Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. dec. 17, 2017 7:07 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 439 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Világítás
HozzászólásElküldve: szer. nov. 29, 2017 11:57 am 

Autó: Skoda Fabia 2002 Kombi
akkor lehet átváltok a 30led/M esre. köszi szépen

Csabaa írta:
primarci írta:
akkor valamit félreérthettem. Azt hittem ez a vezérlő is kint van a motortérben.
Ellenállásból mekkorát rakjak be ha kb 80+80cm a LED? 5050-es SMD LED (60db/M)
köszönöm szépen!

400-500 Ohm,de arra figyelj ,hogy a teljesítménye nem legyen kisebb a szalag teljesítményénél.
Azt írja, hogy ledenként 0,24 wattot fogyaszt...
80cm oldalanként nem lesz kicsit sok!? 840 lumen az 1 méter, az 230V ~60 wattos normál izzó fénye..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 29, 2017 9:47 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
primarci írta:
akkor valamit félreérthettem. Azt hittem ez a vezérlő is kint van a motortérben.
köszönöm szépen!

400-500 Ohm,de arra figyelj ,hogy a teljesítménye nem legyen kisebb a szalag teljesítményénél.
Azt írja, hogy ledenként 0,24 wattot fogyaszt...
80cm oldalanként nem lesz kicsit sok!? 840 lumen az 1 méter, az 230V ~60 wattos normál izzó fénye..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 29, 2017 9:02 am 

köszönöm szépen!

Csabaa írta:
primarci írta:
Szia,
köszönöm szépen válaszod. Elsőre kicsit félek a vezérlő kábeléhez nyúlni. Ha a fenti lámpáról szedném le a + ágat az nem megoldás? Nem tudom az hol van végigvezetbe, gondolom valamelyik oszlopba.
Előtét ellenállást azt értem :)
köszi!

Szia
A kormány alatti és a kesztyűtartós műszerfal részt úgy is ki kell venned, és akkor már hozzáférsz a vezérlő csatlakozójához.
Kép

Kép
Szerintem egyszerűbb a kormány alatt azt az egy XP4-es jelölésű csatit levenni..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 29, 2017 8:54 am 
Moderátor

primarci írta:
Szia,
köszönöm szépen válaszod. Elsőre kicsit félek a vezérlő kábeléhez nyúlni. Ha a fenti lámpáról szedném le a + ágat az nem megoldás? Nem tudom az hol van végigvezetbe, gondolom valamelyik oszlopba.
köszi!

Szia
A kormány alatti és a kesztyűtartós műszerfal részt úgy is ki kell venned, és akkor már hozzáférsz a vezérlő csatlakozójához.
Kép

Kép
Szerintem egyszerűbb a kormány alatt azt az egy XP4-es jelölésű csatit levenni..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 28, 2017 12:25 pm 

Szia,

köszi!

Csabaa írta:
primarci írta:
Sziasztok,

Szeretnék lábtérvilágítást csinálni.(2002-es Skoda Fabia Kombi, központi záras)
Hova célszerű kötni a pozitív ágat? A belsőtér világítással szinkronban szeretném működtetni a LED szalagot.

köszi

Szia
Az elektromos rendszer vezérlőjébe, a belső világításhoz induló vezetékhez.
https://mega.nz/#F!ys4XTRiT!rrvC0sTaWQVOZWzJFD2NUg

XP4 csati T5/a1-es pontjához. Mivel a belső lámpa fényerőszabályzós, kell a szalag elé egy előtét ellenállás. Különben mindig kicsit világítani fog a led.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2017 5:55 pm 
Moderátor

primarci írta:
Sziasztok,

Hova célszerű kötni a pozitív ágat? A belsőtér világítással szinkronban szeretném működtetni a LED szalagot.

köszi

Szia
Az elektromos rendszer vezérlőjébe, a belső világításhoz induló vezetékhez.
https://mega.nz/#F!ys4XTRiT!rrvC0sTaWQVOZWzJFD2NUg

XP4 csati T5/a1-es pontjához. Mivel a belső lámpa fényerőszabályzós, kell a szalag elé egy előtét ellenállás. Különben mindig kicsit világítani fog a led.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 24, 2017 5:02 pm 

Sziasztok,

köszi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 08, 2017 9:36 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 Light AZF 2002
Kedves hubo és skdfb!

Köszönöm a gyors hozzászólásokat! Sokat segítettetek. Én is gyanakodtam erre, de nem voltam teljesen biztos. Sokszor látom szembetűnően a szembejövő autókon az aszimmetrikus világítást este (bár a sajátomon még nem vettem észre, azt nem figyeltem messziről :) ). De gondoltam, hogy nálam is így van.

Egyébként hogy gondoljátok, az autómra érdemes egyáltalán használt fényszórót keresgetni? Ugyanis a 10+ éves használtaktól se várhatok ezek szerint hosszú élettartamot. Érdemes pl. 10-15 ezer Ft-ot adni darabjáért?

Ha újat vennék, akkor egyébként ti milyen gyártót ajánlanátok? Láttam, hogy elég nagy a szórás az árban a gyári minősítésű fényszórók között is.

Köszönettel,
Sanyi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 08, 2017 9:04 pm 

scheimer írta:
Sziasztok!

Lehet, hogy kicsit hülye kérdésnek tűnik, de ti biztosan tudtok nekem válaszolni. A jobb kormányos autón az első fényszórók ugyanolyak, mint a bal kormányosakon? Gondolkodom egy használt fényszóró-szett vásárlásán angol autóról, de nem tudom, hogy ez sikeres ötlet-e. Nálam mindkét fényszóró egyformán világít (ránézésre legalább is eddig soha nem vettem észre különbséget a magasság állításakor sem). Lehet, hogy az angol autónál a bal oldali erősebben világít, és ez zavarhatja a szembejövőket? Vannak valakinek tapasztalatok ilyen téren?

Egyébként most polírozta egy barátom a 15 éves Fabiámon a fényszórókat. Sokat segített elős ránézésre, de nem lettem teljesen elégedett. A fényszóró sokkal világosabb, átlátszóbb lett, viszont megjelentek rajta kisebb nagyobb karcolások (amik eddig nem voltak vagy nem láttam őket). A másik dolog pedig, hogy több helyen pókháló-szerű mini repedések vannak rajta, amik olyanok, mintha belül lennének. Ezekkel egyáltalán nem tudott mit kezdeni a polírozás. Olyan, mintha megégett volna belülről egy kicsit, és ez okozott volna valami elváltozást a műanyagban. Ilyen lehetséges? Rossz izzókat használhatott hozzá valaki előttem? Tapasztaltatok már ehhez hasonlókat? Lehet ezen szerintetek valahogy segíteni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,
Sanyi

Na ez jo kezdeš a angol reflektoral. Anit tudok hod a fecia bukot a musakin a angol reflektoral ne akarj ijenel ejel talalkozni. A odlal soraš forditva van a angolokna a kepen fogod latni.
Ijen idôš kočinal ne iš varja čodakot. Maga a štruktura mar šerult nem lehet ujja pulirozni 100%-ra.

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 08, 2017 8:54 pm 

Autó: Skoda Fabia 2008
scheimer írta:
Sziasztok!

Lehet, hogy kicsit hülye kérdésnek tűnik, de ti biztosan tudtok nekem válaszolni. A jobb kormányos autón az első fényszórók ugyanolyak, mint a bal kormányosakon? Gondolkodom egy használt fényszóró-szett vásárlásán angol autóról, de nem tudom, hogy ez sikeres ötlet-e. Nálam mindkét fényszóró egyformán világít (ránézésre legalább is eddig soha nem vettem észre különbséget a magasság állításakor sem). Lehet, hogy az angol autónál a bal oldali erősebben világít, és ez zavarhatja a szembejövőket? Vannak valakinek tapasztalatok ilyen téren?

Egyébként most polírozta egy barátom a 15 éves Fabiámon a fényszórókat. Sokat segített elős ránézésre, de nem lettem teljesen elégedett. A fényszóró sokkal világosabb, átlátszóbb lett, viszont megjelentek rajta kisebb nagyobb karcolások (amik eddig nem voltak vagy nem láttam őket). A másik dolog pedig, hogy több helyen pókháló-szerű mini repedések vannak rajta, amik olyanok, mintha belül lennének. Ezekkel egyáltalán nem tudott mit kezdeni a polírozás. Olyan, mintha megégett volna belülről egy kicsit, és ez okozott volna valami elváltozást a műanyagban. Ilyen lehetséges? Rossz izzókat használhatott hozzá valaki előttem? Tapasztaltatok már ehhez hasonlókat? Lehet ezen szerintetek valahogy segíteni?

Üdv,
Sanyi

Szia,

A jobb illetve bal oldali fényszórók vetítési képe más. Nálunk, ahol az autók menetirány szerinti jobb oldalon közlekednek a bal oldali fényszórók úgy vannak kialakítva hogy a vetítési képből egy kis rész ki van takarva, a szembejövő autók miatt. Angliában, ahol ugye bal oldali közlekedés van, a jobb oldali fényszórók ilyenek.
Sőt: amikor valaki a kontinensről kel át komppal és balkormányos autóval Angliába, a határon kap egy kis fénytörő matricát a fényszóróra.
Egyszóval nem ajánlatos brit autóról származó fényszóró szett vásárlása Angliából. Egyébként a Fabia esetében a hátsó lámpák is fordítva vannak: a bal oldal helyett a jobb oldalon van a ködzáró és a jobb oldal helyett a bal oldalon a tolató lámpa.

Remélem segítettem!
Üdv.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 08, 2017 8:45 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 Light AZF 2002
Sziasztok!

Üdv,
Sanyi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 28, 2017 3:09 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.2 HTP
Sziasztok,

Van egy problémám, hogy a bal első lámpámnál eltört az izzóleszorító rugó - fém - bisz-basz. Nem tudjátok hol lehet kapni? Vagy ha van valakinek az nem adná el nekem?
Folyamatosan állítgatni kell az izzó foglalatot emiatt.
Köszi, üdv.
Attila

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 26, 2017 7:37 pm 

gabriel írta:
2000-es 1.4-es Fábia
A jobb oldali tompított fényszóró nem világít. Az izzó jó, cseréltem.
Az indexek (elöl, hátul és oldalt) halványan folyamatosan világítanak.

A legutóbbi utamon (felkapcsolt állapotban) menet közben egyszer csak világítani kezdett a jobboldali tompított fényszóró.

Az irányjelzésnél balra minden rendben, jobbra is működik, de kialudt állapotban a halvány világításhoz tér vissza és a kattogás dupla gyors.
Amikor a jobb oldali tompított fényszóró működik, akkor a kattogás is normális sebességű.

Bocsánat a szakszerűtlen megfogalmazásokért, remélem érthető a probléma.
Mire kell gyanakodjak?

Ha nalad joboldal a aňoš uleš oldal akor kontakt/tešt hiba van.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 26, 2017 7:33 pm 
Moderátor

Autó: Skoda Fabia Kombi Elegance 1.4 16V 74kW
gabriel írta:
2000-es 1.4-es Fábia

A legutóbbi utamon (felkapcsolt állapotban) menet közben egyszer csak világítani kezdett a jobboldali tompított fényszóró.

Az irányjelzésnél balra minden rendben, jobbra is működik, de kialudt állapotban a halvány világításhoz tér vissza és a kattogás dupla gyors.
Amikor a jobb oldali tompított fényszóró működik, akkor a kattogás is normális sebességű.

Mire kell gyanakodjak?

Normális esetben a tompított fényszóró nincs hatással az irányjelző működésére. Egy esetben lehet. ha hiányzik a test és a másik izzón át keresztül zár az áramkör. Tehát a lámpafej testelését ellenőrizném elsősorban. De most újra elolvasva az írásod nagyon gyanús kábelköteg zárlat is. Az elektromos hibákat csak módszeres hibakereséssel lehet szakszerűen behatárolni így muszáj végig ellenőrizni a rendszert.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 26, 2017 7:18 pm 

Autó: Fabia 1.4
2000-es 1.4-es Fábia

Mire kell gyanakodjak?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 439 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra