Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: csüt. jún. 20, 2019 7:03 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 365 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 25  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: LED
HozzászólásElküldve: szer. jan. 11, 2012 5:38 pm 

Sziasztok.
Nem tudja véletlenül valaki hogy milyen LED van az elektromos ablakemelő gomboknál, meg ilyeneknél az ajtókban?
És a tükör állítónál?
Ami érdekelne:
Hány mm-es (3 vagy 5)
és hogyha valaki tudná a LED pontos adatait, az meg nagyon szuper lenne.
Köszi.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 11, 2012 3:41 pm 

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni:
2008-as (2-es) Fabia-m van. Egyik napról a másikra nem működött az elektromos ablakemelő. Egyik oldalról se. (Hátsó nincs.) Megnéztem a biztosítékokat, de mindegyik jó. Elolvastam a kézikönyvet, ahol írnak kulcsos működtetésről is, de nekem az sem jött össze. A kulcsot zárás irányba (?) kéne forgatni, hogy az ablak lenyíljon. Rebesgetnek még valami téli üzemmódot is, de nem túl egyértelmű a leírás.
Egy ismerős mondta, hogy nézzem meg, hogy a szivargyújtó ad e feszültséget, mert elektromosan állítólag azzal kötik egybe. Ad.
Innentől kezdve ötletem sincs, viszont nem szeretnék fölöslegesen azért pénzt kiadni, hogy ha csak egy kis trükk kellene (esetleg valahogy mégis lezárta magát) az ablakok működésre bírásához...
Van valakinek ötlete?
Üdv!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. dec. 16, 2011 3:36 pm 

Autó: Combi 2002 1.4 16W elegance AUB
Köszi GOES. Hát, az lesz. Mert én tuti gigszert csinálnék ha hozzányúlnék.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. dec. 16, 2011 1:12 pm 

Szedd szét a kapcsolót és tisztítsd ki kontakttisztítóval (nem WD40-nel!!!). Ha félsz, akkor valakit bízz meg a melóval.

zola77 írta:
Üdv mindenkinek.

Segitséget kérnék, mielőtt nagyobb hibát csinálnék mint ami van :lol: .
Első elektromos ablaknál van a bibi szerintem. Bal oldalról vezérelve akadozik, meg-meg áll mind a két első ablak. Jobb oldalról vezérelve a jobb ablak hibátlanul működik. Mi lehet a gond, s én mint szakbarbár mit tudnék vele csinálni. Szétszedéstől félek :roll: .
2002 fábia kombi elegance. Légterelő (buborék) lett utólagosan feltéve (hátha az is befolyásol valamit).
Előre is köszönöm a segitséget, a válaszokat.
Szevasztok, Zola.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. dec. 16, 2011 12:54 pm 

Autó: Combi 2002 1.4 16W elegance AUB
Üdv mindenkinek.

Segitséget kérnék, mielőtt nagyobb hibát csinálnék mint ami van :lol: .
Első elektromos ablaknál van a bibi szerintem. Bal oldalról vezérelve akadozik, meg-meg áll mind a két első ablak. Jobb oldalról vezérelve a jobb ablak hibátlanul működik. Mi lehet a gond, s én mint szakbarbár mit tudnék vele csinálni. Szétszedéstől félek :roll: .
2002 fábia kombi elegance. Légterelő (buborék) lett utólagosan feltéve (hátha az is befolyásol valamit).
Előre is köszönöm a segitséget, a válaszokat.
Szevasztok, Zola.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. szept. 01, 2011 7:41 pm 

Az autók nagyrészénél szegecselve van...
Ez nem a Fabia hibája, inkább az autóiparé...
Ez bizony fúrás lesz...

Szerinem ilyesmi is kell>
Zippair linkje:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/_W0QQcmd ... MEWNXQ3aIT

Guderian írta:
Sziasztok!

Most este sikerült leszednem a kárpitot az ajtóról. Leszereltem az ablakemelő motorját és szomorúan tapasztaltam,hogy a bovden meg van tekeredve és kilóg a tárcsáról :( De a jó Isten áldja meg azt a jó embert aki popszegeccsel tette fel a lemezburkolatot az ablakemelő mechanika elé......ááááá. Holnapi feladat adott,leszedem a felszegecselt belső lemezburkolatot és utána már többet tudok mondani.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. szept. 01, 2011 7:34 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.2 HTP Combi Classic
Sziasztok!

Most este sikerült leszednem a kárpitot az ajtóról. Leszereltem az ablakemelő motorját és szomorúan tapasztaltam,hogy a bovden meg van tekeredve és kilóg a tárcsáról :( De a jó Isten áldja meg azt a jó embert aki popszegeccsel tette fel a lemezburkolatot az ablakemelő mechanika elé......ááááá. Holnapi feladat adott,leszedem a felszegecselt belső lemezburkolatot és utána már többet tudok mondani.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. szept. 01, 2011 6:16 pm 

Az enyém 7 éves. Nincs légterelöje, de már mindkét oldali cserélve volt...

die nadel írta:
Guderian írta:
Sziasztok!

Az elektromos ablakommal lenne egy kis gond. 5 éves a kocsim,eddig semmi gond nem volt az elektromos ablakemelővel,kb 1 hónapja felszereltem HEKO márkájú légterelőt az ablakokra. Azóta kicsit szorultak az ablakok,de nem volt semmi gond egész idáig. a napokban a bal oldali ablakom nem jött le,pedig a motor rendesen működött,aztán lejött az ablak,de kiakadt :( Egy dróttal vissza tudtam tenni a helyére,de szerintem ez komolyabb beavatkozást igényel. Egy autószerelő ismerősöm nem javasolja a légterelőt elektromos ablakokhoz. Várom véleményeteket,javaslatokat esetleg tapasztalatokat ezzel kapcsolatban.
Előre is köszönöm.

Valószínűleg eltört a műanyag ami az üveget tartja és ezért a bowden összegabalyodott az orsón.
Nekem is van légterelőm, de szerintem nincs összefüggés a hiba és a légterelő felszerelése között. A Fabia ablakemelő mechanizmusa egyszerűen gyenge konstrukció és elektromos meghajtás esetén ennyit bír.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. szept. 01, 2011 9:53 am 

Nekem is ilyen lég terelőm van és az elektromos ablakokkal eddig semmi problémám nem volt!Le számítva a bal első ablak csúszkájának cseréjét,de ezt nem a légterelő okozta!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd aug. 30, 2011 5:25 pm 

Guderian írta:
Sziasztok!

Az elektromos ablakommal lenne egy kis gond. 5 éves a kocsim,eddig semmi gond nem volt az elektromos ablakemelővel,kb 1 hónapja felszereltem HEKO márkájú légterelőt az ablakokra. Azóta kicsit szorultak az ablakok,de nem volt semmi gond egész idáig. a napokban a bal oldali ablakom nem jött le,pedig a motor rendesen működött,aztán lejött az ablak,de kiakadt :( Egy dróttal vissza tudtam tenni a helyére,de szerintem ez komolyabb beavatkozást igényel. Egy autószerelő ismerősöm nem javasolja a légterelőt elektromos ablakokhoz. Várom véleményeteket,javaslatokat esetleg tapasztalatokat ezzel kapcsolatban.
Előre is köszönöm.

Valószínűleg eltört a műanyag ami az üveget tartja és ezért a bowden összegabalyodott az orsón.
Nekem is van légterelőm, de szerintem nincs összefüggés a hiba és a légterelő felszerelése között. A Fabia ablakemelő mechanizmusa egyszerűen gyenge konstrukció és elektromos meghajtás esetén ennyit bír.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd aug. 30, 2011 5:07 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.2 HTP Combi Classic
Sziasztok!

Előre is köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. aug. 28, 2011 4:23 pm 

Ha még nem találtál rögzítőt, itt nézz körül:
http://www.patentdepo.hu/

Lacko77 írta:
Közben végignéztem a vezetékeket is, hogy megnézzem a barbárkodás eredményét.
Meg lett az eredménye a csavarhúzós feszegetésnek :cry: az egyik vezeték szigetelését megsértették.
Azt nem értem, hogy annyi munkanélküli van és közben meg az ilyen marhák nyugodtan dolgozhatnak.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 24, 2011 10:07 pm 

ha ezért még fizettél is, akkor én a helyedben visszavinném, és kiverném a balhét! kérd, hogy csinálják meg az elbarmolt dolgokat, és a kárpitot csak azután rakják vissza, hogy megmutatták neked, mit csináltak

Lacko77 írta:
Meg lett az eredménye a csavarhúzós feszegetésnek :cry: az egyik vezeték szigetelését megsértették.
Azt nem értem, hogy annyi munkanélküli van és közben meg az ilyen marhák nyugodtan dolgozhatnak.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 24, 2011 7:58 am 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. aug. 21, 2011 8:33 pm 

Én meg ezt vettem: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/_W0QQcmd ... MEWNXQ3aIT
ma szereltem be, a csigával sem kell szenvedni, szépen fel van rá csévélve a drót! csak egy kicsit ügyeskedni kellett, hogy minden a helyére kerüljön, de hamar megvolt, és spóroltam kb 7ezret az alkatrészen! kevesebb, mint egy hét alatt érkezett meg, a régi műanyag meg annyira el volt öregedve, hogy annyira rugalmatlan volt már, mint egy ropi!

djboris írta:
12000-ét kaptam teljes szettet panelostul, sok meló nincs vele, és így minden új benne, kivéve az elektronika, de mint tudjuk az elektonika szar, mindig azzal van a baj a mechanika meg tökéletes... hát ez a tézis már az elekromos ablakemelönél is megbukott, mint olysok helyen... :-)

Villanymotort mindenkinek!!!! :-)

zippair írta:
ennyi pénzért az ajtót is lecserélik? én most vettem komplett szet-et ebay-en 5200ért, bowdenek, csiga, müanyag pöckök, csigaház.adtak egy tartalék csigát is, a bowden fel van tekerve a csigára,és be van rakva a házba. Kiváncsi vagyok, jó lesz-e! Kábelrögzítőt sztem nézz olyan helyem ahol bolhát is lehet kapni ajtóhoz!
Lacko77 írta:
Sziasztok!

Eddig csak olvasgattam az oldalt, de most lenne egy kérdésem is.
Előjött nálam is a ablakemelő szerkezetben a műanyag csuszka eltörése (2005-ös Fabia). Az új szerkezetet már megrendeltem, de be kellene szereznem azt a pár darab kábelköteg rögzítő műanyag alkatrészt, amit a nagytudású márkaszervizesek szétszabdalatak.
Kicsit fogtam a fejem, mikor megláttam, hogy milyen barbár módon bontanak. A megbontott lemez mögé benyúlva csak ki kellett volna pattintgatnia mindet, erre Ő inkább csavarhúzóval lefeszegette :shock:

Kérdésem az, hogy lehet-e ilyet kapni valahol vagy kérdezzem meg egy autóvillamossági boltban?

Egyébként ismét bebizonyosodott, hogy márkaszervizbe nem szabad autót vinni. Amikor elmondtam a problémát, a munkafelvevő elmondta, hogy neki is ez volt a problémája és legalább 60.000 forint lesz, mivel mindent cserélni kell. Ekkor mondtam, hogy akasszák fel az ablakot és majd jövök, ha lesz rá pénzem :D Hazamentem és az interneten megrendeltem a szerkezetet 13.000 Ft-ért 8)
Mondjuk a bontási stílusukat elnézve tényleg mindent lehetne cserélni :?
Válaszokat előre is köszönöm

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 365 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 25  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra