Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. okt. 22, 2018 5:35 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 332 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Ablakemelő mechanika sztori
HozzászólásElküldve: csüt. feb. 24, 2011 12:30 pm 

[quote="Goodman"][quote="madocsa"]Sziasztok!
Hasonló a sztori, ablakot leengedtem, furcsa hangok, majd fel már nem jött. Agyonolvastam a fórum kapcsolódó témáit, és sikerült is megcsinálni, de sajnos az indulás elég rosszul sikerült, a csavarhúzós feszegetés nyomai meglátszanak a műanyagon- tudom béna, ne is mondjátok :-l
Szóval nem tudjátok, hol találok ilyen műanyag elemeket? arra a kettőre lenne szükségem, ami az ajtó fogantyúnak a tetejét alkotja: http://kepfeltoltes.hu/110224/photo_www ... es.hu_.jpg
Előre is köszönöm a segítségeteket :-)[/quote]
Szia,

Van rajt egy cikkszám az alapján autósboltban beszerzik, de nem olcsók ezek az elemek,esetleg nézd meg bontóban.[/quote]

Bakker, ezt miért nem néztem meg mielőtt visszatettem?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Ablakemelő mechanika sztori
HozzászólásElküldve: csüt. feb. 24, 2011 12:22 pm 

madocsa írta:
Sziasztok!
Hasonló a sztori, ablakot leengedtem, furcsa hangok, majd fel már nem jött. Agyonolvastam a fórum kapcsolódó témáit, és sikerült is megcsinálni, de sajnos az indulás elég rosszul sikerült, a csavarhúzós feszegetés nyomai meglátszanak a műanyagon- tudom béna, ne is mondjátok :-l
Szóval nem tudjátok, hol találok ilyen műanyag elemeket? arra a kettőre lenne szükségem, ami az ajtó fogantyúnak a tetejét alkotja: http://kepfeltoltes.hu/110224/photo_www ... es.hu_.jpg
Előre is köszönöm a segítségeteket :-)

Szia,

Van rajt egy cikkszám az alapján autósboltban beszerzik, de nem olcsók ezek az elemek,esetleg nézd meg bontóban.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Ablakemelő mechanika sztori
HozzászólásElküldve: csüt. feb. 24, 2011 12:06 pm 

Sziasztok!
Előre is köszönöm a segítségeteket :-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd feb. 22, 2011 8:46 am 

nekem is kiégett 1-2 led a kapcsolóban, de kicseréltem, a gyári ledek elég apróak, de a hagyományos félgömbölyü fejüt is bele lehet forrasztani, de... a panelen van egy müanyag, gumiszerü védőtok, annak ki kell csípni a led takaróját, mert nem fogod tudni a kis védő műanyagot visszarakni. tengerkék ledeket raktam bele, nagyon szép lett...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd feb. 22, 2011 8:41 am 

sziasztok. az a nagy büdös helyzet, hogy használjátok az autót......... rá kellene fordítani időt a karbantartásokra is. egy kis zsír a csuszkákra, bovdenekre 1-2 évente és nincs ilyen gond.. én minden évben megcsinálom, és azt kell mondjam 7. éves a fábiám, de még semmi gondom nemvolt ezen problémákból adódóan. remélem nem is lesz. nemcsak tankolni kell bele, kis törődés... kenőzsírt kapsz 300 ft-ért, és nem kell súlyos tízezreket fizetni..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. feb. 21, 2011 6:50 pm 

Még én sem hiszem, de sikerült :D
Lebontottam mindent a rajzok szerint (egy fület sem törtem le 8) ) majd miután semmi gyanúsat sem láttam, visszaraktam, s működött. :D
Köszi nektek! :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 20, 2011 11:27 pm 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
http://www.skodafabiaclub.com/technikai ... pcsolo.php

gezenguz írta:
Nem, az aksihoz nem nyúltam, úgyhogy nem ez lehet.
Gabesz! Nálad megjelennek a képek a belinkelt oldalon? Mert nálam nem. Mondjuk, ettől függetlenül holnap nekiállok szétszerelni apósommal karöltve :?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 20, 2011 8:42 pm 

Nem, az aksihoz nem nyúltam, úgyhogy nem ez lehet.
Gabesz! Nálad megjelennek a képek a belinkelt oldalon? Mert nálam nem. Mondjuk, ettől függetlenül holnap nekiállok szétszerelni apósommal karöltve :?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: vas. feb. 20, 2011 5:20 pm 

Nem lehet, hogy levetted az akksisarut? akkor elfelejti az automata funkciókat. Mielőtt szétszerelnéd az egészet ;-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 20, 2011 2:35 pm 

gezenguz írta:
Zöldfülüek nyelvén is magyarázd el, kérlek... Mit is kapjak ki, és honnan? :lol:

Parancsolj! A kiszedés macerás lehet elsőre! Mármint a görbe csavarhúzós vagy hajlított szöges! Ne feszegesd mert könnyen elpattan a műanyag fül! Íme:

http://www.sof.hu/?q=node/9/114

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 20, 2011 12:22 pm 

Zöldfülüek nyelvén is magyarázd el, kérlek... Mit is kapjak ki, és honnan? :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 20, 2011 10:45 am 

gezenguz írta:
Sziasztok,

mi történhetett akkor, ha a tegnap még működött a bal oldali ablaknál az, hogy ha teljesen lenyomom az ablakemelő gombot, akkor automatikusan letekeri egészen, de ma már nem működik, csak ha félig nyomom le és akkor addig tekeri, amíg nyomom? Felhúzásnál már működik a dolog, ha teljesen behúzom a gombot, akkor automatikusan visszahúzza teljesen. Nem tudom, mennyire voltam érthető...

Valószínűleg talán kapcsoló hiba lesz. Kapd ki és úgy nézd meg mit csinál.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 20, 2011 8:52 am 

Sziasztok,

mi történhetett akkor, ha a tegnap még működött a bal oldali ablaknál az, hogy ha teljesen lenyomom az ablakemelő gombot, akkor automatikusan letekeri egészen, de ma már nem működik, csak ha félig nyomom le és akkor addig tekeri, amíg nyomom? Felhúzásnál már működik a dolog, ha teljesen behúzom a gombot, akkor automatikusan visszahúzza teljesen. Nem tudom, mennyire voltam érthető...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 23, 2010 7:51 pm 

Vedd ki a zárbetétet (oldalt két ledugózott luk), nem szabad kicsavarni a csavart, mert beesik az ajtóba, csak pár menetet kihajtani. Kulccsal ki kell emelni. Ezután a kilincset kihúzva ki kell akasztani a bowdent belőle. Majd ki kell hajtani az ajtó oldalán lévő sokszögű torxot (M8 a neve a kulcsnak), ezzel kivehetővé válik a lemez, mert a zárszerkezet tartja bent.

goodgod írta:
Sziasztok.
Én is úgy jártam, hogy egy nagy reccs és az ablakot nem lehet felhúzni.
Odáig jutottam, hogy kárpit le, lemeztartó csavarok ki, és a lemezt mar nem tudom levenni, mert a gomb ami fel le "pattog" mikor zárom ki és be az nem engedi tovább. Nem erőltettem, nehogy valamit eltörjek vagy valami hasonló.
Valaki legyen szíves és árulja el, hogy hogyan folytassam tovább, mi a teendő.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 23, 2010 6:13 pm 

Autó: 2001, 1.4 MPI, AQW, 50 KW
Sziasztok.
Én is úgy jártam, hogy egy nagy reccs és az ablakot nem lehet felhúzni.
Odáig jutottam, hogy kárpit le, lemeztartó csavarok ki, és a lemezt mar nem tudom levenni, mert a gomb ami fel le "pattog" mikor zárom ki és be az nem engedi tovább. Nem erőltettem, nehogy valamit eltörjek vagy valami hasonló.
Valaki legyen szíves és árulja el, hogy hogyan folytassam tovább, mi a teendő.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 332 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra