Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 21, 2017 11:06 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 81 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. júl. 30, 2011 7:47 am 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
Az a max. 5 óra úgy sem 5 óra lesz...

Én egy egész napot elvoltam vele és nekem csak hátsó került bele.

Goodman írta:
Sziasztok,

Szerintetek mennyi időt vesz igénybe egy 4 vagy egy 8 szenzoros LCD-s vagy digit kijelzős radar beszerelés?

Megkérdeztem pár mühelyt 4e ft a nettó órabérük max 5ora alatt még a 8 szenzorral is meg kell lenniűk nem? Ted Mosby-hoz hasonlóan én is a diszcsíkba tetetném a szenzorokat..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. júl. 30, 2011 6:32 am 

Sziasztok,

Szerintetek mennyi időt vesz igénybe egy 4 vagy egy 8 szenzoros LCD-s vagy digit kijelzős radar beszerelés?

Megkérdeztem pár mühelyt 4e ft a nettó órabérük max 5ora alatt még a 8 szenzorral is meg kell lenniűk nem? Ted Mosby-hoz hasonlóan én is a diszcsíkba tetetném a szenzorokat..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. júl. 29, 2011 9:08 am 

Előre is bocsánat a kritikus hozzászólásomért, de rosszul vagyok ezektől a sok "vezetést segítő" elektromos ketyeréktől. Biztosan hasznos dolog az ABS, ASR, tolatóradar és egyéb, de sajnos már szinte ezekre hagyatkozik a többség és el is felejti, hogy hogyan kell önállóan vezetni. Aki meg tanul vezetni, azt nem is engedném ilyen ketyerékkel telepakolt autóba. Tanuljon meg egy mezei alapgépen vezetni, mert ha azon nem megy akkor ne is kapjon jogosítványt.
Ezektől a "vezetést segítő" ketyeréktől várják a balesetek számának csökkenését, de ez valahogy nem valósul meg, mert ezen ketyerék (na és a vesztegetések) miatt olyanok is jogosítványhoz jutnak akiket autó közelébe sem volna szabad engedni. A balesetek száma meg csak nem csökken.
A másik ilyen az időskori vezetés. Valahogy szabályozni kéne, mert az orvosi vizsgálat elég kevés az alkalmatlanok kiszűrésére. Az apám, hogy 65 évesen egy sikertelen párhuzamos parkolást követően (gondolom ez volt az utolsó csepp a pohárban nála) azt mondta, hogy ő már nem az utakra való és letette majd eladta az autó. Ezerből egy ember ilyen. Bizonyos kor felett be kéne vezetni egy ingyenes PÁV rendszerű tesztet melyen ha buksz, akkor ugrik a jogsi. Pl.: 50 év felett 5 évente, 60 év felett 2 évente, 70 év felett évente. Ezzel ki lehetne szűrni olyan embereket, akik már nem csak önmagukra hanem másokra is veszélyesek az utakon, lásd öregúr szembe a forgalommal a háromsávos úton és amikor a rendőrök megállították akkor még neki állt feljebb.
Na erről ennyit. Akinek nem inge, ne vegye magára.
Elnézést az OFF-ért.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. júl. 29, 2011 7:53 am 

Szia,

jaja igaz vonóhorognál kell a hely, viszont én 0,2 0,3m szeretnék és 2x4 szenzorosat. ennél a típusnál a 0,4m-et elöl ráhagyni soknak tartom :D
Ted Mosby írta:
Igen, jól értelmezed. De mivel nekem vonóhorog is van...

Olyat ne keress, amelyik majd 5 centinél sípol... :)

Goodman írta:
Ted Mosby írta:
Amikor én vettem pár hete, még 2 ezerrel drágább volt.

Pontos, eddig nem volt vele gondom.

Szia.

Értem...

néztem pár modellt, ha jól értelmezem mérési tartomány nálad pl 0,4m=40cm, tehát ha még csak 40cmre vagy egy oszloptol már azt mutatja hogy huha ez közel van... jol értelmezem?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. júl. 29, 2011 7:43 am 

Igen, jól értelmezed. De mivel nekem vonóhorog is van...

Olyat ne keress, amelyik majd 5 centinél sípol... :)

Goodman írta:
Ted Mosby írta:

Szia.

Értem...

néztem pár modellt, ha jól értelmezem mérési tartomány nálad pl 0,4m=40cm, tehát ha még csak 40cmre vagy egy oszloptol már azt mutatja hogy huha ez közel van... jol értelmezem?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. júl. 29, 2011 7:01 am 

Ted Mosby írta:

Szia.

Értem...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 28, 2011 7:46 pm 

gzoli1979 írta:
Szevasztok.

Parkoló asszisztens beszerelésén gondolkozom.
Variálok hogy az általatok linkelt radar+kijelzős legyen avagy beszúrok pár linket amit ugy gondolom hogy nem lenne rossz.Ha bárkinek van valami ilyen tapasztalata,kérem irja már le.Az az igazság, én elvagyok nélküle, párom most tanul vezetni és hát miatta gondolkodom a beszerzésen.

http://www.dealextreme.com/p/et-438-fol ... v-dc-47974

http://www.dealextreme.com/p/universal- ... ller-81303

http://cgi.ebay.com/CAR-REAR-VIEW-CAMER ... 3a646805fa

Úgylátom, ez a megoldás senkinek sem tetszik......

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 28, 2011 7:25 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 28, 2011 7:22 pm 

Szia,

Elég olcsónak tünik, én sokkal többért néztem radarokat.. mennyire pontos?

Ted Mosby írta:
Befejeződött a tolatóradar projektem, gondoltam, megosztom a tapasztalatokat.

Az alany, ami beszerelésre került:
http://www.edigital.hu/Tolatoradar_tola ... 55775.html

A beszerelésben pedig nagy-nagy segítségemre volt az alábbi leírás:
http://www.freeweb.hu/taki67/skoda/fabi ... oradar.htm

A munka egy egész napot vett igénybe, mivel úgy gondoltam leveszem a lökhárítót, így szebben tudom elrendezni a kábeleket és akkor már egyúttal a vonóhoroghoz is hozzáférek, hogy szépen letudjam festeni.

A kijelző behúzása elég macera volt, bontani kellett az A és B oszlop takaróelemét, a kormány alatti részt és végig a küszöböt is. A bal oldali sarokba tettem, de a biztosítéktábla fölött hagytam annyi kábelt, hogy ha később meggondolom magam, az A oszlop takaróelemének levételével a tükör fölé és eltudom húzni, amihez a tetőkárpitot sem kell megbontani, belehet nyomkodni alá.

Hátul a kábeleket a vonóhorog kábelei mellett hoztam fel a gyárilag kialakított gumidugóban. Maga a szerkezet pedig a bal oldali kerékdobra került, a kárpit mögé.

Íme a végeredmény:

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Goodman írta:
Sziasztok,

felvetődött az ötlet, nekem is kellene tolatóradar a kocsiba.Mit ajánlotok milyent érdemes vásárolni ami nem bovli és viszonylag pontosan mutat,illetve hosszú élettartamú?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 28, 2011 7:13 pm 

Befejeződött a tolatóradar projektem, gondoltam, megosztom a tapasztalatokat.

Az alany, ami beszerelésre került:
http://www.edigital.hu/Tolatoradar_tola ... 55775.html

A beszerelésben pedig nagy-nagy segítségemre volt az alábbi leírás:
http://www.freeweb.hu/taki67/skoda/fabi ... oradar.htm

A munka egy egész napot vett igénybe, mivel úgy gondoltam leveszem a lökhárítót, így szebben tudom elrendezni a kábeleket és akkor már egyúttal a vonóhoroghoz is hozzáférek, hogy szépen letudjam festeni.

A kijelző behúzása elég macera volt, bontani kellett az A és B oszlop takaróelemét, a kormány alatti részt és végig a küszöböt is. A bal oldali sarokba tettem, de a biztosítéktábla fölött hagytam annyi kábelt, hogy ha később meggondolom magam, az A oszlop takaróelemének levételével a tükör fölé és eltudom húzni, amihez a tetőkárpitot sem kell megbontani, belehet nyomkodni alá.

Hátul a kábeleket a vonóhorog kábelei mellett hoztam fel a gyárilag kialakított gumidugóban. Maga a szerkezet pedig a bal oldali kerékdobra került, a kárpit mögé.

Íme a végeredmény:

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Goodman írta:
Sziasztok,

felvetődött az ötlet, nekem is kellene tolatóradar a kocsiba.Mit ajánlotok milyent érdemes vásárolni ami nem bovli és viszonylag pontosan mutat,illetve hosszú élettartamú?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 28, 2011 7:07 pm 

Sziasztok,

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. júl. 25, 2011 6:53 pm 

Szevasztok.

Parkoló asszisztens beszerelésén gondolkozom.
Variálok hogy az általatok linkelt radar+kijelzős legyen avagy beszúrok pár linket amit ugy gondolom hogy nem lenne rossz.Ha bárkinek van valami ilyen tapasztalata,kérem irja már le.Az az igazság, én elvagyok nélküle, párom most tanul vezetni és hát miatta gondolkodom a beszerzésen.

http://www.dealextreme.com/p/et-438-fol ... v-dc-47974

http://www.dealextreme.com/p/universal- ... ller-81303

http://cgi.ebay.com/CAR-REAR-VIEW-CAMER ... 3a646805fa

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. jan. 02, 2011 3:12 pm 

Ted Mosby írta:
Köszi a válaszokat!

Nos, nekem van vonóhorgom, eszembe sem jutott (de így belegondolva logikus), hogy ez gond lehet :(
Akkor bizonyára lemondhatok róla...

Vagy van közetek olyan, akinek szintén így van, olcsó szettel?

Szia!Nekem ilyen lett beépítve mint az alábbi linken van!Mondjuk én a csipogót szétszedtem és kivettem abbóla rácsos nagy gombócból mert nem tetszett!Ezután fogtam és beépítettem a bal hátsó ajtóba a kilincs elé mert ott nekem van egy lyukacsos műanyag takaró elem!Amúgy teljesen jól halhatóan csipogott még a csomagtérből is!Cimbinek Octavia-van combi az is,és vonóhorgos!A vonóhorog nem befolyásolja mikor tolat,nem csipog össze vissza!Viszont ha utánfutóval tolatsz akkor javaslom egy kis kapcsoló beépítését ami a hangszórót el némítja,mert ekkor már zavaró hogy sípol meg csipurog állandóan!Cimbi is beépített egy plusz kapcsolót!Így már mindjárt használhatóbb is lett utánfutós tolatásnál!http://www.metroman.hu/index.php?oldala=menu.php&oldal=termek_reszlet.php&utvonal=;;51;;50;;0;&mp=mp.php&szulo=51&nyit=51&tazon=261

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. jan. 01, 2011 11:08 pm 

Köszi a válaszokat!

Nos, nekem van vonóhorgom, eszembe sem jutott (de így belegondolva logikus), hogy ez gond lehet :(
Akkor bizonyára lemondhatok róla...

Vagy van közetek olyan, akinek szintén így van, olcsó szettel?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. jan. 01, 2011 8:46 pm 

Szia
A szenzorok gond nélkül illeszkednek nem fognak kijönni, nekem is vezeték nélküli van de már megbántam nem nagyon bírja a hideget (szerintem vissza is fogom vinni gariba) a csipogom hátul van és tökéletesen hallatszik elöl, nekem nem a kijelzőben van a csipogó.

Ted Mosby írta:
Üdv!

http://www.edigital.hu/Tolatoradar_tola ... 46940.html

http://www.edigital.hu/Tolatoradar_tola ... 46888.html

Ezek közül néztem ki valamelyiket. Ahogy látom, a hatótávban van egy kis eltérés, meg ugye abban, hogy az egyik vezetéknélküli.

Nekem a műszerfalra nem kell semmi sem... Maga a csipogó rész abban az eszközben van, ami a távolságot mutatja? Milyen erős ennek a hangja? Ha a vezetékeset veszem és hátul elrejtem valahová, akkor elöl hallani fogom? Nekem elég a csipogás...

A szenzorok hogy rögzülnek a kifúrt lyukba?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 81 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra