Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: csüt. júl. 29, 2021 7:36 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 587 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 40  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Világítás
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 23, 2020 4:18 pm 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
Winyoo írta:
Sziasztok !

Egy 2003-as fabia távolságifényszóró bekapcsolásakor nem alszik el a tompított tehát minden világít :help: A kapcsolásirajz alapján vagy a világításkapcsoló vagy a kormány kapcsoló a ludas ... merre induljak?

semmi baja nincs ez így működik.. ha nézed a rajzot a tompítottat a világítás kapcsoló működteti a fényszórót meg a kormánykapcsoló (kikapcsolja , vagy be)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 23, 2020 7:47 am 

Autó: 1.2 htp
Sziasztok !

Egy 2003-as fabia távolságifényszóró bekapcsolásakor nem alszik el a tompított tehát minden világít :help: A kapcsolásirajz alapján vagy a világításkapcsoló vagy a kormány kapcsoló a ludas ... merre induljak?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. nov. 15, 2020 9:18 pm 

furi11 írta:
Üdv
Olyan kérdésem lenne hogy van egy 2000-es 1,4 50kw ferdehatum és nem megy a távolsági fenyszorom es a dudám hol aljak neki a hiba feltarasanak es miket probaljak ki.
Izzók jók!
Segítséget előre is köszönöm.

a jobb és bal égőnek külön biztosítéka van. Próbáld ki a fénykürtöt ha az jó akkor a fényváltó kapcsoló lehet rossz , meg kell nézni a vezetékét a biztosíték tábláig. (fehér zöld csík) A kapcsolsz fényszóróra ég-e a visszajelzője a műszerfalon. A világítás kapcsolóról megy kábel a fényváltó kapcsolóig.( fehér fekete csík ) A fényváltó kapcsoló csak a fényszórót kapcsolja a tompított állandóan ég. 18, 19 sz, 10 A biztosíték a fényszóróé . Ha még meg van a biztosíték kiosztás rajta benne van a biztosíték tábla fedelében . Egy kis kártya.

remélem látod a rajzot

https://mega.nz/folder/ysYAhQhC#I8hx-TJ ... r/XoYEgYZA

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. nov. 15, 2020 8:14 pm 

Autó: 1.4 benzin 50kw
Üdv
Olyan kérdésem lenne hogy van egy 2000-es 1,4 50kw ferdehatum és nem megy a távolsági fenyszorom es a dudám hol aljak neki a hiba feltarasanak es miket probaljak ki.
Izzók jók!
Segítséget előre is köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. nov. 08, 2020 9:32 pm 

Zozo63 írta:
szia Csaba! Unixból rendeltem a lámpatesteket,az égők pedig Hella.Kipróbálom az alsó csavarokat,felsőkkel nem sokra mentem. Köszi a tanácsot ,a motoros beállitó nem sokat mozgat rajta. Remélem igy sikerül.Üdv

A lámpán alul elől tudsz állítani a csavarnál és a motortérnél levő alsó csavarom is tudsz állítani a kettőt együtt kell mozgatni a fölső lámpatartó csavarokkal is tudsz korrigálni van egy kis játéka. a fényszóró állító csavarok nem legyenek végállásba nekem ilyenkor akadt az elektromos állítás.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. nov. 08, 2020 7:59 pm 

Autó: Škoda fabia
szia Csaba! Unixból rendeltem a lámpatesteket,az égők pedig Hella.Kipróbálom az alsó csavarokat,felsőkkel nem sokra mentem. Köszi a tanácsot ,a motoros beállitó nem sokat mozgat rajta. Remélem igy sikerül.Üdv

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 31, 2020 3:26 pm 

Csabaa írta:
Zozo63 írta:
Sziasztok! 2003-as Fabia 1,2 autóm van,kicseréltem az első lámpatesteket ujra,és uj izzókat is raktam bele.Működik az elektromos fényszóró állitó motor mert látom ahogy mozgatja a magasságot.De teljesen lefelé állitva is este megyek a városi világitásnál sorra rámvillantanak a teherautók hogy ne fényszóróval menjek. Pedig csak a tompitott világitás van bekapcsolva.Bármerre állitom ugyanaz az eredmény. Tudna esetleg tanácsot adni valaki? Köszönöm.

Szia
Nem angol autóból bontott lámpákat vettél?

a lámpákat be kell állítani felül a motortér felé van két csavar azzal lehet állíttatni ( imbuszkulcs)
ha úgy se sikerül az alsó és felső csavarokkal is tudsz korrigálni alul a csavar és egy nagy műanyag anya van

és előfordul hogy nincs helyén az égő azt kell pontosan betenni.

én kínai ledes égőt tettem be és nagyon el kellett állítani hogy ne vakítson senkit

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 31, 2020 2:42 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Zozo63 írta:
Sziasztok! 2003-as Fabia 1,2 autóm van,kicseréltem az első lámpatesteket ujra,és uj izzókat is raktam bele.Működik az elektromos fényszóró állitó motor mert látom ahogy mozgatja a magasságot.De teljesen lefelé állitva is este megyek a városi világitásnál sorra rámvillantanak a teherautók hogy ne fényszóróval menjek. Pedig csak a tompitott világitás van bekapcsolva.Bármerre állitom ugyanaz az eredmény. Tudna esetleg tanácsot adni valaki? Köszönöm.

Szia
Nem angol autóból bontott lámpákat vettél?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 31, 2020 7:20 am 

Autó: Škoda fabia

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd szept. 22, 2020 7:57 pm 

Autó: Fabia II 1.4 16V benzin 2009
Üdv,

Fabia II 2008-as első lámpatesteket kiszerelni csak a lökhárító leszerelésével lehet? Elporladt a helyzetjelző kábele, rendelnék utángyártottat de cserelni csak ugy lehet hogy szetszedem a lampatestet. Tudtok jobb módszert erre?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 26, 2020 8:00 pm 

Autó: Skoda Fabia I. kombi 1.4 16V 59 kW
feketete írta:
ngaspi írta:
sekli írta:
Sziasztok!
Fabia 1 1,4 16V benzines 2007-es évjáratú autómban a tompított fényszóró kapcsolója beégett, ezt szeretném kicserélni. A benne lévő kapcsoló cikkszáma: BK7 6Y1 941 531 N 11N- K33163 . Ez egy kombi kapcsoló, és horror ára van, mivel csak eredetit forgalmaznak ebből. A kérdésem, hogy a 6Y1 941 531 H jelű, amit az enyémnél korábbi alvázszámú autókhoz kínálnak, belepasszolhat-e az enyémbe? Ennek max fele az ára. Nekem csak a tompított fény + ködlámpa kapcsolóból kell új, a mellette lévő fényszóró magasság állító + műszerfal fényerősség állító nem hibás. Ha kiszedem a 6Y1 941 531 H-ból a tompítottfény kapcsolót, passzol az enyémbe?
Előre is köszönöm!

Szia
én 4-es Golf kapcsolót vettem "ez a legolcsóbb" tökéletesen működik kb 4ezer ft. Szerintem teljesen egyforma a hátsó kapcsoló részük. Előtte persze kiméregettem, de pontosan egyezik a lábkiosztás. Én hagytam a háttérvilágítását is pirosan mert engem nem zavar, de elvileg átszerelhető a forgatógomb meg a ledpanel is.
2006-os a kocsim ködlámpával

Az enyémet most cseréltem 4 -es Golféra teljesen egyformák.

http://kepkezelo.com/images/2x980z3a880ao7udlyyj.jpg
http://kepkezelo.com/images/6pfrldm2e5hfvxyygdlf.jpg

elég az elejét lepattintani az újnak és áttenni a skoda előlapjára pár kipattintható fül tartja

enyém cikk száma 1C0 941 531 A

Köszönöm szépen a segítséget! Így tényleg sokkal olcsóbb lesz!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 26, 2020 4:58 pm 

ngaspi írta:
sekli írta:
Sziasztok!
Fabia 1 1,4 16V benzines 2007-es évjáratú autómban a tompított fényszóró kapcsolója beégett, ezt szeretném kicserélni. A benne lévő kapcsoló cikkszáma: BK7 6Y1 941 531 N 11N- K33163 . Ez egy kombi kapcsoló, és horror ára van, mivel csak eredetit forgalmaznak ebből. A kérdésem, hogy a 6Y1 941 531 H jelű, amit az enyémnél korábbi alvázszámú autókhoz kínálnak, belepasszolhat-e az enyémbe? Ennek max fele az ára. Nekem csak a tompított fény + ködlámpa kapcsolóból kell új, a mellette lévő fényszóró magasság állító + műszerfal fényerősség állító nem hibás. Ha kiszedem a 6Y1 941 531 H-ból a tompítottfény kapcsolót, passzol az enyémbe?
Előre is köszönöm!

Szia
én 4-es Golf kapcsolót vettem "ez a legolcsóbb" tökéletesen működik kb 4ezer ft. Szerintem teljesen egyforma a hátsó kapcsoló részük. Előtte persze kiméregettem, de pontosan egyezik a lábkiosztás. Én hagytam a háttérvilágítását is pirosan mert engem nem zavar, de elvileg átszerelhető a forgatógomb meg a ledpanel is.

Az enyémet most cseréltem 4 -es Golféra teljesen egyformák.

http://kepkezelo.com/images/2x980z3a880ao7udlyyj.jpg
http://kepkezelo.com/images/6pfrldm2e5hfvxyygdlf.jpg

elég az elejét lepattintani az újnak és áttenni a skoda előlapjára pár kipattintható fül tartja

enyém cikk száma 1C0 941 531 A

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 26, 2020 4:05 pm 

Autó: Fabia I
sekli írta:
Sziasztok!
Előre is köszönöm!

Szia

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 25, 2020 2:34 pm 

Autó: Skoda Fabia I. kombi 1.4 16V 59 kW
Sziasztok!
Előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 28, 2020 6:58 pm 

Autó: skoda fabia
bal első ajtó zárat cseréltem ki mert nem volt benne mikrokapcsoló minden müködik csak a világítás vissza jelzö nem. így vettem az autót nem volt benne mikrokapcsoló a bal oldaliba. köszönöm a segítséget

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 587 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 40  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra