Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. nov. 18, 2017 1:46 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1214 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 77, 78, 79, 80, 81  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. szept. 14, 2008 7:07 pm 

képet most nem tudok linkelni,de megpróbálom elmagyarázni,ha a motortérből nézed az utasoldalt, a motorháztetőzsanérja mögött a tűzfalon a sarokban meglátod.
Bizom benne sikerült viszonylag érthetően elmondanom :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. szept. 14, 2008 9:08 am 

Köszi a tanácsot de nekem sajnos nem jött be. leszedtem a kesztyütartót de nekem nincs meg az a kis gumi izé amit mondtál vagy csak én vagyok nagyon bamba és nem találom.Esetleg ha vmilyen képet tudnál rola kuldeni azt megköszönném vagy ha van más ötlet azt is szivesen elfogadom. Elöre is köszi
mukus írta:
Szia!

Én az utasoldal felöl húztam be, ha leszeded a kesztyűtartót, akkor a sarokban fent van egy lyuk ahol be lehet húzni,az egy gumi vmivel van gyárilag betömve,

palika írta:
Hy mindenkinek. Anyit szeretnék töletek kérdezni, hogy (2001 fabia 1.4 mpi) hol tudom behuzni a tápkábelt a mélynyomó erösitöhöz a csomagtérbe az aksitol. Akárhogy nézem nem találok semmi kis rést vagy lyukat amin betudnám huzni az utastérbe.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Hifi
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 13, 2008 8:15 pm 

Hali nem sedan hanem hatchback 1.4pdtdi elöl nagyon jól szol a 2hangfal sztem eredeti
mukus írta:
Hy
Milyen Fábia kombi,sedan, 5ajtós?
Elöl milyen van?még gyári?

gabres1987 írta:
Sziasztok tegnap vettünk egy 2005ös 1.pdtdi Skoda Fabiát és szeretnék hátra 2hangszórót ami hasonlo mint ami elöl van mekkora jó hátra?és mi a neve,mert van ezer féle :D koaxiális,magas,mély,10-13-16cm stb..A 2hangszóró ne legyen túl drága 10ezer körül sztem van légyszi linket is ha tudtok :( .köszi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 13, 2008 11:20 am 

Szia!

Én az utasoldal felöl húztam be, ha leszeded a kesztyűtartót, akkor a sarokban fent van egy lyuk ahol be lehet húzni,az egy gumi vmivel van gyárilag betömve,

palika írta:
Hy mindenkinek. Anyit szeretnék töletek kérdezni, hogy (2001 fabia 1.4 mpi) hol tudom behuzni a tápkábelt a mélynyomó erösitöhöz a csomagtérbe az aksitol. Akárhogy nézem nem találok semmi kis rést vagy lyukat amin betudnám huzni az utastérbe.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 13, 2008 11:17 am 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Hifi
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 13, 2008 11:00 am 

Hy
Milyen Fábia kombi,sedan, 5ajtós?
Elöl milyen van?még gyári?

gabres1987 írta:
Sziasztok tegnap vettünk egy 2005ös 1.pdtdi Skoda Fabiát és szeretnék hátra 2hangszórót ami hasonlo mint ami elöl van mekkora jó hátra?és mi a neve,mert van ezer féle :D koaxiális,magas,mély,10-13-16cm stb..A 2hangszóró ne legyen túl drága 10ezer körül sztem van légyszi linket is ha tudtok :( .köszi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Hifi
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 13, 2008 10:29 am 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. szept. 01, 2008 7:54 pm 

Hello Mukus!

Köszönöm a véleményed, minden tanácsot szivesen veszek, én még annyira nem vagyok jártas az autóhifiben!
A gyári hangszórókat én nem is akarom bekötni, mert az előző sony fejegységem kicsit megölte öket, úgyhogy azokra majd később vár egy csere, persze csak is pioneer csere!
Az én elképzelésem az lenne, hogy hátul csak a két 30cm es nyomó lenne, az erősítővel meghajtva, egy csatornában!
Ugyanis azt tanácsolták nekem hogy sokkal szebben szólnak majd ha nem sztereóba kötöm őket!
Ezekhez pedig még a fejegységről simán hajtva jön két kis pioneer csipogó!
Azért választanám ezt a két utas szett szerűséget, mert ezelőtt egy suzukim volt és abban ugyanígy volt bekötve két nyomó a kalaptartóba, igaz azok 200Wosak voltak, de simán felért egy ládával!
Igaz az egyterű autóvalt, de ebben a sedánban is szeretném kipróbálni!
A nyomókról mindenki azt tanácsolta hogy semmiképp ne zárt ba való mélyeket tegyek be, pedig én is azt szerettem volna elsőnek, de mindenki csak lebeszélt!
NA ezért kérdezném itt is a véleményeket hogy könnyebben tudjak dönteni és hátha van valakinek ilyen config.al tapasztalat!
Köszönöm a válaszokat előre is!
Üdv

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. szept. 01, 2008 6:21 pm 

Szia!

Remélem nem haragszol meg,ha én is leírom a véleményem.

az összeállítás nem rossz,csak szerintem nincs értelme,mert,ha gyári középsugárzót a fejegységgel fogod hajtani,akkor nem fogsz elérni élvezhető hangzást.
Jobb választás lenne,ha beraksz még 1 erősítőt ( a modellnél maradva a Pioneer Gm3300T-t) és gyárihangszórót lecseréled a Pioneer Ts-A172c tipusú 2 utas szettre. a + erősítővel pedig ezeket hajtod.
A fejegységet,pedig cseréld le egy 2pár rca-val rendelkezőre,mert így az erősítőnek csak az egyik csatornáját tudod kihasználni és ha a 2 mélyet erre az 1 csat-ra kötöd,akkor nem lesz megfelelő mélyed soha illetve az erősítő se fogja bírni hosszabb távon a nagyobb terhelést.( szerintem )
A free air mélyekkel kapcsolatban nincs tapasztalatom,csak amit a neten olvastam,az pedig annyi,hogy jónak jó,de nem ad megfelelő mélyhangot.
Ha már elkezted a kalaptartó barkácsolását,akkor ajánlom,hogy először hallgasd meg és hasonlítsd össze,hogy melyik szól jobban a kalaptartóban a free air mély vagy a zárt ládába tervezett mély.( ha erre van lehetőséged)

Nekem kombi fábiám van és 2 db Canton pullman 25cm-es mély van felszerelve a kalaptartóra ( saját készítésű), igaz nem szakad le a vesém az általuk kelltett rezgéstől,de!!!!! megfelelően szólnak, igaz ez köszönhető annak is,hogy a kalaptartó,nem zárja le teljesen a csomagteret.

Bár nem az én véleményem kérted,de ettől függetlenül remélem nem haragszol meg,hogy leírtam a saját véleményem.
Szia

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Páló (tanács)
HozzászólásElküldve: hétf. szept. 01, 2008 4:19 pm 

Üdv mindenkinek!
Páló, a véleményedet szeretném kikérni!
Fábia Sedánom van és a kalaptartóba szeretnék beépíteni két mélynyomót, csak nem igazán tudom hogy fognak szólni!

A következő a felálás!

Pioneer DEH 4000UB fejegység
Pioneer GM-5300T erősítő
Pioneer TS-W307F subwoofer 2db
Ehhez jön még 2 pioneer csipogó amit nem a nyomók mellé fogok rakni!
A mélyeket mono-ba akarom mozgatni!
Ezek 300/900W osak, de még keresgélek hogy van e belőlük 400W rms teljesítménnyel rendelkező nyomó (persze csak pioneer)!
nem tudom hogy a 420 literes csomagtérben milyen hatása lesz a nyomóknak!
Láda alapból kilőve mert pótkeréktartályos gázrendszer van benne és semmilyen mágneses kütyüt nem akarok berakni oda, meg amúgy sem vagyok láda párti!
Remélem pozitív vélemnnyel tudsz nekem szolgálni!
Előre is köszönöm!
Üdv
Leko

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 07, 2008 9:21 pm 

Az a baj,hogy messze van,meg nem versenyezni akarok,mert sok ember előtt nem szivesen nevetettném ki magam, és csak kíváncsi vagyok,hogy ebből a szemszögből milyen lett a saját készítésű rendszer.
Vagy ezt így nem lehet megméretettni?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 07, 2008 8:28 pm 
Site Admin

Jövő hét szombaton Örkényben az Inferno Touron lesz hangnyomás verseny, ha indulsz megmérik :) :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 07, 2008 6:57 pm 

Sziasztok!

Egy nagyon hülye kérdés.VAlaki tudja,hogy Miskolcon vagy környékén vagy Pesten hol lehet az autóban lévő hifi teljesítményét, hangnyomását megméretetni?
Köszi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 02, 2008 10:30 am 

PeTTer írta:
Még egy kérdés hátha erre már vki válaszol
http://images.netbag.hu/20070925/22475856824.jpeg

ide milyen méretű hangszorók kellenek ??
mekkorák legyenek?

Petter én javaslom neked, hogy a kalaptartóban lévő hangszórókat emeld ki,úgy hogy a hangot előre fele nyomják. Nem vagyok nagy hifi szakember,de az én meglátasom szerint akusztikai szempontból az jobb, pláne, ha azok a hangszórók legalább 2 utas koax-ok.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd ápr. 15, 2008 6:48 pm 

Köszi szépen a segítséget.
Azóta hál'Istennek semmi baja - lehet hogy csak megijedt hogy bántani fogja a csúnya szerelő. :D
Mégegyszer köszi

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1214 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 77, 78, 79, 80, 81  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra