Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 21, 2017 10:46 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1214 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 12, 2009 11:01 pm 

Mindenképp gumiátvezetőn keresztül húzd be, amin valamilyen kivágószerszámmal kör alakú lyukat készítesz, olyan méretben ami jóval kisebb az áthúzandó kábelnél. (Tipikus hiba, amikor késsel, pengével stb. hasítást készítenek az átvezetőn, ami eleve nem feszül rá a kábelre..) Így rá fog feszülni a drótra a gumi és ha utóbb vmilyen bandázs szalaggal itt be is tekered akkor nagyon szaxerű lesz. Ha nem volt a betömített lyukban átvezető gumi, akkor ilyesmit (villanyász szaknyelven gumicsöcs) villamossági boltban kapsz.
De nézd meg (koppintsd le), gyárilag hogyan vitték át a tűzfalon a kábelköteget.

GigiGat írta:
Sziasztok!

Behúztam a kábelt az erősítőnek a csomagtartóba, a motortérből és az lenne a kérdésem, hogy a tűzfalon lévő eddig betömített lyukon (amin a kábelt behoztam) keresztül víz nem jut be? Mert eléggé úgytűnik nekem hogy simán bejuthat. Valakinek ötlete hogy lehetne megoldani a szigetelést(tömítést)?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 12, 2009 10:16 pm 

Sziasztok!

Behúztam a kábelt az erősítőnek a csomagtartóba, a motortérből és az lenne a kérdésem, hogy a tűzfalon lévő eddig betömített lyukon (amin a kábelt behoztam) keresztül víz nem jut be? Mert eléggé úgytűnik nekem hogy simán bejuthat. Valakinek ötlete hogy lehetne megoldani a szigetelést(tömítést)?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. okt. 12, 2008 8:25 am 

Sikerült bekötnöm rendesen, csak két vezeték maradt amelyeknek nem tudtam a helyét, de jó így is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 06, 2008 8:33 pm 

kurcsics írta:
Sziasztok!

Most lettem fabia tulaj(2005, 1.2HTP hatchback)
Rádió nem volt benne :cry: , de vettem bele gyárit a vateráról(ms-202), aminek sajnos a jobb oldali kimenetén valamiért nincs jel.(balancet már megnéztem).
A vezetékek el voltak vagdosva és nem jöttem, pár veztéket hova kellene kötnöm. Valaki aki tudja mely vezetéket hova kell kötni az lerajzolhatná.

Kösz.

üdv!
a lent leírtak alapján próbáld meg te is bekötni

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 06, 2008 8:04 pm 

Sziasztok!

Most lettem fabia tulaj(2005, 1.2HTP hatchback)
Rádió nem volt benne :cry: , de vettem bele gyárit a vateráról(ms-202), aminek sajnos a jobb oldali kimenetén valamiért nincs jel.(balancet már megnéztem).
A vezetékek el voltak vagdosva és nem jöttem, pár veztéket hova kellene kötnöm. Valaki aki tudja mely vezetéket hova kell kötni az lerajzolhatná.

Kösz.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: fejegység csere
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 06, 2008 1:00 pm 

Szia!
Úgy van, hogy 2x8 ami a fejegységbe bemegy, és abból jönnek ki vezetékek, de azoknak nicns vége, csak el vannak vágva. Csak azért kérdeztem, hogy a vezetékek gondolom szinte mindegyik fejegységnél máshogy vannak a csatlakozón...
JA! amúgy 1.2 htp :) 2006-os[/quote]

Ha minden igaz és az csatidnak a vezetékei megegyezik a 2*4-es csatival akkor a következőképpen kell bekötni
csatin lévő
piros vezetéket a barna vezetékkel ez a pozitiv
fekete vezeték a piros-barna vezetékkel ez a negatív
sárga vezetéket a kék-fekete vezetékkel ez a memóriának kell
hangszóróknak a vezetéke:
baloldalinak a barna-kék a pozitív kék a negatív
jobboldalinak barna-piros pozitív barna a negatív, hogy a rádiónak mely kimenetére kötöd rá,az már a te saját döntésed.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 06, 2008 8:28 am 

rzerge írta:
mukus írta:
rzerge írta:
Sziasztok!
Most vettünk egy új fejegységet, és szeretném én beszerelni a kocsiba. Olvasgattam erre-arra, és nem nagyon lettem okosabb. Nyugodtan nekiállhatok, vagy lehetnek gubancok az iso-csatlakozásnál? Gondolok itt arra, hogy kábeleket kell felcserélni, összekötözni vagy ilyesmi.
Nem tudom, hogy mennyiért szerelnék be egy szervízben...
Előre is köszi!

HA az uj fejegységdnek a csatlakozója 2*4 tüskés, vagyis így van kialakítva, akkor semmi gubanc nincs,csak a régi rádiót kihúzod az ujat berakod.Egyébként általában ha jól tudom kb 5000-ért cserélnek egy fejegységet, lagalábbis Miskolcon ennyi az átlag tarifa
üdv

Szia!
Úgy van, hogy 2x8 ami a fejegységbe bemegy, és abból jönnek ki vezetékek, de azoknak nicns vége, csak el vannak vágva. Csak azért kérdeztem, hogy a vezetékek gondolom szinte mindegyik fejegységnél máshogy vannak a csatlakozón...
JA! amúgy 1.2 htp :) 2006-os

Milyen fejegység?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 05, 2008 3:05 pm 

Autó: Fabia 1
mukus írta:
rzerge írta:
Sziasztok!
Most vettünk egy új fejegységet, és szeretném én beszerelni a kocsiba. Olvasgattam erre-arra, és nem nagyon lettem okosabb. Nyugodtan nekiállhatok, vagy lehetnek gubancok az iso-csatlakozásnál? Gondolok itt arra, hogy kábeleket kell felcserélni, összekötözni vagy ilyesmi.
Előre is köszi!

HA az uj fejegységdnek a csatlakozója 2*4 tüskés, vagyis így van kialakítva, akkor semmi gubanc nincs,csak a régi rádiót kihúzod az ujat berakod.Egyébként általában ha jól tudom kb 5000-ért cserélnek egy fejegységet, lagalábbis Miskolcon ennyi az átlag tarifa
üdv

Szia!
JA! amúgy 1.2 htp :) 2006-os

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 05, 2008 2:17 pm 

rzerge írta:
Sziasztok!
Előre is köszi!

üdv

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: fejegység csere
HozzászólásElküldve: vas. okt. 05, 2008 1:03 pm 

Autó: Fabia 1
Sziasztok!
Előre is köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. szept. 29, 2008 9:18 pm 

mukus írta:
Amikor rádiót hallgatsz és a magasfeszkó alatt jársz akkor a sercegést a magasfeszültség okozza.Ha jól tudom akkor a rádió testelése az a motortérben van, a rádióra pedig az iso csatin keresztül van kötve

feeri írta:
üdv!
nekem néha recseg-serceg a rádió(sony) mikor villany vezeték alatt megyek.
de lehet cont. hiba?
valakinek hasonló tapasztalata van?
a radigó hátsó test csavarjához hogy lehet hozzá férni?
vagy csak be van dugva a fiókba?
köszi elöre is

köszi a választ a "local=on" volt a ludas
off állásban szuper

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd szept. 23, 2008 4:34 pm 

Amikor rádiót hallgatsz és a magasfeszkó alatt jársz akkor a sercegést a magasfeszültség okozza.Ha jól tudom akkor a rádió testelése az a motortérben van, a rádióra pedig az iso csatin keresztül van kötve

feeri írta:
üdv!
de lehet cont. hiba?
köszi elöre is

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. szept. 22, 2008 10:08 pm 

üdv!
de lehet cont. hiba?
köszi elöre is

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. szept. 15, 2008 6:06 pm 

Szerintem egy 6 mm2 keresztmetszetű kábel elég lesz,de ha vastagabb az sose baj

palika írta:
Azt hiszem megtaláltamde nem akarom elszolni magam. Ilyen idöben nem kezdek bele.Amugy szerintetek milyen átméröjü tápkábelt vegyek az erösitöhöz? (100W)

mukus írta:
képet most nem tudok linkelni,de megpróbálom elmagyarázni,ha a motortérből nézed az utasoldalt, a motorháztetőzsanérja mögött a tűzfalon a sarokban meglátod.
Bizom benne sikerült viszonylag érthetően elmondanom :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. szept. 15, 2008 9:57 am 

Azt hiszem megtaláltamde nem akarom elszolni magam. Ilyen idöben nem kezdek bele.Amugy szerintetek milyen átméröjü tápkábelt vegyek az erösitöhöz? (100W)

mukus írta:
képet most nem tudok linkelni,de megpróbálom elmagyarázni,ha a motortérből nézed az utasoldalt, a motorháztetőzsanérja mögött a tűzfalon a sarokban meglátod.
Bizom benne sikerült viszonylag érthetően elmondanom :)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1214 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra