Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. nov. 18, 2017 9:05 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 81 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Tolatóradarhoz alkatrész
HozzászólásElküldve: szer. szept. 11, 2013 6:51 pm 

Ha tényleg csak egy csipogóról van szó és nem tartalmaz egyéb elektronikát, akkor bármelyik autóhifis boltban megveszed a legolcsóbb magassugárzót és kicseréled a régit. Sajnos még nem láttam ilyet közelről, így pontosabbat nem tudok mondani. Lehet találni egyébként hozzáértő hifis, riasztós műhelyeket, ahol pik-pakk megoldják a dolgot. Pl. kérdezd meg őket: http://www.duett.hu/

Adamson írta:
Sziasztok!
Bocs az új témáért, de nem igazán éreztem a tolatóradar beszerelés részének a problémámat.
Már kb. 100 helyre írtam, de általában sehol nem tudnak segíteni.
A 2007. áprilisi Skoda Fabia Kombi 1.4-es gépkocsinkba beépített Skoda tolatóradar (cikkszám: BEA 400 001) csipogója ment tönkre. A tolatóradar maga hibátlanul működik, a csipogón található piros led is megfelelően villog (ahogy közeledik az akadály egyre gyorsabban villog), csak már hangja nincs. Megnéztem, és gyárilag simán csak két vezetékre van rá forrasztva, tehát elvileg könnyen cserélhető lenne (kibontani nem szeretném az egész cuccot a csatlakozásig). Egyszer már én is leszedtem (mintának vittem egy elektronikai boltba) és visszaforrasztottam, a led ismét tökéletesen működött.
Sajnos a márkaszerviz viszont azt az információt kapta a gyártótól, hogy külön nem kapható ilyen alkatrész, csak egyben az egész tolatóradar.
Próbálkoztam már bontóknál, autó elektronikai boltoknál, magán hirdetőknél, de vagy külön nem adja senki, akárcsak a márkaszerviz, vagy nincs ilyen a bontóban. Utóbbi mondjuk csöppet meglep, eszerint Skodákat nem tör senki úgy, hogy a csipogó megmarad, csak a tolatóradart (rosszabb esetben a kocsi komplett hátsóját) zúzza le. :-)
Szerintetek honnan a bánatból lehetne beszerezni? Minden ötletet örömmel fogadok.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Tolatóradarhoz alkatrész
HozzászólásElküldve: szer. szept. 11, 2013 6:08 pm 

Sziasztok!
Bocs az új témáért, de nem igazán éreztem a tolatóradar beszerelés részének a problémámat.
Már kb. 100 helyre írtam, de általában sehol nem tudnak segíteni.
A 2007. áprilisi Skoda Fabia Kombi 1.4-es gépkocsinkba beépített Skoda tolatóradar (cikkszám: BEA 400 001) csipogója ment tönkre. A tolatóradar maga hibátlanul működik, a csipogón található piros led is megfelelően villog (ahogy közeledik az akadály egyre gyorsabban villog), csak már hangja nincs. Megnéztem, és gyárilag simán csak két vezetékre van rá forrasztva, tehát elvileg könnyen cserélhető lenne (kibontani nem szeretném az egész cuccot a csatlakozásig). Egyszer már én is leszedtem (mintának vittem egy elektronikai boltba) és visszaforrasztottam, a led ismét tökéletesen működött.
Sajnos a márkaszerviz viszont azt az információt kapta a gyártótól, hogy külön nem kapható ilyen alkatrész, csak egyben az egész tolatóradar.
Próbálkoztam már bontóknál, autó elektronikai boltoknál, magán hirdetőknél, de vagy külön nem adja senki, akárcsak a márkaszerviz, vagy nincs ilyen a bontóban. Utóbbi mondjuk csöppet meglep, eszerint Skodákat nem tör senki úgy, hogy a csipogó megmarad, csak a tolatóradart (rosszabb esetben a kocsi komplett hátsóját) zúzza le. :-)
Szerintetek honnan a bánatból lehetne beszerezni? Minden ötletet örömmel fogadok.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 16, 2012 9:07 am 

Okés köszi, odaadom a szerelőnek. :)))

Köszi a segítséget,
Üdv,
Süti

TiB írta:
Nem. Csak az utánfutó aljzatot kell rendesen bekötni és a központi villamos vezérlőt átkódolni (a páros kódoláshoz hozzá adni 1-et), hogy tudjon az utánfutó csatlakozóról és működjön az index visszajelző. Itt a rajz:
Kép

suti1979 írta:
Ööö köszi. De az baj, ha ebből most nem tudom, hogy mit kéne tennem? ;)

Tehát, ha a praktikerből kikölcsönzök egy utánfutót, akkor azon kell mókolnom, hogy ne jelezzen vissza a gyári tolatóradar?

TiB írta:
Az utánfutó csatlakozójában van egy váltóérintkező, ami a ködzárfény izzóját átkapcsolja a tolatóradar vezérlőjének egyik bemenetére. Ezzel érzékeli a tolatóradar, hogy van rajta vontatmány és nem kell tolatáskor megijedni az utánfutótól.

suti1979 írta:
Sziasztok,

A gyári tolatóradart (2011-es rádión jelzős fajta) ki lehet kapcsolni valahogy ideiglenesen?

Merthogy vonóhorgot tetetnék a paripára, de nem eredeti vezérléssel, (mert az egy vagyon) viszont tolatás közben nem szeretném, ha folyamatosan sípolna vontatmánnyal.

Előre is köszi,
Süti

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. ápr. 13, 2012 9:50 am 

Nem. Csak az utánfutó aljzatot kell rendesen bekötni és a központi villamos vezérlőt átkódolni (a páros kódoláshoz hozzá adni 1-et), hogy tudjon az utánfutó csatlakozóról és működjön az index visszajelző. Itt a rajz:
Kép

suti1979 írta:

Tehát, ha a praktikerből kikölcsönzök egy utánfutót, akkor azon kell mókolnom, hogy ne jelezzen vissza a gyári tolatóradar?

TiB írta:
Az utánfutó csatlakozójában van egy váltóérintkező, ami a ködzárfény izzóját átkapcsolja a tolatóradar vezérlőjének egyik bemenetére. Ezzel érzékeli a tolatóradar, hogy van rajta vontatmány és nem kell tolatáskor megijedni az utánfutótól.

suti1979 írta:
Sziasztok,

A gyári tolatóradart (2011-es rádión jelzős fajta) ki lehet kapcsolni valahogy ideiglenesen?

Merthogy vonóhorgot tetetnék a paripára, de nem eredeti vezérléssel, (mert az egy vagyon) viszont tolatás közben nem szeretném, ha folyamatosan sípolna vontatmánnyal.

Előre is köszi,
Süti

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. ápr. 13, 2012 9:18 am 

TiB írta:

suti1979 írta:
Sziasztok,

Előre is köszi,
Süti

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 12, 2012 6:50 pm 

suti1979 írta:
Sziasztok,

Előre is köszi,
Süti

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 12, 2012 1:44 pm 

Sziasztok,

Előre is köszi,
Süti

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. márc. 08, 2012 9:41 am 

Ha gyári tolatóradar, akkor ki kell olvasni a hibatárát és le kell ellenőrizni az érzékelők működését. Pl. VAG-COM-mal és egy diagnosztikai kábellel pár perc alatt megvan.

jeszipapa írta:
Sziasztok. A Tolatóradarom lükvercbe rakásnál jelzi a hangot de mikor közel érek valamihez akkor nem.Mi lehet a gond?? Valaki járt márt így?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. márc. 07, 2012 8:12 pm 

Sziasztok. A Tolatóradarom lükvercbe rakásnál jelzi a hangot de mikor közel érek valamihez akkor nem.Mi lehet a gond?? Valaki járt márt így?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. dec. 09, 2011 6:29 pm 

Köszi!
Végül Bc 803 mellet döntöttem.
Ez magyar gyártmány lenne?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 07, 2011 11:42 am 

15 dolláros kínait használok, semmi gond vele. Talán annyi, hogy néhány miliszekundummal lassabban reagál a gyárinál, ergo speed-parkolásra nem jó.

Gabi írta:
Sziasztok!
Látom egy páran már szereltetek be tolatóradart.
Én is szeretnék és az lenne a kérdésem ki milyet vett és menyire megbízható,voltak-e vele minőségbeli problémák.
Illetve ki mit ajánlana 10eFt alatt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 07, 2011 11:24 am 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
http://www.edigital.hu/Tolatoradar_tola ... 55775.html

Nekem ez üzemel jó fél éve, probléma eddig nem volt vele.

Gabi írta:
Sziasztok!
Én is szeretnék és az lenne a kérdésem ki milyet vett és menyire megbízható,voltak-e vele minőségbeli problémák.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 07, 2011 10:51 am 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. dec. 03, 2011 2:11 pm 

Egy alapos mosás után megszünt a dolog.Érdekes

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 29, 2011 2:45 pm 

Most néztem hogy vezetékes.Leáramtalanítok aztán meglátjuk.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 81 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra