélték egy vadi újra. műanyag betétesre(műanyag görgőkön futnak a fémszálak). idén februárban elromlott a jobb első is. ugyan az volt a probláma.
mindkettőnél egy komplett szerkezet kellett. mindennel együtt 25000-25000 ft.
és mit ad isten tegnap ismét elromlott a bal első. a műanyag betétek törtek el. nem tudnátok valami tanácsot adni? azt mondták nekem hogy a aluminium betétes az nagyon sokba kerül. törve nem volt a kocsi nem feszül benne semmi az nem lehet a gond. ez tuti.
van külön ennek biztosítéka. esetleg egy erősebb kellene bele.
Írjatok légyszi!
előre is köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra