Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd szept. 17, 2019 2:24 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 371 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Ablakemelő hiba
HozzászólásElküldve: vas. okt. 01, 2017 5:25 pm 

Autó: Skoda Fabia 2008
hubo44 írta:
skdfb2008 írta:
Sziasztok!

Mostanában kezdte el a vezető oldali elektromos ablak a következőket csinálni: teljesen felhúzott állapotról indítva lehúzom tetszőleges magasságig, majd meggondolva magam vissza akarnám húzni teljesen, kapcsolom a gombot folyamatosan hogy menjen fel teljesen. Ehelyett elindul egy kicsit felfelé, majd elindul lefele és ugy 2cm-re az ütközéstől megáll. Ez mi lehet? Rossz a kapcsoló?

A másik ami érdekelne: eléggé szenvedősen megy felfele mindkét oldali ablak. A gumi részeket lefújtam szilikonnal, de ezzel csak jól összekentem az ablakokat. Mit kéne megzsírozni/szilikonozni hogy kicsit furgebben menjenek fel le az ablakok?

Köszi

Vezetek tôrešt a manžetaba nezted. Ablakok fel mindig lašab min le.

Nem hiszem hogy vezeték törés mert mindkét irányba megy az ablak utána tökéletesen. Csak az első felhúzáskor gondolja meg magát és inkább lefele megy egy kicsit. Olyan mintha a komfortfokozat zavarodna meg. Ezért gondoltam hogy esetleg a kapcsoló lehet kontakthibás?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 01, 2017 11:57 am 

skdfb2008 írta:
Sziasztok!

Mostanában kezdte el a vezető oldali elektromos ablak a következőket csinálni: teljesen felhúzott állapotról indítva lehúzom tetszőleges magasságig, majd meggondolva magam vissza akarnám húzni teljesen, kapcsolom a gombot folyamatosan hogy menjen fel teljesen. Ehelyett elindul egy kicsit felfelé, majd elindul lefele és ugy 2cm-re az ütközéstől megáll. Ez mi lehet? Rossz a kapcsoló?

A másik ami érdekelne: eléggé szenvedősen megy felfele mindkét oldali ablak. A gumi részeket lefújtam szilikonnal, de ezzel csak jól összekentem az ablakokat. Mit kéne megzsírozni/szilikonozni hogy kicsit furgebben menjenek fel le az ablakok?

Köszi

Vezetek tôrešt a manžetaba nezted. Ablakok fel mindig lašab min le.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 01, 2017 9:55 am 

Autó: Skoda Fabia 2008
Sziasztok!

Köszi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. júl. 30, 2017 8:05 am 

Sziasztok!

2001-es SKODA FABIA (6Y2) (AME) 1.4 MPI jobb első ajtóhoz keresek mechanikus ablakemelő szerkezeten belül egy alkatrészt.

A szerkezettel ugyanis nincs probléma, csak azon belül az ablakemelőkar által mozgatott tengelyhez kapcsolódó fehér, "bordázott/fogaskerekes csatlakozóra" lenne szükségem csupán.

(Az egyértelműsítés kedvéért mellékelek egy képet, hogy jobban beazonosítható legyen mire gondolok, mert nem biztos, hogy pontos leírást tudtam adni. :) )

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?fil ... 1_02_P.jpg

Bontóban és boltban sem találtam csak egész ablakemelő szerkezetet, de horror árakon.

Tud esetleg valaki segíteni ebben?

(Vagy egy jó esztergályost ajánlani :) )

Köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 25, 2017 1:40 pm 

supefly írta:
Sziasztok, üdv mindenkinek.

A következő misztikus problémám van, nem tudom valaki tapasztalt e már ilyet.

Amennyiben fel van kapcsolva a tompított fényszóró, akkor az ablakemelő vagy egyáltalán nem vagy dadogva húzza le az ablakot.

Érdekes módon fel ilyenkor is normálisan húzza, már ha sikerült lehúznom.

Abban a pillanatban ahogy kikapcsolom a fényszórót újra tökéletesen működik.

Valakinek van ötlete mi ez ?

Előre is köszönettel.

tôlteš vad be azašt meg neznem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 25, 2017 10:22 am 

Autó: Skoda Fabia 2012 Hatchback 1.2 TSI
Sziasztok, üdv mindenkinek.

A következő misztikus problémám van, nem tudom valaki tapasztalt e már ilyet.

Amennyiben fel van kapcsolva a tompított fényszóró, akkor az ablakemelő vagy egyáltalán nem vagy dadogva húzza le az ablakot.

Érdekes módon fel ilyenkor is normálisan húzza, már ha sikerült lehúznom.

Abban a pillanatban ahogy kikapcsolom a fényszórót újra tökéletesen működik.

Valakinek van ötlete mi ez ?

Előre is köszönettel.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 10, 2017 8:16 am 

Csabaa írta:
joededy írta:
Szevasztok
Kellene nekem az elektromos ablakemelö rajza.
Mert önállo életet él a vezetö felöli emelö és nem tudom hol keressem a bajt.
Egyébként ha valahol az összes letölthetö azokbol a szép szines rajzokbol minden az lenne a menyország :lol:

Szia

https://mega.nz/#F!W8AVhIJK!PIlHqG5OscJB2bz-4PbmZg

Mindent a megara pakolok fel:
https://mega.nz/#F!ysYAhQhC!I8hx-TJfROEuQQbtKb3MeA

Szevasztok
Köszönöm a rajzokat. :int:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 07, 2017 8:16 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
joededy írta:
Szevasztok
Egyébként ha valahol az összes letölthetö azokbol a szép szines rajzokbol minden az lenne a menyország :lol:

Szia

https://mega.nz/#F!W8AVhIJK!PIlHqG5OscJB2bz-4PbmZg

Mindent a megara pakolok fel:
https://mega.nz/#F!ysYAhQhC!I8hx-TJfROEuQQbtKb3MeA

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 07, 2017 8:13 pm 

Szevasztok

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 30, 2017 4:59 pm 

Autó: Fabia Best
Cadki írta:
Sziasztok! A jobb első szerkezet valószínű feltekerte magát (ma este szedem szét)
Kompletten a szerkezetet cserélném, komolyabban szerelgetni, bowdennel, görgőkkel bajlódni nem szeretnék.

Az a kérdés hogy mit érdemes venni, kompletten panellal, vagy csak magát a mozgató szerkezetet?
Előbbi drágább kb 2-4 ezer forinttal, de kevesebb vele a munka, viszont jórészt csak távolkeleti van. (ez nem tudom milyen minőséget és márkát takar)
Az utóbbi csak szerkezet, fúrással, csavarozással viszont vannak belőle nevesebb gyártótól.
Hello.Én az utóbbit tenném,mert ahogy te is írtad a távol keleti egy fos és sok helyen még garanciát sem vállalnak rá.Ha szerencséd van akkor elég csak csuszkát cserélni,de ha nagyon összecseszte a bovdent akkor azt is vehetsz.Az ablakemlők.hu-n kapsz hozzá mindent.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 30, 2017 8:29 am 

Sziasztok! A jobb első szerkezet valószínű feltekerte magát (ma este szedem szét)
Kompletten a szerkezetet cserélném, komolyabban szerelgetni, bowdennel, görgőkkel bajlódni nem szeretnék.

Az a kérdés hogy mit érdemes venni, kompletten panellal, vagy csak magát a mozgató szerkezetet?
Előbbi drágább kb 2-4 ezer forinttal, de kevesebb vele a munka, viszont jórészt csak távolkeleti van. (ez nem tudom milyen minőséget és márkát takar)
Az utóbbi csak szerkezet, fúrással, csavarozással viszont vannak belőle nevesebb gyártótól.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 11, 2016 12:08 am 

Autó: Skoda Fábia 1,4 cr Tdi 2016 kombi
Szuper!
Köszönöm szépen a gyors választ!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 10, 2016 8:40 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Moerte írta:
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem! volt egy Fábia 1,6 cr tdi-m 2012-es novemberi kiadás, az ablakemelőjét bicska kulccsal lehetett fel le irányítani ha hosszan nyomtam a gombot, illetve az autóban ülve ha csak kicsit nyomtam a le engedő gombot, akkor kicsiket lehetett engedni le fel, ha teljesen le nyomtam akkor autómatikusan le , illetve fel ment az ablak.

Na most le cseréltem az autót egy Fábia 1,4 cr tdi- re 2016 szeptemberi modell, ennél már másféle bicska kulcs van és nem mükszik ez a funkció! Illetve az autóban ülve sem tudom a gomb hosszan lenyomásával le engedni autómatán teljesen, csak úgy ha folyamatosan nyomom amíg le , illetve fel megy! Ez nagyon zavaró, mert hozzá szoktam hogy nyomok rajta egyet elengedem és már le is megy , illetve fel is húzódik magától! A kérdésem pedig az lenne hogy ez a funkció az új modellekben már nem érhető el, vagy meg kell kérnem a szakszervizt hogy állítsák be gépre rá kötve???

Szia
http://tempomatszereles.hu/skoda/octavi ... k-c67.html

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 10, 2016 7:56 pm 

Autó: Skoda Fábia 1,4 cr Tdi 2016 kombi
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem! volt egy Fábia 1,6 cr tdi-m 2012-es novemberi kiadás, az ablakemelőjét bicska kulccsal lehetett fel le irányítani ha hosszan nyomtam a gombot, illetve az autóban ülve ha csak kicsit nyomtam a le engedő gombot, akkor kicsiket lehetett engedni le fel, ha teljesen le nyomtam akkor autómatikusan le , illetve fel ment az ablak.

Na most le cseréltem az autót egy Fábia 1,4 cr tdi- re 2016 szeptemberi modell, ennél már másféle bicska kulcs van és nem mükszik ez a funkció! Illetve az autóban ülve sem tudom a gomb hosszan lenyomásával le engedni autómatán teljesen, csak úgy ha folyamatosan nyomom amíg le , illetve fel megy! Ez nagyon zavaró, mert hozzá szoktam hogy nyomok rajta egyet elengedem és már le is megy , illetve fel is húzódik magától! A kérdésem pedig az lenne hogy ez a funkció az új modellekben már nem érhető el, vagy meg kell kérnem a szakszervizt hogy állítsák be gépre rá kötve???

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 05, 2016 5:40 pm 

Autó: Skoda Fabia II
Sziasztok! Nekem volt olyan gondom az ablak emelőkkel, hogy néha működtek, néha nem. Meg oldódott a probléma,sajnos a vezető oldali ablak emelő motorba lévő elektronika hal meg olyankor, és ez vezérli a jobb oldalit ablakot is, így az sem működik olyankor. Sajnos külön elektronikát nem lehet kapni, marad a motor csere a bal oldalon. Utángyártott nincs belőle, csak eredeti az viszont számomra nagyon drága. Maradt a bontó, a Wv Poló-é is jó bele,igaz még a le és fel irány fordítva működik, de azt úgy tudom szoftveresen meg tudják fordítani. Azért írtam le mindezt hogy hátha másnak is tudok ezzel segíteni valakinek majd, mert elég fura hiba ez.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 371 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra