Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: pén. okt. 19, 2018 9:54 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1264 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 85  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. okt. 11, 2009 3:52 pm 

nekemse szol a hátsó ajtokon a 2 hangszóró valaki tudna segíteni? elöl mind a kettő szól

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 10, 2009 7:20 am 

Sziasztok!
Igazából csak egy kérdésem lenne ha gyárilag elinditották a hátsó hangszorók felé a kábelezést akkor hol álltak meg vele, hogy tudjam folytatni a kábelezést?
Egyébként 1.2 Fabia 2005 évjáratú Sedan
Előre is köszönöm

erre várnék egy kis segítséget

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. aug. 09, 2009 8:43 am 

Chubbynetwork írta:
Köszi, valószínű hogy a javaslataid közül választok!

még annyit kérdeznék hogy ha bővíteni szeretném a hangrendszert a kocsiban milyen irányba kezdjek el nézelődni? gondolok hangszórókra itt pl.

Csaba

Minden annak a függvénye, hogy mennyi pénzt szánsz a hangtechnikára és milyen hangzásminőséget szeretnél visszakapni. Az első ajtókban kicsit be van korlátozva az ember, mert 165 mm átmérőjű és 55 mm beépítési mélységű hangszórók mennek csak be. Vannak kifejezetten slim hangszórók, amelyek ára talán picit magasabb, mint az 55 mm fölötti beépítési mélységű társaiké. Viszont annyit megér, hogy gyári jellege maradjon a belső térnek. Talán 58 mm-es mélységű még befér a kárpit alá, ha a kiemelő keret alá még vékony farostlemezből vágsz egy karikát. Kenwood KFC-P170R ilyesmit ajánlanék, vagy Blaupunkt GTC-ben is van slim, aminek a típusát sajna nem tudom.
A hátsó hangszórók gyári helyei csak 10 cm átmérőjű hangszórót képesek befogadni, amelyek olcsóbb kategóriában nem nyújtanak különösebben nagy élvezetet, főleg ha mélyláda is zörög hátul. A kalaptartóba szerelt oválok lényegesen nagyobb teljesítményűek, de számolni kell azzal, hogy a kalaptartót tartó polc megfelelő megerősítés nélkül idővel le fog szakadni, így érdemes kitámasztani. ;)
Mélyládával sokkal jobb hangminőséget tudsz elérni és sokkal élvezhetőbb a zene. Az aktív mélyládákat semmiképp se ajánlom. Kérdés az is, hogy a hangszórókat is erősítővel szeretnéd e meghajtani.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 08, 2009 10:42 pm 

Köszi, valószínű hogy a javaslataid közül választok!

még annyit kérdeznék hogy ha bővíteni szeretném a hangrendszert a kocsiban milyen irányba kezdjek el nézelődni? gondolok hangszórókra itt pl.

Csaba

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 08, 2009 4:22 pm 

Chubbynetwork írta:
heló!

szeretném lecserélni az autómban lévő fejegységet egy sokkal modernebbre. még a gyárilag belerakott régi kenwood kazettás egység van benne ami mára már értékét és hasznát vesztette.
blaupunkt fegyeségeket nézegettem de nagyon el vannak árazva szerintem. azután láttam egy egész pofás lg fejegységet, csak mindenhol azt hallani hogy az lg nem igazán jó.
véleményt szeretnék hallani ez ügyben.

blau:
http://www.blaupunkt.com/hu/7648000310_main.asp

lg:
http://hu.lge.com/prodmodeldetail.do?actType=compare&modelCategoryId=020402&categoryId=020402&parentId=0204&page=1&modelCodeDisplay=LAC7800R#

vagy esetleg hogy melyik márka érné meg ilyen árban mint ezek vannak?

2001 fabia classic 1.4 mpi csak első két ajtóban van hangszóró
üdv:

Csaba aka. Chubbynetwork

Szia!

Blaupunkt jó termékeket gyárt de ebben az árkategóriában inkább nem ajánlanék tőlük semmit. Az LG abszolút felejtős szerintem.
Inkább ezek közül ajánlanék valamit. :)
Pioneer - DEH-2120UB
Kenwood - KDC-W4044UG
Kenwood - KDC-W413UA
Kenwood - KDC-W4544U
Kenwood - KDC-W5534UY
Pioneer - DEH-50UB
Alpine - CDE-101R
Alpine - CDE-101RM
Pioneer - DEH-P3100UB

30 és 40 E FT között van az áruk.
Ajánlom, hogy nézz szét az http://avplanet.hu/ oldalon. Ott jóval olcsóbbak a fejegységek, mint máshol.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 08, 2009 1:37 pm 

heló!

szeretném lecserélni az autómban lévő fejegységet egy sokkal modernebbre. még a gyárilag belerakott régi kenwood kazettás egység van benne ami mára már értékét és hasznát vesztette.
blaupunkt fegyeségeket nézegettem de nagyon el vannak árazva szerintem. azután láttam egy egész pofás lg fejegységet, csak mindenhol azt hallani hogy az lg nem igazán jó.
véleményt szeretnék hallani ez ügyben.

blau:
http://www.blaupunkt.com/hu/7648000310_main.asp

lg:
http://hu.lge.com/prodmodeldetail.do?actType=compare&modelCategoryId=020402&categoryId=020402&parentId=0204&page=1&modelCodeDisplay=LAC7800R#

vagy esetleg hogy melyik márka érné meg ilyen árban mint ezek vannak?

2001 fabia classic 1.4 mpi csak első két ajtóban van hangszóró
üdv:

Csaba aka. Chubbynetwork

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. aug. 07, 2009 5:08 pm 

IXC írta:
djglott írta:
Hello!
A Fábiákban elől mekkora a hangszóró?130mm vagy 165mm? Ami lent van.
Érdemes kicserélni komolyabbra?
Köszi

Hali!
165mm-es van elől,ha eősítőd+ládád is van a tisztább hangzás érdekében érdemes lecserélni.Üdv!

Sziasztok!

55 mm csak a hangszórók beépítési mélysége, mert azon felül már beleér a hangszóró az ablakemelő szerkezetbe. Ezt mindenképp vedd figyelembe választáskor. ;)
Nagyobb teljesítményű, jó minőségű hangszóró nagyon sokat segít a hangzáson, még akkor is , ha csak fejegység hajtja meg. Viszont erősítővel meghajtottnál elképesztő akusztikai minőségjavulást lehet tapasztalni. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 05, 2009 8:08 pm 

djglott írta:
Hello!
Köszi

Hali!
165mm-es van elől,ha eősítőd+ládád is van a tisztább hangzás érdekében érdemes lecserélni.Üdv!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 05, 2009 3:34 pm 

Hello!
Köszi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 15, 2009 10:18 am 

Okés, persze mindig leveszem az előlapot így csak az a kis piros pislákolás marad..
Nagyon köszönöm!

poles írta:
Az akksit nem meríti le, ha kikapcsolod. Annyiban kényelmetlen, hogy minden ki-be szálláskor a rádiót is ki-be kell kapcsolgatni, nem a kulcstól függ. A gyári akksival semmi baj...mint mindegyik, pár év (4-6) után megfárad.
pasztoyb írta:
Sziasztok!
Pár napja vettem egy 2005ös Skoda Fábiát. Nagyon tetszik minden okés, csak nem volt benne rádió, mivel az előző tulaj kiszedte. Ez nem is jelentett gondot, vettem egy MNC innocd-t amit pár perc alatt "installáltam" is és tökéletesen működik a dolog. Egy kérdés merült fel bennem: mégpedig, hogy az előző tulaj úgy kötötte be az ISO-t, hogy a rádió akkor is működjön amikor nincs benne a kulcs, és kicsit aggódom hogy ez - igaz amikor nincs rajta a fejegység akkor csak egy kis piros lámpa villog - nem e szívja le az aksimat pár nap alatt, ha nem használom az autót? Olvastam hogy a gyári aksi nem a legjobb ezért merült ez fel bennem...
Igazából át tudnám köttetni mert van ismerősöm aki ért hozzá, de gondoltam előbb megkérdezlek titeket érdemes e ezért zargatnom őt, vagy nem lesz semmi problémám.
A választ előre is nagyon köszönöm!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 15, 2009 10:04 am 

Az akksit nem meríti le, ha kikapcsolod. Annyiban kényelmetlen, hogy minden ki-be szálláskor a rádiót is ki-be kell kapcsolgatni, nem a kulcstól függ. A gyári akksival semmi baj...mint mindegyik, pár év (4-6) után megfárad.
pasztoyb írta:
Sziasztok!
Pár napja vettem egy 2005ös Skoda Fábiát. Nagyon tetszik minden okés, csak nem volt benne rádió, mivel az előző tulaj kiszedte. Ez nem is jelentett gondot, vettem egy MNC innocd-t amit pár perc alatt "installáltam" is és tökéletesen működik a dolog. Egy kérdés merült fel bennem: mégpedig, hogy az előző tulaj úgy kötötte be az ISO-t, hogy a rádió akkor is működjön amikor nincs benne a kulcs, és kicsit aggódom hogy ez - igaz amikor nincs rajta a fejegység akkor csak egy kis piros lámpa villog - nem e szívja le az aksimat pár nap alatt, ha nem használom az autót? Olvastam hogy a gyári aksi nem a legjobb ezért merült ez fel bennem...
Igazából át tudnám köttetni mert van ismerősöm aki ért hozzá, de gondoltam előbb megkérdezlek titeket érdemes e ezért zargatnom őt, vagy nem lesz semmi problémám.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 15, 2009 8:54 am 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. ápr. 24, 2009 3:46 pm 

Hello!

Nincs valakinek Dance MP3-as rádió magyar nyelvű használati utasítása pdf formátumban?? Vagy valami honlap címe, ahol megtalálható?

Elküldhetné az ute1971@gmail.com címre.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: fejegység ismét
HozzászólásElküldve: kedd ápr. 14, 2009 6:58 pm 

hát én nem tudok dönteni :(

most egy kenwoodot találtam:
http://www.kenwood.eu/products/car/rece ... Y/details/
Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 13, 2009 6:21 pm 

Az első 2 és a hátsó 2 csatorna is ki van vezetve RCA kimenetre. Annyi erősítőt teszel rá, amennyit akarsz, az erősítők bemeneteit továbbfűzöd és kész.
zeus írta:
a 434-esnél ezt írja a sony:
2 előerősítő kimenet egy nagy teljesítményű külső erősítő csatlakoztatásához.

ez mit is akar jelenteni pontosan? 2 erősítőt lehet rákötni vagy csak egyet?
hangszoróknál milyen márkák jöhetnek szóba?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1264 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 85  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra