Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: csüt. okt. 18, 2018 1:42 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 332 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. nov. 07, 2010 9:53 am 

sziasztok, gáz ezek ez árak, velem is ez történt szombaton, eltört at a műanyag szar de betekerte a bowdeneket, ezért most vehetek bowdweneket,műanyag csúszkát és felcsévelő dobot. Találtam a neten javító készletet a teljes szett 9800ft+posta elvileg kedden megjön,remélem összetudom rakni,aki már cserélt ijet írja meg mire figyeljek. A konstruktőr remélem nem bír létezni a csuklástól.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. nov. 05, 2010 3:38 pm 

tomatos írta:
Köszi szépen srácok az infot. Unixba haver által 17 az ára nekem, de még a 11.500-hoz képest is sok, úgyhogy Vatera :D Köszi még1x, jó hogy van ez a segítő társaság itt :D Már párszor spóroltam néhány ezrest :D

Kérdezd meg öket is:

http://ablakemelok.hu/pages/skoda/fabia-1998-2006.php

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. nov. 05, 2010 12:48 pm 

Obertwart mellet Unterschützen-nél van VW, Skoda, Seat,Audi bontó. Állítólag jó, és olcsó is. Én még nem voltam ott, de Szhlytől kb. 30 km-re van. tel sz.:00436644748948 Bernard

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. nov. 05, 2010 12:44 pm 

Köszi szépen srácok az infot. Unixba haver által 17 az ára nekem, de még a 11.500-hoz képest is sok, úgyhogy Vatera :D Köszi még1x, jó hogy van ez a segítő társaság itt :D Már párszor spóroltam néhány ezrest :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Ablakemelő mechanika sztori
HozzászólásElküldve: pén. nov. 05, 2010 12:09 pm 

Szia!

Járj nyitott szemmel és ne hagyd magad lehúzni!
Jóval olcsóbban is hozzá lehet jutni az alkatrészhez pl.:
http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_f ... 23851.html

http://bolt.skodaradius.hu/product_info ... s_id=10703

5,9 mm-es alu szegecset szerezz be a szereléshez és fontos, hogy a szerkezetet és a bowdent nagyon alaposan át kell zsírozni.
Egyébként fél óra alatt cserélhető a lefúrással és újraszegecseléssel együtt.

tomatos írta:
Sziasztok!

Tegnapi sztorim az autómmal. Ablakletekerés után nagy reccsenés az ablak lent maradt. Na mondom szép, ilyen sem történt velem még sosem és pont most 17:20 körül volt már az idő, sötét kb 5-8 fok. Felhívtam havert, hogy szerinted mi legyen. Mondja, hogy vigyem hozzá szétszedjük aztán megnézzük mi a baja és max felhúzzuk az ablakot és kiékeljük, mert alkatrésze neki nincs. Na jó legyen. Elmentem hozzá. Kárpit leszed, fémlemezen motorok, vezérlés, fémlemez popszegeccsel felrakva, le kellett fúrni, hogy mögé lássunk. A mechanika úgy néz ki, hogy van két fém sín amin 2 műanyag dolog csúszik amiket bowden mozgat, na nekem az egyik műanyag teljesen kettétört és az ablak is kicsúszott a helyéről.

Néztem a unix katalógusba és ilyen kell:
http://www.unixauto.hu/TL_IMAGES/%5C00741%5C00741291.umk

http://www.unixauto.hu/Unix_CikkekLista_Form.aspx?cTipAzon=P17393&cMegnNr=8099

Két óra volt mire szétszedtük az egészet a sok popszegecs miatt, fúrni kellett. Az autóba utólag került be az elektromos ablakemelés a régi kurbli helye még megvan csak rá van téve egy műanyag takarófedél. Ja és a bovdeneket is feltekerte és mondjuk azt szétszabta a törés után a megpróbálás. :( Remélem a konstruktőr aki az egészet tervezte és mondta, hogy szegeccsel kell felrakni csuklott az ágyába vagy ahol volt.

Ma felhívtam pár helyi autószervízt (márkaszervízt, hátha jó áron megcsinálják, amit még hajlandó vagyok kifizetni):
Végh Autóház Szombathely: kb 40.000 Ft (alkatrész+munkadíj)
Vörös Szombathely: kb 50.000Ft (látatlanba max. ennyi, de mégnéznék az autót)
Unixba az alkatrész: 22.000 + haver munkadíja (kb 5000Ft)
Bontót is hívtam, tudnának adni egy kézi tekerős mechanikát 10ért bár nem tudom, hogy jó lenne-e az enyémbe + autózni kell érte 200km-et (oda-vissza)

Ha esetleg valaki tud Vas megyébe olyan szervízt ahol 28-30-ért bevállalják munkadíjjal, alkatrésszel a cserét írjon legyen szíves mert nem akarom havert ezzel nyúzni!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. nov. 05, 2010 12:09 pm 

Hello!
Radiusnal van olcsóbban is ablakemelő szerkezet. Megrendeled másik nap kihozzák (persze hétköznap).
Ha jól emlékszem 1600 Ft volt a postafutár díja.

http://bolt.skodaradius.hu/index.php?cP ... 231_112311

Én központi zár vezérlőt Szombathelyen itt rakattam be:
Autoelektro 2000 Kft.
Hirdetés 9700 Szombathely, Szőlős utca 57-59.
Elérhetőségek
Telefon: +36 (94) 505-701
Igaz már kb. 4éve volt, de nagyon jól dolgoztak, és nem vészes áron. Szombathelyi Skoda, VW, Seathoz képest jóval olcsóbban.
De jót hallottam még a Zanati úton lévő Bonusról is.

Ja még annyit, én anno unixos termosztátot vettem kettőt is, mindkettő cserés lett, mert gyárilag volt hibásan legyártva. Másodikat már el se hoztam vissza kértem a pénzt. Utána vettem inkább lengyelt. Haverral Renaulthoz megvetették az Unixos kerékcsapágyat, mert német és nagyon jó.Próbáltam rábeszélni egy SKF-re. Kb. 1 hónap múlva búgott megint. Én nem hiszek már az unixos ilyen dolgokba, bár a radius-os meg kínai. Esetleg még vaterán néz körbe, Kuzbi13-nál szoktak lenni dolgok olcsóbban, mint a Radiusnál.
Most nézem a 22e f-tos valeo, nem unix.

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_f ... 23851.html

http://www.vatera.hu/auto_motor/alkatre ... 67837.html

A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára dombi7 pén. nov. 05, 2010 12:47 pm-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Ablakemelő mechanika sztori
HozzászólásElküldve: pén. nov. 05, 2010 11:16 am 

Sziasztok!

Tegnapi sztorim az autómmal. Ablakletekerés után nagy reccsenés az ablak lent maradt. Na mondom szép, ilyen sem történt velem még sosem és pont most 17:20 körül volt már az idő, sötét kb 5-8 fok. Felhívtam havert, hogy szerinted mi legyen. Mondja, hogy vigyem hozzá szétszedjük aztán megnézzük mi a baja és max felhúzzuk az ablakot és kiékeljük, mert alkatrésze neki nincs. Na jó legyen. Elmentem hozzá. Kárpit leszed, fémlemezen motorok, vezérlés, fémlemez popszegeccsel felrakva, le kellett fúrni, hogy mögé lássunk. A mechanika úgy néz ki, hogy van két fém sín amin 2 műanyag dolog csúszik amiket bowden mozgat, na nekem az egyik műanyag teljesen kettétört és az ablak is kicsúszott a helyéről.

Néztem a unix katalógusba és ilyen kell:
http://www.unixauto.hu/TL_IMAGES/%5C00741%5C00741291.umk

http://www.unixauto.hu/Unix_CikkekLista_Form.aspx?cTipAzon=P17393&cMegnNr=8099

Két óra volt mire szétszedtük az egészet a sok popszegecs miatt, fúrni kellett. Az autóba utólag került be az elektromos ablakemelés a régi kurbli helye még megvan csak rá van téve egy műanyag takarófedél. Ja és a bovdeneket is feltekerte és mondjuk azt szétszabta a törés után a megpróbálás. :( Remélem a konstruktőr aki az egészet tervezte és mondta, hogy szegeccsel kell felrakni csuklott az ágyába vagy ahol volt.

Ma felhívtam pár helyi autószervízt (márkaszervízt, hátha jó áron megcsinálják, amit még hajlandó vagyok kifizetni):
Végh Autóház Szombathely: kb 40.000 Ft (alkatrész+munkadíj)
Vörös Szombathely: kb 50.000Ft (látatlanba max. ennyi, de mégnéznék az autót)
Unixba az alkatrész: 22.000 + haver munkadíja (kb 5000Ft)
Bontót is hívtam, tudnának adni egy kézi tekerős mechanikát 10ért bár nem tudom, hogy jó lenne-e az enyémbe + autózni kell érte 200km-et (oda-vissza)

Ha esetleg valaki tud Vas megyébe olyan szervízt ahol 28-30-ért bevállalják munkadíjjal, alkatrésszel a cserét írjon legyen szíves mert nem akarom havert ezzel nyúzni!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 16, 2010 3:29 pm 

djboris írta:
Sziasztok!

A lemezt tudjatok hogy lehet levenni?Tele van szegecselve.
Csak roncsilassal jon le?
Sose csinatam meg ilyet, valaki esetleg le tudna irni mit kell csinalni?

Utana csavart kell rakni a helyere?

Bo

Nálam ez csavaros megoldással van rögzítve!Nálad marad a szegecsek lefúrása és a lentebb említett megoldás!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 16, 2010 11:40 am 

Szia djboris!

A szegecselt lemez leszedéséhez le kel fúrni a szegecseket, roncsolás nélkül nem megy...

Visszatételhez választhatsz :
* 5,9mm-es alu szegecs + két karos szegecselő
vagy
* szegecs helyére vastag csavar
megoldások között.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 16, 2010 11:17 am 

Sziasztok!

A lemezt tudjatok hogy lehet levenni?Tele van szegecselve.
Csak roncsilassal jon le?
Sose csinatam meg ilyet, valaki esetleg le tudna irni mit kell csinalni?

Utana csavart kell rakni a helyere?

Bo

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 11, 2010 8:11 pm 

goes írta:
Kevered a szezont a fazonnal. Semmiféle zsírzáshiánytól nem tekeredik, fel a bowden. Az csak akkor fordul elő, ha eltörik az ablakot tartó műanyag bisz-basz és úgy turáztatják az ablakemelő motort. Ki kellene szedni az egész panelt és átnézni, ha így járatod, el fog törni és akkor csere a vége.

makszigáz írta:
Gáz van!Bal első ablakom(elektromos)nem igazán akar működni!Inkább úgy mondanám hogy ha le engedem és felhúzom akkor félig fel megy és meg szorul!Kis segítséggel azután fel tudom taszigálni a helyére!Nem tudom mi lehet a baja,de remélem nem az amit itt a fórumon már olvastam hogy zsírzás hiányában a bovdenok összegabalyodnak,mert ez most nem nagyon hiányzik!

Ma délután volt időm megnézni az ablakemelőt,bár ki venni a helyéről nem tudtam!Benézni viszont sikerült a lemez mögé és egy kis műanyag bizbaz van letörve valahonnét!Neten megnéztem mi is ez az alkatrész,a bovdent vezeti meg az alsó és felső görgők között!Óvatosan kipróbáltam és most akadás nélkül működik,de inkább békén hagyom és megyek szerelőhöz ha meg van az alkatrész!Kivéve ha esetleg valaki tudna egy leírást hogyan is kell kiszerelni ezt a panelt!Köszi a figyelmeztetést!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 11, 2010 3:14 pm 

Kevered a szezont a fazonnal. Semmiféle zsírzáshiánytól nem tekeredik, fel a bowden. Az csak akkor fordul elő, ha eltörik az ablakot tartó műanyag bisz-basz és úgy turáztatják az ablakemelő motort. Ki kellene szedni az egész panelt és átnézni, ha így járatod, el fog törni és akkor csere a vége.

makszigáz írta:
Gáz van!Bal első ablakom(elektromos)nem igazán akar működni!Inkább úgy mondanám hogy ha le engedem és felhúzom akkor félig fel megy és meg szorul!Kis segítséggel azután fel tudom taszigálni a helyére!Nem tudom mi lehet a baja,de remélem nem az amit itt a fórumon már olvastam hogy zsírzás hiányában a bovdenok összegabalyodnak,mert ez most nem nagyon hiányzik!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 11, 2010 1:42 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 11, 2010 7:29 am 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
panapio írta:
Nálam is bekövetkezett a bal első elektromos ablak jobb oldali csúszkája eltört.

Van ennek külön gyári száma, vagyis pl márkaszervízben megvásárolható?
(vidéki vagyok)

köszi

Megvásárolható külön, de szánalmas, hogy a kb. 5 Ft-os előállítási költségű kis műanyag darabért 3500 Ft-ot kérnek!

http://plaza.unas.hu/plaza_artdet.php?a ... lo_csuszka

Szerintem jobban jársz egy komplett szerkezettel.
Ez a legolcsóbb:

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_f ... 13058.html

Üdv.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. okt. 10, 2010 8:56 pm 

Nálam is bekövetkezett a bal első elektromos ablak jobb oldali csúszkája eltört.

Van ennek külön gyári száma, vagyis pl márkaszervízben megvásárolható?
(vidéki vagyok)

köszi

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 332 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra