Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 21, 2017 10:55 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 432 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Világítás
HozzászólásElküldve: szer. nov. 08, 2017 9:36 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 Light AZF 2002
Kedves hubo és skdfb!

Köszönöm a gyors hozzászólásokat! Sokat segítettetek. Én is gyanakodtam erre, de nem voltam teljesen biztos. Sokszor látom szembetűnően a szembejövő autókon az aszimmetrikus világítást este (bár a sajátomon még nem vettem észre, azt nem figyeltem messziről :) ). De gondoltam, hogy nálam is így van.

Egyébként hogy gondoljátok, az autómra érdemes egyáltalán használt fényszórót keresgetni? Ugyanis a 10+ éves használtaktól se várhatok ezek szerint hosszú élettartamot. Érdemes pl. 10-15 ezer Ft-ot adni darabjáért?

Ha újat vennék, akkor egyébként ti milyen gyártót ajánlanátok? Láttam, hogy elég nagy a szórás az árban a gyári minősítésű fényszórók között is.

Köszönettel,
Sanyi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 08, 2017 9:04 pm 

scheimer írta:
Sziasztok!

Lehet, hogy kicsit hülye kérdésnek tűnik, de ti biztosan tudtok nekem válaszolni. A jobb kormányos autón az első fényszórók ugyanolyak, mint a bal kormányosakon? Gondolkodom egy használt fényszóró-szett vásárlásán angol autóról, de nem tudom, hogy ez sikeres ötlet-e. Nálam mindkét fényszóró egyformán világít (ránézésre legalább is eddig soha nem vettem észre különbséget a magasság állításakor sem). Lehet, hogy az angol autónál a bal oldali erősebben világít, és ez zavarhatja a szembejövőket? Vannak valakinek tapasztalatok ilyen téren?

Egyébként most polírozta egy barátom a 15 éves Fabiámon a fényszórókat. Sokat segített elős ránézésre, de nem lettem teljesen elégedett. A fényszóró sokkal világosabb, átlátszóbb lett, viszont megjelentek rajta kisebb nagyobb karcolások (amik eddig nem voltak vagy nem láttam őket). A másik dolog pedig, hogy több helyen pókháló-szerű mini repedések vannak rajta, amik olyanok, mintha belül lennének. Ezekkel egyáltalán nem tudott mit kezdeni a polírozás. Olyan, mintha megégett volna belülről egy kicsit, és ez okozott volna valami elváltozást a műanyagban. Ilyen lehetséges? Rossz izzókat használhatott hozzá valaki előttem? Tapasztaltatok már ehhez hasonlókat? Lehet ezen szerintetek valahogy segíteni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,
Sanyi

Na ez jo kezdeš a angol reflektoral. Anit tudok hod a fecia bukot a musakin a angol reflektoral ne akarj ijenel ejel talalkozni. A odlal soraš forditva van a angolokna a kepen fogod latni.
Ijen idôš kočinal ne iš varja čodakot. Maga a štruktura mar šerult nem lehet ujja pulirozni 100%-ra.

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 08, 2017 8:54 pm 

Autó: Skoda Fabia 2008
scheimer írta:
Sziasztok!

Lehet, hogy kicsit hülye kérdésnek tűnik, de ti biztosan tudtok nekem válaszolni. A jobb kormányos autón az első fényszórók ugyanolyak, mint a bal kormányosakon? Gondolkodom egy használt fényszóró-szett vásárlásán angol autóról, de nem tudom, hogy ez sikeres ötlet-e. Nálam mindkét fényszóró egyformán világít (ránézésre legalább is eddig soha nem vettem észre különbséget a magasság állításakor sem). Lehet, hogy az angol autónál a bal oldali erősebben világít, és ez zavarhatja a szembejövőket? Vannak valakinek tapasztalatok ilyen téren?

Egyébként most polírozta egy barátom a 15 éves Fabiámon a fényszórókat. Sokat segített elős ránézésre, de nem lettem teljesen elégedett. A fényszóró sokkal világosabb, átlátszóbb lett, viszont megjelentek rajta kisebb nagyobb karcolások (amik eddig nem voltak vagy nem láttam őket). A másik dolog pedig, hogy több helyen pókháló-szerű mini repedések vannak rajta, amik olyanok, mintha belül lennének. Ezekkel egyáltalán nem tudott mit kezdeni a polírozás. Olyan, mintha megégett volna belülről egy kicsit, és ez okozott volna valami elváltozást a műanyagban. Ilyen lehetséges? Rossz izzókat használhatott hozzá valaki előttem? Tapasztaltatok már ehhez hasonlókat? Lehet ezen szerintetek valahogy segíteni?

Üdv,
Sanyi

Szia,

A jobb illetve bal oldali fényszórók vetítési képe más. Nálunk, ahol az autók menetirány szerinti jobb oldalon közlekednek a bal oldali fényszórók úgy vannak kialakítva hogy a vetítési képből egy kis rész ki van takarva, a szembejövő autók miatt. Angliában, ahol ugye bal oldali közlekedés van, a jobb oldali fényszórók ilyenek.
Sőt: amikor valaki a kontinensről kel át komppal és balkormányos autóval Angliába, a határon kap egy kis fénytörő matricát a fényszóróra.
Egyszóval nem ajánlatos brit autóról származó fényszóró szett vásárlása Angliából. Egyébként a Fabia esetében a hátsó lámpák is fordítva vannak: a bal oldal helyett a jobb oldalon van a ködzáró és a jobb oldal helyett a bal oldalon a tolató lámpa.

Remélem segítettem!
Üdv.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 08, 2017 8:45 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 Light AZF 2002
Sziasztok!

Üdv,
Sanyi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 28, 2017 3:09 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.2 HTP
Sziasztok,

Van egy problémám, hogy a bal első lámpámnál eltört az izzóleszorító rugó - fém - bisz-basz. Nem tudjátok hol lehet kapni? Vagy ha van valakinek az nem adná el nekem?
Folyamatosan állítgatni kell az izzó foglalatot emiatt.
Köszi, üdv.
Attila

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 26, 2017 7:37 pm 

gabriel írta:
2000-es 1.4-es Fábia
A jobb oldali tompított fényszóró nem világít. Az izzó jó, cseréltem.
Az indexek (elöl, hátul és oldalt) halványan folyamatosan világítanak.

A legutóbbi utamon (felkapcsolt állapotban) menet közben egyszer csak világítani kezdett a jobboldali tompított fényszóró.

Az irányjelzésnél balra minden rendben, jobbra is működik, de kialudt állapotban a halvány világításhoz tér vissza és a kattogás dupla gyors.
Amikor a jobb oldali tompított fényszóró működik, akkor a kattogás is normális sebességű.

Bocsánat a szakszerűtlen megfogalmazásokért, remélem érthető a probléma.
Mire kell gyanakodjak?

Ha nalad joboldal a aňoš uleš oldal akor kontakt/tešt hiba van.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 26, 2017 7:33 pm 
Moderátor

Autó: Skoda Fabia Kombi Elegance 1.4 16V 74kW
gabriel írta:
2000-es 1.4-es Fábia

A legutóbbi utamon (felkapcsolt állapotban) menet közben egyszer csak világítani kezdett a jobboldali tompított fényszóró.

Az irányjelzésnél balra minden rendben, jobbra is működik, de kialudt állapotban a halvány világításhoz tér vissza és a kattogás dupla gyors.
Amikor a jobb oldali tompított fényszóró működik, akkor a kattogás is normális sebességű.

Mire kell gyanakodjak?

Normális esetben a tompított fényszóró nincs hatással az irányjelző működésére. Egy esetben lehet. ha hiányzik a test és a másik izzón át keresztül zár az áramkör. Tehát a lámpafej testelését ellenőrizném elsősorban. De most újra elolvasva az írásod nagyon gyanús kábelköteg zárlat is. Az elektromos hibákat csak módszeres hibakereséssel lehet szakszerűen behatárolni így muszáj végig ellenőrizni a rendszert.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 26, 2017 7:18 pm 

Autó: Fabia 1.4
2000-es 1.4-es Fábia

Mire kell gyanakodjak?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 06, 2017 2:51 pm 

Autó: Fabia 1.2
Sziasztok,

Adott egy 2006-os 1.2-es Fabia, aminél nem működik a műszerfal világítás, illetve a fűtésszabályzók világítása. Eleinte csak villogott, aztán teljesen elsötétült. Minden visszajelző lámpa hibátlanul működik+a világításkapcsoló világítása is. A biztosítékokat már átnéztem (asszem az 1-es és 16-ost).
Mi lehet szerintetek a gond?

Előre is köszi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 01, 2017 8:37 am 

Autó: 2008 1.2 (69LE) Fabia II Kombi
hubo44 írta:
dewil666 írta:
Sziasztok!

Fabia II-nél hogyan lehet a lámpa kapcsolót kiszerelni?

Be ňomni astan jobra forditani eš ki fele huzni.

Simán kijött ahogy írtad!
Szétszedtem és 3 érintkező alatt kormos volt, megcsiszoltam. Remélem most már jó lesz a kapcsoló.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 30, 2017 1:40 pm 

dewil666 írta:
Sziasztok!

Be ňomni astan jobra forditani eš ki fele huzni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 30, 2017 12:26 pm 

Autó: 2008 1.2 (69LE) Fabia II Kombi
Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 28, 2017 6:45 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 2000
Köszönöm szépen a segítségeteket!
Tisztelettel EdmondBert!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 28, 2017 3:05 pm 

Autó: Škoda Fabia 1.2 Eco, ferdehátú, AWY 2003
EdmondBert írta:
esetleg Unix,Bárdi Autó?Szerinted náluk találok?

Néhány gyors e-mail és/vagy telefon hamar választ ad a kérdésre. :) Nevezetteknél elég jó az ellátottság. Esetleg még érdeklődj a Škoda Patikánál is: https://skodapatika.hu/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 26, 2017 4:46 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 2000
Tisztelt mantec!
Akkor ilyen mezei alkatrészboltban ne is próbálkozzak?Vagy esetleg Unix,Bárdi Autó?Szerinted náluk találok?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 432 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra